Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2008., 23:01   #21
kako god bilo ti gubis na tome, jer nije samo u pitanju benzin, u pitanju je kao sto je netko gore vec spomenuo registracija, servis, amortizacija auta itd. itd.
2 kn je fakat malo za to i nedovoljno, no medutim vecina firmi placa 2,00kn, ebiga
jel ti o tome ovisi posao?
jer ako ne bolje bi bilo , obzirom da bezin raste i raste i rasti ce, da velis da ti se je pokvario autic i nek ti daju neki svoj
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 15:18   #22
Quote:
Markoleo kaže: Pogledaj post
2kn/km *100 km = 200 kn
200 kn /9 kn = 22.22 litre

a auto ti sigurno ne troši toliko.
daj nemoj pricati gluposti, kako ti se moze isplatiti 2kn/km???
ti najprije platis taj auto najmanje 10 000€

uracunaj osiguranje, tehnicki,amortizaciju,servise ...nije isto ako s autom prolazis 10 000 km privatno ili jos 20-30 ooo km za firmu(servisni intervali,gume itd.)
iznajmi auto u rent a caru pa samo plati benzin koji je u EU(njemacka) 1.5 € i vozi se pa cu te pitati...

zato ne pricaj gluposti!
__________________
Što ovca ležeć vidi, nije daleko !
http://youtube.com/watch?v=rcbchRnTTr4
hasewa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 23:00   #23
Da malo dignemo ovu temu iz mrtvih, ja već 2god radim kod goniča robova i gulikože koji mi daje 1kn po km...jel mi tko može iskopati koji noviji zakon koji mi daje za pravo da mu se zakonski protivim jer moje riječi ne dolaze do nikoga...moram imati sve crno na bijelo...

Radi se o privatniku, koji njega zakon uopće obvezuje da mi plaća išta...jebem ti usranu državu!?
Dirk Pitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 23:14   #24
Quote:
Dirk Pitt kaže: Pogledaj post
Radi se o privatniku, koji njega zakon uopće obvezuje da mi plaća išta...jebem ti usranu državu!?
Zakon ga obvezuje da ti isplati plaću. On ti po kilometru može isplatiti do 2 kn neoporezivo za korištenje osobnog automobila, ali to nije zakonska obveza. No, ni ti ne moraš imati auto i koristiti ga u službene svrhe, osim ako to niste posebno ugovorili ugovorom o radu (a i to je upitno da li se smije).

Dakle, to, osim neoporezivog dijela, nije stvar državne regulacije.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 23:22   #25
Suma sumarum...take it or leave it...

Znači njega ništa zakonski ne obvezuje na neku minimalnu cifru po km koju mi mora isplatiti?

Stvar je u tome da firma ima ugovor sa jednom državnom javnom službom pa me zanima koliko šef naplati od njih taj svaki km koji firma napravi izvršavajući poslove...ako netko zna kako je to regulirano zakonski?

Većina ljudi ide firminim autima a nas nekoliko koji smo dislocirani od same firme idemo svojim autima i zato dobivamo kunu po kilometru a bogami mjesečni prosjek je nekih 1500km ako ne i više koji se naprave za prokletog poslodavca...
Dirk Pitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 23:33   #26
Quote:
Dirk Pitt kaže: Pogledaj post
Suma sumarum...take it or leave it...

Znači njega ništa zakonski ne obvezuje na neku minimalnu cifru po km koju mi mora isplatiti?
Ne, to je tvoja dobra volja što koristiš privatni auto.

Quote:
Dirk Pitt kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da firma ima ugovor sa jednom državnom javnom službom pa me zanima koliko šef naplati od njih taj svaki km koji firma napravi izvršavajući poslove...ako netko zna kako je to regulirano zakonski?
Nije, naplati koliko su se dogovorili.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 21:44   #27
da li postoji određeni minimum koliko poslodavac smije isplatit stalno pričate o do 2 kn neoporezivo... dal postojim minimum??
veco009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:15   #28
Quote:
veco009 kaže: Pogledaj post
da li postoji određeni minimum koliko poslodavac smije isplatit stalno pričate o do 2 kn neoporezivo... dal postojim minimum??
Postoji, 0 kuna, voziš besplatno za firmu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 10:21   #29
Quote:
Dirk Pitt kaže: Pogledaj post
... zato dobivamo kunu po kilometru......
Poslodavac nije u prekrsaju, a postoje tri mogucnosti:
A) Pomiriti se sa tim
B) Neimati vlastiti auto
C) www.moj-posao.net
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 11:07   #30
n.pr cijena eurosupera 14.12.2004 bila 6,72kn a nadoknada 2,02kn/km (30%).
Danas je 2kn/km na cijenu 9kn!!! Ako godišnje radite 30000km - matematika ide ovako:

