Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2014., 14:07   #9341
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Podržavam inicijativu set menu-a, ali čemu pobogu mex hrana u francuskom restoranu?!
Hbg, kokošarenje (da tako nazovem to tematsko lutanje) u preživljavanju je poznata dimenzija.
Deedy is offline  
Old 16.11.2014., 18:51   #9342
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Hbg, kokošarenje (da tako nazovem to tematsko lutanje) u preživljavanju je poznata dimenzija.
Kuhaju li oni zapravo francuštinu ili ne? Bilo je kritika kad su otvorili, poslije se više nije komentiralo?
tweetee is offline  
Old 16.11.2014., 19:05   #9343
Plješivička klet http://www.pljesivicka-klet.hr/index.php

Danas na ručku uzeli ajngemahtec, jako fin, teletinu pečenu s krumpirima, fino, al mi nije imalo onaj uobičajeni šmek teletine, ne kužim zakaj, i bilo je strašno slano (još me peče jezik i nepce, a pojela sam ni pola porcije i inače volim slano), salatu su složili kako sam poželjela - pol zelene, pol crvenog radiča i super je začinili - konačno mi je negdje salata bila dosta kisela

Maredo gril, neki radni dan predvečer

Restoran skoro prazan, još samo dva stola uz nas.
Mazalice dobre, al mi sumnjivo bacalo na soju.
Otkošteni batak došao u formi 3 otkoštena batka, fino meko grilano, šmek po ugljen roštilju.
Rikole nije bilo, matovilac jaaaako umoran, pola sam ostavila.
Šiševi (3 kom u porciji) nama loši, tu mi se potvrdila sumnja na soju iz mazalica
Zapečeni grah grozan, prepun poriluka koji mi nikako ne paše unutra. Ok mi je da su grahu htjeli dati svoj tač, ali baš ga taj poriluk totalno upropasti, meni je nejestiv.
Hrana nije došla na stol vruća, ne znam što su s njom čekali, a bome se na tanjuru i brzo ohladila...

Točka na i je račun, kasnije smo ga iščitali jer smo žurili iz restorana, 90% stvari su nam zaračunali osjetno više nego je pisalo u meniu po kojem smo naručili Bili smo već na drugom kraju grada kad smo to skužili pa moj nezakoniti nije htio ići natrag, a ja bih im se s guštom vratila i pitala ih za zdravlje.
tweetee is offline  
Old 17.11.2014., 09:37   #9344
Restoran Sokol, Ljubljana. Navodno najstariji restoran u Ljubljani, ali nisam siguran u istinitost te tvrdnje. U samom centru starog dijela grada, dvadeset metara od gradske vijećnice, sto metara od Tromostovja.

Predjelo kranjska kobasa. Možda najbolja u životu. Kaj da dalje pričam? BTW par metara dalje je trgovina kobasama gdje se mogu i pojesti s nogu. Jako simpatično mjesto. Ali ne znam jesu li to iste kobase kao u Sokolu.

Glavno jelo 'svinjska ribica po Pletersko'. Imate sliku na web stranici. Mislim da je 'ribica' lungić. Dakle, komadi mekog nježnog mesa umotani zajedno sa suhim šljivama u trake špeka i tako dinstani u umaku koji jako nalikuje na pašticadu. Prilog je nešto što oni zovu 'sirovi štruklji' ali je zapravo tanko razvaljano tijesto s tanko namazenim nadjevom od svježeg sira i zarolano u roladu i tako skuhano. Kuhana rolada se nareže na šnite i servira kao prilog.

Miješana salata.

Salatu nisam ni probao nego sam se posvetio divnim 'ribicama'. Nježne, aromatične, lagane. Nemaš dojam da jedeš svinjetinu. Jako ukusno. Ma, divota. A porcija je golema, po meni možda i 50% veća nego što bih očekivao.

Kućno pivo ne vrijedi niš. Blijedo, bez okusa, jedino možda ljeti za gasiti žeđ. Žuja je za to njihovo pivo premija. Htiuo sam 'temno' ali ga nisu imali pa sam uzeo to 'svetlo'. Greška.

Restoran ugodan, u srednjevjekovnom štihu, malo vuče na one hobitske krčme (jako malo, ali ipak), dobra atmosfera, puno zakutaka u kompliciranoj zgradi, ne znam kako se konobari uopće snađu. Solidna posluga, ništa posebno ni u plus ni u minus.

Nemam pojma koliko je koštalo jer nisam ja caltao, ali je pola litre te njihove pive tri i pol eura, pa si vi kontajte. (A imate na web stranici 'Jedilni list' sa cijenama; nisam gledao.)

Vjerujem da nije pretjerano.

