Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2013., 10:17   #601
Quote:
zule_andreja kaže: Pogledaj post
e ovako neam pojma o kojim knjigama pričate a i nevolim ih čitati pa bih molio za pomoč oko uspavljivanja.Našeg mališana od 2 mj smo naučili na spavanje na rukama od prije jer je imao od rođenja grčeve pa smo ga morali nositi na rukama dosta vremena. Problem je što se navikao i neželi zaspati bez spavanja na rukama i njihanja tako da smo pomalo očajni jer noču se budi oko 2 pa se uspavljujemo do 4 jel poslije sisanja majstor guguče i gleda... ako ga spustimo onda se presavija i proteže i onda rasplače.Stvar je što se bojimo da če se naviknuti i da če kasnije biti problema.
da, ako se navikne morati cete ga nositi do faxa! znas ti koliko roditelja uspavljuje svoju djecu na rukama tijekom cijele osnovne skole, uzasno je to.

a sad u ozbiljnijem tonu, ako vam je tesko nunajte ga sjedeci na krevetu prvo, onda pokusajte lezecki. do tada ce i tako nesto novo izmisliti sa spavanjem jer djeca to mjenjaju svakih par mjeseci
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 10:45   #602
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
da, ako se navikne morati cete ga nositi do faxa! znas ti koliko roditelja uspavljuje svoju djecu na rukama tijekom cijele osnovne skole, uzasno je to.
Ok, valjda je ovo zezanje, ali mnogi spominju to navikavanje...pa kao do faxa ce...
...pa ovo i ne ide tebi vec svima koji ozbiljno na problem navikavanja odgovaraju na slican nacin.
Ne, naravno da nece, ali jedno odredjeno vrijeme hoce, ako je naviknuto na nosenje, trazit ce da ga se nosi. Pa i ti si odlucila da ne zelis nanasati dijete i uspavljivati ga nosenjem, zato da se ne navikne na to...
Valjda je razumljivo na sto se misli i da kao i tebi (i meni) ta opcija nije bas odgovarala ...a izgleda da ni njima ne odgovara i da ljudi traze druge nacine.
Ako netko ne moze/ne zeli da se dijete navikne na to da je stalno na rukama i/ili da se uspavljuje noseci, onda je imo stvarno bolje naci neki nacin da dugorocno budu zadovoljni i oni i beba.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 11:01   #603
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ok, valjda je ovo zezanje, ali mnogi spominju to navikavanje...pa kao do faxa ce...
...pa ovo i ne ide tebi vec svima koji ozbiljno na problem navikavanja odgovaraju na slican nacin.
Ne, naravno da nece, ali jedno odredjeno vrijeme hoce, ako je naviknuto na nosenje, trazit ce da ga se nosi. Pa i ti si odlucila da ne zelis nanasati dijete i uspavljivati ga nosenjem, zato da se ne navikne na to...
Valjda je razumljivo na sto se misli i da kao i tebi (i meni) ta opcija nije bas odgovarala ...a izgleda da ni njima ne odgovara i da ljudi traze druge nacine.
Ako netko ne moze/ne zeli da se dijete navikne na to da je stalno na rukama i/ili da se uspavljuje noseci, onda je imo stvarno bolje naci neki nacin da dugorocno budu zadovoljni i oni i beba.
zbilja ne razumijem zasto stalno izvalcis da ja nisam nosila moje dijete, nisam ju nosila jer nije trazila
iskoristila sam to sto nije trazila i uspavljivala sam ju na krevetu lezeci pored nje jer joj je pasalo da bude na miru. Da je trazila, i kad je trazila, nosila sma ju.
Nunala sam ju s 2,5 godine puna dva mejseca kad je krenula u vrtic, trazila me da ju nunam i nunala sam ju.
sto znaci navici na nosenje?

