Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 12:27   #1
vip ovrha

pozdrav molim za savijet ili pomoć naime kod poslodavca mi je stigla ovrha od odvjetničkog društva da mi se skida 1/3 plaće što su na obračunu i napravili radi se o dugu prema vipu iz 2007 god.zvao sam vip oni su me naravno preusmjerili odvetničkom društvu.u vipu mi tvrde da su prošlu godinu slali pismo za nagodbu dok u odvjtničkom tvrde da nisu slali pismo sad više ne znam jel pismo slao vip ili odvjetnik ali sve u svemu ja nikakvo pismo nisam primio od nikoga ne samo prošle god.već ne znam da sam u zadnjih 5,6,7 god primio neko pismo u vezi tog.navodno je glavnica duga oko 3000 kn.dok je s kamatama to oko 3 put veće,u razgovoru s odvjetničkim društvom su mi samo rekli da je to dug iz 2007 i da je 2011 bilo 2 uplate preko finei da nakon tog fina nije vršila uplate pa su sad poslali ovrhu kod poslodavca.tražio sam da mi dostave papire o dugu i uplatama ali su rekli da mi mogu dostavit samo koliki je iznos..ovo mi je sve malo čudno ne znam što da radim pitao sam da li se mogu nagoditi i platiti glavnicu ali navodno ne mogu moram platit sve
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:43   #2
Imao sam slične stvari, dug 4000 a skupa s finom 12500kn. Platio i opametio se.
Potrudi se platiti nekako jer protiv mafije da ih u paketu nazovem se ne isplati.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 19:08   #3
ma to je banda lopovska,sitni kokošari.još mi tvrde da su mi slali pismo nagodbe....a na kraju me uskraćuju za informacije...
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 19:24   #4
a o čemu ti pričaš prijatelju....??? jesi ti ikad zaprimio prijedlog za ovrhu ili nisi, čemu se ti sada čudiš? jel imaš uredno prijavljeno prebivalište i tamo se nalaziš godinama? kakve nagodbe??? kakve to ima veze sa vezom i blokadom plaće?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 12:47   #5
neka dokažu da su ti poslali opomenu i na temelju čega.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 23:09   #6
Znam da ti nije neka luda utjeha , ali dali vidis koliko bi problema manje bilo da nisi uzeo tu nepotrebnu, skupo, i na kraju krajeva za tebe ocigledno nepriustivu preplatu 2007e godine?

Sad otvori zasticeni i otplati dug kroz mjeseca.Platit ces skolu, nisu to ni neki novci ako ce te nauciti za ubuduce.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 18:57   #7
Pozdrav,

zanima me ako mi je došlo rješenje od javnog bilježnika da trebam platiti račun za telekomunikacije iz 2015. god. Imam pravo na prigovor u roku 8 dana, imam li se pravo pozvati na zastaru prema čl. 232. ZOO (1godina za telekomunikacije) ili se tu primjenjuje čla 233 zoo prema kojem je zastara 10 godina.

Unaprijed hvala na odgovoru
interdescant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 20:40   #8
godina dana je zastara ali po 100 ti put gleda se kad je JB primio prijedlog za ovrhu a ne ti...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.