Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2004., 13:18   #1
Nedjeljno pilece pecenje

MOja baka je svake nedjelje spremala piletinu i mladi krumpiric u peci.
Pretpostavljam da nije komplicirano,ali nigdje ne mogu pronaci recept.
A danas sam nabavila mlade krumpirice i pileca prsa pa sam mislila iznenaditi svoje za rucak.

Znate li kako se to radi?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 15:07   #2
20 citanja a nitko se nije javio.

Smuckala sam nesto za danasnji rucak-
NAlila sam ulje u vatrostalnu posudu,narezala mladi luk,na to slozila krumpire,posolila,stavila listove javorike.

Meso cu dodati malo kasnije.

Ali ako netko zna recept neka mi se ipak javi.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 15:10   #3
eh pa kad ti nitko neće otpisati budem ja (valjda neće popljesniviti ):
-uzmeš jednog lepog mladog piceka, očišćenog, ne baš masnog (ili masnog sve ovisi kakvi su ti afiniteti)
- nakon što si ga oprala i ocijedila fino ga lijepo cijeloga namažeš sa soli, ne previše, i vegetom
- e sad tu možeš malo upotrijebiti maštu pa dodati još kojekakve začine tipa majčina dušica, mediteranski začini, papra, mljevene paprike itd. moja kuma čak zna piceka premazati senfom - to bude za prste polizati
- nauljiš ga i staviš u protvu da se peče ajmo reć na 180 do 200 stupnjeva, svako malo ga poljevaš uljem u kojem se krčka
- prije nego kaj je gotov, recimo pol vure do vuru, ubaciš u protvu i mladoga oguljenog krumpira, onak sam na polovice narezan, ne moraš ga soliti jer će upiti slanost iz ulja i od piceka.
+ zelena salata
dobar tek.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 15:15   #4
Znam da je nekima to jednostavno,pa im se ne da ni pisati,ali ja tek ucim.

Idem pokusati spasiti danasnji rucak.

Imam samo pileca prsa-znaci mogu ih staviti sakupa s krumpirom?
I da,da li peces pokriveno ili otkriveno?

Thx
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 15:29   #5
pa možeš ih staviti skupa s krumpirom, niš im neće biti, samo stavi na manju temperaturu.
a ja ti pečem nepokriveno, makar možeš probati i ovako - stavi na manju temperaturu, recimo na 178-180 stupnjeva i onda pred kraj staviš na protvu foliju, samo pokriješ, da se fino u svojoj pari peče.

meni je recimo bed trančirati piceka - ja to nikako nemrem skužiti niti naučiti.i još kad imam tup nož - sve bi bacila kroz prozor.
zato moj dragi preuzme kormilo pa ga on izrezucka!
__________________
peku me oči.

Zadnje uređivanje chiquita : 17.05.2004. at 16:19.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 15:33   #6
To se zove podjela rada

Ne bi ni ja znala sto s cijelom kokosi,zato kupujem na komade.

Stavila sam da se pece,sad trcim gore dole po kuhinji i podlijevam.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 16:06   #7
MLJAAAAAAAAAAAAAAAAC! Obozavam to jelo!
Sad cu i ja jedan dan to napravit. Hvala Chiquita i dobar tek Noemi (by the way sta je sa macicima)
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 16:17   #8
Noemi i chiquita...

Hm… Današnje žene! Ne znaju trančirati piceka, ali satima mogu biti na forumu.
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 16:19   #9
o bože, pa na čemu mi zahvaljivate...
kad se pojavim tu sa isprobanim receptom tipa kuhaj na pari, hladi, peci ovak, peci onak, glazura ova, glazura ona onda mi zahvaljujte.
samo me za kremšnite nemojte niš pitati, još sam uvijek nabrušena na njih.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 16:20   #10
Quote:
Magor kaže:
Noemi i chiquita...

