Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2007., 14:03   #101
vađenje krajnika

Halo dragi ljudi trebam vaša iskustva.

Doktor mi je rekao da bih trebala vaditi krajnike jer imam povećan AST (oko 600) i da bi mi se problem tako rješio. Iskreno frka me je. Svi mi kažu da poslje operacije jako boli.
Evo tko ima neko iskustvo bila bih zahvalna na savjetu.
vesela mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 21:16   #102
hm...povišene transaminaze se riješe tonzilektomijom???hm...pokušavam patofiziološki naći vezu al nekako mi ne ide...
a što se tiče same operacije, nemam osobno iskustvo al ono nije strašano, u biti najveći rizik je od same anestezije, ev oštećenje živaca je malovjerojatno,kao i infekcija. promuklost će trajati neko vrijeme, nisam siguran moguće 2 tjedna...negativna strana je posljedično smanjen prirodni imunitet tih limfnih žlijezda...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 22:01   #103
zašto smanjen prirodni imunitet?ako su za vaditi onda vjerojatno tu funkciju niti
neobavljaju
ja sam s 3 godine izvadila krajnike,od tada nisam imala niti jednu upalu grla ili
što drugo
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 22:48   #104
hm..ja sam imala isto negdi 3 godine dok su mi vadili krajnike.... nist posebno, ne sjecam se da me nesto boljelo ili slicno.... jedino kaj me zivciral klinac koji je urlal i urlal danima i nocima na krevetu do mojeg
a na kraju su starci dosli po mene s 2 vrece sladoleda, pa...
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 23:04   #105
ma nije strašno, al krajnici su u biti prirodni mehanizam obrane od mikroorganizama, zato su na udaru sa infekcijama, pa kad ih odstraniš, smanjuješ prirodni način borbe protiv tih baja, isto vrijedi i za crvuljak slijepog crijeva. al u većine ljudi prođe ok, jer ostaje ostatak waldereyeva prstena u ustima ako naravno se i sve ne izčupa
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 22:53   #106
Ja nisam nikad htio vaditi. Kolega je izvadio i opet ima ceste upale grla. Pricao je kako je nakon operacije sve bilo par dana vrlo bolno i onda mu je krenulo intenzivno krvarenje, sto je zaustavljeno tek drugom operacijom. Fuj. Uglavnom, gnjavaza i boravak u bolnici nije rezlutirao nicime.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 00:00   #107
ljudi moraju shvatiti da u medicini nema 100% jamstva,uvijek postoji rizik,ali također se ne treba gledat ako je nekom nešto bilo loše ja to neću naravski ako postoji klinički jasna indikacija. ako ćeš gledat kako je tvom kolegi na loše izašlo sve to sa operacijom onda samo se rspitaj koliko se dnevno uradi operacija sa izvrsnim ishodom pa napravi omjer i vidi kako stvari stoje...prečesto gledamo sam crnu stranu situacije
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 02:13   #108
Vadila sam krajnike u prvom srednje i to pod lokalnom anestezijom. I spasila sam se! Nema vise upala grla i manje sam bolesna, a prije sam stalno imala upale grla.. Boli dosta nakon operacije, a za vrijeme operacije osjetis da se nesto radi, ali naravno ne boli. Koma je kad ti ide ubrizgat injekcije da utrne cijelo podrucje di su krajnici. Ok mozda ovo nisam trebala napisat Najgore je dok rana zaraste, ne mos bas pricat jer boli!
P e t r a is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 15:16   #109
Ja sam svoje vadila sa 25 godina, pod lokalnom anestezijom. Psihički je grozno. Ja se bojim igle, a ona je bila velika oko 20 cm. Mora biti jer se pika direktno u grlo. Prije toga su mi zašpricali da utrne i da ne boli ubod. Znači to nije boljelo, ali velim, psihički je strahota. Onda, sjedneš, doktor sjedne ispred tebe, ti držiš nekakvu metalnu posudicu, zineš i doktor sa nekakvim škarama reže. Ništa ne boli ali kad čuješ krckanje, onda ti opet nije ugodno. Nesmiješ gutati krv, nesmiješ kašljati, a krv te na to sili. Eto to ti je to. Možda možeš tražiti da te uspavaju, pa će ti biti ugodnije.
Naravno da te poslije boli, jer te i poslije vađenja zuba, ako je rana veća, boli.
No nije neizdrživo. Jedino kaj sam ja još duže vrijeme jela miksanu hranu, radi boli pri gutanju, a i radi straha da ne otvorim krvarenje. I evo, prošlo je podosta godina, nemam nikakvih problema. Čak ni viroze u obliku grlobolje su mi jako rijetke, sad kad sam prestala pušiti više ni tih rijetkih grlobolja nema.
Preporučam ti da odeš čim prije na operaciju.
maria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 16:00   #110
uuuuu ja sam ih trebala vaditi, i moja weird doktorica je rekla da sam prestara (sad imam 20, onda sam imala 16-17), nisam mogla nijedan mjesec proci bez infekcija.. al eto sad se smirilo, tu i tamo neka...