ozbiljno ne razumijem, ako se zeli nositi vec se zeli nositi, sto ce se promijeniti ako ga nosis?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 11:35   #604
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
zbilja ne razumijem zasto stalno izvalcis da ja nisam nosila moje dijete, nisam ju nosila jer nije trazila
iskoristila sam to sto nije trazila i uspavljivala sam ju na krevetu lezeci pored nje jer joj je pasalo da bude na miru. Da je trazila, i kad je trazila, nosila sma ju.
Oprosti, nisam imala namjeru nesto izvlaciti... Tema o nosenju mi je bila zanimljiva pa sam ju cijelu procitala, izmedju ostalih i tvoje postove.
Mozda sam ih ja krivo protumacila, uglavnom tvoje rijeci da...nema sanse da ju ucis na uspavljivanje na rukama...pogotovo hodat s njom na rukama...i da nema nahodavanja niti dopustas nahodavanje bakama
...sam mozda shvatila predoslovno.
Nisam nista lose mislila, dapace slazem se s tvojim savjetom da ako netko zna da nece imati snage i volje nositi dijete po stanu kad ce imati 10 kila onda je bolje ne navikavati ga na isto.
Quote:
sto znaci navici na nosenje.
Pa to na sto si mislila pod time da ga je bolje ne navikavati u tom slucaju.
Jer ce ono traziti nosenje i sa 10kg isto kao i sa 5.
Quote:
ozbiljno ne razumijem, ako se zeli nositi vec se zeli nositi, sto ce se promijeniti ako ga nosis?
Ovo pitanje ne razumijem?
Moje je misljenje da se dijete navikne na nosenje, a cinilo se prema tvojim postovima da isto mislis i ti, obzirom da nisi zeljela da se na navikne, pa ni bakama nisi dala da ju nose.
Ako sam nesto krivo shvatila i krivo rekla ispricavam se.
O tome treba li ili ne nositi/nanasati dijete ne namjeravam raspravljati. Mislim da to ipak treba svako ze sebe odluciti...koliko i sto hoce i moze.
Ako netko uziva u nosenju i nije mu to problem...onda stvarno nema razloga da ne nosi dijete kad got to pozeli bilo dijete, bilo roditelj sam.
Da ne bi bilo totalno off...nosenje je naravno vezano uz uspavljivanje, pa recimo da tu mislim i na uspavljivanje na rukama.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 12:11   #605
Ja jos zicam knjigu.. Ima li tko? PDF? Za prodati?? Inace, da li bebu u 8mj treba dojiti po noci, a ima sva 3obroka + 3 cicanja? Ja sam koma vise, jela bi citavu noc i onda vristi li ga vristi ako nedam cicu.. Da mi se dijete budi 3-4 puta ja bi bila preporodjena zena, i vjerojatno "mrzila" sve koji provode ovu metodu, ali kod nas je to 30-40 puta gdje je mlada dama naucila spavati jedino i iskljucivo sa cicom u ustima. Da kriva sam jer sam joj to dopustala, da morat cu to srezati
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 12:48   #606
probaj za početak u dogovoru sa mužem da on spava (pokuša spavati) s njom 1-2-3 noći a ti krmi negdje drugdje. tata=nema sise.
moja je spavala sa tatom cijelu noć, samnom nema šanse (neko vrijeme)

a inače, ja imam knjigu doma na lapu koji sam posudila svekijima pa moram doći k njima..daj mi mail na pm pa ću ti poslati kad se dočepam lapa -sutra! (možda večeras ali ne bih obećavala)
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 13:04   #607
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Oprosti, nisam imala namjeru nesto izvlaciti... Tema o nosenju mi je bila zanimljiva pa sam ju cijelu procitala, izmedju ostalih i tvoje postove.
Mozda sam ih ja krivo protumacila, uglavnom tvoje rijeci da...nema sanse da ju ucis na uspavljivanje na rukama...pogotovo hodat s njom na rukama...i da nema nahodavanja niti dopustas nahodavanje bakama
...sam mozda shvatila predoslovno.
Nisam nista lose mislila, dapace slazem se s tvojim savjetom da ako netko zna da nece imati snage i volje nositi dijete po stanu kad ce imati 10 kila onda je bolje ne navikavati ga na isto.

Pa to na sto si mislila pod time da ga je bolje ne navikavati u tom slucaju.
Jer ce ono traziti nosenje i sa 10kg isto kao i sa 5.

