Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2013., 19:38   #1941
Quote:
crveno sidro kaže: Pogledaj post
http://i42.tinypic.com/2unuirp.gif


mene zanima ljubav.

zadnja veza prije jedno 2,5 godine a zadnjih godinu i pol u nekom neslužbenom odnosu.
što mogu očekivat?
Kada je točno započela veza? Što ti znači neslužbenijem u odnosu na ono prije "službenije"? (i molim te probaj malo konkretnije napisati pitanje)
Fish 1968 is offline  
Old 12.09.2013., 19:41   #1942
Quote:
KASIOPA kaže: Pogledaj post
Poštovani,
hoće li skoro biti nekih značajnih promjena u ovom prilično lošem braku. Ono što znam i što sam nekako dokučila je da je ovo "karmički brak", da treba strpljenja i trpljenja u velikim količinama ali ako se pogleda ASC i planete oko njega prilično toga je jasno zbog čega. No, ima li kraja ili neke promjene? Molim dobre duše da kažu štogod.
http://i40.tinypic.com/153smco.jpg.
A kada je započeo brak?
Fish 1968 is offline  
Old 12.09.2013., 20:03   #1943
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Oću li u roku godinu dana napokon otić volontirat u neku zemlju 3. svijeta?

Fala

nja
Ovdje je natalna kombinacija škorpion/škorpion/djevica, u 1. polju se nalaze četiri tijela (Sunce/Pluton/Venera/Merkur) pa je jaka volja da se isfura ono što se želi. Za volontiranje je u astrologiji jako važno 11. polje u kojem se ovdje nalazi Mjesec ("duševnost") što pokazuje da osoba prirodno posjeduje taj neki unutrašnji osjećaj koji ju tjera da pomaže "nepoznatim ljudima" kojima je pomoć potrebna što je jedna od glavnih odlika volonterstva.

Promjene u poslovnom statusu mogu se očekivati od svibnje iduće godine kada Uran uđe u 6. polje (poslovna sredina). On svojim tranzitom iz tog polja radi 120º na MC i Jupiter (plemenitost). Jupiter cijelo to vrijeme tranzitira 9. polje (inozemstvo, putovanje) pa je iduća godina prilično naklonjena ovom upitu.
Fish 1968 is offline  
Old 12.09.2013., 23:28   #1944
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kada je točno započela veza? Što ti znači neslužbenijem u odnosu na ono prije "službenije"? (i molim te probaj malo konkretnije napisati pitanje)
zadnja veza započela 21.3. 2010.godine a prekid je uslijedio jako brzo poslije, 6-7.mjesec, 2010.god.. ne znam točan datum.

sad imam tog nekog, nismo u vezi, neki FF odnos i to traje već dvije godine, od 11.9. 2011. pa evo, konkretno me zanima imam li sa njim neke veće šanse za vezu/nešto više ili će sve ostati ovako kako je?
crveno sidro is offline  
Old 13.09.2013., 14:24   #1945
Quote:
crveno sidro kaže: Pogledaj post
http://i42.tinypic.com/2unuirp.gif


mene zanima ljubav.

zadnja veza prije jedno 2,5 godine a zadnjih godinu i pol u nekom neslužbenom odnosu.
što mogu očekivat?
Quote:
crveno sidro kaže: Pogledaj post
zadnja veza započela 21.3. 2010.godine a prekid je uslijedio jako brzo poslije, 6-7.mjesec, 2010.god.. ne znam točan datum.

sad imam tog nekog, nismo u vezi, neki FF odnos i to traje već dvije godine, od 11.9. 2011. pa evo, konkretno me zanima imam li sa njim neke veće šanse za vezu/nešto više ili će sve ostati ovako kako je?
Ovdje je natalna kombinacija trostruko vatrena: ovan/lav/strijelac pa se radi o jednom strasnom i "uzbudljivom" karakteru za koji je dobro da u mladosti potroši i ispuca što više tog svog žara kako bi kasnije mogao mudrije i trezvenije raspolagati stečenim iskustvima. Što se tiče ove veze, ta posljednja veza započela je pod zanimljivom planetarnim uplivom:

