Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2012., 19:30   #161
Ljudi ja sam upisala Upravno pravo u Vodicama, ali pošto živim u Zagrebu mogu li se dogodine prebaciti na javnu upravu?
aminah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 18:35   #162
Upravni pravo u Zagrebu

Ovako, planiram se upisati na upravno pravo (zg). Je li težak taj fakultet, mislim kakvi su predmeti (čula sam da je pravo katastrofa zato sam i odustala od njega). Je li tesko upasti na taj faks (idem u upravnu školu i prolazim sa 3.7). Hvalaa
Bimbo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 10:54   #163
Pozdrav!
Ima li ovdje slucajno netko da studira upravno pravo u Rijeci? Ja studiram na drugom veleucilistu, ali imamo iste profesore i literaturu.
Obzirom da se kod nas literatura tesko nalazi trebala bih pomoc od nekog iz Rijeke, pa ako ima takvih nek se jave
juju190184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 12:47   #164
Bok,
molim koju informaciju ako tko zna iz prve ruke.
Naime, zanima me upisivanje za upravno pravo u Vodicama al posto sam se tek nema dugo tu preselila neznam nista. Srednju sam odavno zavrsila al sad bi pokusala upisati ovo.
Neznam sta je uopce potrebno, koji su uvijeti, cijene itd..
Pa ako tko zna puno bi mi pomogao. Hvala
maslacak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 18:16   #165
Quote:
Bimbo2 kaže: Pogledaj post
Ovako, planiram se upisati na upravno pravo (zg). Je li težak taj fakultet, mislim kakvi su predmeti (čula sam da je pravo katastrofa zato sam i odustala od njega). Je li tesko upasti na taj faks (idem u upravnu školu i prolazim sa 3.7). Hvalaa

Upasti nije tesko ali je tesko zavrsiti.
Upravno pravo je na pravnom fakultetu,imas dosta slicnih pa i istih predmeta kao na pravu,nije tesko bas kao pravo ali treba dosta ucit i rijetko tko da je u roku zavrsio fakultet (ja sam treca godina i ne znam nikog tko je zavrsio u tri godine :P )
Cvrki 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 23:27   #166
Jel ko zna kakvo je stanje bilo prošle godine na Upravnom u St na jesenskom roku? Jer idem na drugi rok zbog popravnog, a planiram pisati hrv višu i eng višu i ocekujem dobre ocjene a matematiku nizu i politiku( to mi ni netriba al eto).

Molim vas pomagajte, ocajna sam
__________________
I'm in my penthouse half naked, I cooked this meal for you naked, So where the hell you at? The bedroom’s my runway. Est-ce que tu aimes le sexe? Le sexe, je veux dire l'activité physique, le coït, tu aimes ça?- A ti me boliš tamo gdje bolilo dugo ništa nije. -
Cinderellamare is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 14:23   #167
Quote:
Cinderellamare kaže: Pogledaj post
Jel ko zna kakvo je stanje bilo prošle godine na Upravnom u St na jesenskom roku? Jer idem na drugi rok zbog popravnog, a planiram pisati hrv višu i eng višu i ocekujem dobre ocjene a matematiku nizu i politiku( to mi ni netriba al eto).

Molim vas pomagajte, ocajna sam
nemoras se ni trudit jer na jesenskom bude max 5 slobodnih mjesta ako i toliko. tako da ako ne brijiras nemoras ni pokusavat.
Doctordolittle is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 16:10   #168
Quote:
Doctordolittle kaže: Pogledaj post
nemoras se ni trudit jer na jesenskom bude max 5 slobodnih mjesta ako i toliko. tako da ako ne brijiras nemoras ni pokusavat.

