Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2012., 16:54   #41
Prekasno sam uočio da je ovaj post nažalost premješten sa Zdravlja. Ali što je, tu je.
Quote:
anonimna_cura11 kaže: Pogledaj post
i prije nego sta sam saznala da sam trudna imala sam e.coli , ocito vec od pocetka trudnoce. popila sam ninur, pa mi se opet vratila i onda mi je doktorica prepisala noflox... i nakon 8 dana šta sam ga pila saznala sam da sam trudna... i sad se bojim oce li to imat loseg utjecaja na bebu s obzirom da i ninur i noflox nisu preporucljivi u trudnoci .. imate li kakvog iskustva s tim??
Poštovana,

Što se Ninura tiče, ovaj lijek se ne preporučuje u zadnjem tromjesečju trudnoće, dok se u prva dva trimestra može koristiti ako liječnik procijeni da je korist za trudnicu veća od rizika za plod. Uglavnom, ne bi se trebalo očekivati da će ovaj lijek naškoditi plodu.

Što se, pak, Nofloxa tiče, rekao bih sljedeće. Bilo bi važno točno izračunati koliko je vremena nakon oplodnje prošlo kada ste počeli s lijekom (što se približno može utvrditi prema datumu spolnog odnosa koji je vjerojatno rezultirao trudnoćom).

U prvih 10-14 dana nakon oplodnje lijekovi djeluju uglavnom po principu "sve ili ništa", što znači da će embrij ili umrijeti ili neće biti nikakvih posljedica. Ako je lijek primijenjen nakon isteka toga vremena, tada može djelovati na plod na različite načine.

Spomenuti lijek (norfloksacin) je u studijama na životinjama primijenjen u visokim dozama pokazao u nekim slučajevima oštećenja kostiju i zglobova u okoćenih životinja, međutim, nema kontroliranih studija koje bi pokazale ima li takvih učinaka i u ljudi. Zasad, koliko su mi dostupni podaci (ali se time uže ne bavim pa je moguće da mi je neki rad promaknuo) nije zabilježen povećan rizik od malformacija ploda u trudnica koje su u trudnoći (slučajno) uzimale ovaj lijek, ali baš zato što podataka nema i zato što su zabilježeni učinci na životinjama, ne savjetuje se primjena ovog lijeka u trudnoći.

U svakom slučaju, vrlo vjerojatno da će sve biti u redu ako je trudnoća i sada održana, ali Vas ipak upućujem da se konzultirate sa svojim ginekolozima i obvezno napomenete što se dogodilo kako bi na to obratili pozornost pri redovitim ultrazvučnim pregledima.

Želim Vam svako dobro.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 05.04.2012. at 17:08.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 00:05   #42
uffff...fala punooo...nadan se da ce sve bit ok
anonimna_cura11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 08:16   #43
Quote:
anonimna_cura11 kaže: Pogledaj post
uffff...fala punooo...nadan se da ce sve bit ok
Probaj s ovim:
25 dkg korijena peršina
25 dkg limuna s korom
20 dkg meda
2 dcl maslinovog ulja

Peršin i limun samljeti, izmiješati, staviti u 20 dkg meda i 2 dcl maslinovog ulja (u staklenku).
Ujutro i navečer po jedna velika žlica.
ms_4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 14:08   #44
Nedavno sam saznala sam da sam T, trenutno 5 tjedan. Tjedan prije nego sam dobila pozitivan test, završila sam sa upalom koja se penjala prema bubrezima. Dijagnoza: esherichia coli > 10 na 5. Moram napomenuti da sam vec jednom prebolila upalu bubrega zbog escherichie, i da sam joj sklona inace. Nazalost.

Dr mi je dala cefixsim (cefalosporin) bez napravljenog antibiograma (njega sam i do sada pila u ovakvim slucajevima) jer sam morala krenuti sa terapijom zbog temperature i akutne upale. Ali prije nego sam krenula sa antibioticima sam uzela uzorak urina i odnijela na analizu. Nakon par dana rezultati, ispostavilo se da je bakterija rezistentna na sve antibiotike (ukljucujuci cefalosporin) osim na neka 4 koja se daju ambulantno injekcijama (ne postoje tablete). Meni je bol prestala taj tjedan, temp je pala, popila sam antibiotike do kraja.

