Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2009., 17:22   #861
Quote:
Inceptor kaže: Pogledaj post
Pozdrav , evo ja sam našao jednog prijatelja koji radi trenutno u Argentini na bušotinama na kopnu koji je voljan da osobno odnese moj CV šefu za osoblje ( radio bih kao električar na montaži tornjeva ) , ali on kaže da bi bilo bolje da u moj CV ubacim još nešto što bi dotičnom privuklo pažnju i što bi ga moglo asocirati na taj tip posla . Evo što sam ja naveo u mojem životopisu :

Type of business or sector : workshop , repairing and maintenance of electric machines and installations in a textile factory

Occupation or position held : electrician

Main activities and responsibilities :
daily maintaining of electric machines and installations of central heating, repairing electric components ( electric motors , transformers , relays ) and electric lights .The addition of electric machines on the electrical grid . Development of new electrical installations .

Ja sam recimo naveo samo electric motors a njih opet ima asinhrone i sinhrone , monofazne i trofazne, kavezne i kliznoprstenaste , itd. Pa me sad zanima koji se elektromotori na tim bušotinama najviše koriste ili može biti i neki drugi uređaj koji ja nisam naveo a koji se puno koristi na platformama a sa kojim sam mogao doći u doticaj i u industriji .
Bilo koji savjet je dobrodošao .
Odgovoriti mi možete i na [email protected]
Zahvaljujem se unaprijed na odgovorima .
Ja i dalje čekam na neki odgovor , zar su svi električari na kavi .
Inceptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 21:22   #862
ronioc

pozdrav.. interesira ma dali ima netko iskustva kao ronioc na platformama, koji su potrebni tečajevi i plača. hvala
ivan_1_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 00:14   #863
Quote:
Inceptor kaže: Pogledaj post
Ja i dalje čekam na neki odgovor , zar su svi električari na kavi .
ma nisu svi samo neki a i tema se zvace vec dosta vremena pa nema volje poslije praznika, dakle nemoj navoditi textilnu industriju(navedi industrije koje su u uskoj vezi kao pomorstvo ili brodogradnju),i nigdje ne navodis troubleshooting navedenih uredjaja sto je vrlo vazno kod popravaka, napisi marke uredjaja na kojima si radio, kao siemens, wartsila, hatlapa,liebher itd, ekipa na zapadu ti to bolje razumije na taj nacin. vidio sam dosta cv gdje su se maintanance supervizori odabrali upravo vodjeni cv-om koji je na taj nacin bio sastavljen -sretno
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 19:26   #864
Quote:
KlasaOptimist kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, te sreće i zdravlja.
Pratim ovu temu već dulje vremena (i na drugim forumima, btw.) i skupljam sve dostupne informacije prije nego što krenem u "lov na posao", ali mene zanima jedna stvar, a nigdje ni riječi o tome: ja sam geološki tehničar po struci i znam (napisano je X puta) da je bitnije znanje i iskustvo od neke diplome-neš' ti diplome-SSS,ali ipak je geološka.
Da li se to igdje valorizira ikako (u CV i u kategorizaciji poslova), mislim, to mi je struka (nisam cvjećar, već geolog uz svo dužno poštovanje...), a oil industry je ipak dijelom grana geologije da ga j...š.
Imate li kakva iskustva da su vam kolege geološki tehničari ili da se javi neki sa iskustvom? (dosad nijedan nije postao ovdje).
Koji je najbliži "opis radnog mjesta" geol. tehničara?
Kako ljudi napisaše, u CV je bitno istaknuti ono što se laiku možda čini manje bitno, a na što ovi u H.R. najviše obraćaju pažnju.Meni bi dobro došla i ta zera prevage, jer imam 33 kuke, puno životnog iskustva, ali bez onog najbitnijeg-na platformi,pa se zato lovim za slamku...
Počeo bih ja od nule, kako drugačije, ali možda bi to vrijedilo štogod, što sam u struci...
Unaprijed zahvalan na odgovorima.
Netko?Traga, glasa?
KlasaOptimist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 13:11   #865
Quote:
KlasaOptimist kaže: Pogledaj post
Netko?Traga, glasa?
malo prolistat 30 stranica pa ces nac. Mozes nac posao kao mud loggerr, npr. na GeoServices. Guglaj malo. Ima tih mud logging kompanija jos puno, na ovoj navedenoj ima dosta srba zaposleno, al osobno znam i jednog naseg decka iz Zagreba, bas sam ga jutros sreo na heliodromu. Jedini problem kod mud logginga je niska lova i nevelika mogucnost napredovanja, ali s druge strane, znam decke koji dok rade igraju WOW, znaci ovisi samo sto vise volis, zaradjivat ili igrat WOW.
El BaXuZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 14:03   #866
Je, pogledao sam ovdje-ima dosta o mud loggerima, samo mi je taj detalj falio (a nije nigdje pomenuto, dosad)-što je najbliže opisu geološkog tehničara, ali na platformi.
Naravno da mi je posao na prvom mjestu, a i nisam fan WOW-a.

