Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2009., 08:10   #81
Uglavnom, ujutro mi treba 20- 30 min za izvlačenje iz kreveta, WC, doručak, kavicu
I još 20-30 min za zubiće, dezić, parfić, umivanje, tonik, kremicu, šminkicu- korektor, tekući puder ili u prahu (ovisi u kakvom mi je stanju lice), maskara, rumenilo, nekad sjenilo, melem/sjajilo i naravno oblačenje.
Al eto, ja imam klizno radno vrijeme (znam da me sad mrzite ), pa meni 15-tak min više-manje ništa ne znači, a i pošteđena sam stresa svako jutro
__________________
"When people say love hurts, they say it just to make themselves feel better.
Good things in life never hurt!"
nilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 08:46   #82
Ujutro mi treba pola sata da se izvucem iz kreveta i zatim jos sat da u miru bozjem popijem kavu i unesem jutarnju dozu nikotina.
Onda se odvucem pod tus, tusiranje/depiliranje pazuha/pranje šiškica cca 15 min, ulje na tijelo minuta, anticelulitna krema 4 minute, krema za lice i tekuci puder 3 minute, rumenilo minuta, olovka i maskara 4 minute (ujutro mi se tresu ruke i smotana sam ko sajla). Susenje i peglanje šiški 4 minute, oblacenje 5 minuta, popravljanje laka na noktima 7 minuta.

I uvijek kasnim
Lauren is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 09:36   #83
Quote:
jesenja kaže: Pogledaj post
...vi se svi dižete oko 5:00, 6:00 sati ja se dignem oko pola 8:00, radim od 9:00 i ne stignem se našminkati... doma stavim puder ili korektor, ovisno kako izgledam to jutro i onda u autu maskaru i sjajilo, eventualno rumenilo...
Ja se dižem u 6:15, ne zato jer sam ovisnik o šminkanju, nego zato jer radim od 7:30, a moram prije toga i dijete u vrtić odvesti. Stignem se našminkati (puder, maskara, rumenilo, sjajilo) i popiti kavu.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 10:32   #84
dok je faks/škola se dižem u 5:35, najkasnije 5:45...
prvo napravim kavu, pa tuširanje,šminkanje pod obavezno(volim taj "ritual" ujutro), obično stavim kremicu,pa dok čekam da se upije upalim lap top i prolistam novine, pa onda ide tekući puder ili neki put ako mi nije lice baš kaaatastrofa tonirana kremica,pa transparentni puder u prahu, rumenilo,maskara i sjajilo su pod obavezno,a neki put stavim i sjenilo,ili malooo tuša i olovke...te ako spavam manje od 5 sati obavezno korektor za podočnjake,a inače podočnjake rješavam hlaaadnom vodom....s tim svim sam gotova do 6:30(obično sam ujutro jakoo usporena,a tuširati se znam i po 10 min)...usput doručkujem,i nakon toga ponovno operem zube,i taman sam oko 6:50 spremna da krenem na tramvaj(većinom još u međuvremenu složim krevet,operem suđe ako je kaj ostalo od večeri prije)
mora biti nekaj ekstremnoga da zakasnim negdje,ili da ne dođem barem s toniranom kremom na licu i malo maskare(pritom mislim na faks,i ine stvari,dok idem u kvartovski dućan,ili na poštu,ili do bankomata itd se ne šminkam)
šminkam se jer se volim šminkati,i boli me briga kaj drugi misle...
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 12:24   #85
Quote:
nilly kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ujutro mi treba 20- 30 min za izvlačenje iz kreveta, WC, doručak, kavicu
I još 20-30 min za zubiće, dezić, parfić, umivanje, tonik, kremicu, šminkicu- korektor, tekući puder ili u prahu (ovisi u kakvom mi je stanju lice), maskara, rumenilo, nekad sjenilo, melem/sjajilo i naravno oblačenje.
Al eto, ja imam klizno radno vrijeme (znam da me sad mrzite ), pa meni 15-tak min više-manje ništa ne znači, a i pošteđena sam stresa svako jutro
I zaboravila sam napomenut da sam sama sebi ljepša bez tekućeg pudera...al se nekad stvarno nemože izbječ
__________________
"When people say love hurts, they say it just to make themselves feel better.
Good things in life never hurt!"