E sad, buduci da sam T, sto napraviti. Osjetim da se escherichie nisam rijesila (po mirisu urina), bojim se antibiotika jer je prvo tromjesjecje, bojim se da nelijecena bakterija ne naskodi plodu

Pijem tekucine sto vise mogu, kupila sam caj od 100% brusnice, to isto pijem. Kupila sam d manozu krenula piti, pa citam oprecna misljenja koristenja u trudnoci, pa razmisljam da prestanem. Citrofit takoder imam doma, samo ne znam da li njega koristiti u trudnoci?

Koje su mi opcije u ovom trenutku? Sto od prirodnih preparata trudnice smiju koristiti? Citam da i kapsule (Cranactin) takoder nisu preporucene. bakterija je tvrdokorna i ocito razvila rezistenciju na jako puno antibiotika
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 10:10   #45
pa ako si završila sa antibiotikom onda se radi nakon 7 dana još jedna kontrola urina i antibiogram. po potrebi ide novi antibiotik. taman da ideš i na taj koji se daje ambulantno u injekcijama (ako je dozvoljen trudnicama) gadosti se moraš riješiti.
ja sam u prvoj trudnoći popila 4 ture za redom dok nije krepala i svaki put je bila rezistentna na nekaj novo.
sada sam popila turu amoksicilina i crkla odmah.
i to interesantno, nikad nisam imala ešerihiju prije prve trudnoće i nisam ju imala između u te 4 godine već točno sada u 8.tjednu opet.
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 10:33   #46
Quote:
lehaha kaže: Pogledaj post
pa ako si završila sa antibiotikom onda se radi nakon 7 dana još jedna kontrola urina i antibiogram. po potrebi ide novi antibiotik. taman da ideš i na taj koji se daje ambulantno u injekcijama (ako je dozvoljen trudnicama) gadosti se moraš riješiti.
ja sam u prvoj trudnoći popila 4 ture za redom dok nije krepala i svaki put je bila rezistentna na nekaj novo.
sada sam popila turu amoksicilina i crkla odmah.
i to interesantno, nikad nisam imala ešerihiju prije prve trudnoće i nisam ju imala između u te 4 godine već točno sada u 8.tjednu opet.
Dobila sam uputnicu za kontrolu urina i ab, radit cu to krajem tjedna. Ali znam da je se nisam rijesila. E sad, ne znam da li se ta 4 navedena na koje jedino nije rezistentna daju trudnicama. Moram pitati doktoricu.

U kojim tjednima si pila antibiotike u 1. trudnoci? Da li ti se nakon sto si je rijesila 4. turom opet vratila do kraja T? I jesi li pila kakvu alternativu?
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 14:51   #47
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Dobila sam uputnicu za kontrolu urina i ab, radit cu to krajem tjedna. Ali znam da je se nisam rijesila. E sad, ne znam da li se ta 4 navedena na koje jedino nije rezistentna daju trudnicama. Moram pitati doktoricu.

U kojim tjednima si pila antibiotike u 1. trudnoci? Da li ti se nakon sto si je rijesila 4. turom opet vratila do kraja T? I jesi li pila kakvu alternativu?
pila sam od 9 tjedna na dalje. sad koliko dugo, ne znam jer je svaki bio na drugi broj dana, pa pauze između do kontrole i tak.
na kraju sam pila neki čaj protiv bakterija na preporuku frendice koja ga je isto u trudnoći pila na preporuku ginekologice i tad je crkla.
nije se više vratila, još jedno 2 puta smo napravili kontrolu urina onu običnu i bio je čist.
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 16:19   #48
Quote:
lehaha kaže: Pogledaj post
pila sam od 9 tjedna na dalje. sad koliko dugo, ne znam jer je svaki bio na drugi broj dana, pa pauze između do kontrole i tak.
na kraju sam pila neki čaj protiv bakterija na preporuku frendice koja ga je isto u trudnoći pila na preporuku ginekologice i tad je crkla.
nije se više vratila, još jedno 2 puta smo napravili kontrolu urina onu običnu i bio je čist.
Mene malo frka piti antibiotike u 1 tromjesecju kada se dogada organogeneza Ali ako se mora....
Iako bi ja to raidje probala sa prirodnim preparatima, jer izgleda da antibiotici ne rijesavaju nista. Jer mi je stalnu tu negdje ta prokleta bestija. Tebi ej caj izgleda pomogao. O kojem se caju radi?
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 20:30   #49
ni ja je nisam imala nikad prije trudnoće. gin mi je objasnio da joj odgovara hormonalna struktura trudnice i da se teško rješava i vrlo rado opet vraća. ja sam je dobila negdje oko 10. tjedna, nije prošla od običnih antibiotika iako sam radila antibiogram.

