Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2013., 21:49   #741
Quote:
maliprinc2013 kaže: Pogledaj post
amelie12 imaš li svrbež i crvenilo?
Nemam ništa. Malo me je peckalo tj između peckanja i svraba( malo, ne jako) tjedan prije zadnje menge, al se pogodilo da nisam bila u Zg tada, poslje menge je prestalo, a ubrzo sam i saznala za trudnoću i odmah radila papa test...Jedino taj jak iscjedak....
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 14:22   #742
ja sam trudna nekih 7 tj. ugl, imam kombinaciju bijelo-žutog iscjedka, sli pretežno je žute boje.
kad sam bila na pregledu (u 5.tt), doktorica me pitala da li mi je iscjedak bijele boje, ja joj na to odg da nije baš bijele, nego pretežno žute, a ona na to počela kimati glavom kao malo zabrinuta..

To me je pitala dok sam se presvlačila, kasnije sam je zaboravila pitati što bi to trebalo značiti..
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 15:21   #743
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
ja sam trudna nekih 7 tj. ugl, imam kombinaciju bijelo-žutog iscjedka, sli pretežno je žute boje.
kad sam bila na pregledu (u 5.tt), doktorica me pitala da li mi je iscjedak bijele boje, ja joj na to odg da nije baš bijele, nego pretežno žute, a ona na to počela kimati glavom kao malo zabrinuta..

To me je pitala dok sam se presvlačila, kasnije sam je zaboravila pitati što bi to trebalo značiti..
i ja imam žućkasti i isto je zabrinuta... dobila sam vaginalete tj imam upalu, vjerojatno i tvoja to misli
ugl. žuti iscjedak nije normalan (a ja načitala na netu da je)
__________________
*mama najljepše curice*
zvrck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 16:34   #744
Quote:
zvrck kaže: Pogledaj post
i ja imam žućkasti i isto je zabrinuta... dobila sam vaginalete tj imam upalu, vjerojatno i tvoja to misli
ugl. žuti iscjedak nije normalan (a ja načitala na netu da je)
ja sam isto na netu čula za taj neki "sunčani iscjedak" i mislila jeeee to imam i ja!!
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 17:01   #745
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
ja sam isto na netu čula za taj neki "sunčani iscjedak" i mislila jeeee to imam i ja!!
kad sam ja svojoj to spomenula samo je zakolutala očima
u biti sam ja po tom iscjetku i zaključila da sam trudna, inače imam bijeli
__________________
*mama najljepše curice*
zvrck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 13:42   #746
Iskustvo koje nekoga mozda umiri-10tjedana trudna,u trudnoci velika cista i dva manja hematoma
uocena,smanjili se na pregledu u 10.tjednu trudnoce i dva dana kasnije probadanje,grcevi,bol i svjeza obilna krv,u mlazovima.
Otisla na hitnu uvjerena da je spontani,krvi je bilo zaista puno i kazu na pregledu
da je sve zatvoreno,beba super,srce kuca,malo krvi unutra(kad se sve vec izlilo),
i terapija-mirovanje i duphaston umjesto ultrogestana(koje sam dotad stavljala
vaginalno).
Jos uvijek malo krvarim,ali sve je u redu.
Ne mora svaka svjeza krv pracena bolom bit fatalna.Nasrecu!!!
Ali i dalje uplasena
Lorelai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 15:32   #747
Ja sam u 23+4 i jucer mi se pojavio slizavi smeđi iscjedak i pomalo smrdi poput trule kore od banane..... jel se moram zabrinjavati, ima li netko slicnu situaciju? plz help....
Nikol32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 20:02   #748
Quote:
Nikol32 kaže: Pogledaj post
Ja sam u 23+4 i jucer mi se pojavio slizavi smeđi iscjedak i pomalo smrdi poput trule kore od banane..... jel se moram zabrinjavati, ima li netko slicnu situaciju? plz help....
Nemam slicnu situaciju, ali ne, to nije "normalan" iscjedak i moze biti znak infekcije.
Otisla bih lijecniku.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 21:31   #749
Quote:
Lorelai kaže: Pogledaj post
Iskustvo koje nekoga mozda umiri-
Ne mora svaka svjeza krv pracena bolom bit fatalna.Nasrecu!!!
Ali i dalje uplasena
samo miruj i bit će sve ok, imala sam isto iskustvo, a evo nas na 26 tjedana!
__________________
16.7.2013.
anpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 20:42   #750
ma meni je sad gusti bijeli isjedak..ne znam dal se to pojavljuje od previše pišanja...već sam pravi popišanko
maliprinc2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:10   #751
Quote:
maliprinc2013 kaže: Pogledaj post
ma meni je sad gusti bijeli isjedak..ne znam dal se to pojavljuje od previše pišanja...već sam pravi popišanko
Bijeli iscjedak bez mirisa, slican onome koji se normalno pojavljuje sredinom i u drugoj polovici ciklusa, je normalan u trudnoci, i moze ga biti poprilicno, moze biti rjedji i gusci.