Zadnje uređivanje nilly : 19.10.2009. at 12:46.
nilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 20:28   #86
Quote:
nilly kaže: Pogledaj post
Al eto, ja imam klizno radno vrijeme (znam da me sad mrzite ), pa meni 15-tak min više-manje ništa ne znači, a i pošteđena sam stresa svako jutro
nisi jedina
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 22:48   #87
Zanima me što mislite o potpunom prestanku upotrebe dekorativne kozmetike?

Naravno, i dalje uz korištenje odgovarajuće preparative..

Ja iskreno već neko vrijeme razmišljam o tome jer sam se nekako zasitila šminke i želim preći na totalni minimalizam.

Ima li ko sa sličnim razmišljanjem??

https://www.youtube.com/watch?v=DPk-Ff4EC5w

http://myawesomebeauty.com/how-to-lo...ithout-makeup/
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 06:38   #88
Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
SITUACIJA: dižem se SVAKI DAN u 6 u jutro zbog obaveza. i tada mi se neda stavljat šminku jer a) neda mi se tako rano, b) ako je ona cijeli dan na mome licu "teška mi je", a ne želim mučiti sebe a kamoli i svoje lice za koje to nije dobro. prije su ljudi navikli da me gledaju stalno sa šminkom, a sada kada me sretnu bez nje me pitaju "isuse bože što ti je, šta si radila?!" mislim, meni to ne treba u životu, al onda opet ćemo da mučim sebe i svoju kožu na licu. i što da ja sad radim? lice bez šminke mi je blijedunjavo i s podočnjacima, može li se to kako poboljšati i poraditi na tome? uvijek sam zavidila curama koje i bez šminke izgledaju krasno inače, sa šminkom svi mi kažu da sam jako zgodna. pa zar sam toliko čudna bez toga?!
Svi sa šminkom izgledaju bolje. Pa mada je riječ o minimumu šminku. Kad idem negdje ( faks, kava ), uvijek stavim bar maskaru, neko bež sjenilo i korektor za prekrivanje podočnjaka. Bez toga ne ide. U dućan mi nije problem otići bez trunka šminke.

Quote:
mercury3 kaže: Pogledaj post
Zanima me što mislite o potpunom prestanku upotrebe dekorativne kozmetike?

Naravno, i dalje uz korištenje odgovarajuće preparative..

Ja iskreno već neko vrijeme razmišljam o tome jer sam se nekako zasitila šminke i želim preći na totalni minimalizam.

Ima li ko sa sličnim razmišljanjem??

https://www.youtube.com/watch?v=DPk-Ff4EC5w

http://myawesomebeauty.com/how-to-lo...ithout-makeup/
Hmmm... Ne baš. Nisam tip od tone šminke, bome ni totalno izbacivanje.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 07:07   #89
ja tek nedavno pocela potpuno uzivati u sminci. kakvo izbacivanje
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 07:32   #90
Ja vec godinama izlazim bez sminke, nisam dovoljno spremna na ranije dizanje zbog sminke. Vikendom se malo natrackam kad izlazim ali preko tjedna nula bodova, cak ni bb kreme ne koristim.
I ne, nisam neka ljepotica ali mi je lice i ljepse otkad sam izbacila makeup svaki dan
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 07:43   #91
od šminke stavljam sve, osim primera jer mi je lice toliko poboljšano od koraka preparative da ga jednostavno više ne trebam (hint između ostalih koraka).
počev od preparative koja ima ujutro nekih 7 koraka, a onda slijedi:
* bb
* transluscentni puder
* bronzer
* rumenilo
* boja za obrve
* olovka za obrve
* hajlajter pod obrve
* sjenilo za oči 1
* sjenilo za oči 2
* eyeliner
* olovka na donji dio oka
* olovka za unutarnji dio oka
* maskara 1
* maskara 2
* maskara 3
* lip tint ili lip crayon
* face mist

i od svega toga mi u konačnici, bez pretjerivanja, lice izgleda kao no-make-up make-up.

