Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2007., 01:06   #161
Mene užasno zanima kako recimo neki voditelj može kontrolirati 100 ljudi... Npr. dođeš učiti autogeni trening u grupi od 100 ili više ljudi... Taj voditelj mora da je superman, jer ipak treba analizirati problem od svake osobe, dalje među njima ima i onih koji imaju veću potrebu tj. puno gadnije probleme, neki su zdravi pa žele poboljšati svoje zdravlje, ali zar je to moguće sa toliko mnogo ljudi... Ja se sjećam da profesori nisu znali popamtiti ni sva imena od jednog običnog razreda sa 30-tak učenika... Kad netko govori o grupi onda mi je nekako brojka do 20 ljudi logična 100 ljudi mi više izgleda kao neki koncert ako ih ne dođe i više
Tu već počinje komercijalizacija... Nemam ništa protiv plaćanja da bi se autogeni trening naučio, ali mi se čini da ta osoba treba imati neke granice i da bolesniji ljudi trebaju imati malu prednost... Također treba biti tolerantna, osjećati da osoba ima potrebu tj. da joj treba pomoć... Grudena iskreno nisam nikada osobno upoznao, ali se slažem s njime u dosta stvari koje je napisao u svojim knjigama...
mustangx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 01:56   #162
AT se vjezba bez "ucitelja". Knjiga Autogeni Trening od Hannes Lindemann je sasvim dovoljna.Sve ostalo je gubljenje novca , energije i vremena.Nema tog covjeka koji ce te pravilno uputiti u taj svijet osim samog sebe.
Prodji knjigu (prvo procitaj sve sa razumijevanjem) , naravno , uzmi vremena , jer to ne ide preko noci.Traje kao i sve u zivotu.
Savladati vjezbe moze svak od nas. Pitanje je samo , kolika je volja i zelja za time.
Price o uciteljima mogu biti jako opasne.Koliko sam upoznat samo je jedna osoba u Hrvatskoj istinski prevazisla.Ta osoba ne radi nikakve seminare , ako onda za prijatelje.
Na svijetu nema mnogo "prosvjetitelja".
davor2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 02:01   #163
Poslije knjige At od Hannes Lindemann preporucio bih KREATIVNA VIZUALIZACIJA (Creative Visualization) od Shakti Gawain
davor2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 02:04   #164
Trazi, i bice ti dato;
trazi, i naci ces;
kucaj, i bit ce ti otvoreno.

Jer svako koji trazi, dobija;
i onaj koji trazi, nalazi;
i onom koji kuca bice otvoreno
davor2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 16:01   #165
zvrk - hvala na iscrpnom odgovoru, ali nije mi baš sve potpuno jasno, moram priznati.


kako je moguće izlječiti žgaravicu želuca pomoću psihološke metode???

to bi trebalo onda značiti da 99% svih boleština proizlazi iz glave??

svaka čast psihologiji kao nauci ali ipak se ne okreće cijeli svijet oko nje.

zapravo je to lakši put; reći da si mogu isprogramirati glavu, sreću, život...

ne "pušim" te priče, sorry


a gle kaj ovaj gore brije u svojim postovima

autogenim treningom do prosvijetljenja

mislim, ljudi, halo...dajte odšetajte do nekog doma za napuštenu djecu ili stare i nemoćne osobe i cijeli svijet će izgubiti dosadašnju percepciju

da vidiš "reprogramiranja" glave samo tako
roza k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 16:30   #166
Quote:
roza k. kaže: Pogledaj post
kako je moguće izlječiti žgaravicu želuca pomoću psihološke metode???
to bi trebalo onda značiti da 99% svih boleština proizlazi iz glave??

ne "pušim" te priče, sorry
Ne 99%.
100%.
S pušenjem ili bez njega.



Quote:
roza k. kaže: Pogledaj post
zapravo je to lakši put; reći da si mogu isprogramirati glavu, sreću, život...
A ti biraj teži ako te veseli.

ps
Nisam išla na autogeni, ni čitala knjigu. Ali sve na kraju vodi tome.
Od Biblije: Traži i dat će ti se.
Pa Louise Hay.
Pa autogeni.
itd.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 16:41   #167
Quote:
zvrk kaže: Pogledaj post
Dakle riječ je o psihijatru koji nije pao s neba i koji je doktorirao na temi autogeni trening. Mislim da je tema bila "objektivna validacija subjektivnog osjećaja topline kod autogenog treninga". Naravno da je to sve smiješno za ljude koji se bave "dubljim" stvarima poput prošlih života .

Rekoh prof. Gruden je u mirovini. Koliko znam povremeno održava neke tečajeve za manje grupe po smiješnim cijenama. Pročitaj malo moje postove pa procijeni pišem li ja o osobama ili o autogenom treningu, a pročitaj i postove niza ljudi koji autogeni trening vežu isključivo uz stanovitu psihijatricu koja se bavi prošlim životima i telekinezama pa onda još jednom procijeni tko reklamira i koga.

