Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 14:53   #81
Fra Ante, mogu li te od milja zvati Don Ante?

Kazes da studiras medicinu...Kako mi to mozemo znati? Moramo li vjerovati?
Daj bar skeniraj index da vidimo...Ime i prezime mozes prekriti...a i ocjene.

Ako se imalo razumijes u bioetiku, kako to da pedofiliju svrstavas pod bioetiku, kao u tvom uvodnom postu? Ili jos usput studiras i kriminalistiku, ali
nam zbog skromnosti neces reci?

Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
Ne šutim, nego to nisam vidio.
Vidi, rekao sam u nekom drugom odogovoru, kao odrasli ljudi nismo mi skupina izrođenih stanica. Izvadi komadić jetre, nove će stanice proliferirati i dobit ćete ponovno ono što ste izvadili. To znači da se i u 80.oj godini i dalje ponašamo kao embrij i da kao odrasla osoba koja u sebi ima cca 6 milijdari stanica, zapravo ima 6 miklijardi ljudi u sebi i 6 milijardi duša.
Mozes li ovo precizirati? Pogotovo ovo podebljano?
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 14:56   #82
Quote:
el - Fatih kaže: Pogledaj post
Ljubav nije skrivena, pred ocima vam je.
Druga je tsvar sto ste slijepi i slijepi zelite ostati.
O sljepoći drugih ne može slijepac suditi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 14:59   #83
Quote:
gerbengoy kaže: Pogledaj post
Fra Ante, mogu li te od milja zvati Don Ante?

Kazes da studiras medicinu...Kako mi to mozemo znati? Moramo li vjerovati?
Daj bar skeniraj index da vidimo...Ime i prezime mozes prekriti...a i ocjene.

Ako se imalo razumijes u bioetiku, kako to da pedofiliju svrstavas pod bioetiku, kao u tvom uvodnom postu? Ili jos usput studiras i kriminalistiku, ali
nam zbog skromnosti neces reci?


Mozes li ovo precizirati? Pogotovo ovo podebljano?
To podebljano je izraz ironije, jer je to odgovor na jedno pitanje.to je ironičan odgovor. Lijepo molim, pročitaj pitanje koje mi je postavljeno, i odgovor koji sam dao. 80.-godišnjak nije embrij, ali je pitanje bilo formulirano, kad se oplođena jajna stanica počne dijeliti i dobijemo 4 stanice, jesu li to 4 čovjeka. ja odgovaram da dok je čovjek živ u njemu se dijele stanice, a ipak je jedan, potpuno jednako kao i embrij iz kojeg je nastao.

Druga stvar, nitko vas ne tjera da vi meni vjerujete što ja studriam. To je meni izrazito nebitno što vi mislite i što vi vjerujete. Ja se s vama dopisujem u pauzi od učenja Anatomije, Histologije i Embriologije (1.godina, MF Split)
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 14:59   #84
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
O sljepoći drugih ne može slijepac suditi.
Postovana, tko je slijep oboje cemo znati jednog dana, iako sam uvjeren da sam u pravu, toliko si mi prirasla srcu da mi je vec sada zao sto cu se nacekati da se druzim s tobom u vjecnosti.
__________________
Ima ih koji su unutra, a vani su, i onih koji su vani, a unutra su.
el - Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 15:06   #85
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
... (1.godina, MF Split)
Da, sad je puno toga jasno.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 15:08   #86
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Da, sad je puno toga jasno.

Bitno je da ti si ti popio/la svu pamet svijeta............
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 15:09   #87
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
Zar je tvoj argument protiv nas ovakvo iživljavanje nad vokabularom primjerenim za Ustanove za pomoć retardiranima i onima sužene svijesti. Jesti ti prijatelju/prijateljice svjestan što i kako ti vrijeđaš ljude koji u Euharistijskom klanjaju ne pronalaze fiskulturalni doseg i pomak k boljoj ljetnojk formi, ni nikakvo idolopoklonstvo prožeto raznoraznim sadomazohističkim glupostima, nego koji u tajnosti nalaze Boga. Ne vide ga, ali osjete da im nekako pomaže. Pa makar ti to nazivao i autosugestija. Nije nikakav sadomazohistički čin nit idolopoklonstvo. To što govoriš velika je uvreda pa se nadam da ćeš ipak osjetit potrebu da se ispičaš. A ako se toga ne sjetiš, nisi vrijedan više nikakva komentara.
NE protiv vas jer ja protiv vas nemam ništa već protiv sužene svijesti koja vas vodi.
Kakav čovjek se uopće može vrijeđati?
Samo neduhovan koji bijesom pokazuje svoju nemoć na sve oko sebe što ne odgovara njegovom monopolu na istinu.

pozdrav
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 15:13   #88
Quote:
el - Fatih kaže: Pogledaj post
Postovana, tko je slijep oboje cemo znati jednog dana, iako sam uvjeren da sam u pravu, toliko si mi prirasla srcu da mi je vec sada zao sto cu se nacekati da se druzim s tobom u vjecnosti.
Kad ne prijanjaš na foru "biti u pravu" pod svaki cijenu onda ti postaje svejedno da li si u pravu ili nisi a to je život bez opterećenja "morati" pa onda možeš i slobodan biti.