Sve u svemu, jako ugodno iskustvo. Ja sam inače ljubitelj modernije kuhinje, ali protiv ovoga se ni najmanje nisam bunio.
Emericzy is offline  
Old 20.11.2014., 07:18   #9345
Ribice i tri tockice
Super mi je nekog odvest tamo, pogotovo iz Splita, doduse zadnjih par godina ST napreduje sto se restoranske ponude tice, al i dalje nema nesto tipa Ribica, dobro, morsko, jednostavno i jeftino

Jelo se:
kozice na buzaru, crvenu, pikantno i fino
gavuni
gof sa zara
blitva i onaj njihov kruh
sa litrom vina 312kn

Sve od reda za 5, konobar savrsen
__________________
Toliko briga oko viška kilograma. Niko da se brine za manjak pameti!
Tavanka is offline  
Old 20.11.2014., 10:33   #9346
Jaoj Emeriče, sto cinis mom umu...
Ok, stavljam na popis za neka bolja vremena, ko sto bi ti rekao...
a vidim i strukle kao desert isto imaju u maniri roladice. Zanimljivo.

Sve bih s menija probao.
Deedy is offline  
Old 21.11.2014., 06:42   #9347
Jučer u Cvjetnom '9 restorana'. Išao vidjeti kako to izgleda, bez ikakve druge namjere, jer Centar Cvjetni nije baš moj tip mjesta. Ali zagledao se u slatki dio, zvan Torteee! i Skužio da imaju i štrukle zapečene u vrhnju i to pet-šest vrsta. A kako me bila uhvatila glad, a stvar je jeftina (svaka štrukla 9 kuna) uzeli smo žena i j tri komad i podijelili po pola. Dvije slane (sa sirom i sa porilukom i špekom) i jednu slatku (/s makom). Začuđujuće fino. Ta štrukla i pol taman je bila količina za solidan gablec; meni bi dvije štrukle i malo pivo bilo dovoljno za ručak. Za jako malo love. Mjesto je skroz ugodno, jedino je sam prostor za jelo malo nekako vizualno pust: trebalo bi ga učiniti malo 'toplijim' s nekim cvijećem i zelenilom ili tako nečim. Ostalih osam mjesta nismao probali, ali sve to skupa djeluje prilično pristojno i cijene su mi sasvim OK. Nije sad to neki gastronomski vrhunac, ali čisto zgodno.
Emericzy is offline  
Old 21.11.2014., 10:34   #9348
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Mislim da je 'ribica' lungić.
Dobro misliš.
sis is offline  
Old 21.11.2014., 18:51   #9349
Grozd u Slavonskom Brodu

Jela se teletina pod pekom i teletina na mađarski. Pod pekom peke nije vidjelo ali nema veze ova na mađarski je dinstana s lukom i crvenom paprikom, dosta pikantno i fino. Fina je i ova pod pekom. Salata miješana ima zelja, radiča, matovilca, rikole i paradajza.
Pod pekom - 60kn
Dinstana - 48kn
2 deci vina - 13kn
Dvije salate - 24kn

A račun 173kn pa si čovjek malo zbroji i
Onda pogledaš i vidiš da su na računu i dva slana krumpira i dvije porcije kruha. Nismo to naručili, ali smo pojeli i bilo je fino
Ne osjećam se prevarenim jer je bilo fino, ali mogao je konobar pitat del želimo kruh s tim i napomenut da krumpir nije u cijeni porcije mesa. Kad piše teletina pod pekom onda mi je nekak jasno da ide krumpir s tim jer čemu peči peku bez krumpira, ali pošto se ne radi o peki eto odgovora

spic is offline  
Old 21.11.2014., 19:52   #9350
Da, čudno zbilja.
Je, ovo zgleda ko teleća prsica (bez file ) iz rerne.
Što ne znači da nije fino, naprotiv.

androtabletić / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 21.11.2014., 22:43   #9351
nedavno, didov san... divna hrana, divna! za predjelo se jeo soparnik i uštipci s kajmakom, oboje jako fino za glavno jelo sam se odvažila probati puževe "na didov način", s palentom i oduševila se! nisam nikad mislila da će mi se puževi toliko svidjeti... probala sam malo i brudeta od žabe i jegulje, isto s palentom. nije bilo loše, al puževi... za desert "didov kup", sladoled vanilija-čokolada s komadićima imotske torte, opet savršeno, jako dobra kombinejšn! probali smo i vranac (domaće, vino kuće), vrlo pitko

sljedeće mi je u planu ići u "ribice i...", a i ove štrukle iz Cvjetnog ne zvuče loše!
ma.nx is offline  
Old 22.11.2014., 10:11   #9352
Jučer u Poreču. Bio je dan Svetog Mura, zaštitnika Poreča. Na glavnom trgu su bili postavljeni šatori sa razno raznim delicijama. Tamo sam ručao šugo od divljači sa palentom. Jako fino i jeftino 30 kuna.
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Old 22.11.2014., 10:31   #9353
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Grozd u Slavonskom Brodu

