Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2014., 02:50   #21
Dobro, što je ovo

Katastrofa.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 20:17   #22
Quote:
Derek Trotter kaže: Pogledaj post
Pljiiiz, ne više sraćkastih teen apokaliptično-survival pizdarija !
Pročitaj 3. knjigu pa vidi koliko je to sraćkasta teen pizdarija, toliko je sraćkasta da treba dići spomenik onome tko uspije napraviti dobru adaptaciju i dočara duh knjige , a da ostane PG-13.


Novi posteri:

__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 01:24   #23
Odgledao sam prva dva filma jer su toliko hvaljena i jos uvijek mi nije jasno u cemu je fora. Cak i kod sapunica znam zasto se ljudima svidjaju ali kod Hunger Games ne. Jedino mozda ona obleka, kad se voze u kocijama. Nije stvar u tome da su filmovi losi, nego da su prosjecni. Meni je to izgledalo kao nekakva zapadnjacka verzija filma Battle Royale, samo razradjenija.

Likovi su mahom neimpresivni, osim nekih koji bi imali potencijala da nemaju screen time od 5 minuta. Glavni lik.. ono, prosjek.

Logika svijeta je prilicno losa. Distrikti lose razradjeni. I nestaju samo tako kad centralna vlast pucketne. To nije realisticno, ali ok, progutat cemo. Ali ono sto je najmanje realisticno su hunger games. Vlast koja ne zeli pobune sigurno nece odrzavati hunger games kojima svake godine razesti populaciju koju zeli pacificirati. Pa to je najbolji nacin za odrzavati netrpeljivost i potencijal za pobune.


Divergent mi je bio duplo bolji. I taj film ima svoje probleme ali ima neke prilicno dobre dijelove.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 01:56   #24
Ako uspoređuješ Divergent i The Hunger Games - Divergent bi bio plitka bara, a The Hunger Games ocean. Ako ne vidiš dubinu THG serijala kraj Divergent serijala, možda trebaš još jednom pogledati uz jače naprezanje moždanih vijuga - to je jedan od glavnih razloga (kojeg ti nisi uočio) zašto su THG filmovi critically acclaimed.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 03:00   #25
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Ako uspoređuješ Divergent i The Hunger Games - Divergent bi bio plitka bara, a The Hunger Games ocean. Ako ne vidiš dubinu THG serijala kraj Divergent serijala, možda trebaš još jednom pogledati uz jače naprezanje moždanih vijuga - to je jedan od glavnih razloga (kojeg ti nisi uočio) zašto su THG filmovi critically acclaimed.
Divergent ima scene koje su deset puta dublje od bilo cega u Hunger Games.

THG serijal nema nikakvu dubinu, a ovo critically acclaimed je valjda na istu foru kao i film Citizen Kane koji je dosadan i bezvezan. Hunger Games su najobicnija drama/akcija kakvih ima kolko hoces, a jedino sto je duboko je logicka rupa koja je osnovna premisa filma - da bi centralna vlast organizirala hunger games da sprijeci pobune, iako logika i iskustvo nalazu suprotno - da bi time samo isprovocirali populaciju. Ili je mozda duboko to sto natjecatelji u hunger games moraju biti sponzoruse? Ili je mozda duboka bezvezna ljubavna prica? Ili je mozda duboka besmislena koljacina filma? Nije.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 10:03   #26
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Divergent ima scene koje su deset puta dublje od bilo cega u Hunger Games.

THG serijal nema nikakvu dubinu, a ovo critically acclaimed je valjda na istu foru kao i film Citizen Kane koji je dosadan i bezvezan.


Ja ne tvrdim da je THG remek-djelo - to je ipak YA film, ali ako ti ne vidis relevantnost THG serijala u odnosu na danasnje ili neke prosle situacije u svijetu, ideje kojima prvocira, sto ga to cini dobrim serijalom u odnosu na povrsni i besmisleni Divergent ( kojem sam btw dao OK ocjenu jer je nelosa zabava) i pritom tvrdis da je 10 puta bolji od THG i Citizen Kane - onda vjerojatno zivis ispod kamena ili gledas na svijet jako povrsno ili imas 12 godina.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 13:40   #27
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post


Ja ne tvrdim da je THG remek-djelo - to je ipak YA film, ali ako ti ne vidis relevantnost THG serijala u odnosu na danasnje ili neke prosle situacije u svijetu
Ne vidim, ali ako mi je to promaklo slobodno pojasnis. Nisam fan apstraktnih argumentacija.