Kak ćemo se prepoznati gore...?
Ja ću vjerovatno biti rajski public relations ...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 15:14   #89
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kakav čovjek se uopće može vrijeđati?
Samo neduhovan koji bijesom pokazuje svoju nemoć na sve oko sebe što ne odgovara njegovom monopolu na istinu.

pozdrav
S tim se slazem, jedna prica pustinjaka kaze da se kada se oko njega okupilo par momaka zeljnih poduke, u ranu zoru poceo psovati i pljuvati na stijenu koja se nalazila do njegove spilje, a od podneva ju je obasipao hvalospjevima i komplimentima sve do noci.
Slijedeci dan su ga momci upitali sto je htio reci, odgovorio ime je pitanjem. Da li je stijena postala bijelijom, tvrdjom, vecom dok sam je hvalio?... Da li je stijena postala manjom, tamnijom meksom dok sam je pljuvao?...
__________________
Ima ih koji su unutra, a vani su, i onih koji su vani, a unutra su.
el - Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 15:16   #90
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kad ne prijanjaš na foru "biti u pravu" pod svaki cijenu onda ti postaje svejedno da li si u pravu ili nisi a to je život bez opterećenja "morati" pa onda možeš i slobodan biti.

Kak ćemo se prepoznati gore...?
Ja ću vjerovatno biti rajski public relations ...
to sot sam u pravu se ne kosi s mojom slobodom, stovise mislim da ju samo oplemenjuje.
A za gore, ja cu nositi narancasti ljiljan iza uha, pa ako zelis pridji.
__________________
Ima ih koji su unutra, a vani su, i onih koji su vani, a unutra su.
el - Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 15:17   #91


Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
NE protiv vas jer ja protiv vas nemam ništa već protiv sužene svijesti koja vas vodi.
Kakav čovjek se uopće može vrijeđati?
Samo neduhovan koji bijesom pokazuje svoju nemoć na sve oko sebe što ne odgovara njegovom monopolu na istinu.

pozdrav
Kako se mogu vrijeđati. Meni su gore tri nabrojene stvari svetinja. I tko si ti da prosuđuješ je li moja svijest sužena ili ne.....
misliš da je životna mudrost ono što ti imaš u glavi..... E pa, mnogi svjedoče upravo suprotno od tebe i tvoje "mudrosti". Sve blagoglagoljivosti ostavi za neke druge prigode. A u ovoj mojoj temi raspravljaj, ako baš moraš, o TEMI, a ne o suženim pogledima na hedonistički materijalistrički svijet kojeg će vrag uskoro odnijeti u potpuno krivi kolosijek. I još uvijek mislim da bi se trebala ispirčati, i ne mislim meni osobno, nego zbog onog što si mi uvijedila, a to je Bgo u Klanjanju kojeg ti nazivaš sadomazohistčko idolopoklonstvo pred nečim što klapa kesicom upotpunjujući škrabice. Draga, je ne vjerujem u škrabice nit se njima bavim, ja vjerujem u Boga, i da taj Isti ostoji pod prilikama kruha i vina na oltaru i u tabernakulumu i u pokaznici. Ako ti to ne vjeruješ, ne trebaš, bolje, ali mene pusti na miru, ne procjenjuj ti moju svijest, i ne prosuđuj ti što mene vodi, i ne prosuđujt i što je moralno, i ispravno, a što krivo.
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 15:29   #92
Quote:
el - Fatih kaže: Pogledaj post
to sot sam u pravu se ne kosi s mojom slobodom, stovise mislim da ju samo oplemenjuje.
A za gore, ja cu nositi narancasti ljiljan iza uha, pa ako zelis pridji.
oh, lili...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 15:40   #93
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
Kako se mogu vrijeđati. Meni su gore tri nabrojene stvari svetinja. I tko si ti da prosuđuješ je li moja svijest sužena ili ne.....
misliš da je životna mudrost ono što ti imaš u glavi..... E pa, mnogi svjedoče upravo suprotno od tebe i tvoje "mudrosti". Sve blagoglagoljivosti ostavi za neke druge prigode. A u ovoj mojoj temi raspravljaj, ako baš moraš, o TEMI, a ne o suženim pogledima na hedonistički materijalistrički svijet kojeg će vrag uskoro odnijeti u potpuno krivi kolosijek. I još uvijek mislim da bi se trebala ispirčati, i ne mislim meni osobno, nego zbog onog što si mi uvijedila, a to je Bgo u Klanjanju kojeg ti nazivaš sadomazohistčko idolopoklonstvo pred nečim što klapa kesicom upotpunjujući škrabice. Draga, je ne vjerujem u škrabice nit se njima bavim, ja vjerujem u Boga, i da taj Isti ostoji pod prilikama kruha i vina na oltaru i u tabernakulumu i u pokaznici. Ako ti to ne vjeruješ, ne trebaš, bolje, ali mene pusti na miru, ne procjenjuj ti moju svijest, i ne prosuđuj ti što mene vodi, i ne prosuđujt i što je moralno, i ispravno, a što krivo.

