Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2017., 19:03   #2461
Koja je ovo živina, neki pauk nešto? (Netko me pitao jel krpelj, po meni je to preveliko..)
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 22:02   #2462
lol, krpelj sigurno nije. Fotka je mutna za preciznu determinaciju. Možebitno neki jumping spider po položaju nogu i tom specifičnom abdomenu koliko se iole može primijetiti, ali upitno skroz...
Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:47   #2463
I ja bi rekel jumping spider.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 15:44   #2464
Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post
ljudi, pomoć!

pisala sam već na ovoj temi o nekakvim malim spodobicama koje mi opsjedaju jednu sobu...
Neki su rekli da bi mogli biti brašnari. Pregledala sam svaki kutak kuće, kuhinju, špajzu i svu hranu sam pregledala i nigdje, ali baš nigdje nema tih bubica!!! a i ne liče mi baš na brašnare.. oni su više duguljasti..

Uglavnom, nisam stavila dobre slike, pa sam ih sada opet uslikala par puta da ih vidite! bolje slike uslikati ne mogu!!!

nadam se da ćete pomoći u otkrivanju jer sam prešla čitav internet i ne mogu naći ništa o njima.

Uglavnom, samo se nalaze u jednoj sobi, i to samo u jednom čošku sobe,(kod prozora). Nigdje drugdje ih nema! malo hodaju sim tam, i nakon nekog vremena same krepaju,... čitavo čudo ih imam na prozorskoj dasci. Sve sam već par puta očistila, pregledala i pošpricala biokill-om. nema ih par dana i onda se opet pojave na neku foru. Stvarno ne znam otkud dolaze... Cijelu sobu sam pretumbala već 100 puta i nigdje ih nema osim u tom jednom čošku. Luda sam više.

No dobro, evo slike(već sam samoj sebi postala dosadna)






Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post
U jednoj sobi već zadnja 2 tjedna pronalazim male spodobice...
Ful su male, možda 2 mm, smeđe/tamno smeđe i lete... Nekako me podsjećaju na bubamare jer imaju sličan "oklop"... Sve ih potamanim i idući dan ih opet nađem, pun pod i na prozorskoj dasci... Mrtve... Znači, one same nekako uginu... Ove koje su žive, šetaju po stropu i zidovima...
Uslikala sam, ali nisu baš dobre slike.. Bila bih vam jako zahvalna da saznam o kojoj je bubi riječ i kako da ih se riješim... Hvala





Pozdrav,
Imam isti ovaj problem. Da li netko zna o kojim bubama se radi, kako ih se rijesiti, da li su opasne, cime se hrane itd? Kolegici natrag u 2012. nitko nije dao neki koristan savjet..
Unaprijed hvala
eN!gmA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 20:53   #2465
Quote:
eN!gmA kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam isti ovaj problem. Da li netko zna o kojim bubama se radi, kako ih se rijesiti, da li su opasne, cime se hrane itd? Kolegici natrag u 2012. nitko nije dao neki koristan savjet..
Unaprijed hvala
biokillom
luna_lunatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 09:23   #2466
napast u stanu

Zna li netko kakva je ovo gusjenica/stonoga? odjednom su mi preplavile dnevni boravak, u zadnjih par dana sigurno 30, a dotad se nikad nije pojavila.
Ne znam otkud izviru...živimo na 4. katu u zgradi, nikakvo drveće nemamo ispred, palo mi napamet cvijeće s balkona (zemlja) ali ne vidim ihnikad na balkonu ili po zidovima, samo na parketu dnevnog...

http://i68.tinypic.com/2rorh5k.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 22.05.2017. at 10:33. Reason: prevelika fotografija
lumbo13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 15:19   #2467
Eto ja jučer sve što vegetira na mojem balkonu poprašila Neopitroidom...
Ali ovo čudo ne reagira.
Uhvatih i danas jednog kako se nonšalantno sprešetava po tanjuriću na kojem mi stoji teglica u kojoj pelcam poleženicom Dichondru silver frost.
Dakle, kao što na nekoj drugoj temi napisah, jučer su mi dva haračila po balkonu. Jedan na paprici, drugi na jagodi, a danas eto ovo...
A smrdi gore od smrdljivog Martina, jer je barem osam puta manji od njega, a smrad je intenzitetom isti, možda čak i jači.
Evo fotke pa ako netko zna što bi to moglo biti, neizmjerno ću cijeniti odgovor. Posljednje što mi treba je najezda te gamadi.
Trudila sam se uslikati najbolje što sam mogla, a još a propos opisa, mogu reći da je veličine cca 5-6 mm, ima prozirna krilca i smrdi k'o kuga kad ga se liši života...