- tranzitom Jupitera na Veneru
- tranzitom kvadrata Urana na Mars u 11. polju
- tranzitom Uranova trigona na natalni Mjesec u 5. polju

što je opisuje kao jako uzbudljivu, nepredvidivu i "hedonističku", a unatoč tomu što je veza opisana kao ona koja se bazira na fizičkoj domeni ona je zapravo nastala u vrijeme kada su emocionalna tijela bila aktivirana. To znači da se za osobu tu ne radi o vezi koja se bazira isključivo na tjelesnoj komponenti već vezi koja u sebi podriva i emocionalnu komponentu. Tim više što je Uran vladar 7. polja (partnerstva) pa takav tip veze zapravo jako odgovara ovakvom karakteru. Dok god druga strana bude zadržavala stvari neizvjesnima i tako "napetima" ovakav karakter će više ostati zapaljen. Tj. ovakvom karakteru je potrebna ta strast, ta "neuhvatljvost lovine" odnosno otpor koji osjeća s druge strane jer takva vrsta odnosa održava razinu uzbuđenja i neizvjesnosti što je njemu jako važno (i potrebno). Budući da je ovdje natalno Venera 120º Uran/Neptun ovakva veza može još potrajati jer bikovska Venera teži održati trajnost u svim uvjetima...tako da što se tiče osobe zagrijanost bude još potrajala, no sudbina veze je prilično nepredvidiva. Trebalo bi naraviti sinastruju da se vidi pod kojim uplivom je druga strana ušla u ovu vezu.

Kriza je moguća u prosincu ove godine, a ako se prevlada onda bi mogla potrajati i kroz iduću godinu gdje se vidi kriza od rujna 2014. kada Jupiter bude formirao kvadrat na natalnu Veneru (što je prvi napeti tranzit s kojim je veza započela), a istovremeno Saturn egzaktno na natalnom vladaru 5. polja.
Fish 1968 is offline  
Old 13.09.2013., 17:33   #1946
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovdje je natalna kombinacija trostruko vatrena: ovan/lav/strijelac pa se radi o jednom strasnom i "uzbudljivom" karakteru za koji je dobro da u mladosti potroši i ispuca što više tog svog žara kako bi kasnije mogao mudrije i trezvenije raspolagati stečenim iskustvima. Što se tiče ove veze, ta posljednja veza započela je pod zanimljivom planetarnim uplivom:

- tranzitom Jupitera na Veneru
- tranzitom kvadrata Urana na Mars u 11. polju
- tranzitom Uranova trigona na natalni Mjesec u 5. polju

što je opisuje kao jako uzbudljivu, nepredvidivu i "hedonističku", a unatoč tomu što je veza opisana kao ona koja se bazira na fizičkoj domeni ona je zapravo nastala u vrijeme kada su emocionalna tijela bila aktivirana. To znači da se za osobu tu ne radi o vezi koja se bazira isključivo na tjelesnoj komponenti već vezi koja u sebi podriva i emocionalnu komponentu. Tim više što je Uran vladar 7. polja (partnerstva) pa takav tip veze zapravo jako odgovara ovakvom karakteru. Dok god druga strana bude zadržavala stvari neizvjesnima i tako "napetima" ovakav karakter će više ostati zapaljen. Tj. ovakvom karakteru je potrebna ta strast, ta "neuhvatljvost lovine" odnosno otpor koji osjeća s druge strane jer takva vrsta odnosa održava razinu uzbuđenja i neizvjesnosti što je njemu jako važno (i potrebno). Budući da je ovdje natalno Venera 120º Uran/Neptun ovakva veza može još potrajati jer bikovska Venera teži održati trajnost u svim uvjetima...tako da što se tiče osobe zagrijanost bude još potrajala, no sudbina veze je prilično nepredvidiva. Trebalo bi naraviti sinastruju da se vidi pod kojim uplivom je druga strana ušla u ovu vezu.

