Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2007., 23:42   #201
[QUOTE=kuba;7666009]
Quote:
eddie1975 kaže: Pogledaj post
Ja sam počeo gubit kosu isto sa 20 godina, nisam ostao ful ćelav. Kosa se prorjedila to je istina, al sto se moze. Nemoj se čuditi ako ostane 10tak dlaka, to je normalno ako ćelaviš...ja to znam
Ja imam 32 ostalo mi je na glavi kose, rekli bi kulturni ljudi (proćelav), i koristim sada finasteride + minoxidil 5% (Rogaine). Stvari su krenule na bolje. Kosa je ojačala, potamnjela, počela je rasti i obnavljati se na mjestima gdje je nije bilo.....

hmm, sto je to stvarno istina da to cudo moze tako ojacati kosu i da se kosa moze obnoviti na mjestima gdje si je izgubio? Ako je to istina onda bi mogao i ja poceti to koristiti. Sada koristim vichy vec pola godine, svaki drugi dan u prosjeku operem kosu i utrljam pola ampule vichy-a u nju, mislim da to smece nista ne pomaze kosa mi i dalje ispada jako puno (zacepit cu kadu od dlaka) al unatoc tome i dalje mi kosa izgleda kao da se nista nije prorijedila, osim sto se zalisci postepeno povecavaju iz godine u godinu. Neznam, bas bi volio naci neko rjesenje. Dlakavost po cijelom tijelu mi je slaba, dobro to mi ne smeta, al sto mi mora jos i kosa bit sve slabija i slabija. Za godinu dvije bi mogao izgledati ko starac od 55 godina a sad imam tek 23. Nek kazu drugi sto hoce, al meni je to veliki kompleks. Pozdrav.
Ostavi se Vichy-ja to ne valja nista. Ja sam koristio i samo mi je bolje otpadala kosa. Sto se tice finasterida (procecije) to je odobreni lijek.
eddie1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 19:32   #202
[QUOTE=eddie1975;7692371]
Quote:
eddie1975 kaže: Pogledaj post

Ostavi se Vichy-ja to ne valja nista. Ja sam koristio i samo mi je bolje otpadala kosa. Sto se tice finasterida (procecije) to je odobreni lijek.
Hvala na odgovoru!
Jos nekoliko pitanja: koliko kosta propecia finasterid + minox + odgovarajuci sampon, navodno da kosta oko 800kn mjesecno, tako nesto sam cuo. Na kojoj internet stranici se moze naruciti? Kad bi poceo primjenjivati taj lijek, jel se moram u zivotu odreci nekih stvari ili i dalje mogu jesti i raditi kao i prije? Pitam zato jer se bojim da ne pocnem nesto raditi sto nebi smio za vrijeme tretmana i da mi se zdravlje naglo pogorsa! Kakve su nuspojave propecie? Jel se isplati to uzimati za 800kn mjesecno? Dali u kombinaciji s nekim prehrambenim proizvodom moze proizvesti negativan ucinak na neke druge funkcije u tijelu ili tako nesto. Zanimaju me opcenito negativne strane i posljedice takvog lijeka ako ih ima! Pozdrav.
kuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 15:28   #203
Evo ovako!

Naravno da Vichy nista ne pomaze ukoliko ti je tikva poput piste za komarce...preduvjet je da imas kose samo da ti je dlaka malo stanjena!!!!
Inace fin i dut su super stvar a ako je netko skepti neka posegne za biljnim DHT blokerima.
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 15:45   #204
Quote:
El Pájaro kaže: Pogledaj post
Meni nije cilj sad uvjeravat vas dali to djeluje ili ne, ja sam pokusao pomoci, a ocito stoji ona da ne mozes pomoci nekome 'ko to ne zeli. Naveo sam sve do sada najbolje i najdjelotvornije tretmane za sprecavanje i usporavanje androgene alopecije, a sad me bas boli briga 'ko ce to od vas koristiti a 'ko nece. Tu postoje i znanstvene studije koje dosta toga potvrđuju, a ako ste vi ljeni to citati i proucavati, to je vas problem. Neki ce nastavit zivit u sumnji ili strahu i nadat se da ce to samo od sebe stati. Onda mozete stedit pare za transplataciju ako vec ne zelite biti celavi. Govorim to jer znam da celavost nekome predstavlja veliki problem, a nekome je svejedno. A velikoj vecini je problem.
@wob na netu imas toliko toga o Propecii da bi ti trebala vjecnost da sve to procitas. Imas milion foruma na kojima ima i slika ljudi kojima su ti tretmani pomogli, a i onih kojima nista nije pomoglo. Ja da i stavim svoju sliku ne bi ti puno znacilo, kosa kao u prosjecnog muskarca, ne bi ni primjetio da imam problema sa AA. Ja nisam prvo ocelavio pa poceo sa tretmanima, vec sam poceo sa tim cim sam primjetio da bi mogao biti jednog dana celav. Tako da do sada nitko i ne bi primjetio da patim od AA.
A gdje mogu naruciti propeciu finasterid, minoxidil 2% ili 5%(koji ti predlazes?) i sampon nizoral?
kuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 17:51   #205
Quote:
kuba kaže: Pogledaj post
A gdje mogu naruciti propeciu finasterid, minoxidil 2% ili 5%(koji ti predlazes?) i sampon nizoral?
Propeciu ili Proscar (preporucujem!) ovdje http://www.MedicaPharma.com. Ja to nikada nisam narucivao preko neta, ali koliko sam uspio saznat, ta stranica je oke. Tu mozes naruciti i Nizoral 2%, ali ja sam tek nedavno saznao da je to zapravo ista stvar (valjda) kao i sampon Oronazol kojeg mozes kupiti u apotekama.