Jela se teletina pod pekom i teletina na mađarski. Pod pekom peke nije vidjelo ali nema veze ova na mađarski je dinstana s lukom i crvenom paprikom, dosta pikantno i fino. Fina je i ova pod pekom. Salata miješana ima zelja, radiča, matovilca, rikole i paradajza.
Pod pekom - 60kn
Dinstana - 48kn
2 deci vina - 13kn
Dvije salate - 24kn

A račun 173kn pa si čovjek malo zbroji i
Onda pogledaš i vidiš da su na računu i dva slana krumpira i dvije porcije kruha. Nismo to naručili, ali smo pojeli i bilo je fino
Ne osjećam se prevarenim jer je bilo fino, ali mogao je konobar pitat del želimo kruh s tim i napomenut da krumpir nije u cijeni porcije mesa. Kad piše teletina pod pekom onda mi je nekak jasno da ide krumpir s tim jer čemu peči peku bez krumpira, ali pošto se ne radi o peki eto odgovora

http://i58.tinypic.com/5bvj4k.jpg

Ajde baš mi je drago da je bilo ok, inače bih morao zaratiti s punicom.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje

Zadnje uređivanje L3go : 26.11.2014. at 03:20. Reason: img
German is offline  
Old 29.11.2014., 12:17   #9354
Plavi 9 (Zg Zvonimirova)
Cijene korektne, tj. rekla bih vrlo pristupacne (svinjski zagrebacki s prilogom 38kn), konobar odlican, mjesto ugodno...
Ali hrana na zalost nije na visini, osim salate (pecene paprike) koja je bila vrlo dobra. Ili smo imali peh.
Teleci becki (70kn) se pretvorio samo u tvrdu gorku pohariju, mesu izvadjena dusa, suho i lose, niti ne osjecas da jedes meso...jos k tome neko koje bi stvarno moralo biti ukusno, mekano... Komad mesa i nije bio los, nema zlundri i sl., ali skroz prepeceno. Zagrebacki je bio relativno ok, ipak punjenje daje na socnosti, ali isto prevse pecen.
Je li jeo tko tamo u zadnje vrijeme, samo los dan ili je kuhinja losa? Svakako cemo im dati i drugu priliku (mozda s grillom, cevapi i to...) jer nam je bilo ugodno, usprkost ne dobro pripremljenoj klopi.
Zanimljivo, mozda poznato (ja nisam znala) - Bakin čušpajz je ustvari njihova dostava. Cula jesam za to, ali nismo narucivali. Ponuda je zanimljiva i probat cemo svakako.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 29.11.2014., 12:44   #9355
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Plavi 9 (Zg Zvonimirova)
Cijene korektne, tj. rekla bih vrlo pristupacne (svinjski zagrebacki s prilogom 38kn), konobar odlican, mjesto ugodno...
Ali hrana na zalost nije na visini, osim salate (pecene paprike) koja je bila vrlo dobra. Ili smo imali peh.
Teleci becki (70kn) se pretvorio samo u tvrdu gorku pohariju, mesu izvadjena dusa, suho i lose, niti ne osjecas da jedes meso...jos k tome neko koje bi stvarno moralo biti ukusno, mekano... Komad mesa i nije bio los, nema zlundri i sl., ali skroz prepeceno. Zagrebacki je bio relativno ok, ipak punjenje daje na socnosti, ali isto prevse pecen.
Je li jeo tko tamo u zadnje vrijeme, samo los dan ili je kuhinja losa? Svakako cemo im dati i drugu priliku (mozda s grillom, cevapi i to...) jer nam je bilo ugodno, usprkost ne dobro pripremljenoj klopi.
Zanimljivo, mozda poznato (ja nisam znala) - Bakin čušpajz je ustvari njihova dostava. Cula jesam za to, ali nismo narucivali. Ponuda je zanimljiva i probat cemo svakako.
za te pare, odeš pored u pivnicu budwiser. da vidiš što je zagrebački. savršeno pohan i prefini hrskavi krumpiri. porcija ogromna!
vladjan1901 is offline  
Old 29.11.2014., 13:27   #9356
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
za te pare, odeš pored u pivnicu budwiser. da vidiš što je zagrebački. savršeno pohan i prefini hrskavi krumpiri. porcija ogromna!

