Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2008., 16:50   #81
nacijo, evo mene danas.

Kod veličine je ključan stupanj na kojemu se nađe Mars. Nije isto je li Mars na 4 Raka ili 11 Raka.

Sve to jako ovisi. Lav neće dati veličinu ali to je opet načelno. Sve ovisi o stupnju.

No 4 raka, 16 raka, to daje mini mini mini diiiiiiiick. recimo to jep rimjer.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:12   #82
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
No 4 raka, 16 raka, to daje mini mini mini diiiiiiiick. .
pobijam!

mars u raku, u 4. kući, na 4. stupnju.
ne može bit rakovskiji
__________________
kiesh
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 08:38   #83
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post

e da vam kažem. ako mi slučajno netko na pp pošalje pitanje da vidim za nekoga muškarca koliki mu je to vam unaprijed kažem da ću odbiti jer je nemoralno.

to je jedina stvar koju neću reći. ako me pitaš za smrt sve ti fino kažem ali ovo ne. zato što je to ženska površnost koju ne volim podnositi.

Mislim da bi bilo mnogo pametnije i manje štetno da svoje opservacije na temu smrti ostaviš za sebe. A o veličini ljubavnog alata možeš raspredati do mile volje, to nikome neće ozbiljnije naškoditi. Jedino ako se bojiš da će se ta praksa informiranja raširiti među mlađahnim djevama, pa će te sve najednom početi odbijati iz nekih samo njima znanih razloga! Nhf.

I moram priznati da sam razmislila i sumnjiva mi je ta postavka o Veneri kao glavnom signifikatoru seksualnosti u žena. Ja svoju Veneru doživljavam kroz ljubav za umjetnost, poeziju, kroz osjećaj za lijepo, dakle kroz neke rafiniranije osjećaje koje nikako ne mogu povezati sa seksualnošću i izvjesnim animalnim porivima. Nekako osjećam da time ipak upravlja konjunjcija So/Ma u mojoj 8. kući.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 11:35   #84
koji je tvoj problem Hermione ?

To što ću ja raditi ili neću raditi teme se ne tiče. Tema o smrti je dosta posjećena. Postoji interes, postroji potražnja i postoji ponuda. Kako bi ti uopće pada na pamet da ti meni sugeriraš što ću ja raditi a što neću.

___________

A sad astrološki dio.

Herimone, ti očito imaš Merkur u Ribama. Seksualnost žene je uvijek venera, to čitaj kod Ptolomeja, čitaj kod Frowleya, pa čak možeš to čitati i kod ludače Liz Green. Ja nisam time otkrio toplu vodu. Nemoj m isamo reći da je mars seks kod žene. Jel mars može biti klitoris ? Ne može. A što je klitoris - maksimalni užitak, a koja je to planeta - Venera.

I onda ljudi često kažu kako sam ja ovakav onakav, arogantan, itd, a lekcije mi dijele ljudi koji čak ne znaju ni koja planeta predstavlja seksualni užitak.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 12:36   #85
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
koji je tvoj problem Hermione ?

To što ću ja raditi ili neću raditi teme se ne tiče. Tema o smrti je dosta posjećena. Postoji interes, postroji potražnja i postoji ponuda. Kako bi ti uopće pada na pamet da ti meni sugeriraš što ću ja raditi a što neću.

___________

A sad astrološki dio.

Herimone, ti očito imaš Merkur u Ribama. Seksualnost žene je uvijek venera, to čitaj kod Ptolomeja, čitaj kod Frowleya, pa čak možeš to čitati i kod ludače Liz Green. Ja nisam time otkrio toplu vodu. Nemoj m isamo reći da je mars seks kod žene. Jel mars može biti klitoris ? Ne može. A što je klitoris - maksimalni užitak, a koja je to planeta - Venera.

I onda ljudi često kažu kako sam ja ovakav onakav, arogantan, itd, a lekcije mi dijele ljudi koji čak ne znaju ni koja planeta predstavlja seksualni užitak.


