Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2014., 11:05   #41
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
To me, the main meaning that is hit home in the final installment of Suzanne Collins’ series is the sheer horror of war. People die for no reason and without grand spectacle or ceremony, people who were just trying to protect the ones they love become heroes, and the only thing that can truly even partially heal them is time. It’s unfair, and that’s the point. I always remind people of this when I hear people saying they didn’t like the last book because of how “dreary” it was. It’s dreary, because that’s how war is. It’s a realistic depiction of what happens when revolution occurs – it’s not all sunshine and rainbows.
kako je meni treća knjiga najbolja, razveselilo me ovo pročitat..

nadam se da adaptacija neće ići u smjeru "heroina spašava svijet", iako se bojim da je lako u to skliznut, budući da je knjiga sve samo ne to..

zanima me vidjeti na što će se staviti naglasak.. kako su u knjizi ratne situacije minimalne, tj uglavnom se od njih ukratko sazna u dijalozima, nadam se da se film neće baviti samo njima..


Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Odgledao sam prva dva filma jer su toliko hvaljena i jos uvijek mi nije jasno u cemu je fora. Cak i kod sapunica znam zasto se ljudima svidjaju ali kod Hunger Games ne. Jedino mozda ona obleka, kad se voze u kocijama. Nije stvar u tome da su filmovi losi, nego da su prosjecni. Meni je to izgledalo kao nekakva zapadnjacka verzija filma Battle Royale, samo razradjenija.
ja sam gledala prvi film prije čitanja, bio mi je ok, moguće najviše zbog scenografije a i volim te sf/distopije, ova mi je bilo solidno odrađena, niš naročito, međutim zainteresiralo me, a kako su mi neki dijelovi ostali nejasni, krenula sam čitati knjigu.

pročitala sam sve tri (u orginalu, tj na engl), i meni su za taj žanr to vrlo dobre knjige.
jezično/stilski dobro napisane, zanimljive radnje, dobro razrađen glavni lik, taman ljubavne priče da ne zamara...

a treća knjiga - odlična! inače je većina fanova ne voli, međutim ona zaista tako dobro skida to PR ratno sranje i situacije u kojima nema pobjednika, da ostaje otvoreno koliko ona uopće može biti namijenjena teen publici (nisu ni prve dvije po meni, mislim da jako uključenih u hype oko HG uopće konta priču kako treba).


Quote:
Ali ono sto je najmanje realisticno su hunger games. Vlast koja ne zeli pobune sigurno nece odrzavati hunger games kojima svake godine razesti populaciju koju zeli pacificirati. Pa to je najbolji nacin za odrzavati netrpeljivost i potencijal za pobune.
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Ja sam vec pojasnio zasto THG nije relevantan niti za prosle niti za danasnje situacije u svijetu, a niti za buduce, jer je vec osnovna premisa filma nelogicna i nerealna - redovita javna smaknuca ljudi kako bi njihovi susjedi bili mirni, pri cemu nitko ne zna tko je sljedeci na redu za godinu dana.
ovo je inače dobro razrađeno u knjizi, i moguće je da film nije uspio to prenijeti.
populcija je već pacificirana, međusobna komunikacija je zabranjena, kompletno su ovisni o središnjici.

poanta je upravo da to nisu javna smaknuća (a puno je lakše organizirati njih nego čitave te igre), već su prisiljeni jedan drugog ubijati.
kako uz to distrikti nemaju jednak standard, pa onda ni jednake šanse preživjeti, Igre su oblik poniženja, stvaranja sukoba među distriktima (koji su zajedno sudjelovali u pobuni) itd.
kako pobjednici nakon moraju godinu dana obilaziti distrikte čiju su djecu ubili, u principu je to održavanje terora koji jasno poručuje "mi to možemo, a možemo i gore ako hoćemo".


ugl dobro je razrađena priča, možda nije savršena, ali nema veće logičke failove. također, sličnih priča, o žrtvovanju djece kako bi se dokazivala snaga osvajača, ima i u raznim mitologijama (sama autorica je mislim rekla da joj to i je bila jedna od inspiracija.

i ponavljam, zadnja knjiga, s momentom ratnog PR-a ili činjenicom da je Katniss sve samo ne junakinja koja spašava svijet, je uspjela završiti priču bez da se pretvori u bezlično teen smeće.


e sad... filmovi.. a ono, block busteri, koji su se reklamirali kao "novi Twilight". po meni je popularan popularnosti radi, što je šteta, jer su knjige dobre.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 18:26   #42
novi poster

