Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2011., 23:37   #201
Quote:
meth001 kaže: Pogledaj post
A laprda... kako za koga. Uglavnom priča o novostima iz tehnike i tehnologije, pa sad ko to smatra dobrim, nek izvoli. A profa je legenda.

Kako ništa ne znače? Na višim godinama se upisuju izborni tehnički kolegiji, ti sa 210 postaješ inženjer, sa ova 2 si tim bliže toj tituli, ne?

Od ove godine svaki student koji je upisao UUT mora isprezentirat svoj seminar. I tek od ove godine su uveli da ulazi u prosjek.

To za 3.5 prosjek, to sam čuo od nekoliko različitih ljudi, tako da... nije baš pouzdana informacija, pa sam i napisa "nisam siguran".
Ne kažem da ono o čemu on priča nije (bar nekome) zanimljivo, nego kažem da je loš predavač. Zadnje što sam imao od njegovih kolegija je bio Razvoj proizvoda. To je bilo jadno. Radije bi ta 2 sata zurio u Sunce.

Ne znače ništa. Ne pomažu ti prilikom upada na smjer, nemreš ih iskoristiti da ne upišeš 1 izborni, ... I kaj mi onda vrijedi što ću na kraju imati overkill od 212 ECTS-a?

AFAIK, ocjena iz UUT je i prije ulazila u prosjek. Meni na studomatku piše da ulazi, a brucoš sam bio prije 4 godine. Jedino ako odluka vrijedi i retroaktivno, u što čisto sumnjam.

Svejedno je - broj raspoloživih mjesta veći je od broja kandidata. I dok bude bilo tako nema potrebe zamarati se sa tim dodatnim prijemnim jer će svi kandidati biti primljeni. Evo tu imaš o tome.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 23:56   #202
jeste se uzjebali opet. baš ste
sam da se ubacim, kolega RRR je u pravu.
(te smijem tak skratit? nhf )

UUT
-dobra stvar; dobiješ 5 sam tak, a jebiga, znači ta 5ica nekaj u prosjeku.. em i za diplomski (ako ima tog famoznog ispita), em i kaj ti o prosjeku ovisi koliko ti košta ects pri ponovnom upisu predmeta.
a i još jedna jako dobra stvar, predavanja su u 8, ali, ne moraš bit ni na jednom..i opet ćeš imat 5, sam si daj malo truda s tim seminarom.
+ kod nas ga nisu svi stigli izlagat (hvala bogu )

-loša; da, ta 2 ectsa ti kurcu ne znače, jer, kaj spominješ da imaš izborne kolegije poslije.. da, imaš, ali tak i tak ih moraš upisat jer ti oni nose 3/4 ectsa, tak da ih nemreš kompenzirat s UUTom


edit: RRR, kolki ti je prosjek? mislim ono, ak je manji od 3.5 da nam javiš jel ima tog razredbenog, kad dodješ do tog
__________________
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.

Zadnje uređivanje Poison Candy : 23.08.2011. at 23:58. Reason: ^^
Poison Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 00:00   #203
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
...
Ne znače ništa. Ne pomažu ti prilikom upada na smjer, nemreš ih iskoristiti da ne upišeš 1 izborni, ... I kaj mi onda vrijedi što ću na kraju imati overkill od 212 ECTS-a?
...
Vidim po planu i programu da se bira izborni tehnički kolegij, pa ako ga ne upišeš taj semestar za koji je predviđen, a nosi ajd recimo 2 ECTS-a, ti ne kasniš do titule inženjera, jer si već zaradio ta 2 ECTS-a Uvodom u tehniku. Znači s tim predmetom se kasnije nećeš mučit, a imat ćeš više vremena za ove zahtjevnije predmete.
A i da nije tako, to s 212 ECTS-a, na razgovoru za posao pohvališ se da si odsluša još jedan kolegij više

Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
Svejedno je - broj raspoloživih mjesta veći je od broja kandidata. I dok bude bilo tako nema potrebe zamarati se sa tim dodatnim prijemnim jer će svi kandidati biti primljeni. Evo tu imaš o tome.
meth001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 00:43   #204
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
Are you talkin to me?
Jes,tebi sam govorio

Ja sebe ovako zamišljam za par godina
http://www.judco.net/_borders/Engineer.jpg
naravno ja sam ovaj mladi zgodni
__________________
Who dares, wins .

