Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 21:21   #3381
Quote:
Napoleon Wilson kaže: Pogledaj post
Na setu Ištvančićevog posljednjeg filma, u kojem je figurirala kao producentica, tehničkoj ekipi se odbijalo platiti catering za extra sate... ali se zato redateljevom glupošću u vozilu za transport opreme pronašao njegov račun za kuhinju s podnim grijanjem u vrijednosti od 60.000 kuna.
hehe. samo nebo im je granica
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 23:10   #3382
Quote:
Prototype21c kaže: Pogledaj post
Kuhinja s podnim grijanjem je svakako bolja invensticija od kojegod žalosti da su snimali.
Slažem se.
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:57   #3383
Quote:
Napoleon Wilson kaže: Pogledaj post
Na setu Ištvančićevog posljednjeg filma, u kojem je figurirala kao producentica, tehničkoj ekipi se odbijalo platiti catering za extra sate... ali se zato redateljevom glupošću u vozilu za transport opreme pronašao njegov račun za kuhinju s podnim grijanjem u vrijednosti od 60.000 kuna.
Ovo zvuci tocno kao Istvancic
Sto se Skoricke tice, navodno je na posljednjem natjecaju za dugometrazni kao producentica prijavila stvar na koju nije imala prava.


S e n t f r o m SG4
no nick name is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 10:55   #3384
Nisam sigurna je li presudno da predsjednik redateljskog društva nužno bude i kvalitetan redatelj. Ni predstojnik neke klinike ne mora nužno biti vrhunski liječnik. Ono što mene brine je da kod Škorićke nisam primijetila ni jednu kvalitetu osim pretjerane i možda čak i (društveno) opasne ambicioznosti. Ona želi biti sve.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 12:38   #3385
Predstavnik bilo kojeg društva, udruženja treba misliti na potrebe svog članstva
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 12:50   #3386
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Predstavnik bilo kojeg društva, udruženja treba misliti na potrebe svog članstva
Potrebe članstva dotičnog društva su posebne.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 19:59   #3387
Očito s 24 glasa
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 21:36   #3388
Mentorica i učenica. Dobar tek, DHFR-u!

https://www.youtube.com/watch?v=8EIuksx7EA4
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 03:51   #3389
Quote:
Sycorax kaže: Pogledaj post
postoji li neki dobar hrvatski film
Tu-dum, čššššššššš.
__________________
Čitaj gledaj
tom-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 14:01   #3390
Quote:
Sycorax kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,
postoji li neki dobar hrvatski fim o tinejdžerima?
(radim na jednom projektu i trebala bi tinejdžerima iz europe pokazati takav hrvatski film, a nismo se baš isprsili u tom žanru.)
Čini mi se da je kratki film Onda vidim Tanju ono što tražiš
mili vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 19:55   #3391
Quote:
mili vanili kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je kratki film Onda vidim Tanju ono što tražiš
hvala na prijedlogu, idem pogledati!
__________________
I'm just walking the miles, every once in a while I'll get a ride...
Sycorax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 18:12   #3392
Pogledala Otok ljubavi. Meni je loš, da moram ocjenjivat jedva 2/5. Totalno nesnalaženje u žanru, a od komedije ni k (omakne se pokoji polusmiješak, onak nategnuto).
mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 18:44   #3393
Quote:
mik kaže: Pogledaj post
Pogledala Otok ljubavi. Meni je loš, da moram ocjenjivat jedva 2/5. Totalno nesnalaženje u žanru, a od komedije ni k (omakne se pokoji polusmiješak, onak nategnuto).
Ispada da je Milanović bio u pravu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 23:02   #3394
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ispada da je Milanović bio u pravu.
Da, eto može i on jednom ispast vizionar. Možda skupi ponešto gledatelja na ime, ali sumnjam da će ih bit puno.
mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 17:16   #3395
Quote:
mik kaže: Pogledaj post
Pogledala Otok ljubavi. Meni je loš, da moram ocjenjivat jedva 2/5. Totalno nesnalaženje u žanru, a od komedije ni k (omakne se pokoji polusmiješak, onak nategnuto).
tako nam i treba kad se šlepamo kupovanjem.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 22:09   #3396
Svi se šlepaju "kupovanjem," uhodana praksa i znatno jačih/razvijenijih nacionalnih fondova.

Ne možeš povući nikakav novac iz Eurimagesa ako ne "kupuješ," mislim da se radi i o službenim smjernicama EK.

Svi žicaju neki dodatni novac za hrvatske filmove iz EU, ne pada to s neba — treba te usluge i vratiti. Objasni to Hrvatima, ili nekima tu na topicu, misija nemoguće.

Primjerice, zadnje dobivene pare od Eurimagesa otišle su Vitezovoj produkciji Vatrenog krštenja Ljiljana Vidića.

http://cineuropa.org/nw.aspx?did=253704

Fala lepa, ljudi, Bog plati.

Je kurac, HAVC se obvezuje "vratiti" taj dobiveni novac, preusmjeriti ga jednoj od država članica Eurimagesa (na jednom od svojih budućih natječaja, naravno). Hoće li to biti Srbi, Slovenci, Rumunji, Austrijanci, Francuzi, ili možda baš Bosanci. Nekako je logično pružiti ruku baš susjedima. Još ako taj susjed može malo i povući za hrvatski film na Berlinaleu, sreća i od sreće veća.
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 19:53   #3397
Razumijem čak logiku HAVC-a prema kome je, kad već mora, preusmjerio "povrat novca", ali mi je nažalost rezultat razočaravajuć.

Mada su rezultati glasanja publike na festivalu u Ljubljani jako dobri, pa je možda samo problem u mom neshvaćanju filma (pogotovo dijela koji predstavlja komediju) i nedostatku ukusa, a film je ustvari genijalan

http://www.liffe.si/index.php/en/com...udience-voting
mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 23:25   #3398
Quote:
mik kaže: Pogledaj post
Razumijem čak logiku HAVC-a prema kome je, kad već mora, preusmjerio "povrat novca", ali mi je nažalost rezultat razočaravajuć.
ne znam ništa o povratu novca, vjerojatno je familija nešto o tome pisao ali mi je na ignoru. uglavnom mi je od početka to bilo jadno sa žbanićkom, a nakon njenog kenjanja po medijima a vidimo sad bez filmskog pokrića - tako nam i treba.

uostalom, hrvatskoj ne trebaju redatelji već scenaristi.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 23:36   #3399
Quote:
mik kaže: Pogledaj post
Razumijem čak logiku HAVC-a prema kome je, kad već mora, preusmjerio "povrat novca", ali mi je nažalost rezultat razočaravajuć.
Puno smislenija logika bi bilo novce vraćati srpskim projektima, čiji fond naše skoro pa redovito dofinancirava, dok mi njima ne dajemo ništa, pa se braća već pomalo počinju pitati za koji pimpač oni češkaju naša leđa, ako mi zauzvrat ne možemo počeškati njihova. Od bosanskih fondova nemamo ništa.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:33   #3400
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
uostalom, hrvatskoj ne trebaju redatelji već scenaristi.
Ko da hrvatski film želi scenariste? Imamo Matu i Antu. Šta će ti više.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.