Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2014., 13:50   #261
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Velim, napisao sam što je sve stavljano možda sam nekaj i smetnuo s uma, ali dyno ne laže. A 1.8 GTI nije ni postojao nego GT, znači samo oprema, ako govorimo o trici. GTI su samo bili 2.0 8 ili 16v, 115 ili 150 ks.
Poredbu sam radio sa gti 8v iz dvojke.
-Cortez- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 13:56   #262
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Inače, znam za jedan 2.0 16 v sa turbom i kompresorom gore, naturpijan na 600+ ks, vidio u Njemačkoj na sajmu tunera u Manheimu. Brutala...
Da 600?

Preko 1000:
https://www.youtube.com/watch?v=dElFiQcLsp8
-Cortez- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 14:02   #263
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Inače, sam si stavio listu uvjeta koje mora (osim godina) jedno vozilo zadovoljavati. I jedna duja bilo benzinac ili čađara, pa čak i prva generacija A4 će teško zadovoljiti te uvjete, a ako si dio tog svijeta, znaš i sam da su i OT klubovi dosta rigorozni po tom pitanju i po pitanju izdavanja potvrda za nižu regu itd. Uglavnom, kao što si i sam naveo, ušteda je mizerna i nema računice da se to radi s takvom vrstom vozila. Svu uštedu popapa dovođenje u stanje minimalnih zadovoljavanja uvjeta...
To i tvrdim jer oldtimer klubovi ne postoje da bi ekipa sa starudijama imala dodatne popuste na registraciju nego da se usčuvaju automobili koji su dio povijesti svidjeli se oni nekome ili ne, a takvi automobili su u pravilu skuplji od nekog modernijeg auta.
-Cortez- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 14:03   #264
Quote:
-Cortez- kaže: Pogledaj post
A gledaj, ja sam to osobno 2001. vidio gore, i meni je bilo impresivno, a bio je tamo i Polo sa 2 VR6 naturpijane mašine bez stražnjih siceva, blizu 700 ks sve skupa...

Oprao je Ferrarija na 402 na sportskom aerodromu.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 14:09   #265
Quote:
-Cortez- kaže: Pogledaj post
To i tvrdim jer oldtimer klubovi ne postoje da bi ekipa sa starudijama imala dodatne popuste na registraciju nego da se usčuvaju automobili koji su dio povijesti svidjeli se oni nekome ili ne, a takvi automobili su u pravilu skuplji od nekog modernijeg auta.
Apsolutno se slažem
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 14:15   #266
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
A gledaj, ja sam to osobno 2001. vidio gore, i meni je bilo impresivno, a bio je tamo i Polo sa 2 VR6 naturpijane mašine bez stražnjih siceva, blizu 700 ks sve skupa...

Oprao je Ferrarija na 402 na sportskom aerodromu.
Meni su i danas impresivne takve stvari. Današnji tuning se svodi na remap ili swap motora, sve se zna unaprijed što ćeš dobiti i koliko je što isplativo.
-Cortez- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 14:35   #267
Quote:
-Cortez- kaže: Pogledaj post
Meni su i danas impresivne takve stvari. Današnji tuning se svodi na remap ili swap motora, sve se zna unaprijed što ćeš dobiti i koliko je što isplativo.
Još uvijek ima ljudi koji znaju kvalitetno napraviti mehanički tuning, nije isključivo ovak kak ti veliš, ali da - ima toga...

Evo recimo, ovaj dečko iz Pule tj. Poreča kaj čuda na VAG grupaciji radi:

http://www.carthrottle.com/is-this-t...w-on-the-road/
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 14:51   #268
Ne bi imao ništa protiv jednog 'vakog



Pa i moderna verzija mi se sviđa, za razliku od Mustanga i/ili Camara.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 15:00   #269
Zadnji Mustang su jako fulali kaj je je.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 12:19   #270
Nissan Skyline (1970)













