Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2006., 20:10   #21
Mi smo prezadovoljni s Allianzom. Brzi su i posteni. Jednom smo imali provalu u stan i u roku tjedan dana su nam isplatili sve sto nam je ukradeno, a da smo za to imali racun.
mimixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 10:21   #22
Quote:
Martinka kaže:
Kvarner i Aurum su zajednička tvrtka, užas jedan. Ne očekuj novce ako ti se nešto dogodi.
morao sam tamo jer banka s njima ima ugovor, tj. vjerojatno po nekoj prijateljskoj bazi jer su mi poslali agenta...

samo mogu li nagodinu promijenit osiguranje...budući da se polica naplaćuje jednom godišnje?

na polici piše da osiguranje vrijedi do 2016, jesam li prema tome obvezan ostat u tom osiguranju do tada ili? pretpostavljam da jesem...
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 10:49   #23
to moras vidjeti sa bankom kod koje je kredit, oni odlucuju da li moras biti kod "njihovog" osiguranja ili mozes prebaciti. kad je kolega duzao kredit takoder su mu uvjetovali osiguravajucu kucu za osiguranje i rekli su mu da dok isplate kredita mora kod njih imati osiguranje, da li je to po zakonu ne znam.
Fixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 10:53   #24
Quote:
vukovarac69 kaže:
morao sam tamo jer banka s njima ima ugovor, tj. vjerojatno po nekoj prijateljskoj bazi jer su mi poslali agenta...

samo mogu li nagodinu promijenit osiguranje...budući da se polica naplaćuje jednom godišnje?

na polici piše da osiguranje vrijedi do 2016, jesam li prema tome obvezan ostat u tom osiguranju do tada ili? pretpostavljam da jesem...
isti slučaj, samo ja imam u grawe-u. i da se nadovežem s još jednim pitanjem. naime, ova polica koju sad imam je banka tražila da se vinkulira na nju. kako sam ja shvatila, to znači da u slučaju štete se novci isplaćuju banci? ako je tako, jel mogu ja sklopiti još jednu policu neovisno o ovoj po kojoj bi se šteta isplaćivala meni?
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 18:58   #25
male su razlike između osigurateljskih kuća,no bitno je da ti policu složi netko tko kuži stvar da ti se ne desi da si osigurana od svega a ne od onoga što ti treba.nadam se da si prije nekretnine osigzrala sebe.
__________________
Pozdrav svim znanim i neznanim[URL="http://www.pcpomoc.webs.com"]
siasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 09:35   #26
Quote:
i da se nadovežem s još jednim pitanjem. naime, ova polica koju sad imam je banka tražila da se vinkulira na nju. kako sam ja shvatila, to znači da u slučaju štete se novci isplaćuju banci? ako je tako, jel mogu ja sklopiti još jednu policu neovisno o ovoj po kojoj bi se šteta isplaćivala meni?
U slucaju stete banka namiruje sebe, a resto dobivas ti. Tj. banka uzima koliko je kredita preostalo.
Koliko je meni poznato, protuzakonito je raditi visestruko osiguranje objekta.
ILB is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 10:39   #27
ima li tko iskustva s Merkur osiguranjem? Njihov mi se paket učinio zgodan. Obuhvaća sve i svašta, pa čak i osiguranje za štetu koju djeca počine susjedima i to sve za 54 eur godišnje za stan od 50 m2.
Ono što mi se kod njih ne sviđa je da pokriva samo štetu nastalu u stanu. Naime, ako susjedu iznad mene procuri njegova terasa oni će platiti za štetu nastalu u mom stanu a budući da on nema osiguranje (ne znam da li to pokriva zajednička polica za zgradu???) terasa će i dalje curiti...
Ima li netko preporuku za takav slučaj?
__________________
ma zafrkava se, opće ne bu poletil
sjedi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 21:32   #28
prava stvar. mirno spavash. imas 3 vrste...

krada, poplave..padanje krova
prirodne neprilagode... pozar
potres...

meni je izracunala oko 2000kn...
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 11:02   #29
Question Osiguranje i zaštita stambenih objekata

Pozdrav!

Novi sam ovdje pa nisam siguran da li ova tema već postoji.

Nedavno sam kupio stan pa me zanimaju Vaša iskustva s osiguranjem stana i stvari u njemu. Na internetu sam uspio pronaći čak 11 različitih osiguravajućih društava u HR koja nude osiguranje na tom području, ali koje od njih izabrati? Koja su na zlu glasu? Koja isplaćuju odštetu normalno, a s kojima se čovjek treba natezati? Na što treba obratiti pažnju prilikom ugovaranja police? Nude li, i koja, osiguravajuća društva custom rješenja (npr. hoću požar, ali neću potres)?

Postoji li jedan jedinstveni način, mjesto ili osoba gdje čovjek može usporediti koliko treba platiti i koliko može dobiti kod različitih osiguravajućih društava za isto ili slično ugovoreno osiguranje?

Također od čega bi sve bilo dobro osigurati stan na 9. katu nebodera? Da li ima smisla osiguranje od poplave? da li se poplava odnosi na izlijevanje npr rijeke iz korita ili na poplavu unutar stana izazvanu puknućem cijevi? koja je razlika između poplave i bujice?

