Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2016., 18:27   #1
Zvuk na laptopu ne radi

OK, ne znam je li ovo odgovarajući forum, slobodno premjestite/izbrišite/spojite, ali dajte mi makar dan dva da imam temu pa da netko pomogne ako zna.

Znači već 2 godine imam acer laptop, tj nešto više, garancija je istekla, a odnedavno imam neriješive probleme sa zvukom. Znači, na slušalice čujem sve normalno, dok bez njih ne čujem ništa osim ako ne "namasiram" rupu u koju se stavljaju slušalice. Što bi reklo, taj ulaz je otišao kvragu, očito, ali ne znam kako to riješiti. Pokušao sam pročačkati i ništa. Očito nije do postavki ili programa već je čisto hardverske prirode problem, pa bih stvarno cijenio ako netko zna što da napravim. Ovako imam dojam da ću ga tresnuti od pod ako zakržlja kad budem živčan
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 19:16   #2
U neki malo bolji servis gdje će ti staviti novi konektor za slušalice, druge nema.
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 21:23   #3
Ček, što će mu novi konektor za slušalice, ako jedino na slušalicama ima zvuk?

Ako sam te dobro razumio, nemaš zvuka kad izkopčaš slušalice?
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 18:36   #4
kada iskopcs slusalice onda se mora prebacit na zvucnik. Njemu se ne iskopca i lap misli da je jos na slusalicama. To se nekada desavalo, meni bilo ma mobu pa nemas drugo nego da stave drugi utor. Ali jasno je da ce tu trebati odlemiti stari utor i zalemit drugi jer je to na maticnoj. Pitanje je, dali ce se to usuditi raditi.

Postoji druga mogucnost, ako zelis zvucnike koristi vanske zvucnike a ne one na laptopu.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 20:08   #5
dap, znači laptop brije da je i dalje na slušalicama. nekad kad ga malo lupnem ili promjenim položaj, pomogne.

Freyr, samo još reci, zašto se ne bi usudili to mijenjati?
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 20:18   #6
Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
Ček, što će mu novi konektor za slušalice, ako jedino na slušalicama ima zvuk?

Ako sam te dobro razumio, nemaš zvuka kad izkopčaš slušalice?
dobro si razumio, ali valjda je sam konektor pokvaren, jedino logično. čitao sam da je mnogima pomoglo ako pročačkaju ali meni ništa od toga. vrlo je iritantno ovako
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 20:25   #7
@bramafix. napisao sam da treba lemiti, a radni sat je valjda 100kuna, zaboravih koliko tocno. Pod usuditi sam mislio vise, da ce on to dugo mjenjati da se to tebi ne isplati. Rađje se informiraj na servisu, pitaj ih koliko bi to zaračunali, ja znam da laptop treba rastaviti dosta, evo kada sam ja mjenjao grafu na laptopu trebalo mi je duže da dodjem do nje, treba dost toga rastaviti, užas

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 16:44   #8
ili si jednostavno kupim neki mini zvučnik ako već želim bez slušalica

mislim, laptop je pred 2.5 godina koštao 2100 kn, mislim da se ne isplati ulaganje veće od 100 kn u popravak sitnica.
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 19:37   #9
Vjerojatno je to najjednostavnije riješenje, da
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 09:20   #10
probaj kupiti zvučnik koji ima utor za slusalice da ne moras vaditi toga iz laptopa

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 00:07   #11
a da nije problem u samim zvučnicima? preporučam da ga odneseš na servis pa da vide u čemu je točno problem pa će ti odma znait reći koliko ćeš morati iskeširati
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.