Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2017., 21:14   #2141
zhuta bas mi je zao. 😔
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 21:16   #2142
Zhuta, baš mi je žao
Ja počinjem s Klomifenom, ali nisam sigurna kak da ga pijem. Iz bolnice su mi samo napisali da ga pijem po uputama i dođem 10. dan ciklusa. E sad, u uputama o lijeku piše da se pije od 5og dana ciklusa, a ginekolog mi je rekao da počnem od 3. dana 2x1tbl. Koga da slušam? Probat ću sutra zvat bolnicu, ali svejedno jel netko možda zna?
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 21:53   #2143
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Zhuta, baš mi je žao
Ja počinjem s Klomifenom, ali nisam sigurna kak da ga pijem. Iz bolnice su mi samo napisali da ga pijem po uputama i dođem 10. dan ciklusa. E sad, u uputama o lijeku piše da se pije od 5og dana ciklusa, a ginekolog mi je rekao da počnem od 3. dana 2x1tbl. Koga da slušam? Probat ću sutra zvat bolnicu, ali svejedno jel netko možda zna?
Poslušaj ginekologa, i ja sam s klomifenom počela od 3dc 2*1tbl. Možda su u bolnici mislili piti po uputama -liječnika,,ja nisam ni čitala što piše na kutiji..no ako nisi sigurna nazovi sutra...
Cekalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 22:02   #2144
Cekalica, hvala ti
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 22:09   #2145
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Zhuta, baš mi je žao
Ja počinjem s Klomifenom, ali nisam sigurna kak da ga pijem. Iz bolnice su mi samo napisali da ga pijem po uputama i dođem 10. dan ciklusa. E sad, u uputama o lijeku piše da se pije od 5og dana ciklusa, a ginekolog mi je rekao da počnem od 3. dana 2x1tbl. Koga da slušam? Probat ću sutra zvat bolnicu, ali svejedno jel netko možda zna?
I ja sam kretala od 3dc,2x1

Ali ako ti nije kasno zovi sutra gina pa pitaj

sent by air
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 09:52   #2146
Klomifene piješ od 3dc 2x1tabletu.

Sretno
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 12:03   #2147
Ja sam.pila od 2-5 dc 2x1tb....


Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:40   #2148
Hvala curke, potvrđeno mi je danas iz bolnice da počinjem 3. dan ciklusa, ali su mi napisali 2tbl odjednom. E sad sam tek zbunjena..
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 19:02   #2149
Quote:
Cekalica kaže: Pogledaj post
Patkiva slicno i ja..lijevi jajovod nemam a desni neprohodan...sto su tebi rekli zasto ti i desni nisu izvadili ako je neprohodan? Meni su rekli da su dugo razmisljali izvaditi ga ili ne ali kao nije bilo tecnosti u njemu(lijevog su mi ga zbog hidrosalpinixa izvadili) pa kao ne skodi..no mene cesto i to muci jer eto sve ostalo kod nas super a ja vec pet teansfera prosla..zadnji put spontani..bojim se da se mozda u medjuvremenu i u njemu stvorila ta tecnost a kazu da to nije dobro za embrije..ma ne znam vise sto misliti...cemu i neprohodan jajovod samo se vojim vanmaternicne zbog njega..a opet da ni njega nemam kazu da jajnici tad sporije rade iako ja nikad sa stimulacijom i dobivanjem stanica nemam problem..
Desni je izgledao fizioloski ok pa su ga ostavili.
Lijevi je izvađen zbog sactosalpinxa, a phd analizom su nasli endometriozu.
Nisu mi nista posebno poslije pricali kaj sad sa tim desnim
patkiva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 19:49   #2150
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Hvala curke, potvrđeno mi je danas iz bolnice da počinjem 3. dan ciklusa, ali su mi napisali 2tbl odjednom. E sad sam tek zbunjena..
Ja sam tako pila, obje odjednom

