Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2010., 17:04   #201
Vozi u servis, nedaj petaljat redom po selu da svi probaju popravit. Kucam o tvrdo, nemrem se požalit, nije mi se to nikad dogodilo, općenito, neznam jesam li pogodio dobar primjerak, ali nisam imao problema sa elektronikom. Znale se pregarat lampice u osjetljenju kontrolne table, ili tako da poludi tabla, ali pssst da ne ureknem, za sada bez toga, 7 god i skoro 110.000km.

Sjećam se jedne teme o passatu kojem je isto tako poludila instrument tabla, problem je bio u nekom konektoru, tj. lošem spoju table sa kablovima, zato velim, vozi u servis da pogledaju.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:26   #202
Bio sam u jednom servisu ispregledali auto i nije im jasno sta je uzrok kvara... kad su poceli nakraju nabrajati sta bi sve moglo biti i koliko to kosta cifra je bila prek 10 000 kn... a i pitanje je dali bi uspijeli rijesiti taj problem jer sesa takvim sta nisu susreli... a neda mi se baciti par tisuca kuna za nesto nisam siguran da ce mi 100% biti rijeseno... zato mi se lakse prvo ispitati dali je netko imao takvih slicnih problema i zivcirat se malo kad instrument tabla poludi... nije im nikak jasno zasto se to samo desava kad bude toplo u kabini auta... kad je hladno sve funkcionira odlicno... a i malo sam skeptican na te orginal servise... kad citam koliko se ljudi zali na njih... nije mi bas svejedno pogotovo kad odes kod njih kao ja i onda ti neznaju reci u cemu je problem a raskopaju ti pola auta...
GDadek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 23:29   #203
skini kleme sa akumulatora,očisti ih i pogledaj dali igdje ima koji konektor da je labav,meni se na 75ici ista stvar dogodila,90%lampica su se palile naizmjence i kazaljka obrtaja se micala sama od sebe...problem je bio u klemi

btw sad sam se sjetio necega bitnoga za tvoj slucaj,ja sam saznao da je klema tako sto mi je poznanik rekao kojemu se ista stvar dogodila na pezou 307...
sale75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 00:44   #204
Quote:
GDadek kaže: Pogledaj post
Imam problem sa peugeotom 307, pa bi molio ako netko zna il se susreo s ovakvim problemom da mi pomogne...

Naime ovak, u zadnje vrijeme mi instrument ploca poludi. Cim je vani toplo samo od sebe kad otvorim vrata il otkljucam auto ili upalim grijanje u autu i cim se zgrije malo odmah mi se desava ovo kao na slici... i uopce se nevraca u normalu ako temperatura u kabini nepadne tj nebude hladnije... a sve ostalo na autu normalno funkcionira i bez tog problema i dok je taj problem... Cak se i kilometari pomaknu za onoliko koliko sam presao dok nije funkcionirala ploca.

http://slike.hr/slike/slika_10671.jpg.html

unaprijed zahvaljujem...
Kada se bolje zagledaš u kazaljke instrumenata je li koja lagano podrhtava?
antracit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 10:57   #205
nepodrhtava ni jedna... bude kao na slici... sve padne na nulu upali se pozadina displeja i sve ove lampice te blica STOP...
GDadek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 13:22   #206
Meni se na Citroenu desi ponekad da nakon 100 km vožnje lampice temperature motora sa dvi-tri crtice odu odjednom na maximalnih 6 u crveno.
A sva uredno, vode ima,kiler radi.
Samo stanem sastrane,skinem kleme na par sekundi,vratim nazad i sve u redu,nastavim vozit.
Probaj to!
Pluriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 21:24   #207
Probao sam skinuti kleme, ostavio pola dana... ocistio ih stavim nazad i opet ista stvar... ocito neka sitnica vjerovatno na instrumet ploci... za poludit...
GDadek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 21:27   #208
probaj akumulator promjeniti,ista stvar se hoće dogoditi zbog slabog akumulatora(posudi od nekoga samo da vidiš hoće li riješiti problem)
sale75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 23:40   #209
akumulator je nov, mjesec dana star... bas sam danas trazio taj problem po francuskom forumu od P307 i nitko s takvim problemom nema...
GDadek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 00:32   #210
mislim da bi ja znao u cemu je problem (imao sam slicnih iskustava i sa VW i sa Daciama i sa Citroenima, isto se pojavljivalo)
samo mi glupo rec da me se nebi ismijalo (kao i inace) od pojedinih forumasa
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 00:59   #211
zajebi njih,pomozi čovjeku
sale75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 02:03   #212
mislim da je jebeni osigurac za instrument plocu