Ima ih 11 :/ i cila sam u panici. Moram skupiti bar 550 bodova. o jadna li sam.
__________________
I'm in my penthouse half naked, I cooked this meal for you naked, So where the hell you at? The bedroom’s my runway. Est-ce que tu aimes le sexe? Le sexe, je veux dire l'activité physique, le coït, tu aimes ça?- A ti me boliš tamo gdje bolilo dugo ništa nije. -
Cinderellamare is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 14:38   #169
prošlo je 9 godina od kada sam zadnji put položila ispit na upravnom pravu u zg.....

da li netko zna ako sada želim ponovno aktivirati svoj status kakvi su uvjeti? znači prelazak na bolonju pretpostavljam, nekakvo plaćanje godine, priznavanje ispita.........? ili?

i koliko sam shvatila to više nije upravno pravo već javna uprava? što si uopće poslije toga? koji naziv imaš?
felida is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 15:43   #170
vidim...i dalje popularan studij....
felida is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 22:52   #171
Zna li itko kada pocinju predavanja za upravni studij u splitu za vanredne studente ? Jeli isto kada i redovnima ako je , kada pocinje i gdje mogu nabaviti knjige ili stovec mi treba ?
__________________
URL]
Gajgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 20:20   #172
Quote:
felida kaže: Pogledaj post
vidim...i dalje popularan studij....
Jao kako sam se nasmijala

Nema ovdje nikoga, svi uče za ispite
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:26   #173
Jel upravni studij u osijeku i javna uprava u zagrebu ista stvar ? Pitam zbog mogućnosti prebacivanja s upravnog studija na javnu upravu u PFZG
Rick Grimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 20:02   #174
Quote:
Bimbo2 kaže: Pogledaj post
Ovako, planiram se upisati na upravno pravo (zg). Je li težak taj fakultet, mislim kakvi su predmeti (čula sam da je pravo katastrofa zato sam i odustala od njega). Je li tesko upasti na taj faks (idem u upravnu školu i prolazim sa 3.7). Hvalaa
Najbolja odluka koju sam donio je bilo da sam napustio upravno i otišao na RGNf. Da, bio sam na pravu i upravnom pravu, manje više, isti kurac. S obzirom na to koliko je upravno teško završit, a poslje njega si kaj, niš...jelte, jako žele biti pravni fakultet, pa je davanje predmeta gotovo jednako teško kao i na pravu, s tim da kad završiš pravo si nešto, a nakon uprave si ...po meni, žali Bože vremena i truda koje trebaš uložiti da ga završiš, daleko bolje ti je upisati nešto pametnije.
Ares1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 15:34   #175
Question