Moja sugestija vezana uz temu o smrti je bila dobronamjerna, ali ta dobronamjernost nije bila usmjerena prema tebi nego prema onima kojima daješ predikcije. Zamisli situaciju u kojoj ti pogriješiš i nekome labilnog i prijemčivog mentalnog ustroja kažeš da će umrijeti početkom tridesetih. Čovjek si to može predstaviti kao gotovu stvar, zdvajati i očajavati i na kraju prizvati događaj koje će dovesti do smrti. Tko je u tom slučaju odgovoran za njegovu smrt, Suspiriume? Moja poanta je da s takvim stvarima treba biti oprezan, imati veoma mnogo iskustva i deset puta odvagati svaku izgovorenu/ napisanu riječ. No, to nije tema.

Kao prvo, Me mi je u Lavu, hvala na pitanju. Kao drugo - smiri se, ne napadam te i ne opovrgavam, samo kao žena ( što ti, dopustit ćeš, ipak nisi ) iznosim svoje veoma osobno i pojedinačno iskustvo o doživljaju Ve i seksualnosti. Dakle, kod mene je situacija takva da je Ve smještena u 6. kući, u konjunkciji sa vrhom 7. kuće, te je u Blizancima. Ja osobno Ve doživljavam kao ljubav, brak, veze, odnose, šarm, umjetnost, ljepotu, osjećaj za lijepo ... i kao takva kod mene funkcionira. Venera je vladar Vage i Bika. Tko je tipična Vaga? Raskalašena madame iz Ulice crvenih svjetiljki? Ne bih rekla. Vaga je ljupka i rafinirana, ukusno odjevena i mondena, ona je kustos u pariškom muzeju i dotjerana gospođa uvaženog političara, koja život odrađuje u svilenim rukavicama. Bik tu može dodati dozu putenosti i erotike, bez daljnjeg, ali to nije dovoljno i to nije to. Kod žene Ve kao takva ne može predstavljati seks jer Ve jest žena i potreban joj je muški princip. A muški princip su So i Ma. Što se tiče toga tko ili što predstavlja ženske reproduktivne organe, uistinu ne bih ulazila u tu problematiku jer se nisam našla dovoljno zainteresiranom da ju pomnije istražim. No, nisu li reproduktivni organi općenito podvedeni pod znak Škorpiona? A vladar Škorpiona je Pluton. A suvladar je ... Ništa osobno, Suspiriume, nemoj se vrijeđati niti me pogrešno shvatiti, ali ovo ti govorim sa stajališta žene koja svoju Veneru ne prepoznaje u tvojim opisima. Maybe it's just me.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 18:56   #86
Pa normalno da se ne prepoznaješ kad si zatrovana modernom astrologijom koja pretače iz šupljeg u prazno.

ja sam ranije objasnio, mene se ne tiče hoće li se netko ubiti, primiti ovako ili onako. Roditelja nikome glumiti - neću. Ja imam previše posla, previše obaveza, i ne samo astrologiju, da bi ja stalno što će netko napraviti. Po tome ne bi mogao reći da cura nekoga vara da lik ne bi ubio sebe i nju. Ne znam kako to kome zvuči , no to nije moj problem. Taj posao prepuštam tzv. apstrakntim astrolozima.

Vidi, Hermione, glede seksa. Tu nema li-la, cile mile i slično. "moj subjektivni doživljaj" itd.

Razmišljaj deduktivno.

Što je seks. Zašto se ljudi sexaju ? Da prave djecu - venera plodnost. Jel to rade i radi užitka - opet venera plodnost ? Jel venera mlada žena jest, je li užitak venera jest. Prema tome ja ne znam kkojoj bi ti planeti dodijelila opis seksa kod žene ako ne veneri.

normalno da je veneri potreban muški princip i zato ju tu mars. mars je taj koji gura a venera prima. Reproduktivni organi ? Opet priča za sebe. Maternica, jajovidi to jeste Škorpion, no vagina i klitoris su sigurno venera.

A što se tiče venere u vagi i ljupkosti mogao bi da pričam o tome sto godina.

Ja sam radio horoskope barem 3 prostitutke svaka je imala veneru u vagi.

ovo su elementarne stvari i tako mi je žao što to ne shvaćaš a sve zato što si imala pogrešne učitelje.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 08:05   #87
Mislila sam na Sunce, a ne Veneru u Vagi.
Mjesec, a ne Venera predstavlja plodnost.