Eto, toliko za početak .o) svaka ideja, razmišljanje ili iskustvo su dobrodošli .o)

ps. stan nije kupljen na kredit, pa mi osiguranje imovine nije bio nužan uvjet...
chatking is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 11:35   #30
CO ima odlicnu stvar koja se zove obiteljski paket

s obziroma da smo imali zivotno i auto osiguranje kod njih ponudili su nam taj paket...

uglavnom

osiguranje kuce - pozar, poplava, tuca, potres plus svih stvari unutra, plus kvarovi uredjaja... ma sve. doslo nas je kojih 300 kuna godisnje

dva mjeseca nakon prvog osiguranja pukla je cijav od kade i poplavila dio kuce. otisli smo tamo, prijavili stetu, dosao procjenitelj i dobili 4500 kuna za tjedan dana na racun

ja s CO nikad nisam imala problema, dapace tako da cemo i novi stan osigurati kod njih
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 11:40   #31
kad smo već kod puknuća cijevi... u kojim slučajevima se to naplaćuje iz pričuve a u kojima vlasnik stana snosi odgovornost?

inače ja sam nekada imao osiguranje auta kod CO pa isto nije bilo većih problema kad je trebalo naplatiti... ajde, i to je već neki pokazatelj .o) thanx za post!
chatking is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 11:47   #32
ovo za pricuvu ne znam, mi smo u kuci za sad
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 17:13   #33
Ja imam dobro iskustvo s Allianzom. Brzi, efikasni, isplacuju novce direktno na racun i ako imas racune za stvari u stanu refundiraju tocno onoliko koliko pise na racunu, bez obzira sto je racun od prije 4 godine (i sto ta stvar vise, cak niti nova, toliko ne vrijedi)
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 18:05   #34
ima još netko kakva iskustva? i mene ovo zanima
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 21:24   #35
I mene ovo zanima. Također me zanima ima li neka univerzalna polica osiguranja stana ili je potrebno kombinirati par komada?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 00:05   #36
pa koliko sam ja do sada skužio surfajući, ako sam skužio, obično požar, potres i poplava idu skupa, pa se na to kalemi zaštita aparata, provale i tome slično .o) ali varira od društva do društva... i ako sam dobro skužio premija se računa na osnovu kvadratnih metara stana? ili?
chatking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 17:07   #37
Quote:
chatking kaže: Pogledaj post
pa koliko sam ja do sada skužio surfajući, ako sam skužio, obično požar, potres i poplava idu skupa, pa se na to kalemi zaštita aparata, provale i tome slično .o) ali varira od društva do društva... i ako sam dobro skužio premija se računa na osnovu kvadratnih metara stana? ili?
kvadratura, starost zgrade/kuce, mislim da i lokacija igra ulogu

i oni ti ponude opcije a ti birash sto ces odabrati

mi smo osigurali kucanske aparate za popravak, ali racunala nismo jer ih sami odrzavamo... i tak... mozesh birati
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 11:52   #38
Ja osiguravam stan samo od požara, potresa i oluje i to zbog vinkulacije. Izračunali su mi vrijednost stana po formuli kvadrati * neki iznos koji zovu nova vrijednost i bilo mi je prihvatljivo, možeš i sam odredit vrijednost(manju/veću). Ako hoću kućanstvo imaju neke pakete i cijene kvadrata pa to nešto množe to mi nije bilo interesantno sada u stanu. Najviše mi se sviđa osiguranje od vlasničke odgovornoti..konkretno,dođeš u goste i posklizneš se na mokrom podu i razbiješ se, tužiš vlasnika ili osiguranje. Pojma nisam imala da se to može, ja bi se u takvom slučaju pobrala i rekla ko me hebe smotanu. Ili ako ti na auto glavu padne crijep s kuće štetu naplatiš od osiguranja kuće.
Ja sam izmaltretirala tog lika iz osiguranja a na kraju uzela policu za 150 kn, lagano je popiz...
gena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 18:05   #39
da, to za osiguranje od odgovornosi sam i ja čuo da postoji... samo mi nije jasna jedna stvar: ne bi li u svoj stan trebao pozivati samo prijatelje i/ili rodbinu? dakle nekog tko te po defaultu neće tužit (ako bog da)? ovo s crijpom kuće je ok, ali sa stanom, baš ne znam...
chatking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 13:20   #40
Pa baš i nije točno da je kod osiguranja stana bitna starost i too....
Ako je riječ baš o stanu u zgradi onda je taj stan već osiguran od strane graditelj jer se to mora po zakonu, a vlasnik može osigurati samo unutrašnjost stana...i vrijednost se procjenjuje na temelju kvadrata i po želji vlasnika da li ga smatra luksuznijim ili skromnije opremljenim. Znači postoje dvije varijante... I naravno da se mogu kombinirati paketi osiguranja koji mogu isključiti neke stavke za koje smatrate da vam nisu potrebne kao što se mogu i dodati neke stavke koje se vama čine neophodne... Osiguranje od odgovornosti uključeno je u osiguranje kućanstva i mislim da je to odličn stvar s obzirom da se danas ne može vjerovati ni vlastitom bratu...ljudi djeluju ok naravno kad su normalnim situacijama, ali kad nas nešto izbaci iz normale onda svatko drugačije reagira...
jagodicabobica2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.