Hm… Današnje žene! Ne znaju trančirati piceka, ali satima mogu biti na forumu.
ti si ko i moj dragi, taj mi je dofurao s neta nekakvu jna kuharicu di je objašnjeno kak se i jajce kuha u vodi ne bi li naučila kak se pile trančira...
pa se opet pravim blesava
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 15:03   #11
kasnim, ali ipak. ja uvijek kupujem u komadima piletinu kad radim sama. vise volim. dakle, recimo ja uzmem krilca, posolim, popaprim, stavim malo crvene paprike i nakapam limunom, premazem s malo meda, stavim u protvan s kombinacijom maslinovog i sojinog ulja, dodam narezane krumpire, po zelji komade luka ili cesnjaka(za mene samo zbog mirisa). sve to prekrijem folijom koju izbusim cackalicom da pusta zraka i pecem. zadnjih dvadesetak minuta maknem foliju, podlijem s malo vina i pustim da se zapece. po zelji mozes dodati jos zacina. jako je fino.dobar tek
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 18:24   #12
Pogotovo ak imas samo prsa ,ona su suha sama po sebi bilo bi boljed a prekrijes s folijom na pocetku pa na kraju otvoris i pustis da se zapece sve ljepo.JA vise volim,ak vec radim samo za muza i mene spec boce ili karabatke ili krilca. To mije super. Prije ih stavim u pac onak par sati i onda upiju sve fine zacine. I volim kad je slano,mljac bas onak samo sa zdjelom zelene salate.Jos kad sma doma onda se ubijem u maotvilcu.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 23:20   #13
Ja se pripremam za porod pa sam si kuhala juhicu za zamrzavanje. Uzela sam veceg piceka i nalila brdo vode u veci ekspres lonac i posolila, kuhala 5 minuta pod pritiskom i jos ostavila pola sata nakon sto je ostisao pritisak (vise ljenost nego sto je trebalo ). Izvadila piceka van, premjestila u vatrostalnu posudu, narezala krumpir, posolila krumpir i zalila sa malo ulja. Pekla sam 40 minuta na 200C.

U vodu od juhe sam dodala povrca koliko je stalo u lonac i opet kuhala 5 minuta pod pritiskom i ostavila da se samo od-pritisne, nisam umjetno otvarala. Sad cu to preseliti u plasticne posudice, u frizider, pa u zamrzivac.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 23:51   #14
A zar nije najbolje da se pileca prsa pohaju.

Na snicle izrezati, posoliti, pa u brasno, preporucujem kukuruzno ispod mlina jer bolje upija jaje, pa u umuceno jaje i onda u prezle tj. krusne mrvice i u tavu, na ulje.

Ako su suhe, recimo uz pire krompir, onda se improvizuju Karapandzine snicle, ali to je vec tajni recept
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 01:00   #15
Quote:
Vanjushka kaže:
A zar nije najbolje da se pileca prsa pohaju.

Na snicle izrezati, posoliti, pa u brasno, preporucujem kukuruzno ispod mlina jer bolje upija jaje, pa u umuceno jaje i onda u prezle tj. krusne mrvice i u tavu, na ulje.
Joj obozavam to Pa onda jos uz to limun i majoneza, i jako kisela zelena salata Pa od ostataka brasna, jaja i prezla uz dodatak mlijeka napravim debelu palacinku.

Nekad jos prsa radim i u foliji, ala goli kuhar
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 05:33   #16
Issa ja naucila ove moje amere da je taj kruh od ostataka za pohanje naj bolji. Ja uglavnom poham teletinu ili svinjetinu, na prsa sam skroz zaboravila
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 18:24   #17
Kad san bila mala i moja mama je chesto nedeljom pravila pile sa krumpirom. Kad je stavila zachine uvjek je ubacila luka, mrkve i zachina u pile i malo onako zavezala noge da ne ispadne povrce. Pile je stavila na krumpir pa se to sve peklo zajedno
__________________
I hate quotations. Tell me what you know.
zucchera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.