Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2007., 22:34   #1
Prestanak disanja za vrijeme plača - afektivna respiratorna kriza

Imam klinca od godinu dana.Naime ponekad kad jako zaplače(zaceni) ostane potpuno bez zraka U tom trenutku nekad zna i poplavit dok ne udahne opet.Je li imao ili ima netko sličnih problema/iskustava sa nečim ovakvim?? Kako ga natjerate da udahne?Ovo me u zadnje vrijeme jako plaši! Help!!!
__________________
Krenuo putem razuma pa uvidio da nemam kondicije
streetmachine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 23:08   #2
ne gledaj ga

ne radi to sigurno zbog sata na zidu, nego zbog tvoje reakcije i izraza lica
iFlora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 23:37   #3
pa da, hoce ponekada dijete poplaviti od placa. pogotovo akda ga jako razljutis.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 00:01   #4
Ne poplavi on samo od plakanja več jer mu nestane zraka.To se dogodi ako se nečega preplaši ili ako se udari npr.
__________________
Krenuo putem razuma pa uvidio da nemam kondicije
streetmachine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 00:03   #5
A hoće ti oni to u nekim fazama. Puhni mu u lice. Moja bi uvijek udahnula na to. Moja mama me savjetovala da ju malo pošpricam vodom po licu (ona je to radila nama ) ali meni je to bilo glupo, a i nema uvijek vode pri ruci.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 00:55   #6
Stariji je to prvi put "izveo" sa nekih 10 mj... pao, zacenio se, poplavio, izvinuo unatrag i pocela ga je hvatati nesvjestica... koja je vjerojatno opustila misice i onda je prodisao... drugi put je to izveo sa skoro 2 godine... otada se ne ponavlja...

a mladji je to izveo sa 2 mj... bili i na EEG-u poslije toga i pricali sa neuropedijatricom (zato kaj je Downic pa sam se dodatno prepala ) .... i kaze da se to dogadja i da nije nista strasno...
__________________
The face of a child can say it all, especially the mouth part of the face.
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 08:29   #7
Dijagnoza je "afektivne respiratorne krize". Netko je već spomenuo ovdje da treba ostati smiren, puhnuti djetetu u lice, pošpricati ga vodom. Moj mlađi je to tri puta napravio do godine dana starosti, razumijem strah i brigu, jer kad čovjek to vidi - straaaaaašno. Hvala Bogu, kasnije se nije ponovilo. Također išli na EEG, kod neuropedijatra koji je i postavio ovu dijagnozu. Neka djeca tako reagiraju na bol, strah, grč, bilo koji podražaj koji ih na neki način iznenadi ili uplaši, dok starija djeca tako reagiraju ako im npr. ne udovoljiš, nešto ne dozvoliš i sl.
Ružno je vidjeti i zastrašujuće ali nije opasno. Navodno prestaje do 4. godine djetetova života.
Sretno i bez panike!
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 09:24   #8
Hvala ekipa Smirili ste me malo sad
__________________
Krenuo putem razuma pa uvidio da nemam kondicije
streetmachine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 12:37   #9
Quote:
Moja mama me savjetovala da ju malo pošpricam vodom po licu (ona je to radila nama
Navodno je i nasljedno! Moja mama kaze da sam ja to znala raditi
__________________
The face of a child can say it all, especially the mouth part of the face.
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:57   #10
Quote:
Babanroga kaže: Pogledaj post
Navodno je i nasljedno! Moja mama kaze da sam ja to znala raditi
Da, to sam i ja čula, ali niti ja niti muž to svojim roditeljima nismo "priuštili". Jedino ako ide još dublje u povijest...onda ne znam. Mislim da ipak to nije nasljedno, ali tko zna.
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 15:42   #11
Quote:
7777777 kaže: Pogledaj post
Dijagnoza je "afektivne respiratorne krize". Netko je već spomenuo ovdje da treba ostati smiren, puhnuti djetetu u lice, pošpricati ga vodom. Moj mlađi je to tri puta napravio do godine dana starosti, razumijem strah i brigu, jer kad čovjek to vidi - straaaaaašno. Hvala Bogu, kasnije se nije ponovilo. Također išli na EEG, kod neuropedijatra koji je i postavio ovu dijagnozu. Neka djeca tako reagiraju na bol, strah, grč, bilo koji podražaj koji ih na neki način iznenadi ili uplaši, dok starija djeca tako reagiraju ako im npr. ne udovoljiš, nešto ne dozvoliš i sl.
Ružno je vidjeti i zastrašujuće ali nije opasno. Navodno prestaje do 4. godine djetetova života.
Sretno i bez panike!
Slažem se u podpunosti. Ovo savjetuju i stručnjaci! Mogu još samo dodati da se roditelj mora ponašati kao da se ništa nije dogodilo, pomilovati dijete, ali mu ne dozvoliti da tim "nastupom" dobije nešto što ste mu zabranili. Stručnjaci tvrde da iako dijete izgubi svjest, iste sekunde se mišići opuštaju i počne disati normalno.
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 00:08   #12
Quote:
streetmachine kaže: Pogledaj post
Imam klinca od godinu dana.Naime ponekad kad jako zaplače(zaceni) ostane potpuno bez zraka U tom trenutku nekad zna i poplavit dok ne udahne opet.Je li imao ili ima netko sličnih problema/iskustava sa nečim ovakvim?? Kako ga natjerate da udahne?Ovo me u zadnje vrijeme jako plaši! Help!!!
Imala je moja mama s mojim bratom. I nije prestalo dok ga jednom nije lupila po guzi kad je plakao (inace bi ga grlila, mazila i radila sve samo da prestane jer se prestrašila) ali kako ona sama kaže, jednom se toliko prestrašila da ga je lupila po guzi (vipe puta) i prestao je. I nikada joj to više nije napravio.