Zadnje uređivanje The_End : 24.08.2011. at 00:50.
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 07:46   #205
U zimskom upisnom roku za diplomske studije nije bilo razredbenog, neovisno o prosjeku
Po svemu sudeći ne će biti ni sada, al evo znali budemo za koji dan.

Quote:
Pa ne znam ni ja. Nekoć sam drljao u AutoCAD-u, ali kada sam počeo sa Solidom - AutoCAD. To je zastarijelo. Solid ili CATIA mogu napraviti sve što i AutoCAD, ali ne vrijedi obrnuto. A neću ni pričati koliko je sam način rada sa 3D CAD-om bolji.
Ne mogu. Svi mi skupa znamo jako malo u AutoCADu. Ali, kako ti kažeš, "svaka malo ozbiljnija firma" koristi 3D alat + AutoCAD.

Quote:
Ako imas volje skini si NX,Siemensov softver...cuo sam dost pozitivnih stvari o njemu.
nx bi od jeseni trebao biti instaliran na računalima u laboratoriju za projektiranje tehnoloških procesa.
santi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 11:01   #206
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Jes,tebi sam govorio

Ja sebe ovako zamišljam za par godina
http://www.judco.net/_borders/Engineer.jpg
naravno ja sam ovaj mladi zgodni
hm, ja bih bila zadovoljna da ostanem na svojoj kilaži, ne posijedim, ne spiz*im sve živce itd. čula sam da je i takvih bilo.

btw, pitala sam te prije odakle si pa me ignoriraš
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 11:59   #207
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Jes,tebi sam govorio

Ja sebe ovako zamišljam za par godina
http://www.judco.net/_borders/Engineer.jpg
naravno ja sam ovaj mladi zgodni
Ah, ja još nisam dobio Solid 2010. Frend je zatrpan poslom + uči za Termu, tak da suosjećam s njim pa strpljivo čekam.

Quote:
santi kaže: Pogledaj post
Ne mogu. Svi mi skupa znamo jako malo u AutoCADu. Ali, kako ti kažeš, "svaka malo ozbiljnija firma" koristi 3D alat + AutoCAD.
A kaj je to konkretno što AutoCAD može, a drugi ne?
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 12:32   #208
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
A kaj je to konkretno što AutoCAD može, a drugi ne?
Mislim da brkaš stvari. Uspoređivati ACAD sa 3d solid modeling programima je uspoređivanje krušaka sa jabukama.Nije stvar u tome što AutoCAD može, a drugi ne. Stojim iza toga da je AutoCAD najbolji program za 2D, odnosno za drawing. I naravno, odlično je kad modeliraš nešto u 3D-u, pa možeš vrlo brzo napraviti neki radionički sklopni pogled u presjeku u kojem želiš. No, za neki ozbiljan drawing i dokumentaciju sigurno budeš posegnul za dodatnim uređivanjem, a tu ti opet dođe AutoCAD.
Za 3D ne znam koji je najbolji, al najbolji s kojim sam ja radil je UGS.

Ak će trebat SW 2010, mislim da ga imam ja negdi na HDD-u (samo ne znam da imam 32b verziju).
santi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 13:08   #209
Quote:
santi kaže: Pogledaj post
Mislim da brkaš stvari. Uspoređivati ACAD sa 3d solid modeling programima je uspoređivanje krušaka sa jabukama.Nije stvar u tome što AutoCAD može, a drugi ne. Stojim iza toga da je AutoCAD najbolji program za 2D, odnosno za drawing. I naravno, odlično je kad modeliraš nešto u 3D-u, pa možeš vrlo brzo napraviti neki radionički sklopni pogled u presjeku u kojem želiš. No, za neki ozbiljan drawing i dokumentaciju sigurno budeš posegnul za dodatnim uređivanjem, a tu ti opet dođe AutoCAD.
Za 3D ne znam koji je najbolji, al najbolji s kojim sam ja radil je UGS.

