Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2015., 17:33   #1
Startup pomoć

Pozdrav,

imam firmu koja je neko vrijeme mirovala, a sad iz raznoraznih razloga želim ponovo pokrenuti poslovanje.
Ideju imam, ali nemam znanja o "vođenju poslova", organizaciji.... Zapravo niti sam ne znam što da napišem - jer niti ne znam što mi treba, na što trebam osobito paziti,, od kuda da krenem?
Pomalo me strah skočiti u vodu.
Jel postoje kakvi materijali ili bilo koje informacije koje bih mogao pročitati čisto da mi daju ideju o tome kako plasirati proizvod na tržište, što da napravim kada se suočim s prvim problemima, kako su drugi rješavali iste probleme kod pokretanja posla i slično..

Na što uopće trebam paziti ? Ima li kakva agencija/firma što god koja bi mogla davati savjete za malu firmu poput moje za neku buduću dobit ili neku razumnu naknadu ?

Pls pomagajte sa savjetima.

hvala!
Franjo Lola Tahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 19:35   #2
Quote:
Franjo Lola Tahi kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam firmu koja je neko vrijeme mirovala, a sad iz raznoraznih razloga želim ponovo pokrenuti poslovanje.
Ideju imam, ali nemam znanja o "vođenju poslova", organizaciji.... Zapravo niti sam ne znam što da napišem - jer niti ne znam što mi treba, na što trebam osobito paziti,, od kuda da krenem?
Pomalo me strah skočiti u vodu.
Jel postoje kakvi materijali ili bilo koje informacije koje bih mogao pročitati čisto da mi daju ideju o tome kako plasirati proizvod na tržište, što da napravim kada se suočim s prvim problemima, kako su drugi rješavali iste probleme kod pokretanja posla i slično..

Na što uopće trebam paziti ? Ima li kakva agencija/firma što god koja bi mogla davati savjete za malu firmu poput moje za neku buduću dobit ili neku razumnu naknadu ?

Pls pomagajte sa savjetima.

hvala!
Upiši neki seminar za poduzetnike, ima ih hrpa danas od marketinga, pravnih/ poreznih aspekti proizvodnje, pa imaš savjetodavne službe pri tijelu gdje ti je firma registrirana.
Feferon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 10:16   #3
Quote:
Franjo Lola Tahi kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam firmu koja je neko vrijeme mirovala, a sad iz raznoraznih razloga želim ponovo pokrenuti poslovanje.
Ideju imam, ali nemam znanja o "vođenju poslova", organizaciji.... Zapravo niti sam ne znam što da napišem - jer niti ne znam što mi treba, na što trebam osobito paziti,, od kuda da krenem?
Pomalo me strah skočiti u vodu.
Jel postoje kakvi materijali ili bilo koje informacije koje bih mogao pročitati čisto da mi daju ideju o tome kako plasirati proizvod na tržište, što da napravim kada se suočim s prvim problemima, kako su drugi rješavali iste probleme kod pokretanja posla i slično..

Na što uopće trebam paziti ? Ima li kakva agencija/firma što god koja bi mogla davati savjete za malu firmu poput moje za neku buduću dobit ili neku razumnu naknadu ?

Pls pomagajte sa savjetima.

hvala!
Pozdrav,

Ne znam iz kojeg ste grada, ali mogu vam općenito kazati slijedeće:
- Imate mnogo dobrih savjeta na net-u (za početak)
npr. http://www.poslovni.hr/startup-i-vas...uzetnik-222846
Imate www.zaokret.com (knjiga Kristine Ercegović Sam svoj gazda, knjiga Inge Lalić Kako pokrenuti vlastiti biznis.....). Postoji i Business Cafe na kojem se nalaze i umrežuju poduzetnici..
Mnogo toga ima i na internetu, samo treba krenuti u potragu..

Na You tube-u imate dosta tutoriala, pretplatite se na neke kanale uspješnih poduzetnika.. Meni su te stvari od velike pomoći.. Mada sam završila ekonomiju i radim već 10 godina, uvijek možeš nešto novo čuti, naučiti..

Nadam se da sam barem malo pomogla..

Sretno!
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.