No, bespredmetno je da dalje raspravljamo jer se složiti sigurno nećemo.
Neka ostane na ovome.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 10:47   #88
ne može ostati nikako .

organi oko maternice su škorpion, sama maternica gdje dijete raste je mjesec. vagina je venera.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:35   #89
Venera u Ribama? Sado-mazo? Hvala, Vagice...
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 11:54   #90
pa to mi je glupo kao venera egzaltirana, neka divna djeva ovo ono , nevinašce , ma daj moš mislit. staviti ću karte od Jenne Jameson, Briane Banks pa malo pogledajte što to čini jednu kako bi danas rekli "emancipiranu ženu"
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:01   #91
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Venere u Jarcu često donesu zgodne žene no one bi htjele nekog mačo frajera, glume nedostupne itd.
pa dobro ovo je neki općeniti opis, ne govori baš o seksualnim sklonostima takve venere..
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:53   #92
Ja sam baš primetila da su Venere u Jarcu izrazito ravne i uvek mi izgledaju frigidno, što mi se ne sviđa.

Suspirium preteruje . Nisu svi ljudi orijentisani na razmnožavanje. Venera označava i seks i ljubav. Iz položaja same Venere ćemo videti šta je kod individue jače - potreba za kres kombinacijom ili ljubavlju. Tako da Hermione ima pravo, ja joj se pridružujem u tvrdnjama.

Inače je najvažnije odrediti koji je aspekt jači. Meni je Venera u Vodoliji, i još pravi sekstil sa Uranom, no je ovde važno što pravi kvadratić sa Saturnom, pa prezirem promiskuitetne ljude, a i smatram da je seks nepotreban, to vreme se može utrošiti na znatno korisnije stvari od uh-oh-ah . Razume se da ograničenja bilo kakve vrste ne prihvatam (sem ako su od Saturna, to moram ), što je opet dovedeno do ekstrema uz pomoć tog kvadrata sa Saturnijem - u mom slučaju aseksualnost (Sa) se poklapa sa slobodom (Ve u Vodoliji).
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:58   #93
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Ja sam baš primetila da su Venere u Jarcu izrazito ravne i uvek mi izgledaju frigidno, što mi se ne sviđa.

Suspirium preteruje . Nisu svi ljudi orijentisani na razmnožavanje. Venera označava i seks i ljubav. Iz položaja same Venere ćemo videti šta je kod individue jače - potreba za kres kombinacijom ili ljubavlju. Tako da Hermione ima pravo, ja joj se pridružujem u tvrdnjama.

Inače je najvažnije odrediti koji je aspekt jači. Meni je Venera u Vodoliji, i još pravi sekstil sa Uranom, no je ovde važno što pravi kvadratić sa Saturnom, pa prezirem promiskuitetne ljude, a i smatram da je seks nepotreban, to vreme se može utrošiti na znatno korisnije stvari od uh-oh-ah . Razume se da ograničenja bilo kakve vrste ne prihvatam (sem ako su od Saturna, to moram ), što je opet dovedeno do ekstrema uz pomoć tog kvadrata sa Saturnijem - u mom slučaju aseksualnost (Sa) se poklapa sa slobodom (Ve u Vodoliji).
i ja imam Ve u vodenjaku ali nikako ne mislim da ima pametnijih stvari za utrošiti vrijeme od sexa. sex, pa onda sve ostalo
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 13:15   #94
Da, ali je to kod mene zbog kvadrata sa Saturnom. Ja sam ti praktične prirode, a od seksa nema leba . Kažem da je to čudna kombinacija Saturna i Venere, pa je ispalo tako da se oboje lepo slože, bar kod mene .

Htela sam reći da se ne može kasti - e Venera u Vodoliji se voli sexati, u Vagi se ku4vati ili tako nešto. Aspekt sa Uranom ili Saturnom recimo može poptuno da promeni ono što očekujemo na osnovu ostatka charta.