Očito antropološki pripadaš starijem tipu homo sapiensa koji još ima svetinje na koje ne može utjecati ali se zbog njih uzrujava i onda ima PTSP, svi su mu krivi, skače mu tlak i dobiva bore prije vremena.
Usto, ionako ne znaš što znači biti vrijeđan, jer nisi ovdje vrijeđan, NITI NEĆEŠ biti ovdje vrijeđan a da ja ne poberem bananu ko hranu.

Ja te puštam na miru, ionako nisam tebi odgovarala već SMS a ti si se nadovezao pa se sad pjeniš i pod stresom si tik do kapi.
Ništa ne ovisi o mojem vjerovanju ili ne, već isključivo o tebi i kako sam shvaćaš kategoriju vrijeđanja i da li se daš se u nju olako uvući ko jazavčar na jazu.
Bit će da ti nedostaje zrelosti jer nekako s godinama vrijeđanje (p)ostaje prošlost.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 16:05   #94
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Očito antropološki pripadaš starijem tipu homo sapiensa koji još ima svetinje na koje ne može utjecati ali se zbog njih uzrujava i onda ima PTSP, svi su mu krivi, skače mu tlak i dobiva bore prije vremena.
Usto, ionako ne znaš što znači biti vrijeđan, jer nisi ovdje vrijeđan, NITI NEĆEŠ biti ovdje vrijeđan a da ja ne poberem bananu ko hranu.

Ja te puštam na miru, ionako nisam tebi odgovarala već SMS a ti si se nadovezao pa se sad pjeniš i pod stresom si tik do kapi.
Ništa ne ovisi o mojem vjerovanju ili ne, već isključivo o tebi i kako sam shvaćaš kategoriju vrijeđanja i da li se daš se u nju olako uvući ko jazavčar na jazu.
Bit će da ti nedostaje zrelosti jer nekako s godinama vrijeđanje (p)ostaje prošlost.
Ok, ja sam stariji tip homo sapiensa, ja sam PTSP-ovac, ja pjenim, meni skače tlak, dobivam bore prije vremena.
A ti.....

BLAGO ONOM TKO TE IMA......
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 16:15   #95
Quote:
el - Fatih kaže: Pogledaj post
Ljubav nije skrivena, pred ocima vam je.
Druga je tsvar sto ste slijepi i slijepi zelite ostati.

pa stavi svoju sliku na forum, srce moje milo
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 16:18   #96
Nedaj se fra Ante,.
Ja se ispričavam što sam te sa svoje strane grubim ponašanjem povrijedio. Oprosti mi molim te.
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 16:40   #97
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ja sam ateist, ne vjerujem u dušu, bogove, zagrobni život i slične stvari.
Ditto.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Što se umjetne oplodnje tiće, tu ne vidim nikakve moralne dvojbe. Ubiti nešto što se i onako nikad nebi rodilo, živjelo, mislilo, ili postalo čovjek po ičemu drugom osim genetskoj slici, da bi netko drugi dobio šansu živjeti u punom smislu te riječi. Ako netko vjeruje da ta stanica ima dušu, neće se podvrgnuti proceduri i problem riješen.
Nije. Naime, ako netko ZAISTA vjeruje da zamrznuta oplođena jajna stanica ima dušu (što ja ne vjerujem, jer nisam siguran postoji li duša uopće, a i ako postoji, ne vidim kako bismo mogli znati kada ta duša nastaje, u kojoj fazi embrionalnog razvoja itd.) - taj bi se, dakle, u situaciji u kojoj netko ugrožava integritet te stanice, morao ponašati slično kako bi se normalan čovjek ponašao kad bi primijetio nekoga tko želi zadavit tek rođeno dijete. Ergo, pokušao bi ga spriječiti, ako treba i silom. Dakle, tko god vjeruje da zigote imaju dušu, taj bi svakako iz ovih stopa morao otići u bolnice gdje se radi umjetna oplodnja i napraviti dar-mar.

