Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2015., 08:45   #2461
Na kojoj udaljenosti od ruba korpusa se buse rupe za police kod krivih panta? Ostaje na 37 ili se rupe isto stavljaju na 56-58?
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 16:36   #2462
Izrada kutije za ladice u ormaru

Pozdrav ekipa!

Molim Vas za pomoć!

Probat ću napravit ormar sa dvostrukim vratima ispod koje su dvije ladice jedna do druge, simetrično sa vratima ormara! sad ako bi mi neko mogao objasniti kako odrediti dimenzije fronti za vrata i ladice tako da kad se namontiraju svi rubovi budu paralelni. Korpus je od iverala debljine 25 mm a fronte će biti od 18 mm.

Ako bi neko imao volje da mi objasni kako složiti kutiju za ladice tj, koliko sa svake strane mora biti razmak od korpusa?

Hvala svima

Zadnje uređivanje Majstor : 07.02.2015. at 17:19. Reason: Nadopuna
rsmoljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 19:44   #2463
ovisi o vodilicama koje stavljaš, pogledaj si blumov katalog i tamo ti za svaku vrstu vodilice piše koje su dimenzije kutije za ladice.
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 21:50   #2464
Jesam pogledao sam, čak i nekakav konfigurator koji izbaci dimenzije nakon što uneseš veličinu otvora, ali ako ima neko s iskustvom možda s par riječi da me uputi.

Dali netko zna kako da odredim dimenzije fronti za ormar, korpus 25 mm fronte 18 mm
rsmoljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 13:15   #2465
Question Izrada kuhinje - savjet za materijal

Daklem, moja dilema je slijedeća.
Ok ... radim prvu kuhinju u životu i mislim da to mogu napraviti, ormare sam uspio bez problema. Stvar je u konačnom dizajnu. Ženi i meni se sviđa cottage stil (country ili kako li već se to zove), ono kad izgleda starinsko seosko...

Kuhinju od furnira mogu napraviti, ali fronte su mi tako bezveze, kockaste, eventualno obrađeni rub ako su od mediapana i sl. Ali ... sjećam se d asam prije par godin gledao dječje sobe rađene od debljih dasaka ili ploča sve sa "mekanim" rubovima i to je izgledalo apsolutno fantastično. Ladice su bile svaka u svojoj boji, godovi su se vidjeli, sam kubus je bio bezbojni ili bijeli i to je baš bilo vrlo simpatično, dječje, privlačno.

Razmišljam u takvom dizajnu složiti i kuhinju, ali onda i kubus mora biti od takvog drveta. Što da koristim? Lamelirano drvo za kubus npr. od 16mm .. što kažete?

Dajte mi savjet kako složiti dizajn ili sa furnirom ili nešto posve drugačije. Kada gledam po netu kuhinje od masivnog drveta, dizajni su iz 60tih što je apsolutno pregrozno.
Shadowcaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 19:15   #2466
zašto mi je gornja fronta kao savijena, vidi se da je razmak na krajevima veći nego na sredini

da li je moguće da je daska tako krivo odrezana?
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 20:03   #2467
Prije bi rekel da ti gornji ormarić pritišće ploču.
stolex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 22:01   #2468
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
zašto mi je gornja fronta kao savijena, vidi se da je razmak na krajevima veći nego na sredini

da li je moguće da je daska tako krivo odrezana?
Pa metar u ruke i izmjeri dasku da li je ista širina duž cijele daske...

Vjerojatnije je da je stolex u pravu.
nomennescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 14:32   #2469
treba mi komad iverala veličine 120x50cm kantiranog sa svih strana za ploču stolića u db (podnožje će biti metalno). zna li netko, ako ga uzimam u iverpanu, elgradu i sl., moram li kupiti čitav komad iverala dimenzija 280x200cm, dati izrezati veličinu koja mi treba i ostatak baciti ili mogu kupiti manji komad? i koja je cijena kvalitetnog kantiranja?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 15:18   #2470
ako imaju ostatak neke ploče koja bi odgovarala tvojim dimenzijama onda će ti dati taj komad, ako nemaju onda ćeš morati uzeti mislim da trećinu ploče, nisam siguran kako prodaju.
Što ti znači kvaliteno kantiranje? uzmeš 2mm kant traku i gotovo, mislim da je oko 6,5 kn po metru.
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 17:23   #2471
Zanima me imaju li panti / britvele za vrata koji kad se otvore budu iza razine korpusa. Da pojasnim ideja je da unutar 2 ormarica imam izvlacne ladice tako da ih mogu izvuci vrata trebaju biti urazini korpusa ili cak iza njega. Vodilice bi bile one classic najprostije jer ce u ormaricu ionako bit samo alat
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 17:46   #2472
Prvo sa unutarnje strane boka korpusa ušarafi jednu dasku, a onda na nju stavi vodilicu. Ladica će tada biti uža za 3.6 cm od onog što si ti predvidio, ali tada nemaš nikakvih problema sa izvlačenjem ni posebnim pantama (koje ni ne znam da li postoje).