El Baxuz, hvala na odgovoru i na smjernici kako i gdje dalje!!!
KlasaOptimist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 16:01   #867
Pozdrav svima!Zanima me imam li nekakve šanse za zaposlit se na platformi,imam 20 godina i dobro pričam engleski!ako je netko slično počeo dali bi mi mogao dati neki savjet!?hvala
prljavi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:24   #868
Quote:
prljavi1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!Zanima me imam li nekakve šanse za zaposlit se na platformi,imam 20 godina i dobro pričam engleski!ako je netko slično počeo dali bi mi mogao dati neki savjet!?hvala
Prvi savjet je da prelistaš sve stranice pa če ti puno toga biti jasnije , a onda ako ti i dalje treba savjet slobodno pitaj netko se uvijek nađe sa pravim odgovorom ( ili približnim ) .
Inceptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 16:50   #869
Da li netko zna nešto o kompaniji Dragon oil? Kakvi su uvjeti i slično?
lopuza69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 12:01   #870
Dragon je mala firma od velikog brata (ENOC,Dubai) a pola kolacha dijele sa Turk.men&stanom.Uvjeti i slichno su - dobri.
Sve ovisi o tvojim kriterijima i kakav posao sada radis.(Ako nemas nista ovo "dobri" prevedi kao "vrhunski".)
olo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 20:54   #871
pozdrav
imam završenu školu za kuhara ali nemam iskustva
dali imam šanse na platformi ,bar kao pomoćni kuhar
dali netko zna kakve su plaće za kuhare (pročitao sam sve)...
piron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 15:33   #872
Talking

Quote:
olo kaže: Pogledaj post
Dragon je mala firma od velikog brata (ENOC,Dubai) a pola kolacha dijele sa Turk.men&stanom.Uvjeti i slichno su - dobri.
Sve ovisi o tvojim kriterijima i kakav posao sada radis.(Ako nemas nista ovo "dobri" prevedi kao "vrhunski".)
Onda "vrhunski". Hvala na pomoći.
lopuza69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 15:37   #873
ako se ne varam campboss (kuhar) preko cosulicha dobije 1500 eura za 28 dana rada, doma nista. Ako ima srece jos nesto zaradi sa strane.
El BaXuZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 19:58   #874
Quote:
El BaXuZ kaže: Pogledaj post
ako se ne varam campboss (kuhar) preko cosulicha dobije 1500 eura za 28 dana rada, doma nista. Ako ima srece jos nesto zaradi sa strane.
hvala
piron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 23:42   #875
najmanje se pisalo o poslu radio operatera...ako netko moze par rici o tom poslu
ekstremist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 07:42   #876
Quote:
ekstremist kaže: Pogledaj post
najmanje se pisalo o poslu radio operatera...ako netko moze par rici o tom poslu
a sta da se kaze, radi se 12 sati, dnevna ili nocna smjena, organiziras helikoptere, komuniciras s brodovima, radis raspored za spavanje, platne liste itd itd. Drugim rjecima ''chato''. Ko je sluzio JNA, znat ce na sta mislim.
El BaXuZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 18:08   #877
EVO SAMO JOS JEDNO PITANJE U VEZI AGENCIJE U TRSTU COSULICH,DA LI JE PREDNOST ENGLESKI JEZIK ILI TALIJANSKI,INACE SAM ELEKTRO TEHNICAR U IND.BEZ ISKUSTVA.SUTRA MISLIM OTICI DO NJIH DA VIDIM STA NUDE U VEZI POSLA NA PLATFORMI.
vita porec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 11:26   #878
engleski za sporazumijevanje je obavezan,bez njega nemas sta trazit,tako su mi frendu rekli kad je tamo bio
zimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 15:07   #879
Quote:
subito kaže: Pogledaj post
i mene zanima i vec sam pitao koliko je ljudi zaposleno i kojih profila, da li su vezani iskljucivo uz rad u uredu ili i na terenu?
Na ovo pitanje bi trebao odgovarati pola sata...I opet ne bih dao zadovoljavajuci odgovor.
A, zasto?
Kao prvo; tri su gl. sektora rada KTMS-a i ljudi cirkuliraju iz jednog u drugi.
Rig Personell - Projects - Flying Crew
2.
Svako malo netko novi dobije posao; brojka se konstantno mjenja
3.
Govorimo o STOTINJAK RAZLICITIH POZICIJA
4.
Ma, uopce mi se vise ne da; jer nema smisla.