u 2. tromjesečju sam hospitalizirana i primala antibiotik 3 dana intravenozno. ništa. otišla je i nije se vratila tek nakon homeopatskog tretmana. moja preporuka da kontaktiraš nekog homeopata.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 20:56   #50
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Mene malo frka piti antibiotike u 1 tromjesecju kada se dogada organogeneza Ali ako se mora....
Iako bi ja to raidje probala sa prirodnim preparatima, jer izgleda da antibiotici ne rijesavaju nista. Jer mi je stalnu tu negdje ta prokleta bestija. Tebi ej caj izgleda pomogao. O kojem se caju radi?
a gle, šmizla je normalno i zdravo dijete, čini se da joj 4 ture antibiotika nisu škodile, a koliko bi škodila beštija da nije liječena... . dodala bum da sam sad na turi cefixima jer imam takvu krasnu upalu uha da mi je začepljeno već više od dva tjedna i da se doktorica križala lijevom i desnom kako me ne boli jako. otezala je s antibiotikom koliko je mogla, al samo od sebe nije prolazilo i nakon dva tjedna mi ga je ipak dala.
čaj je iz ljekarne buhač (mislim da ih je sad preuzela prima pharme) u studentskom gradu, baš piše na njemu čaj za bakterije. u sastavu se samo sjećam da ima i origana... frendica je dobila to na preporuku ginekologice isto u prvom tromjesečju. pomogao njoj, pomogao i meni. znala bih ga uzeti i ovak kad bi posumnjala nešto.
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 08:58   #51
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
ni ja je nisam imala nikad prije trudnoće. gin mi je objasnio da joj odgovara hormonalna struktura trudnice i da se teško rješava i vrlo rado opet vraća. ja sam je dobila negdje oko 10. tjedna, nije prošla od običnih antibiotika iako sam radila antibiogram.

u 2. tromjesečju sam hospitalizirana i primala antibiotik 3 dana intravenozno. ništa. otišla je i nije se vratila tek nakon homeopatskog tretmana. moja preporuka da kontaktiraš nekog homeopata.
Hvala na iskustvu. Kako je tvrdokorna ta bestija, uf. Inace jesam pobornik homeopatije, i radije bi probala sa alternativnim metodama, ali opet ne bih isprobavala beskonacno, bojim se da ne napravi stetu ta abkterija. Svakako cu razmisliti da kontaktiram jenu ovdje poznatu homeopaticu. Hvala

Quote:
lehaha kaže: Pogledaj post
a gle, šmizla je normalno i zdravo dijete, čini se da joj 4 ture antibiotika nisu škodile, a koliko bi škodila beštija da nije liječena... . dodala bum da sam sad na turi cefixima jer imam takvu krasnu upalu uha da mi je začepljeno već više od dva tjedna i da se doktorica križala lijevom i desnom kako me ne boli jako. otezala je s antibiotikom koliko je mogla, al samo od sebe nije prolazilo i nakon dva tjedna mi ga je ipak dala.
čaj je iz ljekarne buhač (mislim da ih je sad preuzela prima pharme) u studentskom gradu, baš piše na njemu čaj za bakterije. u sastavu se samo sjećam da ima i origana... frendica je dobila to na preporuku ginekologice isto u prvom tromjesečju. pomogao njoj, pomogao i meni. znala bih ga uzeti i ovak kad bi posumnjala nešto.
Da, kuzim te. Ponekad su antibiotici manje zlo od tih bestija. Vadim urinokulturu uskoro, pa cemo vidjeti da li se mozda smanjila koncentracija. Koji si ti sad tjedan?
Cula sam za taj caj iz ljekarne buhac, i citala o njemu, ali koliko znam u njemu ima origana i majcine dusice, koji se navodno ne smiju u trudnoci. Koliko salica dnevno si pila tada? Mozda je stvar do popijene kolicine, da malo ne steti. Tebi ocito nije stetilo