Ja sam vec pojasnio zasto THG nije relevantan niti za prosle niti za danasnje situacije u svijetu, a niti za buduce, jer je vec osnovna premisa filma nelogicna i nerealna - redovita javna smaknuca ljudi kako bi njihovi susjedi bili mirni, pri cemu nitko ne zna tko je sljedeci na redu za godinu dana.

Quote:
ideje kojima prvocira
Kao npr..?

Quote:
sto ga to cini dobrim serijalom u odnosu na povrsni i besmisleni Divergent ( kojem sam btw dao OK ocjenu jer je nelosa zabava) i pritom tvrdis da je 10 puta bolji od THG i Citizen Kane - onda vjerojatno zivis ispod kamena ili gledas na svijet jako povrsno ili imas 12 godina.
Tu postoji i treca opcija, da percipiram dubinu drukcije nego ti. Za dobar dio filmskih kriticara "dubina" je kad glumac histerizira i pokazuje sto vise emocija. Ili kad glumi nekog ludjaka. To je onda automatski i kandidat za Oscara. Meni je dubina kad me nesto podsjeti na stanja i situacije koje nadilaze standardno ljudsko funkcioniranje, i kad scene i likovi uzrokuju emocije koje ne spadaju u svakodnevni ljudski spektar. Iz te perspektive, Divergent bar ima scene kao sto su one u kojima se suocavaju sa strahom i rjesavaju na razlicit nacin, a THG nema bas nista cega se mogu sjetiti.

Temeljna premisa Divergenta je da je netko razlicit i zbog toga opasnost za drustvo, a jedna frakcija zeli preuzeti vlast nad drustvom i to mentalnom kontrolom. Dakle, sve potpuno realno i sve to smo vec vidjeli u stvarnosti. Film ima rupa, i kraj je bezveze. Ali bar ima neke scene koje odskacu. Hunger Games nema nijednu koje se mogu sjetiti.

Citizen Kane je pak potpuno smece. Ne sjecam se da ima ijednu otkupljujucu kvalitetu, ijednu memorabilnu scenu. Radije pogledam Hunger Games jos deset puta nego Citizen Kane jednom. Citizen Kane je tipican primjerak za "dubinu" koja meni nije dubina.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 14:16   #28
@NOD14

Suzdrži se opisa ''živiš ispod kamena'' ili ''imaš 12 godina'' u raspravi gdje ti netko savršeno jasno objasni zašto je neki film bolji (ili barem dojam) jer to nisu argumenti kojima se treba voditi razgovor. Pojasni na isti način što, kako i zašto, ili, ako ne znaš, nemoj ni vrijeđat sugovornika. Sljedeće takve izjave brišem.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 14:55   #29
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
@NOD14

Suzdrži se opisa ''živiš ispod kamena'' ili ''imaš 12 godina'' u raspravi gdje ti netko savršeno jasno objasni zašto je neki film bolji (ili barem dojam) jer to nisu argumenti kojima se treba voditi razgovor. Pojasni na isti način što, kako i zašto, ili, ako ne znaš, nemoj ni vrijeđat sugovornika. Sljedeće takve izjave brišem.
Ovo nije rasprava. Ne pada mi napamet ići u neke kilometarske diskurse s nekim tko tvrdi da je Divergent 10 puta dublji film, a Citizen Kane smeće.

Ima konsenzus na rottentomatoes;

Quote:
Smart, smoothly directed, and enriched with a deeper exploration of the franchise's thought-provoking themes, Catching Fire proves a thoroughly compelling second installment in the Hunger Games series.
Zašto? Moje je mišljenje da je očito da očitije ne može biti - barem onome tko prati režime i sukobe u svijetu (zanimljivost - nedavno sam pročitao vijest da su prosvjednici koristili podizanje ruke identično u THG serijalu http://www.wired.com/2014/06/hunger-...lute-thailand/ - što ima Divergent - suočavanje sa strahom i različitost ), a detaljne analize može pročitati u nekoj od 244 recenzija koje su sigurno bolje i opširnije od onog što se meni da pisati na temi koja nije ni Catching fire, ni The Hunger Games već Mockingjay part 1.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...