Ono sto je najbitnije; ljudi koji su konstantna postava KTM-a;
odnosno koji rade "za stolom" jasno i glasno su poimence navedeni na nasoj internet stranici, te lijepo pise i telefon, i mail, i pozicija, itd. od svakog....


Sto se tice rada;
rad je ugl. na terenu; buduci da u uredima nemamo naftnih busotina
:-)
Salim se. A, ovisi koja pozicija!
Nisam upoznao jos niti jednog Rostabouta, Derrickmana, Drillera, ..., da radi u uredu!

A sad pitanje;
a sto bi ti radio?
gdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 15:09   #880
Quote:
gdy kaže: Pogledaj post
Pratim ovu temicu vec duugo, i samo se smjeskam. Kao prvo, naglasiti cu da sam uvdje u svoje ime(kao i vecina vas), a ne u ime svoje firme.
Buduci da uglavnom nemam vremena da se raspisem, nisam to ni cinio, no, eto, da i ja koju rijec prozborim.
Sto se tice KTM Services Inc. ( www.ktmservices.com ) - mogu reci da u toj firmi duze od mene rade samo dvije osobe. Poceo sam ovo raditi dok je brojka bila 200-tinjak ljudi,
a sada se radi o nekoliko tisuca ljudi.
Toliko veliki broj ljudi je gotovo nemoguce razvrstati u neke "skupine"
no namecu se tri glavne;

1. Ljudi koji su navikli dobiti sve "po balkanskom sistemu" na srebrenom pladnju. Koji mi zele "tutnuti" koji Eur ispod stola, da sutra idu "raditi" na platformu. Koji su navikli da njihov "stric, tata, ujak, tetak, rodjo" sve sredi umjesto njih; da sjede besposleno dok netko drugi radi umjesto njih i dobivaju placu. - Vjerujte mi, nema posla na platformi za njih! I da dobiju posao, nakon par dana bi se vratili doma sa jednosmjernom kartom u dzepu.
(a imaaaa ih...)

2. Ljudi koji bi stvarno htjeli pokusati pronaci svoj zivotni put, i zaraditi svoj "kruh sa 7 kora" na platformi. Za koje sam poprilicno uvjeren da im samo treba pruziti priliku i dati im sansu, koju ce oni objerucke prihvatiti, zagristi, te visestruko opravdati ukazano im povjerenje. Te ljude ja dosta cesto nazovem "moji kandidati". Jer ih doista i smatram "svojima". Za njih cu definitivno uciniti sve sto je u mojoj moci; pomoci im u svakom trenu bez ikakvog razmisljanja. Tko je iole imao tu priliku da prozbori koju rijec samnom;
vjerovatno ce mu zvucati poznata ona ;"treba covjeku samo malo zrnce srece, bez kojega nista nece u zivotu..." jer to cesto znam spomenuti.
Na ovu skupinu potrosim jako veliki dio svoga vremena dok im objasnim sta i kako, dok im definiram sta se od njih trazi i ocekuje, dok im kazem realno kolike su im sanse da uopce dobiju posao i sto mogu ocekivati od ovoga.
Iako, realno govoreci, sve im lijepo pise na nasoj internet stranici; skini UPUTE, skini FORMU; PROCITAJ UPUTE (ovo je nama balkancima uvijek bilo nejasno - tko jos cita upute!!?? LOL), i ispuni formu. E, sad ono sto bih ja jos naglasio jest da se na osnovi te forme konkurira na natjecajima za posao,
to je profesionalna prezentacija svakog pojedinca, i u njegovu je interesu da ima sto kvalitetnije ispunjenu formu (naravno, ukoliko on zaista zeli taj posao!).