Vezano uz “homofobiju”, a pritom se vjerojatno aludira na neke izjave navedenog profesora, mislim da je za sad to područje nedovoljno istraženo i ništa nije dokazano pa tako ljudi mogu imati različite teorije o tome. Prof Gruden je psihoanalitičar pa vjerojatno stvari gleda iz tog kuta, a koliko vidim službeni stav je sve bliži tome da je homoseksualnost uvjetovana brojnim faktorima od genetskih do okolinskih itd. Ja nisam psihoanalitičar pa ne mogu stvari gledati iz tog kuta, a možda ih on tako vidi, njegova stvar, a dok nema službenog eksperimentalno dokazivog službenog stava mislim da se o takvim stvarima može razgovarati iz raznih kuteva. Meni svakako ni iz đepa ni iz đep. Prvenstveno me unutar ove teme zanima autogeni trening, a govoriti o autogenom treningu u RH, a ne spomenuti prof. Grudena nije fer, a i šteta je kad već imamo čovjeka koji je doktorirao na autogenom treningu.

Zbog čega vas ugrožava svaki razgovor o autogenom treningu koji nije striktno vezan uz tu psihijatricu o kojoj stalno pričamo? Nije li to kao da su tema automobili, a svi pričaju samo o npr Fiatu ili samo o BMW-u? Kad se već hoćete pričati samo o njoj, a ne autogenom treningu zbog čega je se ona ne smije kritizirati, a itekako se ima zbog čega? (od financija preko struke do čudnih sadržaja i skrivanja).

Zbog čega će sad svako moje pitanje umjesto suvislog, shvatljivog I argumentiranog odgovora dobiti umjesto odgovora skretanje s teme ili pak “ti to ne razumiješ”?
ne ugrožava me, ali očito pišeš o stvarima o kojima znaš iz druge ili treće ruke. pa pišeš - da prostiš - pizdarije.
ali ako te veseli, forum trpi sve.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 16:42   #168
Quote:
davor2007 kaže: Pogledaj post
AT se vjezba bez "ucitelja". Knjiga Autogeni Trening od Hannes Lindemann je sasvim dovoljna.Sve ostalo je gubljenje novca , energije i vremena.Nema tog covjeka koji ce te pravilno uputiti u taj svijet osim samog sebe.
Prodji knjigu (prvo procitaj sve sa razumijevanjem) , naravno , uzmi vremena , jer to ne ide preko noci.Traje kao i sve u zivotu.
Savladati vjezbe moze svak od nas. Pitanje je samo , kolika je volja i zelja za time.
Price o uciteljima mogu biti jako opasne.Koliko sam upoznat samo je jedna osoba u Hrvatskoj istinski prevazisla.Ta osoba ne radi nikakve seminare , ako onda za prijatelje.
Na svijetu nema mnogo "prosvjetitelja".
užasno me zanima tko si je ikad pomogao knjigom.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 18:40   #169
ferme - da si pročitala cijeli topic onda bi vidjela da sam ja upravo to i napisala da se taj AT onda uopće ne razlikuje od crkve i sličnih mambo-jumbo p.......



i da; puno je teže suočiti se sa pravim problemom i doista ga pokušati riješiti nego si mazati oči raznim tehnikama i sugestijama


a što se pušenja tiče kako objašnjavaš onda bolesti kod sasvim male djece i beba, pretpostavljam da i njima isto iz glave sve izlazi, ne?
roza k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 19:38   #170
pa i bebe prozivljavaju stres, traume.. jos i kako.. rodjenje je valjda jedna od vecih trauma u zivotu

pa nisu djeca gljive koje ne osjecaju i samo vegetiraju

to sto tvoj um ne moze neke stvari pojmiti ne znaci da one ne postoje

prakticki sve bolesti izviru iz nase psihe, stres se akumulira i prouzrokuje vecinu bolesti... gledanje stvari potpuno materijalno je zanemarivanje cjelovitosti osobe i blago receno je povrsno
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 21:23   #171
Quote:
roza k. kaže: Pogledaj post
kako je moguće izlječiti žgaravicu želuca pomoću psihološke metode???
Autogeni trening je prvenstveno fizička metoda, a posredno djeluje na opuštanje psihe. Za žgaravicu sam napisao onako zato jer je većini ljudi poznato da je žgaravica povezana sa stresom, autogeni trening je antistresni program pa tako onda posredno pomaže kod tzv. psihosomatskih bolesti.

Quote:
roza k. kaže: Pogledaj post
to bi trebalo onda značiti da 99% svih boleština proizlazi iz glave??
Puno je rasprava o tome koje bolesti jesu psihosmatski uvjetovane, a koje nisu. Primijetilo se da neki ljudi jesu "psihosomatski" usmjereni, a da neki nisu.



