Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2005., 19:20   #1
kava

možda je slična tema bila vec, al briga me


nego,
gledala sam na oprah neki dan nekog dr-a koji se bavi nutricionizmom il čim već i on veli:

nemojte pit kavu 6 tjedana, nego je zamijenite s zelenim cajem i garantiram vam da cete izgubit 5 kg... objasnio je nes tipa da kava povecava proizvodnju inzulina pa se tako lakše šećeri vežu...i mi se prasimo itd. ugl, deblja

a ja sam pak isto tako nedavno u nekim novinama procitala: kava ubrzava metabolizam 5-10% zato je pijte za dijetu


o tome dal je kava jako štetna za zdravlje ne želim ni razmišljat jerbo sam coffie junkie...a i NERVIRAJU me ti članci jedan dan piše kava ubija,drugi 'ljudi koji piju prek 3 salice kave rijeđe oboljevaju od.... ' tako da, zasto da je se odreknem kad se ni oni ne mogu dogovorit dal je ili nije toliko stetna?!? iako, pokušam tu i tamo, al nemogu




so?!? tko zna nešto o tome?!?


nemojte mi pisat: 'kava je štetna' itd. NE PITAM to, nego o ovom dijelu da li deblja il ne deblja.
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 21:47   #2
Ne slushaj tu tuku i njene fakultetski obrazovane pacijente.

Svi oni imaju dovoljno para da si genetski kod promijene "sportanjem i zdravom ishranom, te poticanjem svoje produhovljenosti" i zive josh 100 godina, a obicnim smrtnicima prodaju lukavo zamotane reklame. Vjerojatno je Oprah kupila nekog povoljnog zelenog caja...... Ili ima negdje u Africi svoju plantazu u jednom od sela gdje je dijelila koze....
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 22:56   #3
fora je u tome kaj zeleni čaj ubrzava metabolizam
kod kave je prisutan kofein, kod čaja tein

uglavnom imaju isto djelovanje samo kaj kod kave počinje brže djelovati, ali i kraće djeluje.
kod zelenog čaja je obrnuto

i zeleni čaj se obavezno pije bez šećera

ma baci se na squash i sigurno ćeš smršaviti, osim ak ne krepaš prije
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 00:28   #4
Quote:
Mladenac kaže:
fora je u tome kaj zeleni čaj ubrzava metabolizam
kod kave je prisutan kofein, kod čaja tein

uglavnom imaju isto djelovanje samo kaj kod kave počinje brže djelovati, ali i kraće djeluje.
kod zelenog čaja je obrnuto

i zeleni čaj se obavezno pije bez šećera

ma baci se na squash i sigurno ćeš smršaviti, osim ak ne krepaš prije
ma nije poanta kak smrsavit, nego ako bi bez kave imala 5kg ili 2 manje, onda mi fakat dobar razlog da je ne pijem...a ionak neki uvjerljiv razlog trazim...

je ko zna kaj o tom da 'kofein potiče proizvodnju inzulina koji veze secer pa se vise apsorbira' tak je lik reko.
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 02:00   #5
Quote:
LeeLooo kaže:
je ko zna kaj o tom da 'kofein potiče proizvodnju inzulina koji veze secer pa se vise apsorbira' tak je lik reko.
Citaj ovdje o tome. Secer i slicne tvari ipak su mnogo opasnije od kofeina ako gledamo samo na inzulin...
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 12:58   #6
piješ kavu bez šećera tj. sladila?

ni umjetna sladila baš ne valjaju

sol se smatra drogom broj 1., šećer 2

Zakaj uopće piješ kavu?
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 13:08   #7
Quote:
MaxB kaže:
Citaj ovdje o tome. Secer i slicne tvari ipak su mnogo opasnije od kofeina ako gledamo samo na inzulin...

procitat cu

možda su seceri opasniji, no, bez cokolade i sl. mogu i po pola godine, al bez kave ni pola dana...
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 13:13   #8
Quote:
Mladenac kaže:
piješ kavu bez šećera tj. sladila?

ni umjetna sladila baš ne valjaju

sol se smatra drogom broj 1., šećer 2

Zakaj uopće piješ kavu?
pa, koristim smeđi šećer , od sladila imam FOBIJU jer mi je u glavi programirano: NATREN= SRČANI UDAR

možda nije tako, al velim ti: fobija

a da, pijem kavu jer mi je fina i rade neki put ne bi jela cijeli dan neg ne pila kavu...

nezelim si priznat da nije zdrava,...inace da FAKAT sama sebi priznam da je nezdrava, prestala bi...... inace sam opsjednuta zdravom prehranom...


smiješno je to
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 13:15   #9
Quote:
iggix kaže:
Ne slushaj tu tuku i njene fakultetski obrazovane pacijente.