Ovo pitanje ne razumijem?
Moje je misljenje da se dijete navikne na nosenje, a cinilo se prema tvojim postovima da isto mislis i ti, obzirom da nisi zeljela da se na navikne, pa ni bakama nisi dala da ju nose.
Ako sam nesto krivo shvatila i krivo rekla ispricavam se.
O tome treba li ili ne nositi/nanasati dijete ne namjeravam raspravljati. Mislim da to ipak treba svako ze sebe odluciti...koliko i sto hoce i moze.
Ako netko uziva u nosenju i nije mu to problem...onda stvarno nema razloga da ne nosi dijete kad got to pozeli bilo dijete, bilo roditelj sam.
Da ne bi bilo totalno off...nosenje je naravno vezano uz uspavljivanje, pa recimo da tu mislim i na uspavljivanje na rukama.
pa mozes eventualno ti naviknuti dijete koje se ne zeli nositi i to ne trazi pa ga ti nosis i hodas s njime pa to pocne traziti.
ako dijete trazi nosenje, vec trazi, znaci nema bas nikakvog razloga da ga ne nosis
ja sam iskoristila cinjenicu da ona ne trazi nosenje, imala sam eto srecu da je njoj za spavanje trebao mir i tisina i nisam to zeljela mijenjati.
kazem ponovo, kad je trazila, nosilo ju se. Kad je imala 8 mejseci nosila sma ju u sling po doma jer je htjela tako.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 13:47   #608
Netko je ranije pitao za iskustva sa CIO, mi smo to primjenili kad je malac imao nekih 5 i pol mjeseci. Od djeteta koje se budilo svakih sat-sat i pol i cicalo, u dvije noći smo došli do spavanja od 11h sa jednim do dva podoja, a buđenja nekad nema uopće, nekad se budi dva-tri puta ali se uspava za par sekundi do par minuta.
Dijete koje je napokon spavalo kako treba je postalo veselije i raspoloženije za sve dnevne aktivnosti, igru itd.
Sve muke sa spavanjem su po mome jedan veliki začarani krug koji nije lako prekinuti, u našem slučaju sam sama kriva što smo morali na koncu primjeniti CIO jer sam mu ja usadila loše navike - na svako njegovo kme još od rodilišta ja bih trčala, podizala ga, stavljala na cicu, nosala itd. Nikad mu nisam pružila priliku da se sam umiri i zaspe, sad je to naučio, nažalost grubljim putem, ali je naučio.

Knjige su mi jako pomogle, ali bih voljela da sam ih pročitala još u trudnoći tako da od početka usvajamo dobre navike spavanja a to je spavanje u kinderbetu, uspavljivanje bez cice i ne podizanje na svako meškoljenje i kmekanje.
Naravno, pretpostavke moraju biti ispunjene, a to je da dijete nije gladno, mokro, previše/premalo odjeveno i da nije bolesno. Za CIO metodu svakako mora biti oko 6 mj starosti.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 15:08   #609
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
probaj za početak u dogovoru sa mužem da on spava (pokuša spavati) s njom 1-2-3 noći a ti krmi negdje drugdje. tata=nema sise.
moja je spavala sa tatom cijelu noć, samnom nema šanse (neko vrijeme)
jao ovo bi mi mogli probati jedan vikend. možda upali.
inače moj ima radare valjda.čim ja uđem u sobu,jel idem spavati. mali s eprobudi. hodam kao ninja ali mali me valjda osjeti/čuje na kilometre.
ne znam više dali s ebdui radi zubića ili je nešto drugo. stvar je da kad s eon probudi po noći,ja ne znam ništa drugo osim sise.fakat.gledam ali spavam i tako ne reagiram kako bih trebala,možda mi nešto promakne...ma užas.trebao bi me muž klepnuti sa nečim po glavi da dođem k sebi.
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 15:13   #610
Zašto čim dođete iz rodilišta ne posjednete dijete i hranite ga onime čime jedete taj dan i to 3-4 puta, koliko i sami jedete? Zašto ga ne stavljate na wc da piški i kaki? Kome se pobogu da hraniti dijete svaka 2-3 sata, pa uvoditi namirnice jednu po jednu u prehranu....pa čekati da dijete sjedne, prohoda...pa mijenjati pelene svaki dan dvije godine?

Gdje su metode kako to odmah početi primijenjivati?

Zašto se uspavljivanje i spavanje razlikuje od gore navedenog? Sve ove radnje se čeka da dijete samo usvoji a za spavanje su svi jako nestrpljivi.

Zašto se toliko vežete na to nespavanje? Naše tijelo se može svemu prilagoditi. Ne dramite oko 2,5,74 buđenja po noći, ne brojite, ne živcirajte se i vidjet ćete kako se sve samo izregulira.
Mami je najteže ali ne traje to vječno. Zaista ne znam da itko uspavljuje dijete od 2 godine na rukama. Možda se i dalje bude po noći ali sigurno i to prestane u neko doba.