Zadnje uređivanje NOD14 : 31.08.2014. at 15:02.
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 15:10   #30
NOD14, nemoj se naljutit, ali ja tebe nikad nisam vidio da si nešto rekao svoje u raspravi. Većinu slučajeva koristiš rotten, metacritic kao "argumente" u raspravama. Stalno spominješ kritičare i to su ti jedini "argumenti".

I onda kad se netko ne slaže s tobom, počneš spuštati sugovornika jer nije prihvatio tvoje "argumente" u vidu kritičara.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 15:19   #31
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
NOD14, nemoj se naljutit, ali ja tebe nikad nisam vidio da si nešto rekao svoje u raspravi. Većinu slučajeva koristiš rotten, metacritic kao "argumente" u raspravama. Stalno spominješ kritičare i to su ti jedini "argumenti".

I onda kad se netko ne slaže s tobom, počneš spuštati sugovornika jer nije prihvatio tvoje "argumente" u vidu kritičara.
Npr.?

Kad nekog prozivaš, vjerojatno imaš više od ad hoc.

Ovdje to možda točno jer uistinu mi se neda i sasvim je jasno da konotacije THG serijala s današnjim situacijama su uočljive neovisno misli li netko da je film sranje ili odličan. Pitam se zašto su se prosvjednici povezali s filmom ,no ti tvrdiš ''nikad'' i ''jedini''.

Jedini film o kojem sam ja ozbiljnije raspravljao na ovom podforumu je Gravity, ostalo je chit-chat na istoj razini koju koriste sugovornici suprotnog mišljenja.

Koje je točno argumente naveo ljubitelj Divergenta? Ništa ozbiljno i kritički.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 15:30   #32
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Ovo nije rasprava. Ne pada mi napamet ići u neke kilometarske diskurse s nekim tko tvrdi da je Divergent 10 puta dublji film.
Onda si otvori blog ili lajkaj na Facebooku. Napisao si par replaja na moje postove a niti u jednom nisi napisao ama bas nista konkretno jer je to "ispod tebe".

Quote:
Ima konsenzus na rottentomatoes
Argumentum ad populum.

Quote:
Zašto? Moje je mišljenje da je očito da očitije ne može biti - barem onome tko prati režime i sukobe u svijetu
Nije ocito jer nisi argumentirao jednu jedinu stvar u svojim postovima. Samo si napisao da je film relevantan/aktualan jer eto, u svijetu ima pobuna. Na sto sam ja odgovorio da je nacin na koji je to prikazano u filmu nelogican i nerealan, i objasnio zasto.

Quote:
(zanimljivost - nedavno sam pročitao vijest da su prosvjednici koristili podizanje ruke identično u THG serijalu
Nekoliko fanova Hunger Gamesa se skupilo i imitira film. To je argumentacija za sto tocno? Ljudi su nakon gledanja sapunica poceli pricati spanjolski, a nakon gledanja nogometa imali frizure omiljenih nogometasa.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 15:53   #33
Pa da vidimo što si ti objasnio:


Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Ne vidim, ali ako mi je to promaklo slobodno pojasnis. Nisam fan apstraktnih argumentacija.
Vidi se.

Quote:
Ja sam vec pojasnio zasto THG nije relevantan niti za prosle niti za danasnje situacije u svijetu, a niti za buduce, jer je vec osnovna premisa filma nelogicna i nerealna - redovita javna smaknuca ljudi kako bi njihovi susjedi bili mirni, pri cemu nitko ne zna tko je sljedeci na redu za godinu dana.
Uh koji argument i objašnjenje. Tebi je nerealan i nelogična. Ostao sam bez teksta od argumenta. Irelevantno. Ignorirao si cijelu povijest pobuna, District 13, fašističko i sustavno manipuliranje javnim mišljenjem stoput viđeno kroz povijest. Meni je nerealno da itko vodi rat u svijetu radi izmišljenih i politički konstruiranih granica, zbog lažnih religijskih ideologija itd. - potpuno mi je neuvjerljivo, ali ako uvjeriš ljude - to je za vaš narod, za vaše dobro, s višom svrhom, to je nužna žrtva - svi vatrena srca kreću boj. Situacija s THG nije nimalo različita. Je li Narodna Republika Donjeck uvjerljivi razlog zašto bi se netko išao boriti, izgubiti život? Vojni rokovi i treniranje vojnika nije ništa drugo no priprema za igre gladi gdje svatko želi izaći kao pobjednik. Ljudi su iracionalna bića koja ne poznaju istinsku stvarnost, a THG to prikazuje - revolucije su trenutci osviještenosti - kako bi Marx rekao, trenutci kad društvo počinje uviđati neodrživost svojih sistema čiji su zarobljenici postali - vlast se brani kao što je Erdogan posegnuo za vojskom kako bi ubijao vlastiti pobunjeni narod kako bi se njemu podobno stanje održalo, a sad je izabran za predsjednika - narod je podbacio i ponovno se izgubio i ide prema prividnoj marionetskoj demokraciji, narodu u THG se to nije/neće desiti.


