Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2009., 11:20   #81
Našao sam na netu recept... sve u svemu nisam odmrznuo but nego sam kod mesara kupio već oćišćeni

"originalni recept" kaže da se but, kao takav uvalja u mješavinu timijana i ružmarina, onda u tavici u komadu peće, zatim nareže na šnicle, stavi u protvanj, prelije mješavinom vrhnja i parmezana i tako peće još cca pola sata.

Moj modificirani recept je bio da sam već izrezao šnicle, posolio i onda uvaljao u mješavinu ružmarina i provansalskih začina (jebi ga-nisu u dučanu imali timijan ) i ispekao na mješaviti maslinovog i suncokretovog ulje ali malko sam pretjerao pa sam sa ispečenih snicala išao "guliti" te začine jer ih je fakat bilo previše.
kad sam zgulio zabio sam to u protvanj, prelio sa pomješanim vrhnjem i paremzanom (premalo sam vrhnja stavio-drugi put ću ga zabit ono pol kile, ma i više ) i zapekao negdje na cca 15 min na temp od 225.
Sasvim je OK ispalo i nekad ću to ponovo napraviti.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 10:06   #82
Kod mene postoji. (skoro) svake nedjelje roditelji,brat i ja na okupu i stara radi malo finiji i "svečaniji" ručak. Starci inzistiraju na tome i to mi se baš sviđa. Ali mi još živimo s njima, pa je to zato lakše Iako brata u zadnje vrijeme nema često jer je kod cure a ja znam ponekad zaspat jer sam vani bila noć prije i ni Isuse me ne može iz kreveta odvuć (eventualno majka ponekad )

Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
a imam i traume iz mlađih dana kad sam polupijan i mamuran od subotnjeg izlaska, primoravajući se na sve moguće i nemoguće načine žvakati sadržaj iz tanjura, slušao prodike o dugom spavanju, o lošim rezultatima u školi, o lumpovanjima. reći da nisam gladan je bilo ulje na vatru i to se nikad nije isplatilo priznati, već je trebalo stoički izdurat tih pol sata. najbolji dio nedjeljnog ručka je bio oko pol 3 kad sam već došao sebi i obavljao sam ponovljeni proces hranjenja na stoječki u kuhinji uz formulu na tv-u.

sve u svemu - nedjeljni ručak sucks. špageti srijedom su zakon!!!
Lol
zvuči mi poznato. sad sam se sjetila kako je stari na roštilju spekao kruh, najgore iskustvo ikad- a ja mamurna i dehidrirana jela tost kruh, ko staklo.
Otac i ja imali dogovor s mamom da ručak bude prije F1.

Zadnje uređivanje Nanidia : 05.12.2009. at 10:15.
Nanidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 10:07   #83
Kad moji meni dodju na rucak ja uvik leso koljenicu, juhu i neki lagani prilog....to se tako rec samo skuva dok ja kucu sredim
receptisvijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 11:12   #84
Evo da se i ja uključim ovoj raspravi. MM i ja živimo zajedno već 9 godina, budući da redovito kuham tako i u nedjelju mi najrađe jedemo doma. Na jelovniku je uvijek domaća juha, bilo da se radi o pilećoj, goveđoj ili povrtnoj krem juhi, meso, prilog i salata. Desert pojedemo malo kasnije. Dogodi se tu i tamo da odemo ili k njegovima na ručak ili mojima ali to je svega 5% godišnjih ručkova, pogotovo ako je u pitanju neka prigoda. Nema ljepšeg nego mir za stolom kad jedeš.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 14:25   #85
Ja sam lipo pobrala od tradicije ono što nam paše....jebemu, uvik se jela juha, pečenje, salata i kolač, zamrzila sam sve to...pogotovo mamurna u tinejđerskoj dobi, kao što se već spominje...Pečene krumpire i sarme mrzim. Kolače, nažalost, nisam zamrzila.
Sad mi fali ta juha, ali da sam je jela stalno-ne bi sigurno
Kuham svaki dan, rijetko gdje idemo, kuham jednostavna jela, zbog zdravlja takav ručak i ne smijemo više pojesti odjednom.
Mesna juha mi je jedna od juha-uglavnom radim povrtne na zobenom mlijeku, nije baš tradicionalno, ali je dobro mijenjati.
Svejedno, kad stignu klinci, nadam se da ćemo imati nedjeljni ručak-ali s nekim novim receptima.
Odlasci k starcima svake nedjelje mi se ne sviđaju
Ono što mi se sviđa u HR jest da ljudi uglavnom koriste sezonske namirnice, ne izmišljaju deserte od dinja u 12. mjesecu. Nekako mi se ne sviđa kupovati nešto s kraja svijeta (iako to radim), što je prošlo milion zaprašivanja u transportu...ne shvaćam to.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 14:50   #86
Ta institucija nedjeljnog ručka mi strašno ide na živce!
Mi priređujemo svečane ručkove kad nam se sprdne,a to je rijetko nedjeljom.Nedjelja je dan za zujažu,dulje spavanje,druženje s prijateljima...
Ni moji roditelji nisu patili od toga ,niti ja djecu mučim s tim.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 09:05   #87
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ta institucija nedjeljnog ručka mi strašno ide na živce!
Mi priređujemo svečane ručkove kad nam se sprdne,a to je rijetko nedjeljom.Nedjelja je dan za zujažu,dulje spavanje,druženje s prijateljima...
Ni moji roditelji nisu patili od toga ,niti ja djecu mučim s tim.
Baš tako dlap1307!
I mi nedjeljom zujimo okolo, ali ne na klopi kod staraca, (ili nedaj bože oni kod nas - pa da pola dana provedem u klopanju, sjedenju i dosadnom naklapanju o svemu i svačemu).
Jedva čekam svaki vikend da odemo u prirodu ( Sljeme - Samoborsko gorje - Gorski kotar - Podgarić - Maksimir -Moslavačko gorje..)
Istina, u subotu popodne si dam malo više truda kad pripravljam hranu za piknik ili izlet, ali to mi nije nimalo teško kad znam što me sutra čeka.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:10.