Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2015., 19:03   #1
Obrtu banka zatvorila ziro racun

Pozdrav i sretna nova!

Imam problem i bit cu zahvalna na svakoj informaciji.
Vlasnica sam obrta (pausal) i vec sam neko vrijeme blokirana od strane porezne. To me ne brine jako, jer je posao krenuo i mislim da cu za neko vrijeme podmiriti taj dug.
Kako mi je racun blokiran, banka nije sebi mogla naplacivati naknadu za vodjenje racuna, te je nastao dug zbog koheg su mi zatvirili racun.
Zanima me da li tko zna iz prve ruke da li koja banka otvara racune blokiranim poduzetnicima?
Takodjer me zanima da li mogu ' normalno' raditi dok to ne rijesim, ili da privremeno zatvorim obrt? Ne treba mi neka kazna i sl..
Radim iskljucivo sa gotovinom.
Hvala unaprijed.
fl0rentinaflo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 20:28   #2
Ovo je sigurno PBZ.
Imam takav slučaj da su obrtniku zatvorili poslovni račun. I imam slučaj da su djelatniku zatvorili tekući račun isto zbog ovrhe samo su djelatnika obavijestili a obrtnike ne.

Ako se nevaram, kod nas poduzetnik mora imati otvore poslovni račun u banci. Iako znam da OPG sve radi preko tekućeg jer je jedan od prvih OPG u mom mjestu i banka nije vjerojatno znala da mu treba otvoriti normalan poslovni račun.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 19:37   #3
Da, radi se o Pbz-u.
Stvarno sam u panici..slala dam im mailove, zvala od svog osobnog bankara, preko sluzbe za prigovore..nista, nitko nije mjerodavan za takve slucajeve. Zanimljivo. Bilo bi sve ok kad bih mogla otvoriti racun u drugoj banci, ali to naravno nije moguce zbog blokade.
fl0rentinaflo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 20:20   #4
Znam da je Poštanska banka otvarala račune poduzetnicima koji su u blokadi tj. otvore novi račun i prenesu blokadu ili ovrhu sa zatvorenog računa u nekoj drugoj banci.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 23:06   #5
Postanska? Hvala puno na informaciji, njih jos nisam kontaktirala. Odmah saljem upit!
fl0rentinaflo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 18:38   #6
Quote:
fl0rentinaflo kaže: Pogledaj post
Postanska? Hvala puno na informaciji, njih jos nisam kontaktirala. Odmah saljem upit!
Meni je isti slučaj pa me zanima jesi li uspila u poštanskoj banci.
mmilo42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 07:24   #7
Quote:
mmilo42 kaže: Pogledaj post
Meni je isti slučaj pa me zanima jesi li uspila u poštanskoj banci.
Poslala sam im upit, nisu odgovorili..mislim da su spojili mozda ove neradne dane. Ako danas ne odgovore na mail, zovem ih. Pa cu javiti sta su rekli.
fl0rentinaflo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 09:46   #8
Evo da javim... Hrvatska postanska banka otvara poslovne racune obrtu u blokadi.

Jos cekap odgovor od raiffeisen i splitske banke.
fl0rentinaflo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 17:09   #9
Quote:
fl0rentinaflo kaže: Pogledaj post
Evo da javim... Hrvatska postanska banka otvara poslovne racune obrtu u blokadi.

Jos cekap odgovor od raiffeisen i splitske banke.
otvorio sam u poštanskoj u splitskoj nemože.
mmilo42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 18:51   #10
I raiffeisen odgovorili negativnp. Ocito da je onda moguce jedino u hpb-u.
fl0rentinaflo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:23.