Quote:
Tu postoji i treca opcija, da percipiram dubinu drukcije nego ti.
Wow, snažan argument.

Quote:
Za dobar dio filmskih kriticara "dubina" je kad glumac histerizira i pokazuje sto vise emocija. Ili kad glumi nekog ludjaka. To je onda automatski i kandidat za Oscara.
To nema veze s dubinom - zato sam ti dao konsenzus s Rottentomatoes. Ne da koristim ad populum da bi rekao većina je u pravu, već zato što je konsenzus i moje mišljenje koje je slučajno i konsezus i bez problema si mogao pročitati neke od recenzija koje se pozivaju na to.

Quote:
Meni je dubina kad me nesto podsjeti na stanja i situacije koje nadilaze standardno ljudsko funkcioniranje, i kad scene i likovi uzrokuju emocije koje ne spadaju u svakodnevni ljudski spektar. Iz te perspektive, Divergent bar ima scene kao sto su one u kojima se suocavaju sa strahom i rjesavaju na razlicit nacin, a THG nema bas nista cega se mogu sjetiti.
Suočavanje sa strahom - wow - koja originalna patetika i dubina - floskula koju pišu klinci u sastavcima u osnovnoj školi.

Quote:
Temeljna premisa Divergenta je da je netko razlicit i zbog toga opasnost za drustvo, a jedna frakcija zeli preuzeti vlast nad drustvom i to mentalnom kontrolom. Dakle, sve potpuno realno i sve to smo vec vidjeli u stvarnosti. Film ima rupa, i kraj je bezveze. Ali bar ima neke scene koje odskacu. Hunger Games nema nijednu koje se mogu sjetiti.
Isto vrijedi i s isfuranim spikama o različitosti. Potpuno realno, daj molim te. Jesi ti gledao kako su oni ''mentalno'' preuzeli kontrolu? To je 0% realno i nikad se takvo što neće moći napraviti. Ta podjela na frakcije je debilna i nerealna iz jasnog razloga jer takvo što ne može imati biološke osnove, a pogotovo ti testovi i iznimna posebnost onih koji ne spadaju u te frakcije koje su društveno konstruirane, ali ih istovremeno predstavljaju kao biološki uvjetovane bez obzira što prije u tom svijetu, ni bilo kojem drugom nisu postojale.

Quote:
Citizen Kane je pak potpuno smece. Ne sjecam se da ima ijednu otkupljujucu kvalitetu, ijednu memorabilnu scenu. Radije pogledam Hunger Games jos deset puta nego Citizen Kane jednom. Citizen Kane je tipican primjerak za "dubinu" koja meni nije dubina.
No comment.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...

Zadnje uređivanje NOD14 : 31.08.2014. at 16:20.
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 17:29   #34
Još jedna paralela:



Ne možemo nahraniti gladne u Distritctima, ali možemo trošiti ogromne novce za Igre gladi i uvjeravati ljude da je njihova žrtva nužna jer ne bi imali ni to ''blagostanje'' koje sad imaju, mogu trošiti na vojsku koja gasi bune i provodi teror nad ljudima koji se ne mogu ravnopravno boriti - ''ili će biti po našem ili ste gotovi''.

The Hunger Games Are Real: We Are the Districts http://www.huffingtonpost.com/carl-g...b_4337956.html

Hunger Games salute banned by Thai military http://www.theguardian.com/world/201...anned-thailand

A real-life 'Hunger Games' http://articles.latimes.com/2012/apr...camps-20120404

The Hunger Games: Comparing and Contrasting http://www.teenink.com/nonfiction/ac...d-Contrasting/

The Hunger Games and Real World Parallels: Can Kids 'All Become Katniss Everdeen?' http://movieline.com/2012/03/13/the-...niss-everdeen/
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...

