Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 20:11   #1
Kako se natjerati na učenje?

Eto pitanje je jasno, 9. je mjesec a ja nista ne ucim za ispite, jednostavno se ne mogu natjerati, nemam ni volje ni koncentracije, cak i ako uzmem nesto ubrzo pocnem mislit na nesto drugo i gotovo je moje ucenje. cijelo ljeto je proslo a ja nista nisam uzeo uciti, moram dat bar 2 ispita. od kraja 6 mjeseca nisam nista ucio. Mislim, ja sam oduvijek bio takav, da se tesko natjeram na ucenje ali nikad ovako ko sada da mi prođu maltene svi rokovi u 9. a ja ni na jedan da izađem.

pomagajte iskustvom, savjetima,,,,,,
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 20:17   #2
Odi raditi u Keruma, pa ćeš odmah zavoliti knjigu kao svoju rođenu sestru!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 20:22   #3
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Odi raditi u Keruma, pa ćeš odmah zavoliti knjigu kao svoju rođenu sestru!
__________________
Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.
Lord Constantius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 20:31   #4
savjet primljen, sljedeci molim
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 21:00   #5
ja imam isti problem samo ja nisam knjigu otvorila jaaako dugo... ne ide, pa ne ide

al ok, ja sam apsolventica pa si to mogu priustiti nakon 4 godina zivciranja

probaj si napisat dnevni raspored tocno vrijeme kad ces uciti, kad ces biti na netu i tak.. meni je to pomoglo.. a onda kad sam dala jedan ispit, dobila sam volje za uciti dalje.
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 21:02   #6
Nikako, padaš godinu , ti si propali slučaj


A sad ozbiljno ...















...nemam pojma imam isti problem
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 21:02   #7
ono halo 9. mjesec je vec gotov
jbg ja sutra imam ispit pa vidi di sam tak da te ne znam bas savjetovat
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 21:04   #8
nadji nekog s kime ces uciti, bit ce ti lakse. pa makar i platio, e tu se dobrovoljno javljam meni ostao 1 ispit i diplomski. hehe
DUPINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 22:36   #9
Quote:
Whatever2 kaže: Pogledaj post
Nikako, padaš godinu , ti si propali slučaj


A sad ozbiljno ...















...nemam pojma imam isti problem



ma vec sam ja pao previse godina, sad upisujem 4. bezuvjetno :tužni:
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 22:50   #10
Samo si nemoj govoriti: Pa dobro, ako ne ide sad, već će jednom krenuti. To nikako ne. Nego svaki dan sjedi i trudi se pa makar ništa ne napravio 10 dana, kad tad, 11., 12.,13. dan će već krenuti.
Kad vidiš koliko sam sebe mučiš, zgadit ćeš se sam sebi, zapitat se: Pa dobro koji je tebi?.....i krenut će.
Uostalom, ako nisi dugo učio imaj na umu da je svakom teško krenuti. I ja nekad cijeli dan buljim u jednu stranicu, ali mic po mic, doći ćeš na drugu, treću i dalje će sve biti lakše.
I malo razmisli. Upisao si faks da bi ga završio i sad je samo pitanje koliko si se preman žrtvovati te se odreći neta, izlazaka i sl. da bi to uistinu i ostvario.
Kad tako gledaš, bolje ti je to sve obaviti sad, a onda mirno zaploviti u život. Bez tjeranja, bez živciranja....ok doći će drugi problemi.....ali bar ćeš biti svoj čovjek.
Ne znam, mene motivira to što mi se već gadi taj studentski život i što na mom faksu ne znaš tko pije, a tko plaća. I ne znaš kod koga ćeš odgovarati. Kod svakog profesora je drugačije. I još ako ti istekne pismeni, ti fino učiš tri mjeseca, dođeš na ispita, o on ti kaže: KOlegice, ne mogu vas pitati, istekao vam je pismeni. Vidimo se u 11. mejsecu. Pa da se propucaš.

Ajde, tješi se da uvijek može gore. Pogledaj bar na to da puno ljudi prije vas nije imalo pogodnosti tog bezuvjetnog upisa i nema onda bi ili ne bi!