Ma ja vise nista ne kuzim, sa svih strana razlicite informacije. Ne smijes odredene cajeve, ne smijes antibiotike, ne smijes ovo, ne smijes ono.. Pa sam sva prestrasena i ne znam sta uzeti. Kupila D manozu, koja je navodno isto dobra za escherichiu, kad citam neke americke studije da i nije tako sigurna u T. A svi drugi site-ovi tvrde da je. Tako da ne znam sta uzeti, a nemam se niti sa kime posavjetovati.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 09:34   #52
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Hvala na iskustvu. Kako je tvrdokorna ta bestija, uf. Inace jesam pobornik homeopatije, i radije bi probala sa alternativnim metodama, ali opet ne bih isprobavala beskonacno, bojim se da ne napravi stetu ta abkterija. Svakako cu razmisliti da kontaktiram jenu ovdje poznatu homeopaticu. Hvala
postoji baš lijek ciljano za ešerihiju, zove se, gle čuda - escherichia coli

ja sam to uzimala, 2 tjedna od početka uzimanja kad sam radila urinokulturu, nije je više bilo. tako da, nije da traje to izlječenje. sretno!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 09:43   #53
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
postoji baš lijek ciljano za ešerihiju, zove se, gle čuda - escherichia coli

ja sam to uzimala, 2 tjedna od početka uzimanja kad sam radila urinokulturu, nije je više bilo. tako da, nije da traje to izlječenje. sretno!
Bas sam sada malo googlala, pa sam to vidjela. Da li ti se poslije bestija vratila?

Kontaktirat cu homeopaticu, zena je strucna, pa cu vidjeti sta ce reci. Koliko citam da je homeopatija sigurna za uporabu u trudnoci. A i sta nam preostaje kad vecinu lijekove ne smijemo
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 12:09   #54
sad sam 14 tjedna, a čaj sam onda pila par šalica dnevno, koliko je već pisalo na vrećici. pa ako ginekolog preporuči čaj trudnici onda on valjda bolje zna nego sto baba koje čitaju po forumima kaj se smije, a kaj ne .
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 13:18   #55
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Bas sam sada malo googlala, pa sam to vidjela. Da li ti se poslije bestija vratila?

Kontaktirat cu homeopaticu, zena je strucna, pa cu vidjeti sta ce reci. Koliko citam da je homeopatija sigurna za uporabu u trudnoci. A i sta nam preostaje kad vecinu lijekove ne smijemo
nije se više vratila. a što se tiče homeop. i trudnoće, ipak nisu sve remedije 100% sigurne. neke izazivaju kontrakcije ili potiču otvaranje, a to treba znati. zato su super kad dođe porod na red!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 17:54   #56
Ja sam pila amoksicilin u 11.tjednu i nestala mi nakon prve ture. Sad me samo strah da mi se opet ne vrati!
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 22:15   #57
Pila u prvom tromjesecju zinnan 10 dana zbog eserihije 10 na 7, vratila se u 23. tjedbu, izazvala mi kontrakcihe, otvorila se 1 prst, hospitalizacija mjeces dana, dobivala ibjekcije cefazolinapa sumamed i zinnat. Rodila 40 +4, sve OK.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 17:45   #58
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
postoji baš lijek ciljano za ešerihiju, zove se, gle čuda - escherichia coli

ja sam to uzimala, 2 tjedna od početka uzimanja kad sam radila urinokulturu, nije je više bilo. tako da, nije da traje to izlječenje. sretno!
Mozes li mi molim te reci koju potenciju tog lijeka si uzimala? Dakle, bas si uzimala remediju e coli? To je u principu djelovanje na akutno stanje, sta ne? Jer koliko kuzim, neki homeopati krenu od konstitucijske homeopatije, tj. izljecenja uzorka sto dovodi do špreblema. A klasicna djeluje na akutno stanje. Pretpostavljam da remedija e coli djeluje aktutno?