Ak će trebat SW 2010, mislim da ga imam ja negdi na HDD-u (samo ne znam da imam 32b verziju).
Napisao si da CATIA ili Solid ne mogu napraviti sve što i AutoCAD, jel tako? I ja te lijepo pitam što to točno oni nemogu napraviti, a AutoCAD može, a ti mi na to nisi odgovorio.

Ne znam koliko ozbiljan drawning treba biti da bi mi zatrebao AutoCAD. Do sada sam apsolutno sve radio u Solidu i nikad nisam osjetio ni najmanju potrebu za doradama u AutoCAD-u. Nakon što izvučem sve potrebne projekcije mogu brisati, docrtavati, raditi presjeke, prikazati nevidljive bridove, ... i čemu onda još i AutoCAD?
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 14:25   #210
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko ozbiljan drawning treba biti da bi mi zatrebao AutoCAD... i čemu onda još i AutoCAD?
u konstruiranju i planiranju tehnoloških procesa autocad svakim danom sve više gubi na značenju, al u projektiranju je još uvijek broj 1. može bit da je zato kaj su za konstruiranje ipak potrebnije razne manipulacije s objektima i tamo se stvara neš novo i to onda olakšava posao, a kod projektiranja se manje-više uglavnom koriste već gotove stvari koje se samo ubacuju u dokumentaciju i nema tolke potrebe za onim kaj 3d može. projektanti (pod tim mislim na one kaj se bave cjevovodima, grijanjem, hlađenjem, klimatizacijom,...) isto tako koriste 3d, al to su više neki cfd nego cad/cam programi
ivan90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 14:54   #211
Quote:
ivan90 kaže: Pogledaj post
u konstruiranju i planiranju tehnoloških procesa autocad svakim danom sve više gubi na značenju, al u projektiranju je još uvijek broj 1. može bit da je zato kaj su za konstruiranje ipak potrebnije razne manipulacije s objektima i tamo se stvara neš novo i to onda olakšava posao, a kod projektiranja se manje-više uglavnom koriste već gotove stvari koje se samo ubacuju u dokumentaciju i nema tolke potrebe za onim kaj 3d može. projektanti (pod tim mislim na one kaj se bave cjevovodima, grijanjem, hlađenjem, klimatizacijom,...) isto tako koriste 3d, al to su više neki cfd nego cad/cam programi
2ivan90 - Hvala na pomoći.

2RandyRR: Jel ja to imam krivi dojam il je to neki "uzvišeni" ton? Jer, stvarno nema razloga za to.

Imao sam se imao prilike susresti sa nekim programima za upravljanje strojevima (starijeg tipa,naravno - KCAM il tak nekaj), koji ne prepoznaju linije napravljene u CATIJI, SW-u, Rhinu ili UGS-u, taman da su spremljeni u .dwg format. Moraš ih sve editirati u AutoCADu kako bi mogao srediti putanje alata. To naravno nije greška 3d modeling alata.

Slažem se s tobom, ako svojim postom želiš reći da se autocad kao takav sve manje koristi u području strojarstva.
santi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 16:40   #212
Quote:
santi kaže: Pogledaj post
2ivan90 - Hvala na pomoći.

