Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2004., 16:33   #21
Quote:
aaston kaže:
Ma šta bi se ljutio
Shvatio sam da čovjek pita za Europu pa sam na to mislio u svom postu. Za ovo drugo znam, mada sam pao na dupe kada sam vidio da nam vize ne trebaju za npr. Japan, J.Koreju, Singapur i pola Juž. Amerike.
Još kada ne bi bilo tamo (daleki istok) tako skupo...
Ma meni je smijesno kada nam vize ne trebaju za Svedsku, Nizozemsku ili Japan, a trebaju za Nikaragvu, Honduras, Meksiko, Gvatemalu, razne Africke drzavice, Tajland, Vijetnam....

Ovo nase ministarstvo vanjskih poslova stvarno nis ne radi ako nije u stanju uspostaviti diplomatske odnose sa ovim drzavicama, koje su vrlo cesto destinacija hrvatskih turista. A sumnjam da bi se tajlandani i meksikanci nesto trsili da migriraju u hrvatsku....

Zbog tih 'neradnika' u ministarstvu, redovno treba iskesirati 30-ak dolara za idiotske vize za meksiko, brazil ili slicno (srecom tajlandani naplacuju samo 100 kn ) i jos uz to se sav iznerviras jer, naravno, ambasade nema u hrvatskoj, pa moras u bec ili budimpestu. Ili daviti turisticke agencije da to za tebe ucine.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2004., 16:35   #22
Quote:
Donauschwabe kaže:
Ako francuska ili španjolska policija traži dokumene, a nemaš putovnicu s udarenim žigom gdje i kada si ušao u "Schengenland" možeš imati velikih problema. Zato ja osobno kada preko Italije ili Austrije idem dalje obavezno trazim da mi lupe žig u putovnicu.
U principu imas pravo. Ali meni se niti jednom nije dogodilo da mi na granicnim prijelazima lupe zig kada ulazim u Italiju. Cak i kada inzistiram na tome, jednom su mi rekli da trenutno nemaju zig i da mi to ne treba.

No, kada ulazis vlakom u EU, meni su svaki puta uredno lupali zigove. Cak i nasi carinici.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2004., 20:06   #23
Mene zanima da li nam treba viza za Jugoslaviju ili mozemo nesmetano ulaziti i izlaziti?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2004., 21:41   #24
Jugoslavija se davno raspala Ako mislis na SCG, ne trebaju vam vize, mozete dolaziti bez, vizni rezim je ukinut pre godinu i po dana.
Magic Mushroom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 01:50   #25
MA da,na to sam mislila.
Brzi su mi prsti od mozga danas
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 06:36   #26
Mda...al vize za ove nerazvijenije zemlje izvan Europe je lako dobit.
Ja sam isla u Brazil par puta ove godine i nis me nisu pitali. Popunila sam formular za vizu (ono...ime, prezime, adresa), dala im avionsku kartu, £16 i nisu me pitali ni di radim, ni sta radim ni di cu odsjest. Samo na koliko hocu vizu...odnosno koliko ostajem. Zadnji put su mi jos i rekli "Nu, ti mora da volis Brazil kad stalno tamo ides...hehehehe" i sredili mi vizu jos i brze nego prethodnih puta.
Isto i za Tajland.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 14:07   #27
A jel ima neko iskustva sa vadjenjem viza za Maleziju i/ili Kinu?
Magic Mushroom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 15:05   #28
ja sam vadio Laos vizu u Bankoku i trebalo im je pol sata. Ja mislim da tim zemljama vize sluze i kao izvor prihoda i neke imaju drugacije namete ovisno o zemlji iz koje dolazis tako da za neke zemlje moze viza doci i po 50 US.

Evo za Sri Lanku ne treba viza na ulasku ali te oderu za neku izlaznu taksu oko 15 dolara.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 15:12   #29
Quote:
Roko kaže:
ja sam vadio Laos vizu u Bankoku i trebalo im je pol sata. Ja mislim da tim zemljama vize sluze i kao izvor prihoda i neke imaju drugacije namete ovisno o zemlji iz koje dolazis tako da za neke zemlje moze viza doci i po 50 US.