Svi oni imaju dovoljno para da si genetski ......
je, bas je ona primjer zdravog zivljenja
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 13:26   #10
Quote:
Billi kaže:
je, bas je ona primjer zdravog zivljenja

ona možda nije primjer zdravog življenja, al naprotiv, baš zato kaj je oduvijek imala problema s kilogramima zna jako puno o zdravoj prehrani+ ima privatne trenere, nutricioniste...itd.+ ne radi ona sama tu emisiju ... +...+..

tak da, ...i još najbitnije: nije ona djelila savijete nego ... doktor neki ...


so ,ok?


oprah nerva mene ful, al su mi zato emisije super. ...


a kak me tek SANJA NERVIRA. E , NEMREM JE GLEDAT. KOJA NEPISMENA BABA
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 13:36   #11
Quote:
LeeLooo kaže:

tak da, ...i još najbitnije: nije ona djelila savijete nego ... doktor neki ...
so ,ok?


ali i dalje je primjer loseg zivota

ma to sam napisal na komentar da svi bogatuni imaju sve.

a apropo opre, malo off topic, sjecam se kad joj je gosca bila cindy craford i pricala o tome kak je zastitno lice neke kozmeticke kuce. i pita opra: a zato ti imas tako dobar ten. u magazinima se vidi. a koza odgovori, ma ne , to ti je photoshop, sve on sredi
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 14:01   #12
Quote:
Billi kaže:
ali i dalje je primjer loseg zivota

ma to sam napisal na komentar da svi bogatuni imaju sve.

a apropo opre, malo off topic, sjecam se kad joj je gosca bila cindy craford i pricala o tome kak je zastitno lice neke kozmeticke kuce. i pita opra: a zato ti imas tako dobar ten. u magazinima se vidi. a koza odgovori, ma ne , to ti je photoshop, sve on sredi
a zasto je tuka i koza ak je iskrena?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 14:04   #13
Quote:
LeeLooo kaže:
procitat cu

možda su seceri opasniji, no, bez cokolade i sl. mogu i po pola godine, al bez kave ni pola dana...
Ne mozes jer si ovisna - ako se uspijes odviknuti bit ce ti puno bolje. Slicno je i sa secerom jer je i on adiktivan, samo sto se o tome ne prica.

Inace, znam o cemu govorim - iako nikad u zivotu nisam pio kavu, u jednom razdoblju svog zivota postao sam ovisan o kofeinskim picima i to poglavito CocaColi Light - dakle, kofein i aspartam. Bez CCL nisam mogao doci k sebi, bio sam razdrazljiv i zivcan, a vec kad sam je nalijevao u sebe (dok jos nije dosla do zeluca ) osjetio sam olaksanje. Odvikavanje mi je bilo tesko, ali sto si zacrtam - to i napravim. Uglavnom, nakon naglog prestanka konzumiranja bio sam sav nekako osamucen i fizicki jako slab, skoro da se par puta nisam srusio (mislim da mi je to bilo zbog pada secera u krvi). Ali eto, to je iza mene i sad vise nikad ne konzumiram Light pica s aspartamom (Pepsi Max, CCL, Deit...), a Pepsi ili CocaColu popijem tek povremeno - u Bambusu kroz vikenkd ili kad se vratim u rodno mjesto. Zapravo, inace pijem samo obicnu vodu - nikad sokove - osim vikendom vani ili kad sam na nekoj terasi.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 14:19   #14
Quote:
plavva kaže:
a zasto je tuka i koza ak je iskrena?
zato kaj deplasira prozvod koji reklamira. ona nema kaj biti iskrena ak je objekt neke kuce.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 15:02   #15
Jel mrkva zdrava?
JE - ima vitamina
NIJE - izaziva avitaminozu (tijelo se ne može brzo osloboditi A vitamina i tada nastupa glavobolja i sranje(doslovno)

I što sada - stvar je u doziranju
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 15:13   #16
Quote:
ZOsvald kaže:
avitaminozu (tijelo se ne može brzo osloboditi A vitamina
samo jedna napomenica...pojam avitaminoza znači (potpuni) nedostatak vitamina, a ne višak A vitamina...
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 15:49   #17
Quote:
plavva kaže:
a zasto je tuka i koza ak je iskrena?
Da sad ne citiram sviju odgovorit cu na tvoje pitanje. Zato shto je licemjerna STOKA.

