Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2006., 01:48   #1
šum u radijatorima

pozdrav svima koje ovo zanima!

nedavno smo ugradili centralno u dvo-etaznu kucu. puno je radijatora i puno cijevi, a grijac je vaillant sa spremnikom vode.
problem je u tome sto se navecer, kad se okolna buka stisa i kad se sve smiri, iz radijatora i cijevi najblizih grijacu, koji je smjesten u podrum, cuje potmula buka. konstantni, priguseni, brundajuci zvuk. znam da to dolazi od pumpe i od ventilatora na grijacu, no zanima me moze li se to izbjeci? zvuci dosta izludjujuce. kao buka ukljucenog kompjutora.
da li je to normalno za sve kuce s centralnim grijanjem koje moraju imati jaci grijac od onih u malim stanovima?
do sada to u stanovima nisam primjecivao.
willie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 23:02   #2
to ti može biti zrak u radijatorima ili smece koje je ostalo tijekom ugradje instalacije .Probaj sam odzraciti radijatore pa ces vidjeti dali je buka manja. potrebno ti je ovo plasticna salica za vodu koju ispustas iz radijatora i klucic koji ti je monter trebao ostaviti pazi samo na pritisak vode u bojleru puniš ga takoder sam pomocu kljuca koji dolazi uz bojler uzmi uputstva pa vidi kako izgleda kluc za punit vodu u bojler . pritisak na hladno nesmije biti veci 1,5bara u bojleru .Ako ti to ne smanji buku onda je smece ušlo u krug grijanja pa moraš pozvat montera koji je to radio da ispere sistem .Dali ti je postavio filter vode na dolaznu cijev ubojler ako nije onda ti smece dolazi iz vodovoda u sistem pa to neces rijesit bez filtera.
zlaja 74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 14:23   #3
Cool

Ja isto imam jedan problem koji nemora biti problem nego moguca starost zgrade

Imamo etazno grijanje... i kada radi onda svakih 40 sec u radijatoru kvrcne... mislim to je bezveze i po noci ne cujem ali kada se ujutro u nedjelju probudim i okrenem na drugu stranu za dalje spavanje onda to malo iritira i naravno ne mogu zaspati...
__________________
Onaj tko kaže da su žene slabiji spol neka pokuša po noći prebaciti poplun na svoju stranu (c) RD
kAso is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 21:41   #4
zlaja 74 thanx na odgovoru, mada se ne radi o zraku i smecu. radi se o prenosenju buke koju stvara pumpa i ventilator kroz cijevi. izgleda da cu se morati navici na to.
willie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 12:45   #5
Kažu ljudi da je taj šum pumpe izraženiji kod radijatora Lipovica.......nego kod ostalih

ja imam lipovicu i točno čuješ kad se pumpa upali ......frend ima neke austrijske i (gotovo) da se niš ne čuje
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 21:20   #6
Quote:
Edgar kaže:
Kažu ljudi da je taj šum pumpe izraženiji kod radijatora Lipovica.......nego kod ostalih

ja imam lipovicu i točno čuješ kad se pumpa upali ......frend ima neke austrijske i (gotovo) da se niš ne čuje
Imam Lipovicu ekonomik, Junkers bojler , obične Herz ventile i prigušnice, termostat i sve skupa odlično radi . Ne čujem neke čudne šumove, jedino kod paljenja hladnog bojlera kada počinje raditi pumpa . Lagani šum vode i pucketanje na početku grijanja,ali to nakon par minuta nestane.
Trapko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 12:50   #7
Quote:
kAso kaže:
Ja isto imam jedan problem koji nemora biti problem nego moguca starost zgrade

Imamo etazno grijanje... i kada radi onda svakih 40 sec u radijatoru kvrcne... mislim to je bezveze i po noci ne cujem ali kada se ujutro u nedjelju probudim i okrenem na drugu stranu za dalje spavanje onda to malo iritira i naravno ne mogu zaspati...
po meni za to postoje dvije opcije:

- zrak u sistemu......treba ga odzračiti

- pucketanje može nastati i usljed nagle promjenen temp u cijevima/radijatorima npr. kod naglog zagrijavanja (dakle kad se nakon noći kad se negrije upali grijanje) ili naglog hlađenja kad se grijanje ugasi
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 16:32   #8
willie da li i ti imaš termostatske ventile? imam isti problem, vidjet ćeš topic da ponovno ne pišem, na sam svoj majstoru je. ustanovio da termostatski ventili utječu na razinu buke, izgleda da kad su na granici otvaranja i zatvaranja poveća se otpor u cijevima i pojavi se ta buka...
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 17:05   #9
imam. i kak to rijesiti? idem potrazit tvoj topic mozda si tamo napisao.
willie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 15:03   #10
Stalni šum u sistemu izbjegao sam smanjenjem brzine pumpe( moja ima tri brzine). Ali ostalo je kuckanje( zapravo prije pucanje) u radijatorima, koje dolazi od toplinskog širenja i skupljanja radijatora. Kako to izbjeći? Razmišljam da smanjim temperaturu vode( to bi trebalosmanjiti širenje i skupljanje radijatora), ali hoće li se onda smanjiti iskoristivost?
Ima li netko iskustva u ovome?
wannabee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 19:04   #11
Quote:
wannabee kaže:
Stalni šum u sistemu izbjegao sam smanjenjem brzine pumpe( moja ima tri brzine). Ali ostalo je kuckanje( zapravo prije pucanje) u radijatorima, koje dolazi od toplinskog širenja i skupljanja radijatora. Kako to izbjeći? Razmišljam da smanjim temperaturu vode( to bi trebalosmanjiti širenje i skupljanje radijatora), ali hoće li se onda smanjiti iskoristivost?
Ima li netko iskustva u ovome?
To 'pucanje' u radijatorima čuješ pri početku i pri prestanku grijanja, jel tako? dakle pri naglim promjenama temp. vode- naglo hlađenje, naglo grijanje....
po meni bi jedino trebao smanjiti razliku sobnu temp. između dnevne i noćne, dakle da ta rezlike nebude više od 2-3C.

smanjenje tmp. vode, tj. temp polaznog voda, dovest će ti do toga da ti se prosor neće adekvatno zagrijati jer se s nižom temp. polaznog voda neće moći potići zadana sobna temp. ako se i postigne onda 'uz sto muka' pa će se plamenik stalno paliti....
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.