Stoga, problem nije rješiv na način na koji ti sugeriraš. Jer, onda bi isto mogao reći 'ako ti vjeruješ da djeca imaju dušu, nemoj ih ubijati - ali meni ostavi slobodu da svoju ubijam'. Naravno, ovdje nisam JA taj koji izjednačava te dvije stvari, nego samo nagađam kako razmišljaju ti koji tako tvrde.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Abortus... tu već razumijem moralne dvojbe koje religiozni mogu imati. Međutim, po meni bez obzira na to od kad računamo ljudska prava, prava majke su iznad prava stanovnika njene utrobe.
To je jedna od mogućnosti. Ako smijem pitati, na koji način dolaziš do te ideje? Kako prosuđuješ koja prava su iznad kojih? Te otkuda uopće ideja 'prava'? Otkuda prava proizlaze? Iz prirode? Iz društva? Ako iz prirode, onda mi reci - ima li lav 'pravo' ubiti i pojesti antilopu? A ako iz društva, onda je dakle društvo to koje definira koje pravo je iznad kojeg. Drugim riječima, onda su prava nešto skroz prozivoljno, što se doslovno mijenja kroz vrijeme. Npr. prije dvije tisuće godina ljudi su doslovno imali PRAVO posjedovati robove, jer im je to pravo davalo ondašnje društvo. Itd.


Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Eutanazija... tu se bojim malverzacija, ali ako netko pri punoj svijesti pred svjedocima izjavi i potpiše da želi umrijeti, a liječnik potvrdi da šanse za oporavak nema, zašto ne?
Svjedoci mogu lagati, potpis se može krivotvoriti. Na primjer. Što se mene tiče, ako netko zaista želi umrijeti, nek se ubije sam. Premda je i to vrlo složena problematika oko koje se može postaviti tisuću i jedno teško, preteško pitanje.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Homoseksualnost... bila ona stvar izbora ili genetske predispozicije, nitko nema pravo osuđivati nekoga zbog prakticiranja svojih građanskih sloboda.
Eh? A vidiš, ja mislim da svatko ima pravo prakticirati što god hoće, ali isto tako da i svatko ima pravo osuđivati što god hoće. Drugim riječima, homofobi imaju pravo osuđivati homoseksualce zbog homoseksualnosti, a homoseksualci imaju pravo onda zauzvrat osuđivati homofobe zbog homofobije. I sve pet, bar u mojoj knjizi.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Pedofilija... e, tu nema nikakve dileme da se radi o prilično stravičnom zočinu koji treba sankcionirati trajnim izdvajanjem iz društva.
Slažem se ukoliko misliš na uobičajeni tip pedofilije, tj. nasilnu pedofiliju. Da budem picajzla, sama riječ pedo-filija u sebi ne uključuje nužnost nasilnog ponašanja, bez obzira što je to danas praktički sinonim. Ako je netko pedofil, nemam ništa protiv njega ukoliko nije bilo nikakvog nasilja. Dok, npr. sudovi SAD-a se ne slažu sa mnom, pa su tako osudili jednu ženu na trideset godina robije zbog toga što se poseksala s nekoliko 15-godišnjaka, bez ikakve prisile.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 19:02   #98
Quote:
što ja ne vjerujem, jer nisam siguran postoji li duša uopće, a i ako postoji, ne vidim kako bismo mogli znati kada ta duša nastaje, u kojoj fazi embrionalnog razvoja itd.
Tako ne znamo isto imaju li majmun, pas, ameba, bakterija, virus dušu.
Dole antibiotici! Živjelo ultra vegetarijanstvo!!!

Ups, ne znamo imaju li biljke dušu ... hmmm ... što sad.

Quote:
Svjedoci mogu lagati, potpis se može krivotvoriti.
Zato odmah sada napravi ovjereni iskaz da ne želiš da te održavaju na životu.

Quote:
Što se mene tiče, ako netko zaista želi umrijeti, nek se ubije sam.
Pa ti ljudi koji žele eutanaziju se i ubijaju sami, samo što nisu u stanju baš oni ubrizgati injekciju.