Quote:
roza k. kaže: Pogledaj post
svaka čast psihologiji kao nauci ali ipak se ne okreće cijeli svijet oko nje.

zapravo je to lakši put; reći da si mogu isprogramirati glavu, sreću, život...

ne "pušim" te priče, sorry
Ni ja, dapače meni se ne sviđa "popravimo stvari" pristup koji često ima moderna psihologija. Tj prepraviti sustav da postane funkcionalan. Mislim da je takav pristup ide niz dlaku današnjem društvu koje je takvo kakvo jest.

Autogeni trening je, po mojem mišljenju, nastao kao odgovor na drugu industrijsku revoluciju. Mislim da je danas korisno imati nešto što te vraća u prirodno stanje s obzirom da cijeli niz stvari odvlače čovjeka iz tog stanja. Ne mora to biti nužno biti autogeni trening.

Apsolutno se slažem s ovim za dom za starije osobe jer sam imao prilike raditi u takvoj instituciji i to je zaista "drugi svijet" koji je korisno vidjeti jer čovjek dobije neke nove poglede no često je ljudima potrebno hm oslobođenje od nekih vlastitih grčeva da bi se otvorili prema tim "drugim svjetovima" koji postoje oko nas te da bi nekako u sebi našli snagu za borbu s raznim stvarima koje nisu dobre, tako se mijenja društvo.
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 21:31   #172
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
ne ugrožava me, ali očito pišeš o stvarima o kojima znaš iz druge ili treće ruke. pa pišeš - da prostiš - pizdarije.
ali ako te veseli, forum trpi sve.
Baš ti hvala što si tako iscrpno, kvalitetno i argumentirano opisala moj tekst od xyz znakova. To mi zvuči kao da si sve o autogenom treningu saznala iz jednog tečaja, iz jednog izvora i od jedne osobe.

Zar misliš da bih ovdje tratio vrijeme i nastojao nešto napisati i doprinjeti temi, a da nisam dobro upućen u problematiku?
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:03   #173
Quote:
davor2007 kaže: Pogledaj post
Price o uciteljima mogu biti jako opasne.Koliko sam upoznat samo je jedna osoba u Hrvatskoj istinski prevazisla.Ta osoba ne radi nikakve seminare , ako onda za prijatelje.
Na svijetu nema mnogo "prosvjetitelja".
Čekaj pa zar nisi čuo za čuvenu psihijatricu (ona koja se bavi prošlim životima i telekinezama) o kojoj se ovdje puno piše?

Predlažem da se ona i tvoj guru skompaju pa da osnuju tečaj nad tečajevima.

Kolko sam imao prilike prilike čuti taj tvoj "učitelj" je još "bolji".
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:49   #174
Quote:
zvrk kaže: Pogledaj post
Čekaj pa zar nisi čuo za čuvenu psihijatricu (ona koja se bavi prošlim životima i telekinezama) o kojoj se ovdje puno piše?
Prvo odi tamo, poslušaj i osjeti.... pa onda nešto napiši.
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 23:28   #175
Quote:
zvrk kaže: Pogledaj post
Čekaj pa zar nisi čuo za čuvenu psihijatricu (ona koja se bavi prošlim životima i telekinezama) o kojoj se ovdje puno piše?

Predlažem da se ona i tvoj guru skompaju pa da osnuju tečaj nad tečajevima.

Kolko sam imao prilike prilike čuti taj tvoj "učitelj" je još "bolji".
Zvrk jesi ti mozda psihijatar? psiholog? Kazes upoznat si s "problematikom" - pa budi covjek pa istupi punim imenom i prezimenom i titulom koja proizlazi iz studiranja i bavljenja navedenom problematikom jer tu i prozivas odredene ljude iz te "branse" jel? Ruku na srce kaj to ne bi bilo posteno? Nemoj se ljutiti no meni se cini da tebe u cijeloj prici gadno muce ti novci. Zakaj ti ne unovcis svoje znanje kad tak sve znas?
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 23:55   #176
satori; blago rečeno površno je nekog nazvati površnim (čitaj glupim) a da o toj osobi ništa ne znaš

svi stupnjevi joge, TM i 3 stupnja AT-a ne znače da se s visine treba postavljati prema ljudima za koje ti misliš da nisu u stanju shvatiti neke stvari (jer nisu na dovoljno visokom stupnju duhovnog razvoja i um im je zakržljao, jel? )

ljude treba gledati kao cjelovita bića od više dimenzija u koju spadaju i duhovna i materijalna
previše fokusiranja na samo jednu dimenziju te odvede u krivu percepciju a previše fokusiranja na sebe te odjeljuje od svijeta, tako da...pažljivo s tim