Frankenstein. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 18:28   #43
Novi poster i najava trailera koji dolazi za 5 dana: https://www.youtube.com/watch?v=yy8h...ature=youtu.be

__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 18:29   #44
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Novi poster i najava trailera koji dolazi za 5 dana: https://www.youtube.com/watch?v=yy8h...ature=youtu.be
jedva čekam
Frankenstein. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 23:16   #45
Katniss izgleda bad ass! Željno iščekujem nastavak.
misssnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 14:12   #46
ja sam gledao prvi film reko svi ga hvale pa da vidimo

tako šta glupo i retardirano nisam nikad gledao..ubedljivo najgori film koji sam gledao
hitno11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 18:08   #47
The Hunger Games: Mockingjay Trailer – “The Mockingjay Lives”
fentydown is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 18:37   #48
Jako dobro izgleda. :klap:
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 16:07   #49
Trailer je odličan, jedva čekam. Ali ovaj Katniss poster mi nekako nije sjeo...
Maleficent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 09:31   #50
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Pročitaj 3. knjigu pa vidi koliko je to sraćkasta teen pizdarija, toliko je sraćkasta da treba dići spomenik onome tko uspije napraviti dobru adaptaciju i dočara duh knjige , a da ostane PG-13.


Novi posteri:

Upravo zato i nema dizanja spomenika jer dobra adaptacija ne postoji. Možda bih i volio ovaj film al odavno prerastoh bubuljice !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 11:32   #51
nisam gledao ove filmove ali nije mi jasno da je ta mala nekome seksi - ima najruzniji osmijeh od svih glumica koje se toliko spominje, brada joj doslovno nestane. kaj je takva susa za nac slatku zensku?
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 16:18   #52
Moram do kraja pročitat 3. knjigu.

Zanima me do kud će bit 1. dio, a do kud drugi...
Maleficent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 18:43   #53
Meni su filmovi ok, nisam bila neki zagriženi fan i pročitala sam dvije knjige, nisam ovu treću. Ako ćemo iskreno govoriti, filmovi su tipično Hollywoodsko prodavanje, činjenica je da se uopće nisu držali knjiga što se tiče puno stvari, posebno kada je riječ o Katniss i Peeta-i, jer eto, zašto bi glavna glumica bila tamnije puti, a jedan od ljubavnih interesa invalid, kad možemo imati sve tip top sređene manekene. Plus, ti ljubavni trokuti usred distopije (bilo gdje zapravo) su užasni

No dobro, nije riječ o tome. Ovi filmovi, nadam se da će bit ok, ja osobno ću gledati zbog Natalie Dormer, koja mi je odlična i jedva čekam vidjeti njezin lik.
I nastojim ignorirati naše prijevode, ali kad sam vidjela Igre Gladi: Šojka Rugalica... pa zašto? *di je facepalm kad ga trebaš* meni je to strašno
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken (x)
LadyDragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 02:22   #54
kolko ima knjiga nastavaka?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 10:47   #55
tri
__________________
"Hirscher kada nije među prvom trojicom nije ni na postolju" Bruno Kovačević
karlos100 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 22:29   #56
Quote:
LadyDragon kaže: Pogledaj post
No dobro, nije riječ o tome. Ovi filmovi, nadam se da će bit ok, ja osobno ću gledati zbog Natalie Dormer, koja mi je odlična i jedva čekam vidjeti njezin lik.
I nastojim ignorirati naše prijevode, ali kad sam vidjela Igre Gladi: Šojka Rugalica... pa zašto? *di je facepalm kad ga trebaš* meni je to strašno
Zato što Mockingjay i jest šojka rugalica, tu ne vidim ništa čudno, prijevod je dobar, samo što ljudima valjda engleski bolje zvuči.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 15:22   #57
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kolko ima knjiga nastavaka?
3, al će za zadnji dio snimit 2 filma. preglupo
Maleficent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 16:59   #58
super je!

trailer music
http://www.youtube.com/watch?v=x1i3mz5Whq4
Frankenstein. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 17:41   #59
Meni je treća knjiga bila užasno dosadna pa mislim da ni film neće biti puno bolji. Definitivno neće bit bolji od prvog, a kamoli drugog dijela. Ah... will see.
__________________
Pour yourself a drink. Put on some lipstick. And pull yourself together.
petunia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 21:52   #60
Drugi film mi je bolji od prvog, ali mi je prva knjiga bolja od druge. Treću nisam nastavio od 15. poglavlja koliko mi je dosadna bila. Nadam se da će film bit zanimljiviji
Maleficent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.