Quote:
Eh? A vidiš, ja mislim da svatko ima pravo prakticirati što god hoće, ali isto tako da i svatko ima pravo osuđivati što god hoće. Drugim riječima, homofobi imaju pravo osuđivati homoseksualce zbog homoseksualnosti, a homoseksualci imaju pravo onda zauzvrat osuđivati homofobe zbog homofobije. I sve pet, bar u mojoj knjizi.
Neka osuđuju koliko ih je volja. To uopće nije bit.
Kada bude većina koja je voljna im dati određena prava, homofobna manjina može promatrati samo, kao što se i događa na zapadu.

Quote:
Dok, npr. sudovi SAD-a se ne slažu sa mnom, pa su tako osudili jednu ženu na trideset godina robije zbog toga što se poseksala s nekoliko 15-godišnjaka, bez ikakve prisile.
Mora biti neka granica, a ta granica je postavljena za maloljetne osobe.
Bi li se slagao da se "dobrovoljno" poseksala sa dječakom od 7 godina?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 19:44   #99
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
Mislite li da je pobačaj moralno dopušten?
Koje to veze ima s kršćanstvom? Zapravo, uvijek mi je iznova fascinantno kako se stav protiv pobačaja smatra tipično kršćanskim. Istina je slijedeća...

Tijekom većeg dijela povijesti kršćane to pitanje nije previše zanimalo. Pobačaj je de iure bio dopušten do 80-og dana trudnoće, a de facto ionako nije mario za to. Istina dopušteni pobačaj se smatrao grijehom, ali onako manjim, u rangu bludničenja, a nipošto ubojstvom. takav su stav zauzimali najznačajniji kršćanski teolozi poput Augustina iz Hippoa.

Tek 1869. godine Rimska crkva zabranjuje pobačaj. U 19. stoljeću takav su stav zauzele i mnoge druge, protestantske i katoličke crkve. Stav očito nema veze sa vjerom jer se pobačaj u Bibliji praktički i ne spominje, nego je donesen pod utjecajem duha vremena kojeg stvoriše uspinjuća kapitalistička gospodarstva 19. stoljeća kojima je trebala radna snaga.

Stvar postaje sve zanimljivija...iako pobačaj jest zabranjen 1869., nije klasificiran kao ubojstvo sve negdje do prvih desetljeća 20. stoljeća (zaboravih točne godine)! U jedinom pak dijelu Biblije (negdje v Levitskom zakoniku, čini mi se) gdje se spominje smrt nerođenog djeteta, očito je da se ono ne smatra čovjekom jer za inducirani pobačaj nije propisano oko za oko, zub za zub, nego nekakva sitnija odšteta.

Drugim riječima, kršćanski Bog u interpretaciji Nikejskog koncila nigdje u svojoj objavi nije rekao da je pobačaj ubojstvo, niti da je zametak čovjek.

Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
mislite li da je umjetna-potpomognuta oplodnja baš tako bezazlen stvor koji se mota po glavama mnogih nerotkinja
Umjetna oplodnja je sasvim prihatljiva pomoć parovima koji imaju problema sa začećem djeteta.

Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
mislite li da je homoseksualnost (protu)prirodan akt i normalna i zdrava sveza Boga i čovjeka, ili prirode i čovjeka
Mislim da je sasvim naopako (i medicinski opasno) kada nekoga seksualno uzbuđuje klistiranje tuđeg debelog crijeva vlastitim pimpekom, ali - to je njegov problem dokle god je u stanju pronaći punoljetne i voljne partnere za upražnjavanje svoje perverzne opsesije.

Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
ako je ijedan vaš odgovor pozitivan - onda itekako griješite. To je moja sigurna tvrdnja jer se ovakvom problematikom bavim iz kuta medicine
Nego, reci ti meni zašto kada se spomene riječ "moral" 98% svih ljudi i 99% vjernika odmah pomisli na seksualni moral, vrlo često onaj u kojem nema žrtava (npr. dobrovoljna homoseksualnost)? Zašto je tome, pobogu, tako? Zašto nikada ne pomisle na bacanje smeća po cesti umjesto u koš, na idiotariju korištenja fosilnih goriva u 21. stoljeću, itd...? Zašto, pobogu, zašto skoro svi pomisle na tamo neke seksualije koje ih se ionako ne tiču?
__________________
Minsc and Boo stand ready.

Zadnje uređivanje Minsc : 05.07.2007. at 23:14.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 19:53   #100
Quote:
Zašto, pobogu, zašto skoro svi pomisle na tamo neke seksualije koje ih se ionako ne tiču?
To i mene zanima.
Izgleda da je homoseksualnost i lijeva politička opcija najveća opačina.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.