I za to navikavanje...mislim da to ne postoji. Djeca žive u sadašnjem trenutku, ne mogu stvoriti naviku. U trenutku pospanosti osjeća nelagodu i ako je dijete takvo da se ne zna samo umiriti traži sredstvo umirenja.
Oni rituali prije spavanja i slično...mislim da to ima smisla kod veće djece, kod beba je to potpuno besmisleno. Ne kuže slijed događaja.

Ne namećite im u toj dobi svoja pravila, ustvari ne radite to uopće. Njegujte njihovu prirodnost i slušajte ih. Sve vam bebe kažu.
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 15:46   #611
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Knjige su mi jako pomogle, ali bih voljela da sam ih pročitala još u trudnoći tako da od početka usvajamo dobre navike spavanja a to je spavanje u kinderbetu, uspavljivanje bez cice i ne podizanje na svako meškoljenje i kmekanje.
Ma mislim da puno više te stvari ovise o djetetu nego o dobrim navikama. Moja nije ni minute spavala u krevetiću, dvije se godine uspavljivala na cici, na savko njeno kme sam trčala i već u letu vadila cicu pa ona od prvog dana spava cijelu noć. A da sam čitala i postupala po knjigama samo bi mučila dijete i mislila da sam postigla ono što je njoj, zapravo, prirođeno.
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 16:18   #612
Nasa cura se otprilike mjesec dana sama uspavljuje navecer, uskoro ce navrsiti 6 mjeseci. Isto smo je od prvog dana nosili zbog tzv grceva, spavala je na meni, na suprugu, na bakama ... Budila se kako kada po noci. I sada zna biti gorih i boljih noci, zna ruzno sanjat i pocne plakat, nekad se samo probudi i prica.

Kad su losiji periodi normalno da mi kronicno fali sna ali sam priznala sama sebi da nisam jedna od onih koje bi mogle provesti cio. Nije da nisam razmisljala o istom Neka ga djeca mozda prihvate lakse, mozda su spremna za to, ali ja to za svoju curu ne vjerujem. I ne vjerujem da "dijete zaboravi" samo tako,pa ce zaboravit i da je ridala pola sata, sat, sat i pol a nas nije bilo pored.

Imala sam komociju i miran san sve ove godine, i sta mi je i godina dana loseg spavanja? Ustvari vjerujem da ce i ona pocet spavat cijelu noc, manje cicat kad bude za to spremna. Kao sto je postala spremna da sama zaspe za noc.

ps - podsjetite me na ovo kad budu losiji periodi
boo boo
__________________
......
Terra003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 17:07   #613
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Netko je ranije pitao za iskustva sa CIO, mi smo to primjenili kad je malac imao nekih 5 i pol mjeseci. Od djeteta koje se budilo svakih sat-sat i pol i cicalo, u dvije noći smo došli do spavanja od 11h sa jednim do dva podoja, a buđenja nekad nema uopće, nekad se budi dva-tri puta ali se uspava za par sekundi do par minuta.
Dijete koje je napokon spavalo kako treba je postalo veselije i raspoloženije za sve dnevne aktivnosti, igru itd.
Sve muke sa spavanjem su po mome jedan veliki začarani krug koji nije lako prekinuti, u našem slučaju sam sama kriva što smo morali na koncu primjeniti CIO jer sam mu ja usadila loše navike - na svako njegovo kme još od rodilišta ja bih trčala, podizala ga, stavljala na cicu, nosala itd. Nikad mu nisam pružila priliku da se sam umiri i zaspe, sad je to naučio, nažalost grubljim putem, ali je naučio.

