Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2009., 14:57   #41
Obozavam ljude kojima auti skoro pa ne trose gorivo nego ga i cak proizvode.

Ljudi previse vjeruju BC-u. koliko se na forumu vidi neki i dosta lazu o potrosnji.Laguna sa 120ks i sigurnih 1500kg nemoze trosit 7l ako ju cjelo vrijeme ganjas da me jebes. Meni je po zimi znala bit potrosnja na 1.7CDTI 101ks 8.5-9.l ako sam ga gazio i driftao po parkiralistu Auto je imao 1365kg.

Frendova Octavio II 2.0TDI trosi od 3.8-4.5l maximalno (tako on kaze)
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:12   #42
Opće je poznata činjenica da automobili VW koncerna troše barem 50% manje od deklariranog

Nemam iskustva sa Mazdama, ali je jedno sigurno. Ili ova Mazda troši više nego što bi smjela (što bi trebalo utvrditi na servisu) ili se Cardholder zeznuo što je uzimao dizelaša, a ne benzinca. Kako god okreneš, nije dobro.
Deni_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:18   #43
Quote:
Deni_Zg kaže: Pogledaj post
Nemam iskustva sa Mazdama, ali je jedno sigurno. Ili ova Mazda troši više nego što bi smjela (što bi trebalo utvrditi na servisu) ili se Cardholder zeznuo što je uzimao dizelaša, a ne benzinca. Kako god okreneš, nije dobro.
Za auto od cca: 1500 kg, 140 ks, 2000cm3 JE NORMALNO da pije 10l u gradu. Bar u zagrebačkim gradskim gužvama.
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:20   #44
Quote:
alfa mužjak kaže: Pogledaj post
Za auto od cca: 1500 kg, 140 ks, 2000cm3 JE NORMALNO da pije 10l u gradu. Bar u zagrebačkim gradskim gužvama.
Nije. Moj ima sličnu masu i jači motor i još benzinski pa troši toliko. Ako je to normalno za dizel, onda stvarno ne znam, zašto bi netko uopće kupovao dizel ???
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:27   #45
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Nije. Moj ima sličnu masu i jači motor i još benzinski pa troši toliko. Ako je to normalno za dizel, onda stvarno ne znam, zašto bi netko uopće kupovao dizel ???
To je valjda zato kaj je prelijep.

Benzinac sličnih karakteristika mi pije uredno prek 14 u gradu. Pa zato rondam s dizlom po gradu.
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:30   #46
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Nije. Moj ima sličnu masu i jači motor i još benzinski pa troši toliko. Ako je to normalno za dizel, onda stvarno ne znam, zašto bi netko uopće kupovao dizel ???
Tako je. Imam 150 ks turbo benzinca slične mase pa mi troši 10,3 litara po Zagrebu od semafora do semafora. (Nije VW)
Passat 2.0TDi koji se šarafi po gradu troši 9.5 litara.

Mazda troši previše kak' god da okreneš.
Deni_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:34   #47
Ne znam. Vodim statistiku po računima, pa ako mi ne vjeruješ sve ti skeniram i pošaljem.

Ali razum nalaže da je to previše za dizel, ako netko smatra da nije, onda je definitivno mogao kupiti benzinca, naravno tu mislim na nove makine tb a ne na neke iz proslog stoljeca. Očekivao bih takvu potrošnju da se natjeravam po gradu
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:39   #48
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Ne znam. Vodim statistiku po računima, pa ako mi ne vjeruješ sve ti skeniram i pošaljem.

Ali razum nalaže da je to previše za dizel, ako netko smatra da nije, onda je definitivno mogao kupiti benzinca, naravno tu mislim na nove makine tb a ne na neke iz proslog stoljeca. Očekivao bih takvu potrošnju da se natjeravam po gradu
Nemoj mi ništa skenirat. Čim ti buksaš račune i vodiš statistiku, nije dobro.
Takvi su uvijek u pravu i ja se ne bih štel raspravljat.
No hard feelings.....

Benzinca nisam uzimao jer je jedino 2.5T bio jači od 2.0 tdci. A taj mi je u drugom automobilu pio preko 17l u gradu.
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:44   #49
Ha vjerovao ti ili ne. Ipak neke nove tehnologije dolaze. Dok su japanci na atmosfercima, i tjeraju to do detalja (savršenstva, dalje ipak ne ide), europa prelazi na (otkriva) nove tehnologije

Nikakvo preseravanje to nije. Vjerovao ti ili ne, ja ti samo govorim kako je. Meni nije normalo da dizel troši preko 10l ako ga normalno voziš.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 16:02   #50
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Ha vjerovao ti ili ne. Ipak neke nove tehnologije dolaze. Dok su japanci na atmosfercima, i tjeraju to do detalja (savršenstva, dalje ipak ne ide), europa prelazi na (otkriva) nove tehnologije

Nikakvo preseravanje to nije. Vjerovao ti ili ne, ja ti samo govorim kako je. Meni nije normalo da dizel troši preko 10l ako ga normalno voziš.
Dajte malo poraditi oko te potrosnje,kamion od 7,5 tona trosi (i u gradu) 15-17 litara....nemogu razumiti da mozete tako ostro voziti u Zagrebu,a stalno pricate kako su ulice zakrcene.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 16:25   #51
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Dajte malo poraditi oko te potrosnje,kamion od 7,5 tona trosi (i u gradu) 15-17 litara....nemogu razumiti da mozete tako ostro voziti u Zagrebu,a stalno pricate kako su ulice zakrcene.
Pije toliko zato što živi od toga.