Evo fotke:

http://imgur.com/THiQo6T

I evo jedna koja mi je uljepšala dan...
Nisam ekspert, ali bih rekla da je to neki mladi Bumbarčić...
Ako griješim, neka me netko ispravi.
Uglavnom, uredno mi dolazi na Bakopu na doručak, ručak i večeru, posljednja tri dana...
I baš mi je slatkićki...

http://imgur.com/PVRA5qz

Zadnje uređivanje Bolesna : 30.05.2017. at 15:32.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 20:56   #2468
Helou...
Naime, zivim na 4. katu i do sada nikad nisam imao ovakve letece bube/kukce. Uzhebale su u toj mjeri jer sudeci po ovoj akciji penetracije, vidim da im je vrijeme keksanja.
Što je ovo? https://imgur.com/a/JBlZh
Leti, veliko je skoro 2cm. Zvuk podsjeca na strsljene i slicne zivotinje. Imam feeling da mi me uboli ako mi se priblize. Nadam se ne u smislu u kojem se ove 2 bodu...
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 22:46   #2469
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Eto ja jučer sve što vegetira na mojem balkonu poprašila Neopitroidom...
Ali ovo čudo ne reagira.
Uhvatih i danas jednog kako se nonšalantno sprešetava po tanjuriću na kojem mi stoji teglica u kojoj pelcam poleženicom Dichondru silver frost.
Dakle, kao što na nekoj drugoj temi napisah, jučer su mi dva haračila po balkonu. Jedan na paprici, drugi na jagodi, a danas eto ovo...
A smrdi gore od smrdljivog Martina, jer je barem osam puta manji od njega, a smrad je intenzitetom isti, možda čak i jači.
Evo fotke pa ako netko zna što bi to moglo biti, neizmjerno ću cijeniti odgovor. Posljednje što mi treba je najezda te gamadi.
Trudila sam se uslikati najbolje što sam mogla, a još a propos opisa, mogu reći da je veličine cca 5-6 mm, ima prozirna krilca i smrdi k'o kuga kad ga se liši života...

Evo fotke:

http://imgur.com/THiQo6T
Nemam pojma koja je buba, al bih rekao da imamo isti problem. Da kucnem u drvo, trenutno ih nema. Samo me zanima imaš li kakvu brezu u blizini?
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 06:35   #2470
Quote:
Retonja kaže: Pogledaj post
Helou...
Naime, zivim na 4. katu i do sada nikad nisam imao ovakve letece bube/kukce. Uzhebale su u toj mjeri jer sudeci po ovoj akciji penetracije, vidim da im je vrijeme keksanja.
Što je ovo? https://imgur.com/a/JBlZh
Leti, veliko je skoro 2cm. Zvuk podsjeca na strsljene i slicne zivotinje. Imam feeling da mi me uboli ako mi se priblize. Nadam se ne u smislu u kojem se ove 2 bodu...
Hrust... Nece te ubosti, ne boj se .

Gdje si do sada zivio? na Greenlandu?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 07:19   #2471
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Hrust... Nece te ubosti, ne boj se .
Gdje si do sada zivio? na Greenlandu?
A što ih kokoši vole!!!!!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 15:45   #2472
Što je ovo? Crv? Polubiljka, polucrv...?

Ovo neobično stvorenje, dugačko 8-10 cm, bilo je na korovu u vrtu ispod grma graha. U prvi mah mislio sam da je korijenčić neke mlade biljčice (tako izgleda), ali to nije. Tako bi i ostalo da se to nije počelo uvijati u spiralu, kao da se želi za nešto uhvatiti.

Ovako na slici izgleda deblje, ali to nije tako. U stvarnosti je debljine vlasa ili dlake i vrlo je žilavo. Nije krhko kako izgleda na prvu.



fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 22:55   #2473
Jel zna netko što je ovo? Nova vrsta možda? Nađeno na portafonu u ZG
RogueTanuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 02:54   #2474
Sliči na stonogu
Nicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 17:59   #2475
trazila sam pauke hrvatskog primorja, ali ne nalazim tog kojeg sam jutros vidjela u stanu. velicine 5 mm, jako brz, s bijelom tockicom, te bijelim krugom. nisam ga stigla uslikati, odmaglio je. znam da nije sigurno ni crna udovica, ni krizar, ni krpelj (kojih sam vidjela previse ove godine zahvaljujuci macku). ima netko ideju sto bi to po ovom opisu moglo biti?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 23:31   #2476
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
trazila sam pauke hrvatskog primorja, ali ne nalazim tog kojeg sam jutros vidjela u stanu. velicine 5 mm, jako brz, s bijelom tockicom, te bijelim krugom. nisam ga stigla uslikati, odmaglio je. znam da nije sigurno ni crna udovica, ni krizar, ni krpelj (kojih sam vidjela previse ove godine zahvaljujuci macku). ima netko ideju sto bi to po ovom opisu moglo biti?
Možda ti ova stranica pomogne.
The Spiders of Europe and Greenland - Spider Families
Tomo1972 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 16:09   #2477
Bolje mi je da ne znam ali evo. Sad mi je na ruci bio neki cudni crv, velicine 5-7mm, jako tanak, sivo crn recimo, kad sam ga zgnjecila utroba mu je narancasta. Ne gmize klasicno ko crvi nego je priljepljen za povrsinu sa oba svoja kraja dok ostatak ne dodiruje povrsinu, pa glavom "koraca", nju zabacuje naprijed a zadnji dio onda povuce, citavo vrijeme je savinut ko naopako U, ako ste me ista skuzili.

Sad me sve svrbi i najradije bi zapalila sebe i stan jer me strah da ima te gamadi jos negdi.

Edit: evo ovaj, nasla na jutubu.
https://www.youtube.com/watch?v=A6uX3tKG1QQ
__________________
Jizz it

Zadnje uređivanje Tze : 11.06.2017. at 16:23.
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 23:27   #2478
znači imamo one male komarce crne, pa onda tigraste i oboje ostavljaju iza sebe bolne ubode.
pa onda imamo one velike smotane s dugim nogama koji se hrane cvjetnim nektarom.
i onda - danas, ispod moje noćne lampe ima jedan blago narančasto-crveni, ne kričavo, nego blage boje. ne guzica kao puna krvi. ne. nego nožice i krilca. veličina nekih članak i pol prsta, koliko je to? 3,5 do 4 cm? pošpricala sam ga lakom za kosu jer to mi je jedino bilo pri ruci, a zbog straha da mi nije neki koji ostavlja bolne ubode. jer inače svi komarci na meni ostave bolne ubode.
inače mi je u sobi širom otvoren prozor i uključen onaj raid u struji i ne ulaze komarci osim možda vrlo rijetko neki smotani i izgubljeni.
ali...tko je ovaj komarac??? mislim, ne tko imenom i prezimenom, nego...koje je vrste? nije imao tijelo onako sabijeno kao npr mali komarci, već je više ličio na one dugonoge smotance.
i ne, nije onaj od pearl jama
i ne, probala sam googlati i nisam našla ni red mosquito, ni orange mosquito ni colour mosquito

edit: ovako nekako je izgledao, boja: http://yourshot.nationalgeographic.c...pOSzQQ8gvj1jT/
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:27   #2479
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Bolje mi je da ne znam ali evo. Sad mi je na ruci bio neki cudni crv, velicine 5-7mm, jako tanak, sivo crn recimo, kad sam ga zgnjecila utroba mu je narancasta. Ne gmize klasicno ko crvi nego je priljepljen za povrsinu sa oba svoja kraja dok ostatak ne dodiruje povrsinu, pa glavom "koraca", nju zabacuje naprijed a zadnji dio onda povuce, citavo vrijeme je savinut ko naopako U, ako ste me ista skuzili.

Sad me sve svrbi i najradije bi zapalila sebe i stan jer me strah da ima te gamadi jos negdi.

Edit: evo ovaj, nasla na jutubu.
https://www.youtube.com/watch?v=A6uX3tKG1QQ
Tze, ne znam koji je to "crv" , nije čak ni crv nego gusjenica ali ću te utješiti da ne moraš imati ni B od brige. To je sasvim bezopasno biće; hrana raznim pticama pjevicama.

Kod njih ne vrijedi onda da ako si vidjela jednoga da ih ima brdo. Ima takvih i zelenih.

Ne brigaj, bezopasno bićence; drugi put ih ne moraš gnječiti, izbaci ga van da se netko drugi najede
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 03:00   #2480
Ljudi, kaj bi bilo ovo?




Sprijeda djeluje još opasnije, pošto mu jedan par nogi stoji u širinu.

Ne izgleda mi ko križar.
Nisam upoznat s većim paucima u ovim krajevima, a ovaj je popriličan.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.