Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2011., 19:03   #21
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Jednom položena, vrijedi zauvijek.
Dakle, kad ju jednom položiš i imaš dovoljno dobar rezultat, neki put kasnije samo prijaviš fakultet na koji se želiš upisati i konkuriraš s tim rezultatom, ne moraš pisati ponovno.
Hvala puno
Alfa KT is offline  
Old 03.10.2011., 23:10   #22
Pozdrav. Imam jedno pitanje u vezi mature.

Dakle,za upis na faks mi treba sve niža (B) razina,ako pišem sve na višoj dali će mi se te dvije razina isto vrednovati i u svjedodžbi pisati isto? Ako npr. na višoj dobim iz Engleskog 3,piše mi 3,a ako netko na nižoj dobije 5,piše mu 5,dali te dvije ocjene imaju istu težinu? Pitam zato jer je prijatelj imao grozna iskustva s tim,pisao je višu razinu i dobio 3,a ocjena mu je "vrijedila" "manje" od 5 na nižoj.

Nadam se da ste shvatili pitanje,zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

LS-
Lucky Strike is offline  
Old 04.10.2011., 00:03   #23
Quote:
Lucky Strike kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam jedno pitanje u vezi mature.

Dakle,za upis na faks mi treba sve niža (B) razina,ako pišem sve na višoj dali će mi se te dvije razina isto vrednovati i u svjedodžbi pisati isto? Ako npr. na višoj dobim iz Engleskog 3,piše mi 3,a ako netko na nižoj dobije 5,piše mu 5,dali te dvije ocjene imaju istu težinu? Pitam zato jer je prijatelj imao grozna iskustva s tim,pisao je višu razinu i dobio 3,a ocjena mu je "vrijedila" "manje" od 5 na nižoj.

Nadam se da ste shvatili pitanje,zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

LS-
Da, moguće je da netko kaže da je maturirao s 5, a sve je pisao na nižoj razini i iz svih predmeta dobio 5, a netko tko je pisao teže ispite napiše ih za 4, svejedno je ovaj prvi "maturirao s 5". Al u biti s ovim sustavom nikome nije previše bitno koje ocjene si na kraju imao iz pojedinih predmeta na maturi jer su ti ionako bitni samo postotci rješenosti i koliko bodova možeš na njima zgrabiti prilikom upisa. Ovo ti više dođe kao nešto čime se ljudi vole hvaliti, al čak ni to nema neku posebnu vrijednost za ove koji rasture nižu razinu jer itko imalo upućen u sustav zna da nije isto napisati predmete niže razine za odličan i predmete više razine za istu ocjenu.

Drugim riječima, da, isto se piše u svjedodžbi s mature ( iako piše točno koja je razina pisana ), ali ti taj uspjeh gotovo nigdje nije bitan.

Edit: Govorim samo o tome kako to na kraju izgleda kad je sve gotovo. Prilikom konkuriranja za fakultete, viša razina "vrijedi više", čisto zato što možeš ostvariti veći postotak rješenosti ispita i tako prikupiti više bodova. Al opet ponavljam, ocjena sama za sebe je gotovo nebitna, osim u rijetkim slučajevima.
__________________
Sometimes, the best answer is a more interesting question.
Terry Pratchett
Keenado is offline  
Old 04.10.2011., 15:26   #24
Zdravo,

stari sam maturant i trebao bih se registrirati na postani-student i onda poslati svoje dokumente u središnji prijavni ured kako bih mogao prijaviti ispite.

Kako se registriram na postani-student.hr?
Kod prijave na sustav nije ponuđena registracija kao što je prikazano u ovim uputama.
__________________
Bitan je kroj.
e.c. is offline  
Old 04.10.2011., 15:51   #25
isti sam slučaj i došla sam do zaključka(moguće i krivog) da još nisu stavili poveznicu za registraciju jer tako nekako piše kada kliknem na ''prijavi se''.

Quote:
Učenici koji ove godine završavaju srednje obrazovanje u RH prijavljuju se elektroničkim identitetom iz sustava AAI@EduHr. Učenici koji još nemaju PIN to polje ostavljaju praznim.

Kandidati koji su srednje obrazovanje završili u RH godine 2010. kroz proces aktivacije dobivaju nove korisničke podatke i PIN.