obicno je to ustvari vise osiguraca, ono jedna serija osiguraca zaduzenih za rad ploce.. obicno se tako zablesira odjednom i da reagiraju na temperaturu.
recimo ista je prica bila sa brisacima. motor brisaca se znao iz cista mira upaliti nakon sto bi se kabina ugrijala.. kasnije se sjebo i motoric od brisaca jer je jadan radio po cjele dane i noci. naravno i letvice otsle. eto sta uradi osigurac glupi

inace obicno se ti osiguraci nalaze tamo na boku lijevo od volana skines kapu i tamo su svi osiguraci
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 09:57   #213
nema nikome ista bit glupo za reci... svaki prijedlog mi je dobro dosao i valja ga isprobati... zato velika hvala svima tko god mi da bilo kakav prijedlog... a osigurac idem probati zamjeniti
GDadek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 23:21   #214
Talking

Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Ma nisi jedini. Ima vas ko rusa. Znam jednoga koji je do 20000km promijenio pol auta. Ti si još i dobro prošao. Kupi sad poslije peugeota 307 citroena c4 pa ćeš vidit kaj se sve tamo događa, isto zanimljivo.
c4 je dobar auto.. malo problem podvozje.. i neke sitnice.. al mora bit 1.6 hdi ili 2.o hdi... na benzincu svakom.. 1.4,16v 1.6,16v na svakom treba skidat glavu.. prođe brtva na glavi.. i kad se zamijeni onda je ok... al sa dieselom nema problema.. radio sam u citroenovom servisu!
iferko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 10:19   #215
Ne znam za ostale Peugeote, ali naši prijatelji, u duši Peugeotovci, prodali krajem prošle godine svoj 106 1.4 iz 1998. sa 323.000 km. Poanta je da s tim autom nije bilo ama baš nikakvih problema, uredno održavanje i umjerena vožnja i to je to. Prije toga su imali 309 1.4 iz 1991. za kojeg vrijedi slična priča, i njega su prodali sa mali milijun prijeđenih kilometara. Sad im je stigao novi 207 1.4 VTi, pa bumo vidjeli...
franzjoseph is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:01   #216
Quote:
iferko4 kaže: Pogledaj post
c4 je dobar auto.. malo problem podvozje.. i neke sitnice..
može detaljnije ako nije problem?
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 21:38   #217
pozdrav svima jel moze neko da mi kaze kako da zamijenim sijalice na board computeru jer mislim da mi ne rade dvije u lijevom i desno uglu,a vidi se na sredini da sija? hvala unaprijed pozzz
arni89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 10:27   #218
Ja mijenjao. Iza idu 3 komada žaruljica, ne znam sad točno kojih piše mi negdje. Trebat će ti posebno mali i zvjezdasti vrh na odvijaču. Onaj kao što se mobitel sa njim rastavlja. Ekran od boarda se skida sa armature tako da ga uhvatiš sa prednje strane za sjenilo i gurneš prema staklu kao da ćeš ga odvalit, ali polako naravno. Stavljen je samo na klik. Onda vidiš dalje što ti je za činiti, prvo koji ti alat točno treba i koje žaruljice. Moraš uzet identičnu jer ti neće ravnomjerno svijetlit. Jedna dođe možda 2-3kn.
finswimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 19:30   #219
zdravo ponovo imam jedno pitanje,na rucici mjenjaca sa strane ima kao tipka neka,na rucici pise ako je stisnes ukljucis nesto AUTO,pa ako moze neko da mi kaze za sta sluzi jer stiskao sam je ali nista nisam primjetio da se promjenilo???
hvala unaprijed
arni89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 19:51   #220
Quote:
arni89 kaže: Pogledaj post
zdravo ponovo imam jedno pitanje,na rucici mjenjaca sa strane ima kao tipka neka,na rucici pise ako je stisnes ukljucis nesto AUTO,pa ako moze neko da mi kaze za sta sluzi jer stiskao sam je ali nista nisam primjetio da se promjenilo???
hvala unaprijed
To je tipka za katapult sjedala... Ne stisci to ak ne zelis najebati
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.