Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2007., 10:12   #21
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
Neznam jel ovo može ići u ovu temu a možda tko zna
Moj sin (5 godina) ima te limfne čvorove na vratu povećane uz duž vrata,
one nisu vidljive golim okom nego se osijete kad se napipaju.
to sam prvi put zamijetila već kad su mu bile dvije godine
pedijatar je rekao da to kao nije ništa jer kad smo bili bio je i prehlađen
ali on ih ima stalno
Treba inače izvaditi krajnike a ima i onaj treći
a sad jel to može biti od njih?
To ti je sigurno od krajnika.Mojoj djeci su stalno bile takosve dok nisu izvadili angine.Kad su pak imali jake upale(tipa gnojne angine...)limfni čvorovi bi bili (ajmo reć)veličine marelice.Za ne virovati.Povećanje limfnih čvorova obično je znak neke upale u tom području.Tvom sinu su krajnici kronični(spremate se na operaciju ako sam dobro shvatila),a oni su kao takvi "nazovimo upala".
alisax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 23:57   #22
Quote:
clee kaže: Pogledaj post
zaboravljena i nina7 možete li mi reći kako ste se osječale i koje simptome ste imale?
Pa nekakvih posebnih simptoma nije bilo - imala sam kvrgu na vratu (točnije ispod vrata) koja je sve više i više rasla. Kad je dosegla veličinu oraha više mi nije djelovala kao nešto normalno i prirodno pa sam otišla doktoru (jedno petom po redu). I da, bolila je s vremena na vrijeme, najčešće kad je rasla. Ja imam 23 godine (a prvi sam je put napipala prije par godina) pa je doktorici bilo čudno jer je to, kako kaže, uobičajeno za žene u 30-im i više.
nina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 12:29   #23
Meni je takodjer otekao dio ispod uha, a doktorica je rekla da je to upoala limfnih cvorova.Prepisala mi je antibiotike amoxil i to 2 komada svakih 8 sati.Pijem antibiotike vec dva dana a oteklina nikako ne spada, a bolovi su ucestali i nepodnosljivi.
Jascx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 21:08   #24
ja od djetinjstva imam kvržicu iza desnog uha veličine koštice od trešnje, lijećnik je rekao da to nije ništa zabrinjavajuće. nikad me nije boljela, makar su me unazad par mjeseci na toj strani počela mučiti glavobolja i pritisak. ali ovih dana mi se pojavilo vidljivo zadebljanje iza lijevog uha, isprva bolno ali ne neizdrživo, sada malo smeta, izgleda kao zadebljana žila a takvo je i na dodir... ali nisam znala trebam li uopće radi toga k doktoru...
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 10:22   #25
Quote:
BeautifullyChaotic kaže: Pogledaj post
ja od djetinjstva imam kvržicu iza desnog uha veličine koštice od trešnje, lijećnik je rekao da to nije ništa zabrinjavajuće. nikad me nije boljela, makar su me unazad par mjeseci na toj strani počela mučiti glavobolja i pritisak. ali ovih dana mi se pojavilo vidljivo zadebljanje iza lijevog uha, isprva bolno ali ne neizdrživo, sada malo smeta, izgleda kao zadebljana žila a takvo je i na dodir... ali nisam znala trebam li uopće radi toga k doktoru...
mislim da je to to, bilo bi ti bolje da cim prije odes doktoru dok nije pocelo boljeti.
Jascx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:22   #26
imam pitanje.uho me jako boli na dodir imalo mi je nateknuto ispod njega.moze li mi netko rec dali su to zausnjaci ili nesto srugo?
zipzip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 14:27   #27
Kvržica na vratu ispod desnog uha (limfni čvor?) mi povremeno nateče, a isto se dogodi i na području abdomena dva prsta ispod zadnjeg lijevog rebra.

Već duže vrijeme imam i raznih drugih zdravstvenih problema (gubim kalij, bol u vratu, želučani i crijevni problemi...) ali su brojni doktori za sada uglavnom pokazali stav "nije tebi ništa" ili "čekajmo da se pogorša pa možda onda shvatimo".

Može li netko povezati sve to i dati neki savjet bolji od velikog ništa što ga daje službena medicina.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.