Kao prvo: ko fol trenira. Treniram i ja, ali onaj ravni trbuh i dignuto dupe i sise se nakon cetrdesete postize SAMO jednom operacijom isisavanja sala s struka i trbuha i upumpavanja istog u gornje predjele dupeta i grudi. Jesi ju kad cula da prica o tome?

Kao drugo: osoba njene visine koja je u par mjeseci izgubila preko 30 kila se bez plasticne operacije ne moze rijeshiti vishka koze. Jesi ju cula kad da je spomenula svoju odbacenu kozu?

Kao trece: sjeti se njene prve drasticne dijete. Izgledala je ko sova. Gle ju sad: zategnuta faca, nigdje borice, bebi obrascici, a podbratka nigdje. I onda vidi da je zasrala, pa pravda plasticnu kirurgiju u emisiji o ljudima s grdim izoblicenjima lica. Dovela je cak i jednu koja je odstranila vishka kozu s tijela nakon drasticne dijete. Spomenula sebe? Naravno: nije.

Iskrena????Zato shto je rekla naglas da je debela i da pokushava smrshaviti? Pa, mogla je pricati da je manekenka, ali tv nije radio niti Forum.

Tko radi za nju? Provjeri malo.
Koga dovodi u studio? Provjeri malo.

A i da JE iskrena: valjda treba slushati ljude koji znaju o cem pricaju. Ona, ocito, nije bash najbolji primjer osobe kojoj je mrshavljenje uspjelo prirodnim putem......Zashto bi ju onda slushala?

Ona je najbolja reklamna ploca ikad. Bili je dobro rekla: ako reklamirash - nema iskrenosti.

No, nekako imam osjecaj da ovo nece doprijeti do obozavateljica.



Nema veze, uzivajte u raspravi i pozdrav.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 15:51   #18
Quote:
ZOsvald kaže:
Jel mrkva zdrava?
JE - ima vitamina
NIJE - izaziva avitaminozu (tijelo se ne može brzo osloboditi A vitamina i tada nastupa glavobolja i sranje(doslovno)

I što sada - stvar je u doziranju

što sad?! pa idemo na kafu čovječe))


( btw. za sto je onda to kava zdrava , jer, ja ipak mislim da bolje uopće ne pit, a ti si sad reko u biti da je kava za nešto zdrava, ...a što ti?
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 15:52   #19
( btw. za sto je onda to kava zdrava , jer, ja ipak mislim da bolje uopće ne pit, a ti si sad reko u biti da je kava za nešto zdrava, ...*za što to?
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 17:24   #20
pa cuj, sigurno je kava vishe stetna nego sto je zdrava, ali ako popijes 1-2 kave dnevno sigurno ti nece nis bit...sve je u umjerenosti, ja sam se isto pokushala vishe puta odviknuti...jedno vrijeme cak uopce nisam pila, mislim oko 2 mjeseca al onda sam opet pocela jer mi je falio taj fini okus i miris

u zadnje vrijeme cesto mjenjam kavu s onim gotovim jacobs 3u1 ili slicno...to je puno slabije od normalne kave al opet ima kofeina i meni nije los okus....ne znam

sto se tice zelenog caja ja ga pijem skoro svaki dan i super mi je, zbilja se dobro osjecam...zeleni caj te drzi budnim tokom cijelog dana al to ne osjetis kao sa kavom koja te naglo i brzi 'zdrma' al ubrzo se vraca osjecaj umora

kaj sam htjela rec na kraju - pa pij ti kavu i dalje ako ne mozes bez nje ko ni ja, pokusaj npr. samo 1 kavu dnevno (ne znam kolko pijes) i jos plus to pij zeleni caj tokom cijelog dana...i da vidis

ja također koristim smeđi šećer, sladila i bijeli šećer ne podnosim

sto se tice ovo dal deblja il ne ja mislim da kava ne deblja, meni naprotiv ubrza metabolizam (citaj dmah poslije kave na wc )

mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.