EDIT: pardon, sad sam skužio o čemu je točno riječ. Ima, pante sa kutom otvaranja 170°, ovako nešto, ako imaš mjesta lijevo i desno od tog ormarića.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.

Zadnje uređivanje MadVlad : 11.02.2015. at 17:53.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 12:09   #2473
Quote:
chuspy kaže: Pogledaj post
Zanima me imaju li panti / britvele za vrata koji kad se otvore budu iza razine korpusa. Da pojasnim ideja je da unutar 2 ormarica imam izvlacne ladice tako da ih mogu izvuci vrata trebaju biti urazini korpusa ili cak iza njega. Vodilice bi bile one classic najprostije jer ce u ormaricu ionako bit samo alat
Blum ima pante 155°, to je origanl pant za tu namjenu.

http://www.shop.iverpan.hr/artik.php...ke=155#naartik

Ovi 170° nisu za to, možda će i raditi ali biti će naknap.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 16:07   #2474
kako se stavlja staklo kod ovakvih elemenata?

da li se napravi utor u sredini daske debljine stakla pa se staklo umetne i zalijepi sa silikon ili ušarafi?
ili se napravi falc dubine 3-4mm (ovisno o debljini stakla), i širine recimo 12mm pa ručno se zalijepi 0,5mm kant traka na taj dio koji je frezan i onda se prišarafi staklo ili kako?
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 17:56   #2475
uf. sastavljao sam prije par mjeseci kolegici sličan jedan kupovni ormarić.
dosta pipkavo rješenje su smislili, ali drži.

staklo uopće nije utopljeno u iveral već je zašarafljeno sa stražnje strane fronte i ima nekakve plastične podloške za šarafe i naravno odgovarajuće rupe u staklu.

To sve govorim za ovaj dio fronte koji je kompletno razdvojen staklom...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 08:59   #2476
ali u tom slučaju staklo ne može prekrivati korpus sa vanjske strane i da postoji okomica na sredini isto ne bi moglo prekrivati pola okomice jer kad se gleda sa unutarnje strane staklo bi prvo došlo na okomicu. ovako staklo mora biti unutar korpusa a iveral prekriva korpus. meni je to nekako ružno.
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 09:05   #2477
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
ali u tom slučaju staklo ne može prekrivati korpus sa vanjske strane i da postoji okomica na sredini isto ne bi moglo prekrivati pola okomice jer kad se gleda sa unutarnje strane staklo bi prvo došlo na okomicu. ovako staklo mora biti unutar korpusa a iveral prekriva korpus. meni je to nekako ružno.
Ne da je ružno, nego ko šaka u oko. Po meni treba utopiti staklo tako da fino bude u ravnini s korpusom, napustiti staklo cca 1,5 - 2 cm preko ruba fronti i staklo prišarafiti vijcima s ravnom glavom i plastičnim podloškama za frontu.

E sad, postoji li laminirano staklo za kupiti u 4-5 mm izvedbi? Nemam pojma. U Gorica staklu kažu da im je laminirano min 2x4 tj 8 mm. To sam se raspitivao prije par godina
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 17:06   #2478
Niz promet ima lamistal 2x3 mm, ali zašto ne bi moglo obično od 4 ili 5 mm?
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 18:38   #2479
da, zašto mora biti laminirano staklo?
kad kažeš utopiti staklo 1,5-2 cm, to misliš sa unutarnje strane fronte izglodati površinu 15x4mm ako je 4mm debelo staklo i kad se stavi staklo da bude ravno sa unutarnjom stranom fronte?
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 06:54   #2480
Quote:
ninja23 kaže: Pogledaj post
da, zašto mora biti laminirano staklo?
kad kažeš utopiti staklo 1,5-2 cm, to misliš sa unutarnje strane fronte izglodati površinu 15x4mm ako je 4mm debelo staklo i kad se stavi staklo da bude ravno sa unutarnjom stranom fronte?
da, točno tako

nekako je sigurnije imati foliju koja će zadržati veće komade u slučaju sranja
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.