__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 17:38   #271
Evo danas sam slučajno naletio na ovog ljepotana.






Torpedo74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 22:47   #272
Ova stara mečka mi se sviđa, a kad smo kod Skylinea, ovaj mi je ipak ljepši:
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 23:03   #273
jel stvarno skupo za imati oldtimere kako glasi legenda? mene zanima npr merc w108 sa dizel motorom (da se moze svaki dan koristiti otprilike).
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 23:07   #274
Zavisi koji OT želiš imati, ali u svakom slučaju zahtijevaju više ulaganja i pažnje...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 09:56   #275
racunao sam u buducnosti taj w108 neki dizel motor..sad posto su to opet oni "vjecni" motori od MB-a ne bi trebao imati problema osim ak nije u losem stanju auto opcenito. ako netko ima iskustva sa w108 neka kaze, bas me zanimaju iskustva sa tim autom.
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 01:47   #276
Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
racunao sam u buducnosti taj w108 neki dizel motor..sad posto su to opet oni "vjecni" motori od MB-a ne bi trebao imati problema osim ak nije u losem stanju auto opcenito. ako netko ima iskustva sa w108 neka kaze, bas me zanimaju iskustva sa tim autom.
Obicno je najveci problem kod kupnje Mecke koja nije 100% sredena da ima problema sa hrdom plus motor je gotov i sve dijelove moras posebno kupovati. Znaci nema dijelova u svakoj trgovini kak za nove aute.

A to da su dizelski motori MB vjecni, jeste to je vrijedilo dok su bili tvornicki napravljeni. No postena generalka nije niti sjena nekadasnjeg stanja motora iz tvornice. Bas iz tog razloga jer takav motor ima obicno izdrzljivost 100-200 000km.

E sad koji ces motor uvaliti u tako veliki i tezak auto, nemislis valjda na 200-240d bez turbine ???
Pitam te jer takav auto ima ubrzanje od 0 do 100km/h oko 20 sekundi. Znaci za potrebno pretjecanje je koma, a danasnji auti s slabasnim motorima imaju ubrzanje 13-14sek do 100km/h. A uzbrdo Mecka ide samo u drugoj i eventualno u trecoj kad se zaleti tada i ide nekih 40-50km/h.

Za tu Mecku obicni dizelski motor ispod 300d petak je smijurija jer je u protivnom preslab/prespor/pretrom. Najbolje bi bilo uvaliti 300td sestak, da moze normalno pratiti promet na cesti sa ostalim vozilima. I da vozis bez preznojavanja prilikom pretjecanja dal ce uskoro naletijeti vozilo iz suprotnog smjera jer presporo vuce u lijevoj traci.

Moj otac je imao Mecku w123 s 200d, a poslije kad je krepao taj motor nakon milijun km uvalio 300d motor tako da znam pricu sto se tice kak Mecka vuce. Tek sa 300d petak, auto ide kak se spada i to mislim ono prihvatljivo za pratiti promet na cesti jer je imao nekih 80ks. Dok 200d ima pisljivih 55ks.
To pricam za svakodnevnu upotrebu, a za vikend voznju i tak nebitno jer vozis laganini iza svih.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 01:51   #277
S time da 300td šestak nije nimalo ekonomičan, poprilično žedan stroj.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 01:56   #278
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
A to da su dizelski motori MB vjecni, jeste to je vrijedilo dok su bili tvornicki napravljeni. No postena generalka nije niti sjena nekadasnjeg stanja motora iz tvornice. Bas iz tog razloga jer takav motor ima obicno izdrzljivost 100-200 000km.
otkuda ti ovo?
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
E sad koji ces motor uvaliti u tako veliki i tezak auto, nemislis valjda na 200-240d bez turbine ???
Pitam te jer takav auto ima ubrzanje od 0 do 100km/h oko 20 sekundi. Znaci za potrebno pretjecanje mu je koma, A uzbrdo ide samo u drugoj i eventualno u trecoj kad se zaleti tada ide auto nekih 40-50km/h.
20 sec ima 300 D, 200 D treba dobrih 30-tak sec i to pričam o W123, koje su dizelane išle u W108 i ne znam al 200 ili 240 D nisu i tak i tak..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 01:56   #279
Nazalost nije, al zna normalnu upotrebu takvog vozila takav motor je nuzno zlo.
Nista bolje uvaliti noviji 250td ili uvaliti 240d pa improvizirati sa ugradnjom turbine.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 02:06   #280
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Nazalost nije, al zna normalnu upotrebu takvog vozila takav motor je nuzno zlo.
Nista bolje uvaliti noviji 250td ili uvaliti 240d pa improvizirati sa ugradnjom turbine.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
I onda imas govno a ne oldtimera... pricati o potrosnji ili performansama akuta kao sto je W108 je smijesno... to se kupuje za laganu voznju vikendom po suncanom vremenu...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.