Knjige su mi jako pomogle, ali bih voljela da sam ih pročitala još u trudnoći tako da od početka usvajamo dobre navike spavanja a to je spavanje u kinderbetu, uspavljivanje bez cice i ne podizanje na svako meškoljenje i kmekanje.
Naravno, pretpostavke moraju biti ispunjene, a to je da dijete nije gladno, mokro, previše/premalo odjeveno i da nije bolesno. Za CIO metodu svakako mora biti oko 6 mj starosti.
Hvala na odgovoru, cijelo vrijeme čekam da se netko javi, ali očito osim dvije mame nitko nije provodio tu metodu
Ja planiram čekati do 6-7 mjeseci njegove starosti jer mi je stvarno još mali, a i možda se neke stvari uspiju izregulirati do tada nekim suptilnijim putem...
Počinjem raditi kad on navrši 10 mjeseci i s obzirom da radim i noćne smjene i dosta odgovoran posao već me hvata jeza kako će to biti ako se ovo nespavanje (s moje strane) nastavi do tada, a kao što vidim, većini ide samo na gore ako se ništa ne poduzme!
Jane0707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 17:14   #614
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa mozes eventualno ti naviknuti dijete koje se ne zeli nositi i to ne trazi pa ga ti nosis i hodas s njime pa to pocne traziti.
ako dijete trazi nosenje, vec trazi, znaci nema bas nikakvog razloga da ga ne nosis
Zar ti nije dovoljan razlog taj koji si navela...
...ako netko zna da nece imati snage i volje nositi dijete po stanu kad ce imati 10 kila onda je bolje ne navikavati ga na isto.
Jednostavno ....nositi 10kg na rukama za uspavljivanje je jako tesko. Mozda ne svima, ali nekima je.
Cuvala sam necaka i njega je trebalo uspavljivati nosenjem. Mislila sam da cu se onesvjestiti od bolova.
Quote:
ja sam iskoristila cinjenicu da ona ne trazi nosenje, imala sam eto srecu da je njoj za spavanje trebao mir i tisina i nisam to zeljela mijenjati.
Da i nisam imala isto takvu situaciju, mislim da bi poduzela nesto da ne dodjem u situaciju da dijete naviknem na nosenje, jer mi to nikako ne bi odgovaralo, obzirom na to da nisam imala niciju pomoc.
Navikavanjem djeteta da se ne nosi i ne uspavljuje na rukama rjesavaju se neki kasniji problemi (tipa ovog gore...kako naviknuti dijete da spava samo u kreveticu) ...s kojima se neki ne zele nositi, vec ih radje preveniraju time sto dijete od pocetka spava u svom krevetu, bez nosenja i bez uspavljivanja.
Mislim da je izbor regularan i da svi imaju pravo odluciti sto im je draze pa eventualno nositi dijete i isto tako ga uspavljivati do kada zele, odnosno do kada dijete to trazi ili malo se pomuciti pa si stvari posloziti tako da dijete moze zaspati bez da ga se nosi, uspavljuje, da "cica", drzi ga se za ruku po sat dva...i sl. Naravno, onima koji s tim nemaju nikakav problem i to im ne smeta..zasto ne?
Mnoge su mame umorne i imaju posla pa im tesko pada dugotrajno uspavljivanja i nosenje vec otezalog djeteta...meni je opcija da to izbjegnu ako zele i mogu, sasvim razumljiva i prihvatljiva, cak i ako se to treba zrtvovati par dana muke ...i svoje i djetetove.
Ponavljam, da ne bi bilo zabune..nikome nista ne preporucujem niti mislim da treba tako ili onako...svako radi prema svojoj intuiciji i u skladu s temperamentom svog djeteta i s onime sto misli da moze i da je dobro.
Nekome je ok nositi dijete, uspavljivati ga...nekome je draze (iz nekog osobnih razloga) olaksati si i nauciti dijete na nesto drugo.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 17:15   #615
Usput, vezane za sve gore navedene postove, zar vam nije čudno kako se jedino naša vrsta bori sa uspavljivanjem svoje mladunčadi?
Mislim, to bi spavanje trebalo biti prirodna i jednostavna stvar kao i kad si gladan jedeš, te kad si žedan piješ!
Kako to da se ne borimo sa bebama da jedu i smišljamo cijele rituale kako bi one jele iako su gladne?
Sigurna sam da je njima urođeno da znaju sami zaspat, ali mi (roditelji) to sjeb...mo i napravimo od toga prave male rituale bez kojih onda oni ne mogu i sa kojima vezuju spavanje.
Naravno da ponekad imamo doista valjane razloge (grčevi, bolovi bilo kakvi), ali sigurno i ne damo svojim bebama šansu iz straha da ne bude još gore!
Jane0707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 18:25   #616
Quote:
Jane0707 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, cijelo vrijeme čekam da se netko javi, ali očito osim dvije mame nitko nije provodio tu metodu
Ja planiram čekati do 6-7 mjeseci njegove starosti jer mi je stvarno još mali, a i možda se neke stvari uspiju izregulirati do tada nekim suptilnijim putem...
Počinjem raditi kad on navrši 10 mjeseci i s obzirom da radim i noćne smjene i dosta odgovoran posao već me hvata jeza kako će to biti ako se ovo nespavanje (s moje strane) nastavi do tada, a kao što vidim, većini ide samo na gore ako se ništa ne poduzme!
ja sam isto provodila metodu po knjizi iz naslova teme nakon što smo primijenili ove druge savjete o higijeni spavanja.
kod mojih rezultati nisu bili tako spektakularni kao u knjizi i kao nekim forumašima tu.
brzo su naučili zaspati sami i zaspati nakon što se probude po noći (stariji s krpicom, palcem i malo maženja po licu, mlađi s krpicom i palcem i mrvicu nošenja).
frekvencija buđenja se smanjila, kod starijeg na nekih 2-3 puta, kod mlađeg na nekih 4-5 puta, ali nisu prespavali noć niti jednom do nekih 10-11mj (redovno prespavljivanje noći počelo je kod starijeg s 18mj, kod mlađeg s 21mj)
svejedno, to nam je bilo puno bolje nego situacija prije.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 18:33   #617
Quote:
Jane0707 kaže: Pogledaj post
Usput, vezane za sve gore navedene postove, zar vam nije čudno kako se jedino naša vrsta bori sa uspavljivanjem svoje mladunčadi?
moje mladunče bez problema zaspi nekome u naručju ili cicajući ...mislim da i drugi sisavci spavaju stisnuti uz majku, cicaju kad oće i sl., a da ne kažem da neki stalno vise na mamama.