...da se autocad kao takav sve manje koristi u području strojarstva.
nema na čemu

sve se manje koristi zato jer uporaba računala zbog brojnih prednosti sve više ulazi u strojarstvo, a samim time razvija se i sve više raznih programa, al praktički je nemoguće da samo jedan program pokrije sve što je potrebno za neki ozbiljniji projekt. svaki ima svoje prednosti i nedostatke i ak neko poznaje program može jako puno toga u njemu napravit, al nema se potrebe tući sa softwareom ak znaš da ima neki drugi u kojem ćeš to isto daleko lakše izvest. sad ko će koji konkretni software koristit ovisi dakako o osobnom izboru i o onom za kojeg firma di radi ima licencu, tj. koji mu je dostupan
ivan90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 17:30   #213
Quote:
ivan90 kaže: Pogledaj post
u konstruiranju i planiranju tehnoloških procesa autocad svakim danom sve više gubi na značenju, al u projektiranju je još uvijek broj 1. može bit da je zato kaj su za konstruiranje ipak potrebnije razne manipulacije s objektima i tamo se stvara neš novo i to onda olakšava posao, a kod projektiranja se manje-više uglavnom koriste već gotove stvari koje se samo ubacuju u dokumentaciju i nema tolke potrebe za onim kaj 3d može. projektanti (pod tim mislim na one kaj se bave cjevovodima, grijanjem, hlađenjem, klimatizacijom,...) isto tako koriste 3d, al to su više neki cfd nego cad/cam programi
Ajd dobro, to stoji.

Za takve svrhe ti AutoCAD može poslužiti.

Quote:
santi kaže: Pogledaj post
2RandyRR: Jel ja to imam krivi dojam il je to neki "uzvišeni" ton? Jer, stvarno nema razloga za to.

Slažem se s tobom, ako svojim postom želiš reći da se autocad kao takav sve manje koristi u području strojarstva.
Naravno da imaš krivi dojam. Nemam 50% +1 dionicu Solidworksa pa da ću napadati AutoCAD.

Dabome da to želi reći. To je zapravo što sam i napisao kao odgovor kolegi BRAB-STON-u kad je napisao da ne zna raditi u AutoCAD-u.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 17:53   #214
Quote:
Poison Candy kaže: Pogledaj post
jeste se uzjebali opet. baš ste
sam da se ubacim, kolega RRR je u pravu.
(te smijem tak skratit? nhf )

UUT
-dobra stvar; dobiješ 5 sam tak, a jebiga, znači ta 5ica nekaj u prosjeku.. em i za diplomski (ako ima tog famoznog ispita), em i kaj ti o prosjeku ovisi koliko ti košta ects pri ponovnom upisu predmeta.
a i još jedna jako dobra stvar, predavanja su u 8, ali, ne moraš bit ni na jednom..i opet ćeš imat 5, sam si daj malo truda s tim seminarom.
+ kod nas ga nisu svi stigli izlagat (hvala bogu )

-loša; da, ta 2 ectsa ti kurcu ne znače, jer, kaj spominješ da imaš izborne kolegije poslije.. da, imaš, ali tak i tak ih moraš upisat jer ti oni nose 3/4 ectsa, tak da ih nemreš kompenzirat s UUTom


edit: RRR, kolki ti je prosjek? mislim ono, ak je manji od 3.5 da nam javiš jel ima tog razredbenog, kad dodješ do tog
Kakvo je tebe perverzno raspoloženje spopalo? Kakvo friggin uzjebavanje?

Ma moš me zvati i tatica ako oćeš. Meni je svejedno, dok god se razumijemo.

Taj famozni ispit postoji, ali se ne provodi jer nema potrebe da se provodi jer je kandidata manje nego raspoloživih mjesta jer svi popadaju na 2. godini jer ... Jel sad shvaćaš? Oni službeno moraju napraviti natječaj za upis na diplomski i napravit će rang listu kad dodjele te bodove, ali ti je svejedno jer ionako upadaš.

Ja ti sigurno neću ništa javiti - em toga neće biti, em imam prosjek debelo preko 3,5 pa sam oslobođen od toga čak i u slučaju da ga bude.