da zvrk; do tell us nešto više jer očito nešto više znaš o svemu tome

možda negdje nekakvo predavanje držiš pa da odemo vidjeti i čuti
roza k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 00:50   #177
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
Zvrk jesi ti mozda psihijatar? psiholog? Kazes upoznat si s "problematikom" - pa budi covjek pa istupi punim imenom i prezimenom i titulom koja proizlazi iz studiranja i bavljenja navedenom problematikom jer tu i prozivas odredene ljude iz te "branse" jel? Ruku na srce kaj to ne bi bilo posteno? Nemoj se ljutiti no meni se cini da tebe u cijeloj prici gadno muce ti novci. Zakaj ti ne unovcis svoje znanje kad tak sve znas?
Kak ste vi svi zabrinuti za mene.

Bavim se profitabilnijim stvarima, AT mi je hobi, ali da se i bavim profesionalno AT-om ne bih uzimao takve svote od takvih labilnih i povodljivih ljudi kakvi su polaznici. Ja zarađujem na bogatim ljudima, a ne na sirotinji.

Kad smo već kod novaca zar je tebi komplicirano shvatiti da je to što u današnje vrijeme u Hrvatskoj tamo neka psihijatrica koja se bavi čudnim stvarima pod krinkom autogenoga treninga diže milijune manipulacija?

To ima sve elemente manipulacije s malim dodatkom da se radi o tehnici koja je "sestra" hipnozi tj proizašla je iz hipnoze pa ti onda zbroji dva i dva pa mi reci nije li malo čudno da joj ljudi nose te milijune?
Slučajno se bavim novcem i poduzetništvom pa su mi stvari vrlo jasne kad su brojke u pitanju, u jednom od postova sam iznio neke pretpostavke (ne napamet) o svotama o kojima je riječ. I uz to sve, koliko vidim od "sekta ekipe" svote iz godine u godinu rastu.
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 00:58   #178
Quote:
roza k. kaže: Pogledaj post
ljude treba gledati kao cjelovita bića od više dimenzija u koju spadaju i duhovna i materijalna
previše fokusiranja na samo jednu dimenziju te odvede u krivu percepciju a previše fokusiranja na sebe te odjeljuje od svijeta, tako da...pažljivo s tim
Preciznije i jednostavnije rečeno radi se o fanatizmu koji je došao na plodno tlo. Nekome drugome je plodno tlo npr sportski auto. Ukoliko ovaj prvi ne poludi ili ne ispljuje cijeli svijet koji ne misli baš kao on i njegova mala skupina, a ovaj drugi se ne razbije u svom sportskom autu onda nam kao šteta ostaje samo to da su upucani veliki novci u jedno i drugo. I onda pretpostavka koja je u pravilu točna: I taj skupi auto i ti skupi tečajevi za dobivanje pažnje su napravljeni zbog novaca koji zaluđenik rado daje.
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 02:51   #179
Quote:
roza k. kaže: Pogledaj post
satori; blago rečeno površno je nekog nazvati površnim (čitaj glupim) a da o toj osobi ništa ne znaš

svi stupnjevi joge, TM i 3 stupnja AT-a ne znače da se s visine treba postavljati prema ljudima za koje ti misliš da nisu u stanju shvatiti neke stvari (jer nisu na dovoljno visokom stupnju duhovnog razvoja i um im je zakržljao, jel? )

ljude treba gledati kao cjelovita bića od više dimenzija u koju spadaju i duhovna i materijalna
previše fokusiranja na samo jednu dimenziju te odvede u krivu percepciju a previše fokusiranja na sebe te odjeljuje od svijeta, tako da...pažljivo s tim


da zvrk; do tell us nešto više jer očito nešto više znaš o svemu tome

možda negdje nekakvo predavanje držiš pa da odemo vidjeti i čuti
da ti mene nisi s nekim pobrkala... di sam ja to isla na TM.. hmmm
mozda sam prespavala taj dio

neki put bi bilo zgodno da sidjes s tog konja dok tipkas.. manje ce te zuljat

da nisi toliko prepotentna i bahata vjerojatno bih se i slozila s vecinom toga sto si napisala.. ovako se izgubi smisao u potcjenjivanju i bahacenju

i da.. jos uvijek tvrdim da vecina bolesti dolazi od psihe.. ocito ti je taj dio mog posta teze pao na zeludac... a u ostalom postovima ni ne vidim da sam ti se uopce obracala
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 09:10   #180
draga moja Satori vidim ja da tebe svašta žulja, neobično je da te toliko može iziritirati jedna prepotentna i bahata osoba kao što sam ja ; tebe koja si toliko duhovno napredovala da se nebi trebala ni osvrtati na takva niža bića


Ali u biti tvoj post nije opis objekta već zrcalna slika subjekta te priče

I to je sve od mene tebi, draga
roza k. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.