Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2013., 08:31   #21
Onda da.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 14:00   #22
Hvala puno na odgovorima...doduše račun za gorivo iznosio je 400 kn...pa sad ako ce isplatiti kao autobusnu kartu opet ne gubim puno jer je relacija Trogir-Zagreb.. samo se nadam da će računati u oba smjera
Timunorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 10:13   #23
Platit će povratnu kartu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 08:53   #24
Quote:
Timunorius kaže: Pogledaj post
ako ce isplatiti kao autobusnu kartu opet ne gubim puno jer je relacija Trogir-Zagreb.. samo se nadam da će računati u oba smjera
zahtjev za tim troškom si trebala postaviti najkasnije do završetka ročišta na kojem si saslušana.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 08:34   #25
Evo, ja imam jedno pitanje.... Pozvana sam na ostavinsku raspravu koja bi trebala biti na općinskom sudu (ne u mjestu gdje živim) zbog parnice koja se vodila za nekretninu. U parnici nisam sudjelovala na nikakav način , ali sam sada pozvana na ponovnu ostavinsku jer sam i ja jedan od nasljednika. Da li imam pravo na naknadu prijevoza i izgubljeni dohodak ?
__________________
Dvije stvari su beskonačne : svemir i ljudska glupost- iako za svemir baš nisam siguran . . . .(albert einstein)
macont is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 12:48   #26
Samo da vam kažem da moj muž je bio prije par dana na sudu kao svjedok! Morao je izostati s posla i naravno taj dan mu nije plaćen a na sudu mu je sutkinja rekla da: Ima pravo, ali treba donijet iz firme neki papir ... tralalala Na što joj je muž odgovorio: Imam a nemam pravo...

Znači cca:dan posla 300 kuna i gorivo do suda 100 kna ... ha ha


Glavno da znaju poslat poziv u kom piše da ako se ne odazove da slijedi novčana kazna.
Silaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 13:05   #27
Ne znam otkud ti ideja da placaju gorivo kad je vec vise puta spomenuto da pokrivaju samo trosak javnog prijevoza.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 15:37   #28
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ne znam otkud ti ideja da placaju gorivo kad je vec vise puta spomenuto da pokrivaju samo trosak javnog prijevoza.

Nemam ideje. Samo sam napisala koliko je taj dan izgubio novčano a nije dobio niti naknadu za NAJJEFTINIJI JAVNI PRIJEVOZ.
Silaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 19:09   #29
Jel' ju trazio ili je samo cekao da mu netko ponudi?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 10:53   #30
Quote:
Silaa kaže: Pogledaj post
Samo da vam kažem da moj muž je bio prije par dana na sudu kao svjedok! Morao je izostati s posla i naravno taj dan mu nije plaćen a na sudu mu je sutkinja rekla da: Ima pravo, ali treba donijet iz firme neki papir ... tralalala Na što joj je muž odgovorio: Imam a nemam pravo...

Znači cca:dan posla 300 kuna i gorivo do suda 100 kna ... ha ha
čl 6,11,12 i 31
http://www.propisi.hr/print.php?id=11756

čl.3,11,12 i 27
http://www.propisi.hr/print.php?id=3501

Ima pravo i može ga iskoristit na način određen u zakonskim propisima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 18:08   #31
20.03.2013 morao sam se pojaviti na sudu u zg kao svjedok. Po završetku sam tražio naknadu troškova dolaska. Došao sam autom iz Siska u Zg, to je cca 65km u jednom pravcu ili u oba 130km. Sutkinja me pitala kako sam došao, ja rekao sa autom i pitala me koliko tražim za naknadu. Rekao sam da tražim 1 kn po km, odnosno 130kn.Da li sam tražio premalo? Zapisali su moj broj tekućeg i rekli da ću dobiti isplatu u roku 15dana. Tih 15 dana je prošlo, a još ništa nisam dobio.
Ono što me još zanima je način na koji se takav iznos naknade utvrđuje. Mi smo se pogađali kao za kravu na sajmu. " Ja tražim toliko,a ti daješ toliko"
Šta da sam tražio napr 5kn po km.to bi bilo 650kn ili 2kn po km pa bi to bilo 260kn.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 18:30   #32
Šalila se žena.Doći će kad bude bilo love.Rok za zahtjev za isplatu je 15 dana.