@maria2 - da i idem, sigurno bi trazila da me uspavaju jer to sto si ti opisala me ubilo, jos se uvijek tresem
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 00:23   #111
nesto cudno

evo ovako...
u grlu tj. iz grla mi izlaze (nekako kroz kozu) nekakve bijelo zute grudice.
ima li ko s tim iskustva..znate li sto je to...
prije mi je to bilo rijeđe pa san mislila da je to cak normalno..ali sad, u zadnje vrime ima toga vise
neznan jeli potrebno za to ici kod doktora, mislim, nadan se da nije... a i tlaka mi je...pa ljudi zato...helllppp
diane009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 02:21   #112
Ti definitivno imas krajnike.
To nije nista opasno.
Te kuglice imaju jako neugodan miris (jeli tako).
To su zapravo odumrla bijela krvna zrnca (znaci gnoj) koja su nastala vjerojatno zbog neke upalice grla.
Ja to uklanjam iz grla prskalicom za cvijece (moze i puska na vodu posluziti ) zato sto tanki mlaz tople vode to najbolje ispere.
mario_domink is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 10:48   #113
po opisu školski primjer gnojne angine iliti ga tonzilofarnigitisa,bakterija je uzročnik(stretopcoccus pyogenes)
riješava se kurom antibiotika,liječi se prirodnim penicilinama ili ako se osjetljiv na njih onda makrolidi-eritromicin,azitromicin.terapija traje 10 dana.važno se je liječiti jer se mogu stvoriti protutijela na antigene bakterije koji onda mogu dovesti u najgorem slučaju do reumatske groznice ili glomerulonefritisa
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 12:28   #114
Quote:
mario_domink kaže: Pogledaj post
Ti definitivno imas krajnike.
To nije nista opasno.
Te kuglice imaju jako neugodan miris (jeli tako).
To su zapravo odumrla bijela krvna zrnca (znaci gnoj) koja su nastala vjerojatno zbog neke upalice grla.
Ja to uklanjam iz grla prskalicom za cvijece (moze i puska na vodu posluziti ) zato sto tanki mlaz tople vode to najbolje ispere.
da mislim da je onda to to...
znas li s cim se to jos veze...mislim, dali se to veze s krvlju. npr. preveliki broj bijelih krvnih stanica ili tako nesto. inace san anemicna pa...imali to ikakve veze
diane009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 12:36   #115
ej,curo,da nemaš ti mononukleozu?
to sam ja imala kad sam ju dobila!!!
odmah doktoru!
ketty is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 21:44   #116
Quote:
ketty kaže: Pogledaj post
ej,curo,da nemaš ti mononukleozu?
to sam ja imala kad sam ju dobila!!!
odmah doktoru!
mislim da ne jer sve sto mi vi navedete to potrazim po internetu...i usporedujem simptome.. prije mi ispadaja da imam krajnike nego mononukleozu
diane009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 21:51   #117
Ne mora biti gnojna angina već uslijed posljedice gnojne angine ostaju ožiljci tj. komore unutar tkiva krajnika koje se kod gutanja pune hranom pa se stvrara ta žuto-bijela sirasta tvar neugodnog mirisa. Osobno ih povremeno očistim čačkalicom na koju na vrh namotam komadić vate da ne ozlijedim krajnik.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 22:02   #118
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ne mora biti gnojna angina već uslijed posljedice gnojne angine ostaju ožiljci tj. komore unutar tkiva krajnika koje se kod gutanja pune hranom pa se stvrara ta žuto-bijela sirasta tvar neugodnog mirisa. Osobno ih povremeno očistim čačkalicom na koju na vrh namotam komadić vate da ne ozlijedim krajnik.
Ja se ne mogu taknuti toga da ne izrigam.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 22:04   #119
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
po opisu školski primjer gnojne angine iliti ga tonzilofarnigitisa,bakterija je uzročnik(stretopcoccus pyogenes)
riješava se kurom antibiotika,liječi se prirodnim penicilinama ili ako se osjetljiv na njih onda makrolidi-eritromicin,azitromicin.terapija traje 10 dana.važno se je liječiti jer se mogu stvoriti protutijela na antigene bakterije koji onda mogu dovesti u najgorem slučaju do reumatske groznice ili glomerulonefritisa
Meni je to godinama, ali nikakvih problema niti sam uzimala ikakve antibiotike. Sjećam se da mi je ORL specijalist prije 10g. rekla da moram izvaditi krajnike, ali pošto nisam imala subjektivnih tegoba onda ih nisam dirala.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 22:30   #120
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Ja se ne mogu taknuti toga da ne izrigam.
I ja prvo vrijeme, al uvježbala sam se nekako. Imala sam problema s neugodnim zadahom iz ustiju, pa mi nije bilo druge nego to očistiti.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.