Nisam ni govorila o zagrebackom nego o beckom.
Istina, u pivnici je becki 55kn, ali zagrebacki je 65.
A svinjski zagrebacki je (napisala sam) samo 38, a u pivnici je skuplji, 45kn.
U pivnici smo bili nedavno (ali nismo jeli pohano nego cevape), a zazeljeli se Pesca ugodjaja.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 29.11.2014., 15:18   #9357
Ribice i tri točkice:

otišli smo pojesti nešto ukusno i fino.
I bilo je tako. Lako smo se odlučili na 2 puta po brudet od sipe uz palentu.
Došlo vruće, mirisno, obilno (u dubokom velikom tanjuru).
Uz to nešto bijelog vina i naručih vode iz pipe...

jelo je bilo odlično, kruh standardni (bijeli rupičasti s tamnim maslinama), stvarno smo uživali

proširili su restoran, očito su uzeli i prostor do, gdje je donedavno bio neki planinarski savez ili nešto slično... pa imaju 2 dodatne prostorije, bravo za njih.
I WC je preuređen, ono prije je bila loša isprika za WC, sad je to pristojno i uredno.



veliki minus na našu žalost ide:

- usluga!

kad je donosio vino značajno je naglasio- evo, voda iz PIPE
(mislim fak of)

htio sam još kruha, došetao sam sam do dijela sa šankom jer nam u 25 minuta uopće nije dolazio do naše prostorije pitati je li sve ok i trebamo li što još- a tamo nikog za šankom, 2, 3 minute sam čekao, u tanjuru mi manje od pola jela koje se hladi... i na kraju sam krenuo prema svom stolu kad eto njega valjda iz bukse na terasi gdje (predmijevam) puše- i onda sam već u povratku to naručio- tad je donio brzo.

na kraju mi donosi kusur i samo kusur, bez reačuna...
dama koja je bila sa mnom je tražila možemo li dobiti i račun (dao sam mu 6, 7 kuna do okruglog kusura)... on je kao rekao Da, da... naravno... i nakon što mi je već vratio kusur bez računa, kad je vraćao račun stavio je i tih 6, 7 kuna unutra i on nama (!!! ovo još nikad u životu nisam doživio !!!) kaže: U redu je!
(valjda ljut jer smo tražili račun)
mi se pogledavamo, mislimo WTF, kakvo je ovo ponašanje
moram priznati da mi je to bilo ispod svake granice dobrog ukusa;
ne zanima me koja im je fora, varaju li gazdu i državu ili samo potonje ne dajući mi račun; ali ono- budi bar korektan i bez tih upadica o vodi i pogotovo o vraćanju napojnice koju sam mu dao (i to naknadnog vraćanja napojnice).

Bili smo neko vrijeme u šoku. Veliki WTF nad glavom.
Svejedno, preporučam taj brudet, 60 i kusur kuna.
Deedy is offline  
Old 29.11.2014., 15:23   #9358
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Plavi 9 (Zg Zvonimirova)
Cijene korektne, tj. rekla bih vrlo pristupacne, konobar odlican, mjesto ugodno...
Ali hrana na zalost nije na visini
Je li jeo tko tamo u zadnje vrijeme, samo los dan ili je kuhinja losa?
Ja sam par puta jeo fileke, bili su tvrdi kao da nisu dovoljno kuhani drugi put sam bio da vidim jel to možda bilo slučajno, opet su bili tvrdi
Nakon toga nisam više imao želju otići tamo.
Krkimir is offline  
Old 29.11.2014., 15:28   #9359
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ribice i tri točkice:

WC je preuređen, ono prije je bila loša isprika za WC, sad je to pristojno i uredno.
negdje sam već pisao da će ti se svidjeti
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
ne zanima me koja im je fora, varaju li gazdu i državu ili samo potonje ne dajući mi račun; ali ono- budi bar korektan i bez tih upadica o vodi i pogotovo o vraćanju napojnice koju sam mu dao (i to naknadnog vraćanja napojnice).
Bili smo neko vrijeme u šoku. Veliki WTF nad glavom.
ono što je WTF je inzistiranje na računu, što pokušavam objasniti već mjesecima
Dio bontona je da plaćaš sa kešom i da ne tražiš račun, keš skoro sam po sebi podrazumjeva da ti ne treba račun.
a za ovo sa vodom iz pipe se slažem, nije na konobaru da išta komentira nego da donese što je naručeno
Krkimir is offline  
Old 29.11.2014., 15:39   #9360
Ja nikad u životu nisam čula ako plaćam kešom, nema računa? Taj bonton nisam nigdje vidjela/čula.
Da restoran drži do sebe, obavezno račun!
bubily:) is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.