pitanje je samo količine.

npr otprilike mi u konačnici količina šminke izgleda slično koliko i njoj. svi koraci su tu, ali ničeg nema previše.

vrijeme trajanja rutine razlikuje se od onog što sam bila tipkala prije 4-5 tjedana jer sam neke korake izmijenila/nadopunila/izbacila/dodala:
* preparativa = oko 4 minute nanošenje, ali dok se sve osuši i sink-in-my-skin otprilike 15ak minuta
* dekorativa = oko 12-13 minuta

i da, malo sam freak oko računanja, ali to je samo zato da kad pogledam na sat kažem sama sebi: ma možeš ostat u krevetu još par minuta, imaš dovoljno vremena za se spremiti pomalo....to zbrojim jednom i otprilike mi uvijek treba toliko plus minus par minuta ako ne zapnem u mislima na nekoj pjesmi s otvorenog radija

edit: večernja rutina mi ima između minimalno 4 pa do 12-13 koraka ovisno o raspoloženju. to uključuje 2x čišćenje, najmanje 2 seruma + ulje nakon noćne kreme, i između nekoliko tonera i omekšivača kože.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 08:35   #92
Stavljam dosta sminke, ali isto idem na no make up make up look, posebno za posao. Razumijem da netko zeli izbaciti sminku, posebno pudere/konture ili zbog vremena ili zbog koze. Ali malo maskare, rumenila i korektora na podocnjacima cini cuda na svakome, a ne opterecuje se lice makeupom ako to netko zeli izbjeci.
Vjerojatno vecina ljudi izgleda 95% isto bez sminke i s te tri stvari, ali nekako mi djeluje kao da se netko potrudio za svoj izgled, a ne samo ustao iz kreveta i otisao ravno na posao.
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 08:40   #93
Quote:
Quistis kaže: Pogledaj post
Stavljam dosta sminke, ali isto idem na no make up make up look, posebno za posao. Razumijem da netko zeli izbaciti sminku, posebno pudere/konture ili zbog vremena ili zbog koze. Ali malo maskare, rumenila i korektora na podocnjacima cini cuda na svakome, a ne opterecuje se lice makeupom ako to netko zeli izbjeci.
Vjerojatno vecina ljudi izgleda 95% isto bez sminke i s te tri stvari, ali nekako mi djeluje kao da se netko potrudio za svoj izgled, a ne samo ustao iz kreveta i otisao ravno na posao.
a čuj, moja kolegica iz ureda doslovce to radi.
izleti iz kreveta i doleti u ured. probudi se, barem tako kaže, 20 minuta prije posla, samo se obuče (ono što je imala jučer) i doleti u ured.
u uredu se češlja. pa maže kremu na lice, pa stavlja puder, pa šminka oči. sve u uredu. s rukama. nema kist osim za puder u prahu.
lijepa je cura, ali je brate neuredna i aljkava. nije bed imati no make up na sebi, ali mazati se u uredu (ajde de da je firma njena, ali nije...), i još se drži onako s visoka prema svima....da ne govorim da je zbog odjeće od jučer, a sklona je znojenju, miris pusti me da vrištim....
da se razumijemo i kad se namaže se namaže kako se namaže....
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 08:48   #94
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
a čuj, moja kolegica iz ureda doslovce to radi.
izleti iz kreveta i doleti u ured. probudi se, barem tako kaže, 20 minuta prije posla, samo se obuče (ono što je imala jučer) i doleti u ured.
u uredu se češlja. pa maže kremu na lice, pa stavlja puder, pa šminka oči. sve u uredu. s rukama. nema kist osim za puder u prahu.
lijepa je cura, ali je brate neuredna i aljkava. nije bed imati no make up na sebi, ali mazati se u uredu (ajde de da je firma njena, ali nije...), i još se drži onako s visoka prema svima....da ne govorim da je zbog odjeće od jučer, a sklona je znojenju, miris pusti me da vrištim....
da se razumijemo i kad se namaže se namaže kako se namaže....
Uf ovo je too much, ajd popravit si oci, ruz i tako to, ali stavljat kremu za lice u uredu