Po starom: 30000 Km 2,7 kn/km = 81000kn
Sada: 30000Km x 2kn = 60000kn

- 21.000Kn/god




To je nepošteno!
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 11:38   #31
Vožnja osobnog auta u službene svrhe, pod uvjetom da vam poslodavac isplačuje 2 kn po km, je relativno isplativa i ovisi o tome: koje klase auto koristite, koje godište je auto, koliko kilometara prelazite, koje gorivo koristite. Iz osobnog iskustva mogu reći da nije isplatljivo voziti za firmu svoje auto.

Veliki je rizik...

Zadnje uređivanje Katrin : 28.12.2010. at 14:48.
STAN B7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 16:59   #32
Ako poslodavac isplacuje 2 kn po prijedjenom kilometru djelatbiku za koristenje privatnig automobila u slubene svrhe,da li je on duzan nafoknaditit i ostale troskove nastale na putu,tipa cestarina,parkirne karte i sl. ili se ti troskovi pokrivaju iz dnevnice?
rokokoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 19:16   #33
Quote:
rokokoko kaže: Pogledaj post
Ako poslodavac isplacuje 2 kn po prijedjenom kilometru djelatbiku za koristenje privatnig automobila u slubene svrhe,da li je on duzan nafoknaditit i ostale troskove nastale na putu,tipa cestarina,parkirne karte i sl. ili se ti troskovi pokrivaju iz dnevnice?
U pravilu ih poslodavac pokriva kroz troškove puta.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 20:57   #34
Quote:
rokokoko kaže: Pogledaj post
Ako poslodavac isplacuje 2 kn po prijedjenom kilometru djelatbiku za koristenje privatnig automobila u slubene svrhe,da li je on duzan nafoknaditit i ostale troskove nastale na putu,tipa cestarina,parkirne karte i sl. ili se ti troskovi pokrivaju iz dnevnice?
Naravno da ti i to mora nadoknaditi, prilozis racune, R1 i ublagajnu firme. NikadNisa
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 22:19   #35
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Naravno da ti i to mora nadoknaditi, prilozis racune, R1 i ublagajnu firme. NikadNisa
naišla sam na tumačenje di stoji da se ti nastali troškovi na putu isplaćuju samo kod korištenja službenog automobila, ne i kod privatnog. da se ostali nastali troškovi ne mogu zasebno priznati već se isplaćuju iz dnevnica pa me to zbunilo
rokokoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 00:08   #36
Quote:
rokokoko kaže: Pogledaj post
Ako poslodavac isplacuje 2 kn po prijedjenom kilometru djelatbiku za koristenje privatnig automobila u slubene svrhe,da li je on duzan nafoknaditit i ostale troskove nastale na putu,tipa cestarina,parkirne karte i sl. ili se ti troskovi pokrivaju iz dnevnice?
Nema zakona ili pravilnika koji to određuje, sve ovisi o dogovoru s poslodavcem.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2022., 18:22   #37
S obzirom na cijene goriva sad bi drzava trebala priznavati naknadu vecu od 2kn/km. Ta cijena je vec neisplativa.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2024., 14:35   #38
Pozdrav,

molim odgovor na pitanje...

Moram li ja koristiti svoj privatni auto u službene svrhe?
Nitko ne pita, jeli to Vama ok, auto ispravan, imate li odgovarajuće gume,
imaš li za troškove, već samo ajd ti na put...

Zašto bi je svoje vozilo koristila za posao???
Deni.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2024., 14:50   #39
Moraš? Ne. Osim ak negdje nisi nekaj potpisala (u što sumLJAm).

No recimo, uprava je kolegama dala naputak kada trebaju doći na adresu uprave (mi smo izdvojeni pogon) izvole doći svojim prijevozom. No, to je isključivo krivnja kolega, jer "poziv u bazu" dođe prije početka radnog vremena, a kolege su znale ostat i 45 minuta NAKON početka, "tražeći" službeno vozilo. Naravno da je meni dosta 10 minuta ujutro da vidim tko kud ide i da im rasporedim nešto.

A ovo za ispravnost, nadam se da je zajebancija.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2024., 15:51   #40
Nisam ništa potpisala... niti mi je na dogovoru za posao bilo rečeno da se to očekuje od mene ....

Nažalost to je danas pod normalno da poslodavac traži, i većina sluša bez prigovora

Naravno da je ispravan...
Deni.m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.