Dal' je to dobra metoda ili ne, ja ne znam. Ali mi je priča vrlo dobro poznata jer se mojoj mami urezala u pamćenje.

Zaboravih napomenuti da se to dešavalo isključivo kad bi ga mama vadila iz kade. Braco se jako volilo kupati
Kati is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 13:44   #13
Ja se sjećam da sam jednom zacenila dok me je susjeda čuvala. Išla sam prema pegli a on je histerično povikala NEEEEE i ja sam od straha počela plakati i prestala disati.

Žena se upiškila od straha i više me naravno nije čuvala....

E sada kad o tom pišete sjećam se da sam to koristila u razne metode,,, he.

Sva sreća da mojih troje to nisu nikada radili....
__________________
.
Dalaj_lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 15:16   #14
Quote:
streetmachine kaže: Pogledaj post
Imam klinca od godinu dana.Naime ponekad kad jako zaplače(zaceni) ostane potpuno bez zraka U tom trenutku nekad zna i poplavit dok ne udahne opet.Je li imao ili ima netko sličnih problema/iskustava sa nečim ovakvim?? Kako ga natjerate da udahne?Ovo me u zadnje vrijeme jako plaši! Help!!!
Sin mog rodjaka je imao istu stvar, oni su isli lijecniku i rekli su im nakon pretraga da ce to sa odrastanjem prestati. Ne znam detalje buduci da zivimo 500 km daleko
On je sad 6 godina i mislim da mu se to vise ne desava, medjutim mi smo jednom bili kod njih prisutni kada se to dogodilo i situacija nama sa strane izgleda totalno opaka, a oni su ga sa malo vode lagano vratili u normalno stanje.
__________________
epruveto sretan ti majčin dan
SANJAM U BOJAMA
ixox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 15:20   #15
Zaboravio sam reci da je on tada bio star cca 2-3 god, nikoga nije uplasio niti nesto uradio protiv njegove volje, vec je pao i udario, po mom poimanju ne tako jako, i reakcija je ta bila ubrzo, a ne nakon plakanja do iznemoglosti kako to djeca znaju raditi
__________________
epruveto sretan ti majčin dan
SANJAM U BOJAMA
ixox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 03:49   #16
moja sestra kada je bila mala znala je to raditi kada se naljuti ili kada nesto nije po njenome, sve do jednom dok joj tata nije zviznuo samarcinu, posle toga nikada to vise nije uradila. MOja prijateljica ih uhvati za nos kada ono placu a necuju se tako da sam tu metodu pokupila od nje mada nemam svoju djecu to radim na njenoj djeci kada pocnu da placu a nista se necuje.
xdanijelax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 22:59   #17
Ostajanje bez daha

vjerovatno ste vec iskusile da vam dijete prilikom placa ostane bez daha, pa da prodje vjecnost dok ponovo ne udahne.

medjutim ,interesuje me da li vam se ikada desilo slijedece. naime, jucer mi je mladja curica (uskoro 4 godine)pala u parku, i odarila se iznad gornje usnice (nije u glavu). zaplakala je, ostala bez daha i kad sam je digla, pocela je da se koci, pa je prvo poplavila u licu, pa su joj usne poplavile, pa je onda pocela da izbacuje i ono malo zraka sto je ostalo u plucima kroz stisnute zube, (stravicno je zvucalo), onda je prevrnula ocima i postala skroz mlohava, kao da se onesvjestila. ovo je vec drugi put da nam se desava, oba puta nakon pada. druge mame su priletile i rekle da joj vadim jezik jer su mislile da je pala unesvijest. nakon toga odjednom joj se pocela vracati boja, nisam cula da je udahnula i samo se privila ne mene i nastavila plakati. tad sam vidjela da je sve "u redu". termin kod dr. imam za dvije sedmice radi vakcine i tad cu je pitati sta raditi u takvoj situaciji..
da li je neko imao slicnog iskustva. u glavu se nije udarila, stajala sam pored i vidjela, samo u usnicu ,ali dosta jako.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 23:12   #18
MM-ova sestrična ima sličan problem sa svojim klincem 7,5 godina..još uvijek nakon pada ili kad se uplaši dogodi se slično...

ona ga kad npr padne uzme na ruke i govori m gledaj me u oči, sve je u redu...jedanput smo bili kod njih i lupio se u vrata (ništa strašno) i srećom nije se to dogodilo...

bili na nekim pregledima i zbog jačih napada al ništa nije otkriveno..

~~~~~~~~~~~~~~~ da nije ništa ozbiljno...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 23:25   #19
ja sam čula da se neka djeca znaju zaceniti od plača, ali mislim da je to nešto sasvim drugačije nego ovo ovdje spomenuto, jer za zacenivanje doktori savjetuju da se ignorira, jer obično djeca tako istjeruju svoju volju...
vibramo i mi da nije ništa ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 23:33   #20
To sam i ja primjetila kod moje malene da kod histeričnog plača (ako ju nešto jako prestraši) ostane bez zraka i kao malo polavi. Ja ju odmah dignem i malo protresem (ne jako) i dođe k sebi. To nam se dogodilo par puta. Imamo 3 mj.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.