Ajde, drži se i trudi se!
Sretno!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 23:06   #11
jednostavno.
zamisli neki cilj koji te ceka nakon zavrsene godine(npr:idem na ljetovanje s curom) pa ces onda shvatit ukoliko ne ucis da taj cilj nece bit ostvariv
gogi96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 23:50   #12
mišica, hvala na ohrabrujucem postu, , probat cu tako napraviti ali kad je meni sve zanimljivije od ucenja, dovoljno da mi netko posalje poruku/poziv za cugu i moje ucenje je gotovo, cak i kad odbijem zbog ucenja....nakon toga koncentracija = 0.
Gogi, hvala također
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 11:50   #13
Evo mene opet. Imam pitanje pa da cujem savjete vaše. Kako mi je ostalo dosta ispita nepoloženih,a rokovi su tek u drugom mjesecu,,,,,mislio sam pocetkom 11-og mjeseca uzeti pa svaki dan nesto pomalo ucit, ili svaki tjedan po jedan predmet probat naucit pa u 1. mjesecu onda ti samo ponovit. Šta mislite jel drži to vodu ? Jel se isplati ?
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 12:03   #14
ma sam ti uči, neće ti ništa škoditi

ja sam si zacrtala da u 9.mj dam 5 ispita, a uspjela sam samo 4
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 12:08   #15

uh ja se iskreno nadam da ce se nesto prelomiti u meni i da cu uzet uciti i položit što više ispita do 6. mjeseca.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 12:12   #16
Quote:
gogi96 kaže: Pogledaj post
jednostavno.
zamisli neki cilj koji te ceka nakon zavrsene godine(npr:idem na ljetovanje s curom) pa ces onda shvatit ukoliko ne ucis da taj cilj nece bit ostvariv
da. ali dobro je i naci nesto zanimljivo u samom predmetu ucenja.
najbolje je krenuti od laksih ispita, kad ih polozis to ce te motivirati na teze.
i u ucenju treba uzivati, glupo je ako u startu kreces s mislju da radis nesto glupo i besmisleno.

o da, jako dobro mi je poznata ta liijenost. s druge strane, odusevljenje kad spoznas nesto jako bitno, kad mozes negdje primijeniti nauceno, dalje razvijati proucene teze il opcenito kad skuzis da si ovladao sistemom usvajanja znanja i razmisljanja. jako lijep osjecaj.

ucenje je kao kopanje, mozda i teze, jer zahtijeva ogroman mentalni napor. tesko je nekome tko ima 99,9 posto gena primata natjerati se pratiti tudji tijek misli i memorizirati ogromne kolicine cesto nezgrapno poslozenih informacija. ali jednom kad steknes kapacitet i kad istreniras mozak, prikupljanje informacija i igranje s njima zna biti jako zabavno.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 12:34   #17
Dresiraš sam sebe....

Recimo, odrediš da nećeš iči ne znam... piti s ekipom, dok ne odradiš 5 sati učenja.
Onda se nagradiš dobrom pijankom i spališ sve kaj si naučio
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 12:37   #18
dobro, ima i mladih koji ne piju .
oni ce se mozda stimulirati odlaskom u kino ili na skijanje.
al bitno je isto tako imati cilj i viziju, odnosno znati zasto ucis.
i najgluplje je citati samo zadanu literaturu, u intelektualnom razvoju je jako bitna radoznalost. sjecam se sto nam je uvijek govorio jedan pametan profesor: 'u studiranju su najbitnije knjige do kojih si sam dosao i pitanja koja si sam postavio'.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 12:54   #19
Nastojat cu da barem 1h vremena dnevno odvojim za ucenje,citanje literature.
Javim u drugom mjesecu jel bilo uspjesno
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 12:57   #20
cuj, deckima je posebno tesko u tim godinama se koncentrirati na ucenje.
zato se trebas dobro organizirati i potrositi visak energije kroz sport i druzenje s prijateljima i curama. ne mozes ti uciti ako su ti misli stalno negdje drugdje, ako me razumijes
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.