Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2007., 15:13   #21
Quote:
RocKing BoLid kaže: Pogledaj post
Ne čudim se, ne zgražavam se, niti gnušam nad ljudskim jadom - ali sam zaprepaštena da u jednom ljudskom biću ne postoji smisao, ni volja, ni dar, ni žar da svoju, novokomponiranu ili kakvu god vjeru ili životnu filozofiju pouči o elementarnom znaku poštivanja osobitosti svih drugih vjera.

Kakav provincijalno lokalni i degradirani duh, pun podcjenjivanja i prezira, neću na izljev istoga ni odgovarati jer nisam ništa niti pitana, on je egzekutivan.

Dodala bih još samo da se slažem sa Tollom, stiže ti moj PM .
Hvala! Čekam PM
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 20:09   #22
tolla i puž,
nakratko se samo javljam, nisam zaboravila na vas. moja priča, iskustvo, moj put u vjeri, na kojem me pratio od najranijih dana, kako sam već u uvodu rekla sv.Antun, su nešto duži i kompleksniji i s obzirom da sam bila u gužvi nisam našla vremena opisat vam sve onako kako treba.
sutra popodne ću vam se javiti.

@puž, vezano za tvoje pitanje o sv.Antunu, odgovor je da ga i braća pravoslavci štuju, ako sam dobro shvatila tvoje pitanje.

pozdrav!
RocKing BoLid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 15:58   #23
Hvala ti sv Antune!
zauvijek tvoj Puz
puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 19:09   #24
Gdje je Isus Krist u cijeloj toj priči?

Jer koliko mi se čini taj vaš svetac je za života bio veliki propovjednik i navjestitelj Isusa Krista a ne sebe. Nije išao okolo i govorio evo mene, klanjajte se meni, pravite kipove meni u čast, molite se meni jer ja ću vas uslišati.

Ne vjerujem da je on sada sretan što ti puže kažeš njemu: Zauvijek tvoj! On bi bio najsretniji da ti kažeš: Isuse zauvjek sam tvoj!

Mi kršćani čitamo Bibliju. U njoj možeš naći kako je i Pavao i njegov sudrug naišao na sličnu herezu i idolopoklonstvo još za svog života. Nakon što su učinili divna čuda i nakon što su se mnogi obratili, masa im se htjela klanjati i častiti ih. No to je Pavao s gnušanjem odbio i rekao da se on nema čime drugim hvaliti osim Križem Isusa Krista!

Vjerujem da bi i Ante isto tako postupio.
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 19:15   #25
ja bi isto bila zahvalna kad bi mi netko na pm poslao na koji nacin je sv.ante zahtjevan..meni je isto pomogao, pa me zanima sto je to u pitanju...
bila bi zahvalna...
malena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 19:17   #26
ups...sad sam tek gore procitala...sorry, ali svejedno pm bi bilo lijepo da dobijem, da malo procitam ako nije problem...hvala
malena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 19:23   #27
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
Gdje je Isus Krist u cijeloj toj priči?

Jer koliko mi se čini taj vaš svetac je za života bio veliki propovjednik i navjestitelj Isusa Krista a ne sebe. Nije išao okolo i govorio evo mene, klanjajte se meni, pravite kipove meni u čast, molite se meni jer ja ću vas uslišati.

Ne vjerujem da je on sada sretan što ti puže kažeš njemu: Zauvijek tvoj! On bi bio najsretniji da ti kažeš: Isuse zauvjek sam tvoj!

Mi kršćani čitamo Bibliju. U njoj možeš naći kako je i Pavao i njegov sudrug naišao na sličnu herezu i idolopoklonstvo još za svog života. Nakon što su učinili divna čuda i nakon što su se mnogi obratili, masa im se htjela klanjati i častiti ih. No to je Pavao s gnušanjem odbio i rekao da se on nema čime drugim hvaliti osim Križem Isusa Krista!

Vjerujem da bi i Ante isto tako postupio.
Jednom se Pavlu jedan čovjek dok je bio u službi, poklonio no Pavao ga je uzdignuo i rekao da to ne radi, da imamo svi našeg Oca na nebu kojemu se moramo moliti i klanjati, a te priče da je Ante nekom nešto pomogao su čiste nebuloze, u Bibliji jasno piše u kakvom su stanju mrtvi. Ako ja molim tog svetog Antu da nađem izgubljenu stvar i naposljetku ju nađem i vjerujem da je to njegova zasluga, stvarno bih se zapitao nad sobom
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.