Kriza je moguća u prosincu ove godine, a ako se prevlada onda bi mogla potrajati i kroz iduću godinu gdje se vidi kriza od rujna 2014. kada Jupiter bude formirao kvadrat na natalnu Veneru (što je prvi napeti tranzit s kojim je veza započela), a istovremeno Saturn egzaktno na natalnom vladaru 5. polja.
hvala ti puno.
crveno sidro is offline  
Old 14.09.2013., 14:44   #1947
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
Pozdrav. U vezi sam od 31.7. 2012., zanima me budućnost te veze, da li će doći do braka, ako da, kada ...... puno vam hvala
http://tinypic.com/r/300sdh0/5
Ovdje je natalna kombinacija strijelac/škorpion/strijelac, dakle kombinacija u kojoj se vidi dominacija vatre posebno jer se u strijelcu nalaze još dva planeta uz naglašeno vatreno 1. polje. Emocionalna tijela su smještena u znacima strijelca i vodenjaka uz Mjesec 0º Uran u 1. polju pa je prisutan taj element "srljanja" odnosno brzopletosti. Ovdje se iz natalne karte generalno uočava ta neka okrenutost sebi (većina planeta smještenih orijentirano prema lijevoj strani bez opozicije) pa se uz ovakav smještaj liberalne i tolerantne Venere te slobodoumnog i nesputanog Mjeseca može osobi dogoditi da "propusti" vidjeti bitno što se tiče druge strane (partnera).


Ovdje se također kroz planetarne utjecaje vidi da je i veza krenula pod sličnim energetskim uplivom uz uključenje emocionalnih tijela:

- Uranova tranzita 5. poljem iz kojeg radi 120º na natalni Mjesec i Uran (Uran je dispozitor Venere i Marsa, Venera je vladar 7. polja a Mars 5. polja)

- Jupiterova tranzita 7. poljem i opozicijom na natalni Mjesec (veliki emocionalni apetiti)

- Neptunova ulaska u kvadrat natalnom Mjesecu (idealizacija)



Uranov tranzit ne osigurava trajnost vezama a kao mini zaključak istaknula bih kako cijela ova situacija pokazuje taj osobni angažman, pitanje je koliko je druga strana zainteresirana (trebalo bi pogledati sinastriju). Jer kao što napisah uz ovako snažan osobni emocionalni upliv osoba može "propustiti vidjeti" što se doista emocionalno događa s drugom stranom. Ono, glede slikovitosti situacije ako bih koristila usporedbu ljubavi i biljke...kao što biljka može usahnuti zbog toga jer ju ne zasipamo s dovoljno vode, tako može usahnuti i ako je preveć zalijevamo. Probaj s malo više senzibiliteta osluhnuti što druga strana osjeća. Sretno.
Fish 1968 is offline  
Old 14.09.2013., 18:03   #1948
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me koje je vrijeme povoljno za stupanje u brak. Veza je započela 7.10.2011. a zaruke su bile 1.6.2013.
Hvala lijepa!

Natalna karta: http://i62.photobucket.com/albums/h105/rospija/k.gif
Čestitke na zarukama.

Povoljno vrijeme za stupanje u brak je od srpnja iduće godine kada Jupiter tranzitira DSC (brak) i 7. polje a tranzit traje do studenog 2015. U tom periodu bih istaknula listopad 2014. kada je progresivni Mjesec egzaktno na DSC.
Fish 1968 is offline  
Old 15.09.2013., 19:50   #1949
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A kada je započeo brak?
Oprosti Fish, sad tek vidjeh pitanje. Brak je započeo prije sto godina jednog nesretnog dana, 15.05.1976. Ja sam bila u totalnoj magli - kad sad sve pogledam ne mogu doći k sebi, i tako ne dolazim k sebi nikako, vrijeme teče, a moj Saturn još uvijek naplaćuje tko zna kakav dug. Bila su to i neka druga vremena (ko ja sebe kao opravdavam).
KASIOPA is offline  
Old 23.09.2013., 11:18   #1950
Quote:
KASIOPA kaže: Pogledaj post
Poštovani,
hoće li skoro biti nekih značajnih promjena u ovom prilično lošem braku. Ono što znam i što sam nekako dokučila je da je ovo "karmički brak", da treba strpljenja i trpljenja u velikim količinama ali ako se pogleda ASC i planete oko njega prilično toga je jasno zbog čega. No, ima li kraja ili neke promjene? Molim dobre duše da kažu štogod.
http://i40.tinypic.com/153smco.jpg.
Quote:
KASIOPA kaže: Pogledaj post
Oprosti Fish, sad tek vidjeh pitanje. Brak je započeo prije sto godina jednog nesretnog dana, 15.05.1976. Ja sam bila u totalnoj magli - kad sad sve pogledam ne mogu doći k sebi, i tako ne dolazim k sebi nikako, vrijeme teče, a moj Saturn još uvijek naplaćuje tko zna kakav dug. Bila su to i neka druga vremena (ko ja sebe kao opravdavam).
Natalna kombinacija karaktera je strijelac/vaga/vaga. Brak je započeo pod tranzitom Plutona preko ASC-a, Venere i Saturna što ga opisuje kao teškog - i sama si dobro dokučila. Također vrh 7. polja trigonom je tranzitirao Neptun, a Saturn kvadrirao Mjesec pa bez obzira na "težinu" tog tranzita postojala je jaka "očaranost" obzirom na Neptunovu reputaciju iluzije, zbunjenosti, eskapizma i ovisnosti.