Evo za Sri Lanku ne treba viza na ulasku ali te oderu za neku izlaznu taksu oko 15 dolara.
U Bangkoku sam vado vizu za Kambodzu, i trebao im je jedan da uz cijenu od 20-ak USD.

Najgori su amrikanci - 2000. godine sam platio vizu 45 USD na godinu dana, ove godine skoro 100 USD na 2 mjeseca, jedan ulaz
I jos su me izgnjavili kako takvima kao ja inace ne daju vize
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 15:17   #30
E da, sto se tice tih nekakvih izlaznih taksa - znam sigurno da ih vecina zemalja ima, i da ih trebas platiti prilikom odlaska. To su najcesce nekakve turisticke ili 'ekoloske' takse, take za ocuvanje kulturne bastine, blablabla.

No, vecinu tih taksi placas samo kada odlazis avionom, na aerodromu, pa mozes u nekim slucajevima eskivirati. U Meksiku postoji takva taksa, dode 15-ak dolara, ja je srecom nisam platio. U tajlandu takoder postoji, ali je opet nisam platio. Jedinu izlaznu taksu platio sam o Belizeu, i tu su nas odrali skoro 0 dolara (toliko je viza!!!). Na kraju sam se isao svadati sa carinicom od zivcanosti, dok me nije pitala 'Ima li problema, gospodine?'.... onda sam shvatio da je vrag odnio salu i platio

Inace, u Gvatemali pri ulazu i izlasku takoder placas 'taksu' u visini raspolozenja carinika Pri ulasku sam platio 1 USD, pri izlasku takoder 1 USD jer su mislili da sam amerikanac (ni pasos nisu pogledali). Prijatelji su platili po 5 USD jer su skuzili da oni nisu amerikanci
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 08:22   #31
Quote:
El Tomo kaže:
Ma meni je smijesno kada nam vize ne trebaju za Svedsku, Nizozemsku ili Japan, a trebaju za Nikaragvu, Honduras, Meksiko, Gvatemalu, razne Africke drzavice, Tajland, Vijetnam....
Još smješnije je što nama trebaju vize za neke žnj države dok njima za Hr ne trebaju
Tako ti je sa Bolivijom, Paragvajem, Salvadorom, Brazilom...
Ako naše MVP ne može ishodovati ukidanje onda neka se bar drži reciprociteta
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 08:26   #32
Quote:
El Tomo kaže:
E da, sto se tice tih nekakvih izlaznih taksa - znam sigurno da ih vecina zemalja ima, i da ih trebas platiti prilikom odlaska. To su najcesce nekakve turisticke ili 'ekoloske' takse, take za ocuvanje kulturne bastine, blablabla.

No, vecinu tih taksi placas samo kada odlazis avionom, na aerodromu, pa mozes u nekim slucajevima eskivirati. U Meksiku postoji takva taksa, dode 15-ak dolara, ja je srecom nisam platio.
U Argentini je npr. 18 US$
i naravno da sam je morao platiti, eskiviranje nemoguće. Nakon što toliko novaca ulupaš na putovanje tih 18 US$ nije neka stavka ali nervira nakon što pomisliš da ti preostaje samo let za doma da opet ima neki razlog zbog kojeg moraš zavući ruku u džep.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 19:24   #33
Quote:
aaston kaže:
Još smješnije je što nama trebaju vize za neke žnj države dok njima za Hr ne trebaju
Tako ti je sa Bolivijom, Paragvajem, Salvadorom, Brazilom...
Ako naše MVP ne može ishodovati ukidanje onda neka se bar drži reciprociteta
E, pa to ni meni nije jasno

Mislim, ne trebaju nam vize za Japan, Maleziju, Singapur, a trebaju za Brazil... Dok njima ne trebaju vize za doci u hr.... to meni nema veze s mozgom, to MVP bi vec jednom trebalo poceti raditi i uvesti reciprocitet. Kao Brazilci