3. skupina su ljudi koji vec rade na platformi. S njima mi nije potrebno toliko puno vremena; razgovori se svode ugl. na "poslali smo KTMS CV i scanove,
scedule nam je... imamo ugovor... Javite kad bude bilo sta..." Jer oni vec znaju kako to sve funkcionira (uglavnom!).


Neznam sto bih vam jos napisao... E, da! LOVA!!
Koliko love!!? Ajme!? PAREPAREPARE Daj!
Najradje bih na ovo odgovorio sa - "onoliko koliko zaradis" , ali necu.
Dat cu si truda da vam i ovo pokusam pojasniti kako funkcionira;
NEMAM CJENIK! U KTM Services ne postoji nikakav "price-list" zanimanja!
Kolika lova ovisi o;
1. kompaniji (neznam jeste li znali, ali mi ne radimo sa samo jednom kompanijom; a kao i svagdje u svijetu, tako je i ovdje stvar da neke kompanije zaista placaju znatno bolje od drugih!)
2. poziciji (npr. da se dotaknem mehanicara; koliko on dobije? Pa, jel govorimo o; Mechanic, Rig Mechanic, Chief Mechanic, Senior Mechanic, Mechanic Foreman, Fitter Mechanic, Fitter, Structural Fitter, Pipe Fitter, Oiler, Motorman, Hydraulic Mechanic, BOP Technician, Subsea Engineer, Maintenance Supervisor, 1st Ship Engineer, 2nd Ship Engineer, 3rd Ship Engineer, Leith, Milwright, Chief Engineer, Mechanic Technician, assistan Mechanic Tecnician, i tako dalje - zaista mi se ne da vise nabrajati)
A, nisu samo mehanicari u pitanju, zar ne?
Na rigovima doista ima poprilicno siroka paleta zanimanja (i naziva za zanimanja; pojedine firme istu poziciju drugacije nazivaju)
3. o vrsti riga (bolja je lova offshore nego onshore, naravno)
5. - o lokaciji riga (cujem da je u Nigeriji poprilicna lova! Jest da je glava u torbi, al' nije bitno! Bitna je lova, ne?)
6.,7.,8.,9., - o jos mnogo drugih stvari (stvaarno mi se vise ne da nabrajati, jer mogao bih jos ohohoo. Jedino da uzmem par slobodnih dana - a vi mi platite dnevnicu? ili da napisem knjigu, pa ju mozete lijepo kupiti i citati do mile volje! A, to ionako ne mjenja nista na stvari.)
i ono sto je najbitnije;
10. - O TEBI - al' doslovce! Kada covjek naposlijetku i dobije priliku, o njemu ovisi kako ce je iskoristiti. jako puno ljudi je "upalo" na platformu kao kuhar, pitur ili slicno, a "gle ih sad!". Sada su zasluzeno "dogurali" do finih pozicija i "mlate pare" o kojima mi mozemo samo sanjariti.