Pozdrav svima! Redovna sam studentica prve godine javne uprave. Razmišljam da odustanem od faksa. Znam da faks traje tek mjesec i nešto, ali ne mogu se nikako priviknuti na gradski način života, znam, to je tek prvi mjesec, ali znam da mi ni poslije ne bude nikaj bolje, samo jedva čekam da završi predavanje i da kidnem u stan, a kaj je najgore, pravo me uopće ne zanima. Išla sam u srednju smjer upravni referent, prolazila s odličnim uspjehom, makar me nije zanimalo, i prošla sam s pol snage , ali sad ovaj faks, ne znam, nebrem ja to. Ne zanima me opće to pravo, tata je uz mene jer zna kak mi je, ali mami nebrem nikak to objasniti, svaki put se posvađamo, ili mi prekine kad razgovaramo na mobitel. Upisala sam javnu upravu da njoj ispunim želju, jer meni to uopće nije u interesu. S jedne strane ne bi ju htjela povrijedit, a s druge strane, ne mislim cijeli život delati posel koji me ne zanima. Svijesna sam situacije u državi, da si bez faksa niko i ništa i tak da sad fakat ne znam kaj da napravim, da odustanem sad dok još nisam tolke pare potrošila ili kaj? Help ljudi, ne znam kaj da delam
elipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 22:31   #176
Quote:
elipso kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Redovna sam studentica prve godine javne uprave. Razmišljam da odustanem od faksa. Znam da faks traje tek mjesec i nešto, ali ne mogu se nikako priviknuti na gradski način života, znam, to je tek prvi mjesec, ali znam da mi ni poslije ne bude nikaj bolje, samo jedva čekam da završi predavanje i da kidnem u stan, a kaj je najgore, pravo me uopće ne zanima. Išla sam u srednju smjer upravni referent, prolazila s odličnim uspjehom, makar me nije zanimalo, i prošla sam s pol snage , ali sad ovaj faks, ne znam, nebrem ja to. Ne zanima me opće to pravo, tata je uz mene jer zna kak mi je, ali mami nebrem nikak to objasniti, svaki put se posvađamo, ili mi prekine kad razgovaramo na mobitel. Upisala sam javnu upravu da njoj ispunim želju, jer meni to uopće nije u interesu. S jedne strane ne bi ju htjela povrijedit, a s druge strane, ne mislim cijeli život delati posel koji me ne zanima. Svijesna sam situacije u državi, da si bez faksa niko i ništa i tak da sad fakat ne znam kaj da napravim, da odustanem sad dok još nisam tolke pare potrošila ili kaj? Help ljudi, ne znam kaj da delam
Gle, ako te ne zanima fakultet, odustani. Mozda ce se majka ljutiti neko vrijeme, ali s vremenom ce shvatiti. Ovako samo trosis novac na stan i na ostale stvari za faks, tipa skripte i to, ako te ne zanima. Bolje upisi neki tecaj za nesto sto te zanima, ili ako zelis studirati upisi nesto sto te stvarno zanima
Sa ovakvim stanjem u drzavi i sa faksom si nitko i nista. Vecina mojih prijatelja su sa zavrsenim faksom otisli van raditi jer ovdje nema posla.
Ja zavrsavam upravno pravo, ostalo mi je jos 4 ispita. A faks me uopce ne zanima, i stvarno mi je pravo mucenje kada ucim za ispit satima, i kada se preispitujem sto sam naucila, pojma nemam I zao mi je sto na vrijeme nisam odustala od faksa, jer sam ovako samo nepotrebno trosila novac i zivce na ovaj beskorisni faks od kojeg ionako nemam koristi jer cim polozim zadnji ispit idem van traziti posao jer sam svjesna da se ovdje necu moci zaposliti.
Imam 3 prijateljice koje su zavrsile upravno pravo: jedna je otisla raditi u Njemacku jer se ovdje uopce nije mogla zaposliti, druga je zavrsila staziranje za 1600kn i sada lapi kod kuce jer nema posla, a poslodavci samo traze nove pripravnike svake godine, jer rijetko kome produze ugovor (bar od ovih koje ja znam), a treca je zavrsila faks prosle godine u ljeto i godinu dana je trazila posao i svugdje su je otpilili jer nije imala vezu, i prije mjesec dana je dobila posao tajnice, uz debelu vezu. I sama mi je rekla iz svog iskustva da je jako tesko naci posao, pogotovo ako nemas debelu vezu. Stoga, ako te ne zanima, na vrijeme odustani i ustedi si zivce i novce jer ako i zavrsis ovaj fakultet kod nas ionako nema posla. A vani taj faks uopce ne vrijedi...
__________________
Moja prodaja
Lukrecya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 12:20   #177
Pozz svima, ovo sam pitao već, ali tema mi je prilično napeta, pa da pitam i tu:

Koliko je upravno pravo u Požegi (ili bilo kojem drugom gradu) lakše od Zagreba, ako uopće je?
Recimo da je u Zagrebu osobi ostalo 2-3 najveća ispita i to nikako i nikako dati. Ista je izgubila volju od jebenog štrebanja na pamet (isuse, ne čudim se, koja pi*ka materina s faksom, "izvoli 400 strana nauči to na pamet", koji ku*ac), a šteta je popušiti godine i lovu uloženu u studiranje.

Zanimam me ima li smisla prebaciti se, samo da se to sranje dovrši?
Također, postoji li bilo koji drugi faks, bilo gdje, koji je relativno srodan, gdje bi se pri prebacivanju priznali ispiti (bar neki, po mogućnosti većina)???

Hvala unaprijed
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 01:29   #178
Sto mislite: 1.) pravni fakultet - smjer javna uprava ili 2.) effectus privatni studij- poslovno pravo i financije?
Mifica0804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 08:43   #179
Nitko nista??
Mifica0804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 23:13   #180
Quote:
Mifica0804 kaže: Pogledaj post
Sto mislite: 1.) pravni fakultet - smjer javna uprava ili 2.) effectus privatni studij- poslovno pravo i financije?
2.

Govorim ti to kao student upravnog studija. Nadam se bivši student tog studija, od skora...
Rikardo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.