Uran je već svojim ulaskom u znak ovna u ožujku 2011. počeo opozicionirati vladara 7. polja (brak), a što se tiče promjena one se sada doista mogu očekivati budući da Uran tranzitira vrh DSC-a čime radi i opoziciju na natalnu Veneru. Radi se o tome da je taj tranzit sada intenzivno započeo u ožujku 2013. no prvi put od ulaska u znak ovna u prosincu ove godine on kreće u hod preko te točke (egzaktno je u svibnju 2014.).

Samo još mala napomena, mislim da bi bilo pogrešno prekidati ovaj brak na način da osoba energiju za to crpi iz neke druge "ljubavne iluzije" budući da je u tijeku Neptiunov tranzit 5. poljem (natalno Venera 0º Neptun 0º Mjesec u vagi). To bi značilo da ništa iz ovog iskustva nije naučila. Sretno.
Fish 1968 is offline  
Old 24.09.2013., 10:11   #1951
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Samo još mala napomena, mislim da bi bilo pogrešno prekidati ovaj brak na način da osoba energiju za to crpi iz neke druge "ljubavne iluzije" budući da je u tijeku Neptiunov tranzit 5. poljem (natalno Venera 0º Neptun 0º Mjesec u vagi). To bi značilo da ništa iz ovog iskustva nije naučila. Sretno.
Od "ljubavnih iluzija" nema niti govora budući da kada te Škorpion ščepa ne pušta te tako lako, tako da se uzdam u soluciju "strpljen-spašen". Da sam "strpljena" (trpljena) to je bjelodano a o spašavanju ćemo vidjeti i nadam se doživjeti nagodinu u tom periodu o kojem pričaš pa kako god bilo, na ovaj ili onaj način. Svakako ti puno hvala na pojašnjenjima.
KASIOPA is offline  
Old 25.09.2013., 00:07   #1952
Quote:
KASIOPA kaže: Pogledaj post
Od "ljubavnih iluzija" nema niti govora budući da kada te Škorpion ščepa ne pušta te tako lako, tako da se uzdam u soluciju "strpljen-spašen". Da sam "strpljena" (trpljena) to je bjelodano a o spašavanju ćemo vidjeti i nadam se doživjeti nagodinu u tom periodu o kojem pričaš pa kako god bilo, na ovaj ili onaj način. Svakako ti puno hvala na pojašnjenjima.
Astrološki zanimljiv primjer funkcioniranja samih astroloških ciklusa, gdje se praktički "ponavljaju" promjene unutar doma kakve su nastale prilikom udaje i onih koje su se zbile tijekom ove i one koje će se zbiti do kraja iduće godine...
( Pl aspekt na Sa )
Praktički bi se moglo reći da je suprug "poslužio svojoj svrsi" - stvaranje vlastitog doma, čemu je jednostavno istekao rok trajanja i dalje nema svoje svrhe...

Prema tome rezultat ovakvog aspekta nakon perioda 2013 - 2014 godine bit će jednak kao i onda nakon vjenčanja... nakon jeseni 77 godine
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Old 25.09.2013., 17:37   #1953
Nastavak teme.
Fish 1968 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.