Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 12:27   #101
Quote:
coollerica kaže: Pogledaj post
Bok, ovako planiram za vikend s necacima u Dubrovnik (iz Splita), zanima me mogu li uopce prijeci granicu s njima s obzirom da idem samo ja a ne i njihovi roditelji. Jedno ima 9 a jedno 3 godine
Možeš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 13:27   #102
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Možeš.
Trebaju li mi nekakavi dokumenti ili? Logično, nemamo isto prezime, strahme da nas ne vrate nazad
__________________
Što god napravio sa životom, svejedno je; sudbina ti je odavno zapisana...
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 13:30   #103
Naravno,osobne ili putovnice.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 15:37   #104
Imam jedno vrlo, vrlo važno i hitno pitanje. Imam 17 godina, i želim ić u Australiju na mjesec dana kod cure od već dugo, dugo vremena. Prvi nam je put da se sastajemo, i tako sam sretan- ali još važnije:
Imam eVisitor visu, nemam zdravstvenih problema i to mi nije problem. Putovnica ispravna, osobna rješena i sve.
Jel mi iko može reč kakva mi potvrda treba da idem sam? Mama mi definitivno dozvoljava i upoznala je curu preko videochat-a. Sve je sigurno.

Jel mi treba dozvola od nje? Pismena, mislim? I ako treba, kakva točno, i gdje je mogu dobit?

Jedini, al mislim jedini problem koji imam su godine. Imam dovoljno (skupljao sam dvije godine) za put, samo želim znat prije nego što rezerviram. Još jedno pitanje: ako i trebam tu dozvolu, kad je dobijem, što točno s njom? Putujem Zagreb - Hama - Melbourne - Hobart. Tri leta. Hoće li Quatar pitat tu dozvolu u Hami i Melbourne-u? A što na povratnom putu? Ako je na hrvatskom, hoće li razumijet?

EDIT: Za svaki slučaj, da, putovnica je biometrička.
Scarleting is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 21:50   #105
Za izlaz našima ne treba nikakva potvrda.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 11:17   #106
Još jedno pitanje- jel dovoljna identifikacija za internacionalne letove putovnica? Jeli potrebno imat i osobnu i putovnicu? Ili samo jedno?
Scarleting is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 15:52   #107
Kontaktiraj avikompaniju s kojom letis, bez te potvrde se na takav prekooceanski let ne bi smio ni ukrcati.
Ukoliko treba (a mislim da za maloljetnika koji leti sam UVIJEK treba), otici ces s mamom do javnog biljeznika i ona ce dati pismenu izjavi o suglasnosti koju ce potpisati uz uvid u osobnu iskaznicu/OIB.
Tada tu potvrdu odneses kod sudskog tumaca za engleski i on ce je prevesti i ovjeriti.

Ne zamjeri sto pitam (jer ne pitam iz znatizelje nego da ti pomognem), gdje je otac u toj prici? Jer ako su ti roditelji razvedeni ali dijele skrbnistvo i on mora dati izjavu.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 16:43   #108
Adult je 16+ sto se tice avio kompanija.

IATA kaze da netrebas nista, ali nikad neznas kakve zakone imaju zemlje odakle kreces i gdje dolazis (pogotovo debilni zakoni u hrvatskoj).

EU kaze da radis kaj oces 16+ ako imas biometricki pasos.
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:06   #109
U Hrvatskoj nakon 14-te putuješ sam i bez potvrda.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 21:02   #110
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Kontaktiraj avikompaniju s kojom letis, bez te potvrde se na takav prekooceanski let ne bi smio ni ukrcati.
Ukoliko treba (a mislim da za maloljetnika koji leti sam UVIJEK treba), otici ces s mamom do javnog biljeznika i ona ce dati pismenu izjavi o suglasnosti koju ce potpisati uz uvid u osobnu iskaznicu/OIB.
Tada tu potvrdu odneses kod sudskog tumaca za engleski i on ce je prevesti i ovjeriti.

Ne zamjeri sto pitam (jer ne pitam iz znatizelje nego da ti pomognem), gdje je otac u toj prici? Jer ako su ti roditelji razvedeni ali dijele skrbnistvo i on mora dati izjavu.
Bio sam na MUP-u, nebi trebala nikakva potvrda. Ali ic cu kod javnog bilježnika za svaki slučaj, neće škodit.

Otac je otišao odavno, nemamo kontakt s njim i imamo potvrdu da punomoć za sve pravne dokumente o meni ima mama.

Jel mi treba osobna za prekooceanski let? Ili jel mogu samo s putovnicom?
Scarleting is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 21:58   #111
Putovnica.
provjeri da li ti treba zdravstveno putno osiguranje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 22:36   #112
malodobna djeca sa isteknutim dokumentima

pozzzz.......

Interesira me do koliko godina može maloljetno dijete uz pratnju roditelja (obadva) preć granicu bez dokumenata (RH državljani. Iz RH u Bosnu)
emil 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 08:44   #113
Nema prijelaza bez osobne ili putovnice bez obzira na godine osim u slučaju da se rodi u putu u stranoj državi (a i to bi prošlo uz debelu volju granične policije)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.