Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2015., 17:39   #2361
Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Neki ljudi se ne vole gužvati u autobusu.
slažem se, jedino je problem što i vlakovi sve više liče na autobuse.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 07:42   #2362
Vlak Zagreb - Minhen je jedan od najogavnijih vlakova koji prometuju po našim prugama.
Prije je to bio Zagreb - Venecija. Ali su ga ukinuli.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 08:15   #2363
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Vlak Zagreb - Minhen je jedan od najogavnijih vlakova koji prometuju po našim prugama.
Prije je to bio Zagreb - Venecija. Ali su ga ukinuli.
Super
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 14:09   #2364
Dali se isplati iči vlakom Zagreb-London? (znam da je hrpa presjedanja) u odnosu na avion što se financijski tiče? Svaki komentar i odgovor je dobrodošao...
Blades is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 14:21   #2365
Ne isplati. Samo karta za vlak do Minhena je 40-tak eur u jednom smjeru i to ako je akcijska.
Iz nekog Osijeka, Zadra, Pule ili Rijeke je avionska karta cca 40-tak EUR povratna. Iz Zagreba se može nać za 130-tak EUR.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 15:24   #2366
Puno hvala na odgovoru, još jedno pitanjce, kolko prije trebam uzet rezervaciju za avion, putovnica mi je još na izradi i naravno vremenski okvir je kod nas širok kad je u pitanju dokumentacija... Hvala unaprijed...
Blades is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 16:14   #2367
Za kupovinu karte nije potrebna putovnica, već samo - kreditna ili debitna kartica. Kod check ina treba broj putovnice.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 22:27   #2368
Quote:
Blades kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru, još jedno pitanjce, kolko prije trebam uzet rezervaciju za avion, putovnica mi je još na izradi i naravno vremenski okvir je kod nas širok kad je u pitanju dokumentacija... Hvala unaprijed...

Nema rezervacije avionskih karata već samo kupnja.
Ako želuš dobru cijenu cca 2-3 mjeseca gledaj unaprijed, sve bliže cijene rastu nebu pod oblake.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 09:25   #2369
Vlak Zagreb-Rijeka, kakva su iskustva?
Da li se isplati ići vlakom?
__________________
How the little piggies will grunt when they hear how the old boar suffered
Mihalj11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 11:57   #2370
ne, osim ako nisi avanturistički raspoložen i baš jako želiš to probati. vlak dugo putuje, izmjena lokomotiva u moravicama se čeka oko 20ak min. cijena je više-manje ista kao i za bus.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 14:53   #2371
A i sada se zbog radova na pruzi u Ogulinu silazi s vlaka, te se busom vozi do Delnica di se opet ukrcava na vlak.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 19:00   #2372
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
ne, osim ako nisi avanturistički raspoložen i baš jako želiš to probati. vlak dugo putuje, izmjena lokomotiva u moravicama se čeka oko 20ak min. cijena je više-manje ista kao i za bus.
nema izmjene lokomotiva već 2 godine.

ja bih išao samo ako bi mi pasalo vozno vrijeme brzog vlaka. putnički nipošto. a bus vozi po smiješnim cijenama, baci oko, 60-70 kn po smjeru.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 20:10   #2373
Iako preferiram vlakove, dok ne dovrse radove na pruzi vozim se busom.

Povratnu kartu ZG-RI za bus imas i za 70 kn. Povratna, ne po smjeru. Ja isla ovaj mjesec.
Ima i dosta buseva do 90 kn povratna (Zg-Ri).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 20:52   #2374
Išao bi s kćerkicom od 16 mj pa je bus malo neudobna opcija za nju. vlak je udobnija opcija, al eto provjeravam koji su minusi.
__________________
How the little piggies will grunt when they hear how the old boar suffered
Mihalj11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 20:58   #2375
Danas u 3:20 pm nije vozio vlak, nego bus s glavnog kolodvora za split. Jako "lijep putovanje" ako ne ides direkt za Split
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 10:00   #2376
Ova zadnja informacija mi ne uljeva neku srecu
No da pitam, ima li tko kakvih iskustava sa putovanjem nocnim vlakom ZG-ST, onaj sto krece u 23,05h iz ZG?
I imali u vagonima 2.razreda uticnica?
davor90et is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 12:41   #2377
Dal bi se isplatilo vlakom do Frankfurta? Kolko bi trajalo putovanje?
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 13:54   #2378
Quote:
davor90et kaže: Pogledaj post
Ova zadnja informacija mi ne uljeva neku srecu
No da pitam, ima li tko kakvih iskustava sa putovanjem nocnim vlakom ZG-ST, onaj sto krece u 23,05h iz ZG?
I imali u vagonima 2.razreda uticnica?
Isla sam tim nocnim dva puta ovo ljeto. Nema uticnice u 2.razredu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 14:02   #2379
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Dal bi se isplatilo vlakom do Frankfurta? Kolko bi trajalo putovanje?
Od kuda krećeš? Jel ti bitnija udobnost, vrijeme putovanja ili novac?
Ja bi izabrala varijantu gdje ideš iz Zagreba do Munchena IC busom, tamo se ukrcaš u vlak i ideš dalje do Frankfurta.

Bus je oko 450 kn povratna karta, a onda od Muchena do Frankfurta tražiš najjeftiniji. Cijene variraju od vlaka do vlaka. Ja sam ovo ljeto za 50ak € došla od Munchena do Bonna i 70ak € od Kolna preko Frankfurta (aerodrom) nazad u Munchen.
Na aerodromu sam se u vlak ukrcala oko ponoći, negdje u 6 ujutro sam bila u Munchenu, presjela na bus i oko 12 sam stigla u ljubljanu, pretpostavljam da treba još sat-sat i pol do Zagreba.

Nešto duži put, s manjom cijenom je vlakom od Zg do Ljubljane za nekih 15€ (ne znam točno, vozila sam se davno), a ako se malo igraš i tražiš neke s popustima, navodno se zna nać i za 45 € od Ljubljane do čini mi se baš Frankfurta. (evo)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 14:02   #2380
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Isla sam tim nocnim dva puta ovo ljeto. Nema uticnice u 2.razredu.
Juhuuuhuuu
A jel barem tocan i ako ne koliko kasni?
Znam da je to mozda tesko reci za nadolazece voznje, no kakva su tvoja iskustva?
davor90et is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.