Slušaj doktora, svaki ima svoju proceduru, i ne možeš se ravnati po tome kako je neka druga cura pila
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 21:42   #2151
zhuta, baš mi je krivo


ja sam danas obavila prvi uzv, i baš sam se razočarana vratila. iako mi je pojačala dozu, imam samo 3 folikule. samo mi se čine velike za 6 dc - po 11 mm su. možda je jačina doze otišla na debljanje folikula a ne na količinu. rekla mi je dr, vi ste znali da bude tako (obzirom da sam ja tržila jaču dozu). bog te pitaj kako bi bilo da sam ostala na manjoj dozi. možda ne bi opće reagirala. sad se samo nadam da će te tri biti pune i da će js biti ok zrelosti.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 22:46   #2152
panika nemoj odmah gledati crno, ima šanse da se još koji folikul pojavi. Vjerujem da će nešto biti u ovima. Daj me podsjeti što si i u kojim dozama, ako znaš, uzimala zadnji put i kako je prošlo?
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:47   #2153
Quote:
panika i ja kaže: Pogledaj post
zhuta, baš mi je krivo


ja sam danas obavila prvi uzv, i baš sam se razočarana vratila. iako mi je pojačala dozu, imam samo 3 folikule. samo mi se čine velike za 6 dc - po 11 mm su. možda je jačina doze otišla na debljanje folikula a ne na količinu. rekla mi je dr, vi ste znali da bude tako (obzirom da sam ja tržila jaču dozu). bog te pitaj kako bi bilo da sam ostala na manjoj dozi. možda ne bi opće reagirala. sad se samo nadam da će te tri biti pune i da će js biti ok zrelosti.
Bolje 3 kvalitetna nego hrpa njih nekvalitetnih.
Moji su bili na 8dc 15 i 16 mm.... štopericu sam dobila 9dc, a punkcija je bila na 11dc. Tak da ne brini o tome da je prerano, bitno da one lijepo sazriju i da je endometrij dobar.
vienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 17:56   #2154
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
panika nemoj odmah gledati crno, ima šanse da se još koji folikul pojavi. Vjerujem da će nešto biti u ovima. Daj me podsjeti što si i u kojim dozama, ako znaš, uzimala zadnji put i kako je prošlo?
evo ovako: 2-6dc 225 ovaleap, 7-8 dc 175 ovaleap, 9-12 dc isto + cetrotide, 12 dc ovitrelle u 21 sat, punkcija 14 dc. 8 folikula, aspirirano 6 js, 3 zrele, 2 oplođene, 17dc transfer. biokemijska.
iako sad gledam nalaz od prošlog puta, tamo su tek 11 dc vidli svih 8, prije je bilo 3+3 (znači postoji šansa da se još koja pojavi sutra ili do subote )
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 10:39   #2155
evo me s uzv. pojavili se još 3 ali su premali i dr je rekao da neće nositi js. sutra opet uzv i vjerojatno štoperica, i punkcija u nedjelju.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 10:13   #2156
Kolike su sanse da mi se pojavi koji lijepi folikul ako sam na stimulaciji i 6dc je samo jedan normalni i veliki a endo vec lijepo zadebljan??? Reakcija uzasna, a amh odlican, prvi stim.isto ocekivano dobar, a ovo grozno... Realno znam da je moguće ali koliko ce se iz njih uspjeti nešto kvalitetno uloviti, e to je drugi par opanaka
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 12:15   #2157
početnica a koliko je bilo antralaca na početku ciklusa?
Samo si na puregonu? Koliko?

Uz taj jedan veliki, ima li koji manji?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 13:08   #2158
Ima manjih ali jako su mali i ne znam koliko ih ima. Samo 150iu a sad je dodan orgalutran
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 13:35   #2159
Kod mene je prvi stimulirani bila slična situacija, isto osmi dan ciklusa mi je rečeno da je sve sitno nije ih ni mjerio samo napisao sitno i rekao da ih ima dosta na oba jajnika ali da su premali, no ja sam koristila 225iu puregona, i na kraju su se dobro razbudili, imala sam 13 stanica tako da, stignu oni još narasti...
Cekalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 18:46   #2160
Pa kako tak malo
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.