I vec nakon dva tjedna poboljsanje? Kolika ti je bila koncentracija bakterije? Pa to je super da si je se tako brzo rijesila.

Inace, ponovila sam urinokulturu, rezultat identican. Ista velika koncentracija, isto rezistentna na veliki broj antibiotika. Senzitivna samo na:
-piperacilin+tazobaktam
-amikacin
-imipenem, meropenem, ertapenem
koji se bas i ne preporucuju u T, osim ako steta od neuzimanja nije veca.

Trenutno se stanje asimtomatsko, nema upale, nema bolova, ali nikad s ene zna kada moze buknuti.

Moja dr opce prakse kaze da buduci da sam T, da se javim ginekologici na daljnje lijecenje.

Zadnje uređivanje crazydiamond2 : 25.04.2013. at 17:57.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 20:24   #59
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Mozes li mi molim te reci koju potenciju tog lijeka si uzimala? Dakle, bas si uzimala remediju e coli? To je u principu djelovanje na akutno stanje, sta ne? Jer koliko kuzim, neki homeopati krenu od konstitucijske homeopatije, tj. izljecenja uzorka sto dovodi do špreblema. A klasicna djeluje na akutno stanje. Pretpostavljam da remedija e coli djeluje aktutno?

I vec nakon dva tjedna poboljsanje? Kolika ti je bila koncentracija bakterije? Pa to je super da si je se tako brzo rijesila.
ovisi kome homeopatu se obratiš. recimo, dr. Ropac radi kliničku homeopatiju, mislim. to znači, došao si mu s nekom specifičnom bolešću/simptomom. u tom slučaju i u slučaju akutnih simptoma, remedija je potencije 6C. eventualno, ako zaključi da bi nešto moglo biti konstitucijski, daje 30C. najčešće kombinira 2 lijeka.

ja sam često bila sklona upalama mjehura. ne nekim žestokim, ali jesam. dakle, i to je neka moja konstitucijska slika. zato sam dobila i staphisagriu 30C. ona je isto jako dobra za zarastanje rana, pa ju se preporuča nakon carskog reza itd.

tako sam ja kombinirala ujutro staph 30C, a navečer e coli 6C. od tada nisam više imala upalu mjehura.

imala sam mislim 10 na 9 prije toga. ma živi užas!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 22:09   #60
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
ovisi kome homeopatu se obratiš. recimo, dr. Ropac radi kliničku homeopatiju, mislim. to znači, došao si mu s nekom specifičnom bolešću/simptomom. u tom slučaju i u slučaju akutnih simptoma, remedija je potencije 6C. eventualno, ako zaključi da bi nešto moglo biti konstitucijski, daje 30C. najčešće kombinira 2 lijeka.

ja sam često bila sklona upalama mjehura. ne nekim žestokim, ali jesam. dakle, i to je neka moja konstitucijska slika. zato sam dobila i staphisagriu 30C. ona je isto jako dobra za zarastanje rana, pa ju se preporuča nakon carskog reza itd.

tako sam ja kombinirala ujutro staph 30C, a navečer e coli 6C. od tada nisam više imala upalu mjehura.

imala sam mislim 10 na 9 prije toga. ma živi užas!
Ok, kuzim

Bas sam se narucila na pregled. Pitala sam koliko traje, kaze da ovisi o meni,da moze trajati 45 min, a i dva sata. Mislim da ona djeluje na ovaj konstitucijski nacin. To je ok, ali ja bih voljela da mi propise bas tu e coli da mi sto prije rijesi tu bestiju, ako se rijesiti da.
Cula sam dobre preporuke za nju, a i pedijatrica je. Nadam se da ce biti od pomoci.

Tebi svakako hvala. Javim se sa daljnjim novostima
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.