Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2006., 14:59   #1
Prosjek ocjena za postdiplomski

Zna li netko koliko mora biti minimalan posjek ocjena za upis postdiplomskog(konkretno na tehničkim fakultetima)?

Prije je za doktorat bilo 4,0 , a za magisterij 3,5 (ili nešto niži uz preporuku profesora)
No, kako je po Bolonji ostao samo doktorat, navodno je prosjek spušten na 3,5

Zna li netko više o tome, hitno je!?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 18:01   #2
Teoretski mozes s bilo kojim prosjekom ako te profa uvuce u postdiplomski! Inace, mislim da je potrebno imati minimalni prosjek 3,5.
__________________
Elves seldom give unguarded advice, for advice is a dangerous gift, even from the wise to the wise, and all courses may run ill.
Erhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 21:27   #3
ili >3 + dvije preporuke...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 23:38   #4
Heh, kako smo svi upuceni Koliko je meni poznato ako imas >3.5 mozes bez ogranicenja, a ako imas manje (bez obzira koliko), treba ti potpis tri profesora.

Hm.. pretpostavljam da bi netko trebao provjeriti medu nekim propisima Meni se ne da... fjaka..
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 10:44   #5
Quote:
The_Equilibrist kaže:
Heh, kako smo svi upuceni Koliko je meni poznato ako imas >3.5 mozes bez ogranicenja, a ako imas manje (bez obzira koliko), treba ti potpis tri profesora.

Hm.. pretpostavljam da bi netko trebao provjeriti medu nekim propisima Meni se ne da... fjaka..
mislim da je broj preporuka različit kod pojedinih faksova, a prosjek od 3,5 zajednički svima, ma da lahko i tu može bit razlika.
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 00:10   #6
Quote:
decec kaže:
Zna li netko koliko mora biti minimalan posjek ocjena za upis postdiplomskog(konkretno na tehničkim fakultetima)?

Prije je za doktorat bilo 4,0 , a za magisterij 3,5 (ili nešto niži uz preporuku profesora)
No, kako je po Bolonji ostao samo doktorat, navodno je prosjek spušten na 3,5

Zna li netko više o tome, hitno je!?
Dakle, za doktorski studij je traženi prosjek 4,0 ili 3,0 uz 2 preporuke sveučilišnih nastavnika.
trommel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 00:12   #7
min 3,5 + dvije preporuke (tako sam ja morala)
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 08:44   #8
Ako je 3,5 + preporuke ili, kako neki kažu, čak 3,0 onda nemaš beda i ne moraš dizati prosjek A s preporukama ionako ne bi trebao imati problema
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 16:15   #9
Quote:
Natch kaže:
min 3,5 + dvije preporuke (tako sam ja morala)
Iz toga se lijepo vidi da nijedan sustav nije savršen
__________________
The knowledge of the wise
The justice of the great
The prayers of the righteous
And the valor of the brave
AthasOfLordaeron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 20:10   #10
Quote:
AthasOfLordaeron kaže:
Iz toga se lijepo vidi da nijedan sustav nije savršen
ne kuzim?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 20:44   #11
Quote:
AthasOfLordaeron kaže:
Iz toga se lijepo vidi da nijedan sustav nije savršen
Ja ne vidim.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 13:13   #12
Prije bolonje je bilo 3,5 za sve. Sad po bolonji je situacija nešto, po meni, bolja. Naime, boduju se samo stručni predmeti i iz njih prosjek treba biti 4,0 a iznimo može i niži.
Meni se to čini boljim, jer zašto bi mi npr. strani jezik koji mi ne ide rušio ukpuni prosjek? Novi mi se način čini boljim ali ja nažalost ne studiram jer je za to ovdje na mom području potrebna debela veza
Vrata Zapada is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 17:59   #13
Koliko ja vidjeh u 6.mj.natječaj na svom faksu (FF) svaki odsjek je sam odredio.. negdje 3,5 a negdje 4,0.. i tko nema, da, trebao je preporuke ili na neki prijemni...tak neš...
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:47   #14
Bok narode,

Obnavljam ovu temu, jer me zanima slijedeće. Od kad su dipl.ing. automatski unaprijedili u magistar, zanima me što i kako sada sa postdiplomskim, te koji uvjeti vrijede vezano za prosjek ocjena. Da li se može upisati postdiplomski sa prosjekom većim od 3, ali manjim 3,5 te koju titulu donosi postdiplomski.
Gdje bi se to moglo naći u službenim dokumentima, ako ima negdje na netu.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 18:53   #15
Pozdrav svima, na kratko ću ponovno otvoriti ovu temu, ako postoji neka druga tema za koju bi moje pitanje bilo primjerenije u tom ga slučaju admin može prebaciti tamo.

Dakle situacija je slijedeća, želim upisati postdiplomski studij Fizika (ne znam dali je bitno navesti smjer) na pmf-u Zagrebu. Ali stvar je u tome što imam prosjek ocjena na diplomskom studiju manji od 3.5 . Pročitao sam da su potrebne dvije preporuke sveučilišnih profesora ali kvaka je u tome što ja nisam studirao u Zagrebu a moj odgovor na upit, koji sam mailom poslao u referadu Fizičkog odsjeka na pmf-u, je bio da preporuke moraju doći od profesora na Fizičkom odsjeku. Pa sada me zanima kako i na koji način mogu dobiti preporuke, i mogu li ih uopće dobiti pošto me konkretno ti profesori u životu nisu vidjeli?

Hvala svima na potencijalnim odgovorima.
ozus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 08:00   #16
@ozus

Ponovi upit voditelju poslijediplomskog studija na PMF-FO (i naglasi da nisi studirao tu) ili se javi nekom od profesora na svom fakultetu da te preporuče svojim kolegama s PMF-FO.
una_muchacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 16:30   #17
Gleda li se samo prosjek ocjena s diplomskog studija ili se objedinjuje prosjek diplomskog i preddiplomskog??
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 19:29   #18
Sve se gleda, koliko su mi kolege rekli.
Ja sam studirao po starom (moj je prvi post u ovoj temi) tako da su svih 5 godina ulazile u prosjek.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.