Zadnje uređivanje NOD14 : 31.08.2014. at 17:41.
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 18:28   #35
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Ovo nije rasprava. Ne pada mi napamet ići u neke kilometarske diskurse s nekim tko tvrdi da je Divergent 10 puta dublji film, a Citizen Kane smeće.
Ti si to možda mislio da ja tebe molim, pa da to ispravim.

Razgovaraj sa sugovornikom na razini ili stvarno neće ni biti nikakve rasprave. Suzdržavaj se osobnih napada, a sve drugo (kronični nedostatak pojašnjenja i pozivanje na kritičare) nije moj problem.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 18:58   #36
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ti si to možda mislio da ja tebe molim, pa da to ispravim.

Razgovaraj sa sugovornikom na razini ili stvarno neće ni biti nikakve rasprave. Suzdržavaj se osobnih napada, a sve drugo (kronični nedostatak pojašnjenja i pozivanje na kritičare) nije moj problem.
Naravno, moja izjava ''ispod kamena'' nije bila korektna, ali stojim pri njoj i demonstrirao sam kako brojni prepoznaju socijalnu kritiku u THG iz razloga što je očita bez obzira na mišljenje o filmu te stoga nema razloga da ta primjedba bude shvaćena kao uvreda. To je ono što priznajem da je na moj račun, a za ostale stvari u slučaju neadekvatnih sankcija također postoji admin da procjeni nečiji bias u određivanju što je ''savršeno jasno objašnjeno'', no to znaš i sam.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...

Zadnje uređivanje NOD14 : 31.08.2014. at 19:07.
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 19:46   #37
A strangerova poruka iz posta #23 manje, više stoji. Treba još dodati očajnu heroinu Jenifer Lawrence i njen tupavi pogled u prazno. Debelo precijenjena glumica. Od njenih filmova koje sam gledao jedino valjda u Winter's Bone, ali ondje se tražio takav karakter.
Ipak ću ovo pogledati jer ima neke svoje čari, ali teško da je ovo kvalitet. Ovakve stvari se zaborave za par godina poput Lady Gage (koja je već pomalo zaboravljena).
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 20:06   #38
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
A strangerova poruka iz posta #23 manje, više stoji. Treba još dodati očajnu heroinu Jenifer Lawrence i njen tupavi pogled u prazno. Debelo precijenjena glumica. Od njenih filmova koje sam gledao jedino valjda u Winter's Bone, ali ondje se tražio takav karakter.
Ipak ću ovo pogledati jer ima neke svoje čari, ali teško da je ovo kvalitet. Ovakve stvari se zaborave za par godina poput Lady Gage (koja je već pomalo zaboravljena).
OK, ali tema nije ni Lawrence, ni kako se vama svidio Catching fire i je li to kvalitetno ili ne, već se razgovor vodio oko toga mogu li se u THG serijalu prepoznati elementi današnje ili prošlih situacija u svijetu, posjeduje li thought-provoking themes i elemente socijalne kritike. To je moguće prepoznati i da misliš da je film sranje, a problem je to što on ili još neki to nisu uspjeli razdvojiti od osobnog doživljaja filma nazivajući ga potpuno plitkim, plićim od Divergent serijala bez ikakvih politički aktualnih referenci.

Mislim da doživljaji prošla 2 filma spadaju na teme prošla 2 filma. Kao što je redatelj rekao - zadnja 2 filma će utvrditi cijeli smisao THG serijala što je očito iz 3. knjige koju brojni fanovi nisu voljeli jer im je prikaz rata bio previše hladan, njima dalek, autorica je prebrzo i premasovno poubijala njima omiljene likove kao što to radi i rat.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 20:25   #39
Tema je to što ti kažeš, ali i J. Lawrence i prošli serijali jer su oni prethodnici ovog filma. Ne mogu komentirati ovaj film ako još nije izašao, valjda.
Ima tu neke socijalne poruke, ali sve to pada u vodu jer je film mizerija. Da bi film imao snažnu poruku, valjda i on mora biti kvalitetan. Za knjige ne znam, ali pretpostavljam da su kvalitetnije od filmova. Kao da je to teško.
__________________
Filmovi i serije

Zadnje uređivanje lemonzoo : 31.08.2014. at 20:32.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 19:49   #40
Novi poster

__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.