Ostali se kandidati registriraju čime dobivaju korisničke podatke i PIN.

Poveznice za aktivaciju i registraciju kandidata bit će dostupne početkom prosinca 2011. godine.

ako netko zna bolje, neka i meni kaže
kuštrava kokoš is offline  
Old 04.10.2011., 15:57   #26
Quote:
e.c. kaže: Pogledaj post
Zdravo,

stari sam maturant i trebao bih se registrirati na postani-student i onda poslati svoje dokumente u središnji prijavni ured kako bih mogao prijaviti ispite.

Kako se registriram na postani-student.hr?
Kod prijave na sustav nije ponuđena registracija kao što je prikazano u ovim uputama.
Bit će ponuđena vjerojatno od 1. prosinca, kao i prošle godine
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 04.10.2011., 22:48   #27
Quote:
kuštrava kokoš kaže: Pogledaj post
isti sam slučaj i došla sam do zaključka(moguće i krivog) da još nisu stavili poveznicu za registraciju jer tako nekako piše kada kliknem na ''prijavi se''.




ako netko zna bolje, neka i meni kaže
Daklem,kao sto je borntobewinner rekao,prijave pocinju od 1.12.,ne vjerojatno nego sigurno nist prije ne mozete jer mislim d bi se u tom slucaju cak prijavili za zimski rok "proslogodisnje" mature, a mislim da to nije ono sto zelite. Svi smo osudeni cekati taj 1.12.
Operabag is offline  
Old 06.10.2011., 20:32   #28
Pozdrav

Starija sam maturantica, planiram se prijaviti na filozofki nagodinu. nije mi baš jasno prijavljivanje dvopredmetnih studija, npr. ako mi je 1. izbor Engleski i talijanski, a 2. Engleski i povijest umjetnosti, a i 3.izbor je engleski s još nečim, mogu li napisati tim redosljedom? odnosno, koliko puta mogu redom navesti jedan studij(npr engleski )?
ako netko ima ukratko objašnjeno kako se to prijavljuje neka zalijepi jer si ne mogu predočiti kako to treba izgledati. hvala
anna bananna is offline  
Old 06.10.2011., 20:38   #29
Quote:
anna bananna kaže: Pogledaj post
Starija sam maturantica, planiram se prijaviti na filozofki nagodinu. nije mi baš jasno prijavljivanje dvopredmetnih studija, npr. ako mi je 1. izbor Engleski i talijanski, a 2. Engleski i povijest umjetnosti, a i 3.izbor je engleski s još nečim, mogu li napisati tim redosljedom? odnosno, koliko puta mogu redom navesti jedan studij(npr engleski )?
ako netko ima ukratko objašnjeno kako se to prijavljuje neka zalijepi jer si ne mogu predočiti kako to treba izgledati. hvala
Engleski prijavljuješ samo jednom, i stavljaš ga na prvo mjesto. Nakon njega stavljaš one studije koje želiš kombinirati s njim.
Recimo, u tvom slučaju bi redoslijed bio:
1. Engleski
2. Talijanski
3. Povijest umjetnosti
4. Nešto četvrto
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 06.10.2011., 20:49   #30
ahaaa hvala
anna bananna is offline  
Old 10.10.2011., 21:12   #31
Vidim da su objavili ispitni katalog iz matematike na NCVVO, navodeći osnovnu i višu razinu. Znači li to da ipak neće biti ona univerzalna razina kao šta su govorili ili još nije kasno da promijene?
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Old 11.10.2011., 16:54   #32
Pozdrav, pokušati ću biti jasna.

Ja sam maturirala prošle godine ali zbog zdravstvenih razloga nisam polagala državnu maturu, nisam bila spremna.

Pitanje je, moram li ju polagati u istoj školi koju sam završila.
Selim se pa me zanima, u pitanju je daljina od 500+ kilometara.
Tamma is offline  
Old 11.10.2011., 21:14   #33
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
Vidim da su objavili ispitni katalog iz matematike na NCVVO, navodeći osnovnu i višu razinu. Znači li to da ipak neće biti ona univerzalna razina kao šta su govorili ili još nije kasno da promijene?
Neće biti univerzalne razine.
Quote:
Tamma kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pokušati ću biti jasna.