Mada i ovaj kvadrat Saturna i Venere može da stabilizuje vetropirastu Veneru, a može i da je učini nemoralnom, pa kako mu ko dozvoli da se ispolji.
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 13:22   #95
joj ista. nisam ja ni rekao da su svi orijentirani na to nego da je venera zajedno sa mjesecom simbol razmnožavanja. zašto mene nitko ne čita. kao da mi volite tjerati kontru gdje god možete.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 13:22   #96
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Meni je Venera u Vodoliji, i još pravi sekstil sa Uranom, no je ovde važno što pravi kvadratić sa Saturnom, pa prezirem promiskuitetne ljude, a i smatram da je seks nepotreban, to vreme se može utrošiti na znatno korisnije stvari od uh-oh-ah . Razume se da ograničenja bilo kakve vrste ne prihvatam (sem ako su od Saturna, to moram ), što je opet dovedeno do ekstrema uz pomoć tog kvadrata sa Saturnijem - u mom slučaju aseksualnost (Sa) se poklapa sa slobodom (Ve u Vodoliji).
sada, ono šta meni nije jasno iz ovoga je slijedeće: kako osoba koja tako cijeni svoju slobodu i ograničenja, može prezirat bilo kakve tuđe odabire (ako ju osobno ne diraju) pa i to da netko odabire promiskuitetan način života?!
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 13:35   #97
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
sada, ono šta meni nije jasno iz ovoga je slijedeće: kako osoba koja tako cijeni svoju slobodu i ograničenja, može prezirat bilo kakve tuđe odabire (ako ju osobno ne diraju) pa i to da netko odabire promiskuitetan način života?!
Hej, pa naravno da me se ne tiče na taj način šta drugi rade . Nego kažem šta ja kod ljudi izbegavam, dakle izbegavam promiskuitetne osobe, prosto jer mi nisu slične. To je to, ništa više. Nije da idem bacati kamenje na osobe koje se vole sexati i da im drvim nešto . Neg sam jednostavno rekla da bi se za moju Veneru klasično vezali vetropirast karakter i promiskuitet, a to nema veze sa mnom, već mi je to odbojno. Dakle u pitanju je moj izbor, a ja samo o njemu govorim.
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 13:38   #98
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
joj ista. nisam ja ni rekao da su svi orijentirani na to nego da je venera zajedno sa mjesecom simbol razmnožavanja. zašto mene nitko ne čita. kao da mi volite tjerati kontru gdje god možete.
Pa Suspiriume, ti ne shvataš zašto te ja stalno bockam . Pokušavam suptilno, gotovo neprimetno da ti pokažem da se moraš pažljivije izražavati, jer si sklon preterivanju. Hermiona je bila u pravu, a ti nećeš da priznaš . Kod mene u karti je Venera potpuno okrenuta lepoti, umetnosti i sličnim stvarima, a sa sexom veze nema. Kod Hermione je vezana za ljubav, dom, sigurnost. Kod nekoga za prostituciju.

Mislim da ipak mi određujemo kako ćemo se razviti.
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 13:52   #99
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Hej, pa naravno da me se ne tiče na taj način šta drugi rade . Nego kažem šta ja kod ljudi izbegavam, dakle izbegavam promiskuitetne osobe, prosto jer mi nisu slične. To je to, ništa više. Nije da idem bacati kamenje na osobe koje se vole sexati i da im drvim nešto . Neg sam jednostavno rekla da bi se za moju Veneru klasično vezali vetropirast karakter i promiskuitet, a to nema veze sa mnom, već mi je to odbojno. Dakle u pitanju je moj izbor, a ja samo o njemu govorim.

Ok, onda si se pogrešno izrazila pa je došlo do kratkog spoja
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:22   #100
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post

A sad astrološki dio.

Herimone, ti očito imaš Merkur u Ribama. Seksualnost žene je uvijek venera, to čitaj kod Ptolomeja, čitaj kod Frowleya, pa čak možeš to čitati i kod ludače Liz Green. Ja nisam time otkrio toplu vodu. Nemoj m isamo reći da je mars seks kod žene. Jel mars može biti klitoris ? Ne može. A što je klitoris - maksimalni užitak, a koja je to planeta - Venera.

I onda ljudi često kažu kako sam ja ovakav onakav, arogantan, itd, a lekcije mi dijele ljudi koji čak ne znaju ni koja planeta predstavlja seksualni užitak.
Zar seksualnost ne bi trebala biti malo kompleksnija stvar nego sto to moze izraziti venera, mars ili bilo koji pojedinacni planet i njegovi aspekti? Covjekova seksualnost ovisi o covjeku kao cjelini, zar ne?
obican momak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.