ali isto tako ti drugi sisavci su puno nesvjesniji od nas, funkcioniraju na temelju instinkata i nemaju svijesti o svome postojanju a samim time nemaju ni strahova....jednostavno žive.
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 18:45   #618
Quote:
Terra003 kaže: Pogledaj post
Ustvari vjerujem da ce i ona pocet spavat cijelu noc, manje cicat kad bude za to spremna. Kao sto je postala spremna da sama zaspe za noc.

Upravo tako, samo im treba dati šansu i pustiti ih sa sami to naprave.
To što je to nama teško, naporno je drugi par rukava. Neću umrijeti od nespavanja, nisam čak ni toliko umorna tako da ne mogu reći da to utječe na kvalitetu našeg odnosa ili mojeg posvećivanja bebi. Nije boležljiv zato što se X puta budi noću, dapače nije se razbolio ni kad smo mi bili prehlađeni. Jako je motorički napredan i aktivan.

Ne mogu vjerovati da puštanjem bebe da plače i zaspi toliko "zazivanje" mame i tate ne utječe na bebu, i ne mogu uopće vjerovati da netko to može sa tolikom sigurnošću tvrditi. Meni je to plakanje jednako onome "gladan sam", "boli me".
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 20:13   #619
vidjet čemo jel če se naviknut jer nemrem ga spustit poslije jel u kindač kad se presavija i baca,probat čemo sa savjetima za svijetlo..idemo spat jer tulum počinje večeras ranije
zule_andreja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 21:04   #620
Quote:
Jane0707 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, cijelo vrijeme čekam da se netko javi, ali očito osim dvije mame nitko nije provodio tu metodu
Ja planiram čekati do 6-7 mjeseci njegove starosti jer mi je stvarno još mali, a i možda se neke stvari uspiju izregulirati do tada nekim suptilnijim putem...
Počinjem raditi kad on navrši 10 mjeseci i s obzirom da radim i noćne smjene i dosta odgovoran posao već me hvata jeza kako će to biti ako se ovo nespavanje (s moje strane) nastavi do tada, a kao što vidim, većini ide samo na gore ako se ništa ne poduzme!
Sad vam se mogu primjenjivati i usađivati zdrave navike, a CIO u krajnjem slučaju ako baš ništa ne pali

Quote:
Jane0707 kaže: Pogledaj post
Usput, vezane za sve gore navedene postove, zar vam nije čudno kako se jedino naša vrsta bori sa uspavljivanjem svoje mladunčadi?
Mislim, to bi spavanje trebalo biti prirodna i jednostavna stvar kao i kad si gladan jedeš, te kad si žedan piješ!
Kako to da se ne borimo sa bebama da jedu i smišljamo cijele rituale kako bi one jele iako su gladne?
Sigurna sam da je njima urođeno da znaju sami zaspat, ali mi (roditelji) to sjeb...mo i napravimo od toga prave male rituale bez kojih onda oni ne mogu i sa kojima vezuju spavanje.
Naravno da ponekad imamo doista valjane razloge (grčevi, bolovi bilo kakvi), ali sigurno i ne damo svojim bebama šansu iz straha da ne bude još gore!
Zanimljiva poanta.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.