Da sam taxijaner , vjerovatno bih uspio vozit ispod 8l.

Probaj dionicu Sv Duh - Kennedyjev trg (u ZG, ako si upućen) vozit ispod 9.5l sa 2.0 dieselom (bilo kojim)....... To mi je ruta za na posao i nazad.
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 16:30   #52
Imam novu 6-icu GTA 170 PS
I meni je smrdilo kolko troši
Na putnom mi je u početku prosjek bio skoro 13 litara, sad nakon 6000 km nešto manje
Ali po auto-recenzijama opet vele da ne troši puno
Po autocesti na 170-200 km/h pije benzin ko rus vodku
Jebote samo gorivo me košta zagreb-dubrovnik 800-tinjak kuna + cestarina
skoro soma kuna u jednom smjeru
Ima oko 1400 kg, honde accord imaju 200 kila više, ali opet..i još vele da su samnjili potrošnju s novom 6-icom
Mijenjam brzine na 3000 okretaja (povremeno do 4000)
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 16:32   #53
Quote:
alfa mužjak kaže: Pogledaj post
Pije toliko zato što živi od toga.

Da sam taxijaner , vjerovatno bih uspio vozit ispod 8l.

Probaj dionicu Sv Duh - Kennedyjev trg (u ZG, ako si upućen) vozit ispod 9.5l sa 2.0 dieselom (bilo kojim)....... To mi je ruta za na posao i nazad.
Nebitno,motor na mjestu trosi do 2 litre,za 10 potrosenih litara trebati 5 sati,tada si vec dobrano zakasnio na posao.Kako ces ostro voziti,a ispred 5 metara moras da kocis,dali vi kad razmiljate o nekoj komotnoj voznji,a ne samo stres?To 15l i visi,to mi je nekako mnogo ..........
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 16:36   #54
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Nebitno,motor na mjestu trosi do 2 litre,za 10 potrosenih litara trebati 5 sati,tada si vec dobrano zakasnio na posao.Kako ces ostro voziti,a ispred 5 metara moras da kocis,dali vi kad razmiljate o nekoj komotnoj voznji,a ne samo stres?To 15l i visi,to mi je nekako mnogo ..........
Tko priča o oštroj vožnji???

Motor mi postigne radnu temperaturu nakon više od polovice puta do posla. Na tom putu tek nekoliko puta uspijem ubacit u treću brzinu.

Da li je sada jasnije?
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 16:41   #55
Octavia II 1.9 TDI sa četri osobe i put do ZG i nazad (cca 130 km, od čega pola auto-cestom sa cca 150-160 km/h, jedan dio otvorene ceste sa 90-120 km/h i jedan dio zagrebačkih gužvi), prosjek 8,5 l.

Upravo izmjereno, auto je službeni
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 18:25   #56
Quote:
alfa mužjak kaže: Pogledaj post
Tko priča o oštroj vožnji???

Motor mi postigne radnu temperaturu nakon više od polovice puta do posla. Na tom putu tek nekoliko puta uspijem ubacit u treću brzinu.

Da li je sada jasnije?
Ovo boldano i činjenica da se njegova Mazda još nije razradila su po meni glavni faktori nešto veće potrošnje. Čovjek je sam rekao da vrlo rijetko ili nikako ne izlazi iz grada.

Vozio sam istu Mazdu sa istim motorom nekoliko puta, i otvorene ceste (ne autoputa) je trošila mrvu ispod ili iznad 6 litara, zavisno od rute, dok je gradski režim uzimao između 7 i 8 litara. Trebam naglasiti da je nisam previše oštro vozio, dakle nekakva normalna vožnja.
lava72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 23:22   #57
@cardholder1: Nemoj se previše nadati smanjenju potrošnje. Ja sam uzeo CD120 MKI prije godinu dana i potrošnja se niti nakon 15 kkm nije promijenila niti decilitra. Troši oko 8,5 l/100 km zimi i ljeti. Iako je moja relacija malo kraća od tvoje ali je i nešto manja gužva (Sesvete-Radnička via Kvatrić).

Ovo što je netko spomenuo za DPF-filter ti spada u kulturu vožnje auta s takvim komadom opreme. Nije poželjno ga taljigati na niskim okretajima jer će jednoga dana zasvijetliti žuto DPF. Taj filter se mora zagrijati na dovoljnu temperaturu da se u njega može uštrcati mlaz nafte koji onda spontanim samozapaljenjem spali naslage. A i nije neka razlika u potrošnji da li ga pimplaš ispod 2 soma ili "razvlačiš" do 3. U ovom drugom slučaju je nešto malo veći fun-factor sa potiskom u leđa.

Istina je i da ti common-railovi u Mazdinoj režiji troše više od sličnih PSA. Toga sam bio svjestan kad sam kupovao Mazdu (vjeruj mi da sam pročitao na tone testova, opiniona, user reviewa i svega do čega sam mogao doći). Ali ipak bolje Mazda nego Peugeot, kaj ne?
Tomek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.