Ako promijeni boju, ima miris, ako imas svrbez, peckanje, bilo kakve simptome... e to nije normalno.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 14:23   #752
puffko...znači normalno je...al me to živcira..mijenjam gaće po 5 puta dnevno...ulošci mi sad smetaju..
maliprinc2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 15:21   #753
pojačan bijeli, nekad i gušći iscjedak je normalan u trudnoći. Žućkasti, sirasti, popraćen jačim mirisom i svrbežom je znak gljivične infekcije, koja isto nije neki veliki problem u trudnoći. Ja sam imala gljivice u obje trudnoće, u drugoj sam koristila plymicol vaginalete, i infekcija se vratila nakon 3 tjedna. Kaže gin da je to normalno, i česta pojava u trudnoći. Za sve su krivi hormoni Poslije sam koristila i canesten vaginalete, i nisu se vratile Smećkasti iscjedak može biti svašta(ovo mi je isto gin rekao): i neka stara menstrualna krv, ili ranica... Ja sam u drugoj trudnoći imala takav iscjedak, i imala sam spontani svakako otići liječniku kod takvog iscjetka!
__________________
A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?
zdenni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 13:15   #754
Pošto mi je papa pokazao neku upalu,( baš piše upala) ,a brisevi mi ok, dao mi je jučer neku kremu sa aplikatorima, da koristim 5 dana. Kaže da iscjedak nije ništa opasan ako s ti glavni brisevi ok.
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 09:47   #755
jučer sam malo detalnije čitala o tome. iscjedak je normalan za vrijeme trudnoće, hormoni divljaju opasnost je ako je jako smeđi, ako se pojavi krv i ima miris, pecka...onda se radi o gljivičnoj infekciji, al i to se riješi .tako da nemamo straha žene smo, preživjet ćemo
maliprinc2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 14:39   #756
Ajd jedno pitanje ko zna...
prošlu subotu mi se pojavila sluz, onako ne baš u potocima ali je bila prisutna, onako bjelkasta i rastezljiva, ja mislila O, i ovih dana bila zaposlena i nisam više obračala pažnj na to, kad evo danas opet sluz bjelkasta i rasteže se opet isto i 5 cm.. sad sam zbunjena, očito nijedno od toga nije bila O sluz, ali šta je onda to???
mimi24b is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 21:07   #757
Quote:
mimi24b kaže: Pogledaj post
Ajd jedno pitanje ko zna...
prošlu subotu mi se pojavila sluz, onako ne baš u potocima ali je bila prisutna, onako bjelkasta i rastezljiva, ja mislila O, i ovih dana bila zaposlena i nisam više obračala pažnj na to, kad evo danas opet sluz bjelkasta i rasteže se opet isto i 5 cm.. sad sam zbunjena, očito nijedno od toga nije bila O sluz, ali šta je onda to???
Ta vrsta sluzi ti je znak visokog estrogena a ne nuzno ovulacije.
Sto je znacilo prvi put, sto drugi, tesko je reci bez da se prate hormoni

Moze biti da ti je estrogen porastao i bio visok dulje vrijeme u ciklusu, no ne znaci da ce luteinizirajuci hormon isti cas porasti i da ce doci do ovulacije--moguce da je ovulacija bila drugi put, mozda ce tek nastupiti.

Konacno, dvije ovulacije u ciklusu nisu posve nemoguce.

Zato je i dobro pratiti vise znakova; temperaturu, polozaj cerviksa, LH pomocu trakica i slicno.

maliprinc2013 pa to smo ti tocno i bile rekle, zar ne?
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 16:08   #758
puffko jeste, al čitala časopis trudna i lijepa i baš unutra o tome članak pa nisam mogla preskočiti
maliprinc2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 17:03   #759
meni je danas prepisala gyno-daktarin vagitoriji i lactogyn kapsule. neko pio to, dal mogu imat kakve posljedice?
maliprinc2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:29   #760
Cool

Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Pošto mi je papa pokazao neku upalu,( baš piše upala) ,a brisevi mi ok, dao mi je jučer neku kremu sa aplikatorima, da koristim 5 dana. Kaže da iscjedak nije ništa opasan ako s ti glavni brisevi ok.
Pozdrav!
Meni je papa isto pokazao nekakvu upalu, sutra nosim nalaz svojem ginekologu.
Brisevi su ok, sterilni (klamidija, mikoplazma i ukupni aerobi).
Sad sam u 21 tjednu.
Iscjetka skoro da i nemam u zadnje vrijeme, i nekak mi je suho unutra, dr je prosli tjedan rekla da ne treba nikakva terapija - ne znam kaj bu sad rekla dok vidi papa nalaz.
Amelie, kaj ti je dr rekao nakon terapije?
jelena2609982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.