Naime, ovako funkcionira;
-cekamo da se otvori natjecaj za radno mjesto na kojemu Vi mozete konkurirati. Cim se otvori isti; mi cemo Vas kontaktirati sa svim informacijama u vezi toga natjecaja; tj. Posla(onda znamo konkretno o cemu pricamo; placa, pozicija, lokacija, ugovor, itd.).
-Kada Vam se daju sve informacije o otvorenom natjecaju, onda Vi odlucujete zelite li konkurirati za to radno mjesto.
-Ukoliko zelite, mi proslijedimo Vase dokumente kompaniji koja je otvorila natjecaj, i oni od svih zainteresiranih kandidata odlucuju koji su dobili posao.
-Naime svakodnevno se otvaraju natjecaji, ali je u pitanju siroka paleta zanimanja; stoga mi neznamo reci kada ce se otvoriti natjecaj za Vasu struku.

Toliko o lovi. Bar sto se mene tice.

Za kraj bih jos samo nesto napisao;
NIKOME nije uzeta niti lipa iz dzepa. Nikada.
Sve sto se od kandidata trazi jest da si da malo truda, dobre volje i vremena da ispuni "KAK SPADA RED" aplikaciju i posalje nam ju. I to je to. Nista vise.I ne isplati se "lagati" u CV-u. Jer to se jako brzo primjeti; cim covjek pocne raditi - onda se realno vidi koliko on hoce/moze/zna/vrijedi.
Dalje radis svoj posao kao i dosada - nista ne gubis. GARANCIJU NE DOBIVAS,
jer ne ovisi o nama kad ce se koji kadar traziti, niti koga ce si naftne kompanije odabrati - jer normalno, oni biraju tko njima bolje odgovara.
Ako imas srece moze mi se doslovce DANAS otvoriti natjecaj na kojemu mozes konkurirati, i koji ti odgovara, te da prodjes na njemu i dobijes posao.
A, isto tako moze proci i poprilicno vremena da se natjecaji za pojedine pozicije jednostavno ne otvore.

Da vam dam i misao dana; "tko pokusa - MOZDA ce dobiti posao. Tko ne pokusa - NECE."

Odmah vam svima kazem da necu svaki dan odgovarati svima na milion pitanja; ono najbitnije sam vam napisao. Ostalo je na vama.
Tko hoce, neka ispuni formu http://www.ktmservices.com/ktms-cv-form (ali neka ju ispuni kompletnu i neka si pomogne sa instrukcijama. Napola obavljen posao...ma, bolje ni ne poceti!).
Tko nece - ne mora! Ima pošalica; "od volje ti - ko' šokcu post!"
No, cinjenica je da kad imam otvoren natjecaj, kontaktirati cemo ljude koji su nam u bazi; tj. koji su prethodno poslali CV-e.
Zasto?

Jer do kraja radnog dana moramo poslati zainteresirane toj kompaniji na natjecaj (a, naravno prije toga svakog pojedinacno kontaktirati i dobiti
odluku od njega zeli li konkurirati ili ne). Zato i jest bitno da imam CV u bazi.
Da ga imam KAD se otvori natjecaj, a ne POSLIJE("prosla baka s kolacima..."). Sada su nam lijepo najavili da bi nagodinu trebalo biti nekoliko remonta platformi (citaj=parsto radnih mjesta; pozicije? Nisu definirali; pretpostavljam varioci, mehanicari, elektricari, brodomonteri, cjevari,Tu znaju ici i brusaci, pituri, razni inzinjeri (inzinjeri i logistika idu prvi; pripremaju sve - tako da su ih vec poceli zaposljavati!), itd...), trebalo bi biti nekoliko novogradnji platformi (citaj=parsto radnih mjesta;opet isto kao i za remonte),
najavili su nam da bi trebalo izvrsiti "punjenje" kompletnih rigova, ali ovaj puta za promjenu "nizi" kadrovi (ne samo standardno; drilleri, AD's, TP's. itd.) vec derickmeni, floormeni, rostabouti, medic, itd. Najavili su nam da ce okupljati "leteci tim servisera" - koji ce biti specijalizirani za pojedine
tipove motora i po potrebi ici na intervencije gdje je potrebno, i tako dalje.


A, znate kada ce to tocno biti?
Onaj tren kad mi otvore natjecaj. Crno na bijelom. Sa svim detaljima (Lova, itd.)




Eto.

Lipi moji, puno Vas pozdravljam.

Hmmm.. ajd da ponovimo :-)
gdy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.