Ovo je odredba po kojoj se plaćaju troškovi.
"Članak 7.
Naknada za prijevoz pripada za putovanje obavljeno najkraćim putem i najekonomičnijim prometnim sredstvom.
Članak 8.
Na relacijama na kojima ne prometuju sredstva javnog prometa ili ne prometuju u pogodno vrijeme ili je iz drugih razloga bilo neophodno da se ne koristi sredstvo javnog prometa, svjedocima, vještacima, tumačima i stručnim osobama pripada naknada troškova u vidu obračuna pređenog kilometra kod upotrebe vlastitog prijevoznog sredstva.
Visina naknade se obračunava prema broju prijeđenih kilometara po propisima koji vrijede za suca, odnosno voditelja postupka koji vodi postupak.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 18:40   #33
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Šalila se žena.Ovo je odredba po kojoj se plaćaju troškovi.

Visina naknade se obračunava prema broju prijeđenih kilometara po propisima koji vrijede za suca, odnosno voditelja postupka koji vodi postupak.
Ja nemam pojma o njihovim propisimai i kolika je naknada koja važi za suca i ostalu ekipu. Nije li sutkinja trebala me upoznati sa vrijednosti naknade i reći mi " s obzirom da imate 130km puta imate pravo na toliko i toliko kn za troškove" ?
Definitivno sam nezadovoljan takvim odnosom suda prema meni. I naravo da svoju naknadu nisam dobio, iako je istekao rok od 15 dana koji je sutkinja odredila za isplatu.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 13:42   #34
Pozdrav svima,

imam malu nejasnoću oko ovog odlaženja na sud, ali ne radi se o naknadi troškova, ako tko ima kakav pametan komentar bit ću mu zahvalan.

Bio sam pozvan također na sud u ulozi svjedoka. Trebao sam se pojaviti tamo radnim danom oko 10 sati. Šef u firmi (državna firma) me nije htio pustiti da odem normalno obaviti i da se brzo vratim nego mi je rečeno da uzmem dan starog godišnjeg. S obzirom da se sve odigralo prije koji mjesec po zimi potratio sam dan godišnjeg zbog sat i pol koliko sam proveo na sudu.

Ne razumijem kakva je praksa u ovom slučaju, jesam trebao uzet taj dan godišnjeg ili nisam, kako to funkcionira.. pokušavao sam naći negdje u slovu zakona di se to spominje ali samo nalazim naknadu troškova.

S obzirom da u istoj firmi postoji pravna služba htio bi ih uputiti na konkretne podatke ako oni di postoje definirani.
deveti_ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 09:18   #35
Quote:
omahen kaže: Pogledaj post
Nije li sutkinja trebala me upoznati sa vrijednosti naknade i reći mi " s obzirom da imate 130km puta imate pravo na toliko i toliko kn za troškove" ?
Definitivno sam nezadovoljan takvim odnosom suda prema meni. I naravo da svoju naknadu nisam dobio, iako je istekao rok od 15 dana koji je sutkinja odredila za isplatu.
Nemaju love na računu i pokušavaju ne isplatit (zavisno o sucima) ili će isplatit kad budu imali love.Računovodstvo vodi brigu koliki su troškovi sutkinja ne obračunava prijeđenu kilometražu.

Quote:
deveti_ninja kaže: Pogledaj post
Bio sam pozvan također na sud u ulozi svjedoka. Trebao sam se pojaviti tamo radnim danom oko 10 sati. Šef u firmi (državna firma) me nije htio pustiti da odem normalno obaviti i da se brzo vratim nego mi je rečeno da uzmem dan starog godišnjeg.
Čl 11-13 pravilnika
http://www.propisi.hr/print.php?id=3501
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 10:48   #36
sivkić
Zahvaljujem na trudu i odgovorima
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 15:58   #37
Nadoknada putnih troškova za svjedoka

Moram vozit frenda u cca 150 km udaljen drugi grad gdje je pozvan ko svjedok.
Da i želi ić busom to bi bilo malo teže, mora bit u Karlovcu u 8:30 a živi 15km od Bjelovara.

Jel treba kakve papire da dobije od suda putne troškove??
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 19:17   #38
Ostavit će im svoj broj računa, pa će mu uplatiti trošak karte od njegovog mjesta stanovanja do mjesta svjedočenja. Nije potrebno prilagati nikakvu kartu, a mjesto stanovanja će vidjeti s osobne iskaznice.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 19:27   #39
Jel to mora napomenuti sucu, il se sve rješava u sudskoj pisarnici?
Dakle pretpostavljam treba mati samo onaj poziv s kojim je i pozvan na sud,

Hvala Lp,
Goran

PS: A što ako nema broj računa - smušen je on malo... lako moguće da nema tek nedavno je mobitle nabavio
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 10:11   #40
Mora to napomenuti sucu za vrijeme rasprave, nakon davanja iskaza. Oni to obično i pitaju. Nemam pojma što ako nema računa, ali vidjet će s njima.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.