Btw. zaš pišeš sa tim prokletim "SIZE 1" fontom? Piši u zagradu ili tak nešto, a nemoj nam kvariti vid sa tak sitnim slovima.

Quote:
meth001 kaže: Pogledaj post
Vidim po planu i programu da se bira izborni tehnički kolegij, pa ako ga ne upišeš taj semestar za koji je predviđen, a nosi ajd recimo 2 ECTS-a, ti ne kasniš do titule inženjera, jer si već zaradio ta 2 ECTS-a Uvodom u tehniku. Znači s tim predmetom se kasnije nećeš mučit, a imat ćeš više vremena za ove zahtjevnije predmete.
A i da nije tako, to s 212 ECTS-a, na razgovoru za posao pohvališ se da si odsluša još jedan kolegij više
Pitao sam Krešu u studentskoj dal postoji ta mogućnost ili bilo kakva druga u kojoj bi mogao iskoristiti ta 2 ECTS-a i on je rekao - ne. I ja tebi isto govorim - ne.

Da, kad poslodavac čuje da imaš 212 ECTS-a jer si odslušao UUT ... jizz all over the place. Komadi će te opsjedati ko Turci Carigrad kad se pročuje po gradu...
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder

Zadnje uređivanje RandyRR : 24.08.2011. at 18:10.
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 20:13   #215
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
Kakvo je tebe perverzno raspoloženje spopalo?

.. Jel sad shvaćaš?...


Btw. zaš pišeš sa tim prokletim "SIZE 1" fontom? Piši u zagradu ili tak nešto, a nemoj nam kvariti vid sa tak sitnim slovima.

perverzno? a?

shvatila sam i prvi put. nisam retaj. ^^
rekao si da ga nema ali nisi ziher. to nisam protumačila kao 100% točnu informaciju, već kao 99,99%, jer da, jasno mi je koliko ekipe roka. ae prika.

preskoči.


skužaj. nisam znala da si tak netrpeljiv.
__________________
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.
Poison Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 23:13   #216
Pa kod nas ništa nije 100%, istina. Sjećam se da je i ranije bilo komentara o tom upisu na diplomski i uvijek bi se došlo do istog zaključka tako da nema razloga zašto bi itko sumnjao ili mislio drukčije.

Kad čitam, onda sve pročitam. A ne znam zašto imaš imaš slabost na ta mala slova... Vratim se doma pod utjecajem i onda se moram mučiti sa tim.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 09:51   #217
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
Pa kod nas ništa nije 100%, istina. Sjećam se da je i ranije bilo komentara o tom upisu na diplomski i uvijek bi se došlo do istog zaključka tako da nema razloga zašto bi itko sumnjao ili mislio drukčije.

Kad čitam, onda sve pročitam. A ne znam zašto imaš imaš slabost na ta mala slova... Vratim se doma pod utjecajem i onda se moram mučiti sa tim.
Tu leži problem

http://www.youtube.com/watch?v=3pTwG...eature=related
Vidjam je cesto na hodniku,prelijepa djevojka
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 10:21   #218
jel ovaj lik samo zajebant ili je jebeno sarkastican? xD
http://www.youtube.com/watch?v=cLlng...eature=related

btw fala svima za UUT, brijem da cu upisati
__________________
all the power is in the head!
chibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 11:51   #219
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Tu leži problem

http://www.youtube.com/watch?v=3pTwG...eature=related
Vidjam je cesto na hodniku,prelijepa djevojka
Ae, ali to je samo dio problema.

Ima i ljepših na Energetici ako te baš zanima.

Quote:
chibo kaže: Pogledaj post
jel ovaj lik samo zajebant ili je jebeno sarkastican? xD
http://www.youtube.com/watch?v=cLlng...eature=related

btw fala svima za UUT, brijem da cu upisati
Who cares?
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 13:18   #220
Kada brucoši mogu podić indeks? Mogu prije uvodnog, kad ovjeravam zahtjev za pokaz?
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.