A minoxidil 5% (Kirkland) ovdje http://www.Onlyhairloss.com.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 23:56   #206
El Pajaro, cijenim trud koji ulažeš da bi ljudima objasnio, ipak neki ne shvaćaju.Ista situacija je bila samnom do 20-te mlad,lud,zgodan ,neuhvatljiv a onda! počela se prorjeđivati kosa,kvragu ma kud baš meni. Što, kako, zašto , da skratim,nakon dvije godine počeo sam koristiti finasterid i minoxidil, opadanje se zaustavilo i to je to, samo nakon par godina više baš i nemam volje koristit minox tako da ga nanosim jednom tjedno a što se tiče troškova zanemarivi su, sistem je slijedeći nabavim proscar po150KN koji ima 28 tableta po 5mg finasterida koje oštrim nožem podijelim na 4_5 dijelova svaki dan po jedan kom i eto 150KN 4 mjeseca,naglašavam onima koji će ovako raditi da nema smisla uzimati više od 1-1.25mg finast.dnevno. Za minox kupujem pilfud 2% 140kn 60ml doza održavanja bi bila 1ml dnevno sto je opet dovoljno za dva mjeseca. Nevezano za ovu temu imam pitanje za El Pajara. Par godina se hranim po načelima zone(odoka) i nema teoretske šanse da ikad odustanem štoviše čak je u jednoj mojoj debati oko učinka inzulina na masnoće u krvi i jedan Novozelandski doktor ostao kratkih rukava iliti ga zbunjen. Nego malo me muči nabava omege, koristio sam enervit PH grade ali mi je malo dosadilo davati 300-400kn mjesečno.Vidio sam da si pisao kako je naručivanje preko neta jeftinije i stvarno su one cijene povoljne ali me interesira kako to ide sa plaćanjem i koji su sistemi moželi se platiti nekako ako nemaš karticu ili koju karticu otvorit, isto tako me int..plaća li se carina i jeli to na kraju sa transportom i svim dojde što bi naši rekli da platiš i k..bu i likara
Borovar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 02:28   #207
Quote:
Borovar kaže: Pogledaj post
Nevezano za ovu temu imam pitanje za El Pajara. Par godina se hranim po načelima zone(odoka) i nema teoretske šanse da ikad odustanem štoviše čak je u jednoj mojoj debati oko učinka inzulina na masnoće u krvi i jedan Novozelandski doktor ostao kratkih rukava iliti ga zbunjen. Nego malo me muči nabava omege, koristio sam enervit PH grade ali mi je malo dosadilo davati 300-400kn mjesečno.Vidio sam da si pisao kako je naručivanje preko neta jeftinije i stvarno su one cijene povoljne ali me interesira kako to ide sa plaćanjem i koji su sistemi moželi se platiti nekako ako nemaš karticu ili koju karticu otvorit, isto tako me int..plaća li se carina i jeli to na kraju sa transportom i svim dojde što bi naši rekli da platiš i k..bu i likara
Odgovorio sam ti na pm, da ne bi sad ovde isli previse u off.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 17:08   #208
Quote:
El Pájaro kaže: Pogledaj post
Propeciu ili Proscar (preporucujem!) ovdje http://www.MedicaPharma.com. Ja to nikada nisam narucivao preko neta, ali koliko sam uspio saznat, ta stranica je oke. Tu mozes naruciti i Nizoral 2%, ali ja sam tek nedavno saznao da je to zapravo ista stvar (valjda) kao i sampon Oronazol kojeg mozes kupiti u apotekama.