Ja sam maturirala prošle godine ali zbog zdravstvenih razloga nisam polagala državnu maturu, nisam bila spremna.

Pitanje je, moram li ju polagati u istoj školi koju sam završila.
Selim se pa me zanima, u pitanju je daljina od 500+ kilometara.
Ove godine su ljudi koji su maturirali 2010. pisali u školi u kojoj su maturirali. Pretpostavljam da će tako isto vrijediti za 2012.tj. da će oni što su maturirali 2011. pisati u školi u kojoj su završili, ali ništa nisam siguran
blekky7 is offline  
Old 11.10.2011., 22:01   #34
Quote:
blekky7 kaže: Pogledaj post
Neće biti univerzalne razine.
Hvala!

Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Engleski prijavljuješ samo jednom, i stavljaš ga na prvo mjesto. Nakon njega stavljaš one studije koje želiš kombinirati s njim.
Ja bih prijavila engleski, talijanski, hrvatski i pedagogiju...jel to znači da ih onda moram poredat ovako:
1. engleski
2. talijanski
3. hrvatski
4. pedagogija
i to mi predstavlja koje bi studije kombinirala s engleskim, a jel onda mogu na ostala mjesta staviti ovako:
5. talijanski
6. hrvatski
7. pedagogija
kako bih kombinirala te studije s talijanskim? Ne znam jesam to dobro skužila.
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Old 11.10.2011., 22:23   #35
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
Ja bih prijavila engleski, talijanski, hrvatski i pedagogiju...jel to znači da ih onda moram poredat ovako:
1. engleski
2. talijanski
3. hrvatski
4. pedagogija
i to mi predstavlja koje bi studije kombinirala s engleskim, a jel onda mogu na ostala mjesta staviti ovako:
5. talijanski
6. hrvatski
7. pedagogija
kako bih kombinirala te studije s talijanskim? Ne znam jesam to dobro skužila.
Nenene
Svaki studij prijavljuješ samo jednom i slažeš ih po tome koji bi radije upisala.
Recimo, ako ti lista ide ovako:
1. engleski
2. talijanski
3. hrvatski
4. pedagogija

i ne upadneš na engleski, sustav će te upisati na talijanski i hrvatski. Ako, kojim slučajem ne upadneš na talijanski, bit ćeš upisana na hrvatski i pedagogiju.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 11.10.2011., 22:28   #36
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Nenene
Svaki studij prijavljuješ samo jednom i slažeš ih po tome koji bi radije upisala.
Recimo, ako ti lista ide ovako:
1. engleski
2. talijanski
3. hrvatski
4. pedagogija

i ne upadneš na engleski, sustav će te upisati na talijanski i hrvatski. Ako, kojim slučajem ne upadneš na talijanski, bit ćeš upisana na hrvatski i pedagogiju.
Ahaaaam!!
Kužim, kužim! Hvala
A onda po tome nema šanse da mogu studirat engleski i hrvatski ako ih ovako poredam?
Uvijek tebe gnjavim xD
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Old 11.10.2011., 22:37   #37
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
Ahaaaam!!
Kužim, kužim! Hvala
A onda po tome nema šanse da mogu studirat engleski i hrvatski ako ih ovako poredam?
Uvijek tebe gnjavim xD
Ne, nego ja dežuram na temi

Pa ima šanse da studiraš engleski i hrvatski, ako upadneš na oboje, a ne upadneš na talijanski.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 13.10.2011., 20:38   #38
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Ne, nego ja dežuram na temi

Pa ima šanse da studiraš engleski i hrvatski, ako upadneš na oboje, a ne upadneš na talijanski.
A znači, u slučaju da upadnem na sva 4, ne mogu odjavit npr. talijanski i studirat engleski i hrvatski?
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Old 13.10.2011., 20:42   #39
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
A znači, u slučaju da upadnem na sva 4, ne mogu odjavit npr. talijanski i studirat engleski i hrvatski?
Možeš, samo staviš hrvatski ispred talijanskog na listi prioriteta
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 13.10.2011., 20:44   #40
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Možeš, samo staviš hrvatski ispred talijanskog na listi prioriteta
Hvala
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.