Pa ako se amerima dolazi u hrvatsku, neka iskesiraju 100 USD...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 19:27   #34
Quote:
aaston kaže:
U Argentini je npr. 18 US$
i naravno da sam je morao platiti, eskiviranje nemoguće. Nakon što toliko novaca ulupaš na putovanje tih 18 US$ nije neka stavka ali nervira nakon što pomisliš da ti preostaje samo let za doma da opet ima neki razlog zbog kojeg moraš zavući ruku u džep.
E, pa to i mene nervira ocajno. Kada putujem, nastojim si tako isplanirati potrosnju da mi na izlazu iz doticne zemlje ne ostane vise od dolar dva u njihovoj domacoj valuti, jer mi se ne mjenja njihov novac natrag u dolare po ocajnom aerodromskom tecaju... i onda te docekaju s idiotskom 'izlaznom ekoloskom taksom'.

Mi smo meksikance zeznuli jer ta taksa vrijedi samo ako doletis avionom u meksiko. A mi smo u meksiko dosli kopnenim putem, iz SAD-a
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 21:39   #35
Zasto se cudite? Pa naravno da je Brazil uveo svima vize kada zna da ceo svet dolazi u Rio. Hoce da se nakupe kesha. A Hrvatska je namerno ukinula vize svima, kako bi se exploatisao i poboljsao hrvatski turizam.
Magic Mushroom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 23:11   #36
Je, bas ce amerikanci i brazilci podici hrvatski turizam, mos si misliti
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 08:24   #37
Quote:
Magic Mushroom kaže:
Zasto se cudite? Pa naravno da je Brazil uveo svima vize kada zna da ceo svet dolazi u Rio. Hoce da se nakupe kesha. A Hrvatska je namerno ukinula vize svima, kako bi se exploatisao i poboljsao hrvatski turizam.
Nije istina ni jedno ni drugo. Slovenija, Poljska, Mađarska i sl. nisu trebali vize za Brazil davno prije primanja u EU isto kao ni cijela zap. Europa.

Nekako bi se pomirio s time da iste vize bar mogu dobiti prilikom ulaska u zemlju, ali neeee... treba u ambasadi koje obično ni nema u Hr. Pa ajde ti plaćaj 300Kn agenciju da ti je napravi i još skupljaj hrpu papira.

Opet ima i drugih nelogičnosti, npr viza za Keniju u kojoj nisam bio (još ): Ako je vadiš u Britanskoj ambasadi treba ti potvrda o zaposlenju o primanjima a ako je vadiš prilikom ulaska u zemlju samo daj cash

To za amere bi i ja napravio, a i za britance i australce... obavezna viza. Onaj koji želi tu doći - nabavit će je.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 13:05   #38
Dobra je tema. Nama Bosancima sad trebaju vize za vecinu zemalja (samo za 16 nam ne trebaju, a i to su zemlje u koje i nema puno ljudi sansu da ide tipa Ekvadora, Malezije, Kube itd). Sjecam se da se jos u ratu moglo normalno putovati bilo gdje sa onim ljiljanskim pasosem, pa je negdje 98 italija uvela vize, pa madjarska ... Ma ludilo. Jedino sto mi smeta je protektoratski status, da dolazi ko i kako hoce ovdje bez viza pa cak i sa licnim kartama (EU), a mi ne mozemo tek tako otici negdje. Valjda je i to posljedica rata, pa im ne mozes uvesti vize jer ima dosta nasih ljudi u tim zemljama, koji trebaju dolazit ovdje, a i ova medjunarodna uprava se ne bi slozila ...
__________________
Signature not available.
Psydakk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 15:15   #39
Ma vi barem mozete u Hong Kong i Maleziju bez viza, mi ne mozemo ni to. Jedine zemlje za koje nama ne trebaju vize (govorim o Sr) su okolne (pod oslovom da nisu EU), par latino, par arapskih i par africkih.
Magic Mushroom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 01:49   #40
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.