A minoxidil 5% (Kirkland) ovdje http://www.Onlyhairloss.com.
A reci mi jel ga ima za kupit u svim apotekama. Ne znam kako se zovu te apoteke, kod mene je ona za zelenim krizem. Ako ima tamo, pitam se zasto mi je onda zena u apoteci rekla da je vichy odlicna stvar??
kuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 21:09   #209
Hi decki,oko godinu dana koristim Caduta Sebo i mogu vam reci da sam pre zadovoljan.Imam 45 godina i sada sasvim pristojnu gustocu kose,sve je krenulo po zlu prosle godine s opadanjem a manifestiralo se naj vise prilikom pranja kada su se dlanovi crnili od vlasi.Cijena pakovanja od 40 ml je 150 kuna pa i nije nesto preskupo tako da vrijedi pokusati,mnogo srece !
Mizar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 21:44   #210
Quote:
kuba kaže: Pogledaj post
A reci mi jel ga ima za kupit u svim apotekama. Ne znam kako se zovu te apoteke, kod mene je ona za zelenim krizem. Ako ima tamo, pitam se zasto mi je onda zena u apoteci rekla da je vichy odlicna stvar??
A valjda ima u svakoj vecoj apoteci (sa zelenim krizem ). Ako imaju Vichy vjerovatno imaju i Oronazol. Uđes, pitas i to je to, ne moras spominjat opadanje kose, jer taj sampon nije namijenjen za to, kao taj carobni Vichy.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:09   #211
Quote:
El Pájaro kaže: Pogledaj post
A valjda ima u svakoj vecoj apoteci (sa zelenim krizem ). Ako imaju Vichy vjerovatno imaju i Oronazol. Uđes, pitas i to je to, ne moras spominjat opadanje kose, jer taj sampon nije namijenjen za to, kao taj carobni Vichy.
A propecia finasterid i minoxidil, ako ih ne mislim narucivat preko neta gdje ih mogu kupiti?
kuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 13:25   #212
Quote:
kuba kaže: Pogledaj post
A propecia finasterid i minoxidil, ako ih ne mislim narucivat preko neta gdje ih mogu kupiti?
Propeciu i Proscar mozes isto u apotekama, ali ti za to treba recept. Bar bi tako trebalo biti, iako meni negdje uopce nisu pitali za recept.
Također u apotekama mozes kupit i Pilfud minoxidil 2%. Minoxidil 5% nisam nigdje nasao, ali sam cuo da ga ima kupit u gradskim ljekarnama (u Zagrebu), njihov proizvod, pravi domaci.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 13:58   #213
Inače, kopriva je jako dobra za kosu i vlasište.
Dobar recept za jačanje korjena kose je skuhati jaki čaj od mješavine korjena koprive i lista koprive i u tome namakati glavu nekih 10tak minuta, nakon što je kosa friško oprana, i glavno ne ispirati neko kosu samo osušiti.
Koristiti samo skroz blage dječje šampone.

A od vitaminskih tableta, definitivno Pantovigar tablete, nakon njih kosa raste ko luda, isprobala sam na sebi, i zaustavljaju ispadanje. Ali se moraju naručiti izvana (neke apoteke tako uvoze lijekove po naruđbi)
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 14:50   #214
Ima li neko iskustva sa Fitoval samponom?
keine ursache is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 15:07   #215
Quote:
keine ursache kaže: Pogledaj post
Ima li neko iskustva sa Fitoval samponom?
Šampon je ok, ali po meni ništa posebno!
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 22:54   #216
Quote:
oko_zeleno kaže: Pogledaj post
Šampon je ok, ali po meni ništa posebno!
A onaj losion koji se nanosi na glavu jednom dnevno?
keine ursache is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 09:02   #217
Quote:
keine ursache kaže: Pogledaj post
A onaj losion koji se nanosi na glavu jednom dnevno?
Kako sam par postova prije navela, ispiri kosu u jakom čaju od korijena i lista koprive i uspjeh je zagarantiran.
Svi ti preparati sadrže samo mali dio ekstrakta koprive, a i opet je kemija, dok je čaj 100% prirodan!
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 10:35   #218
Question Minoxidil 2%

Zanima me dali stvarno pomaze, kad se primijete rezultati. Vise cu poludjeti s kosom, ne prestaje ispadati godinama. Svasta sam probala, cula sam za minoxidil, ali i za njegove nuspojave pa me zanima vise o njemu i dali stvarno pomaze.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 12:29   #219
ak mislis gnojiti kosu 2 puta dnevno, bude bilo rezultata
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 13:05   #220
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ak mislis gnojiti kosu 2 puta dnevno, bude bilo rezultata
Dobro, daj molim te reci nesto vise, imas li iskustva s tim? Zanima me misljenje ljudi koji su ga isprobali.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.