I ja se uvijek ustajem u zadnji tren, ali sve se stigne doma napraviti ipak. Ovo mi je prevelik manjak higijene. Bolje da doma stavi onda samo maskaru i drzi takav look.
Quistis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:05   #95
Quote:
Quistis kaže: Pogledaj post
Uf ovo je too much, ajd popravit si oci, ruz i tako to, ali stavljat kremu za lice u uredu

I ja se uvijek ustajem u zadnji tren, ali sve se stigne doma napraviti ipak. Ovo mi je prevelik manjak higijene. Bolje da doma stavi onda samo maskaru i drzi takav look.
uvijek primjetim odjeću na kolegicama i kolegama i uvijek zapazim kad neko dođe 2 dana zaredom u istoj majici/košulji. ne znam...to mi nikako nije jasno. ja se ne znojim gotovo uopće pa mi nikad ne bi palo na pamet 2 dana zaredom u istoj odjeći doći.
imala sam jednu kolegicu prije par godina, cura se predobro oblači, ima stila i uvijek je bila fantastično obučena i sjećam se jednom sam ju onako iz zezancije pitala šta se desilo, dva dana isti outfit kaže ona: ma joj, jučer sam kod tipa zaglavila pa nisam jutros stigla do stana
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:06   #96
Quote:
Quistis kaže: Pogledaj post
Uf ovo je too much, ajd popravit si oci, ruz i tako to, ali stavljat kremu za lice u uredu

I ja se uvijek ustajem u zadnji tren, ali sve se stigne doma napraviti ipak. Ovo mi je prevelik manjak higijene. Bolje da doma stavi onda samo maskaru i drzi takav look.
a cijelo ljeto se ni nije češljala...mislim, tako je rekla, a bome tako je i izgledala...3 mjeseca ljeta, bez češlja... ne mogu zamisliti...ipak kad počešljaš nekako i dovedeš malo kisika do tjemena..
no i zube pere ovdje, ali sad sam već doista pretjerala s komentarima, jer nastojim ne vidjet, jer ona evo sjedi i sada preko puta mene i nema mi pomoći pa nastojim ne mislit niti vidjet. pogotovo kad jede salame za gablec u uredu, pa su miomirisi. mislim ne da mi smeta što žena jede, jedem i ja, ali za to imamo kuhinjicu ili odi brate van kad imaš tako nešto ekstra miomirisno...
veli naša treća kolegica toj miomirisnoj: daj mi reci koji parfem si stavila?
a ona sva sretna: taj i taj
a kaže moja treća kolegica: a dobro, sad znam kojeg neću nikad kupit
ova je ostala kao pos*ana, ali samo na kratko, nakon toga je išla prati zube..
i'm stuck w/ her. barem dok ne promijenim posao
ima neki smajlić za odvratno, aha ima ovaj

da budem on topic: lijepa bez šminke može, ali lijepa bez njege jako, jako teško.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:11   #97
i ja perem zube na poslu
ali ne prvi put, nego nakon ručka naravno

vezano za temu...podržavam cure koje se bez šminke super osjećaju i mogu taj look furati, u svakom slučaju manje kemije na kožu stavljaju
ja se ne bih mogla odvažiti na to nikad.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:19   #98
Quote:
mercury3 kaže: Pogledaj post
Zanima me što mislite o potpunom prestanku upotrebe dekorativne kozmetike?

Naravno, i dalje uz korištenje odgovarajuće preparative..

Ja iskreno već neko vrijeme razmišljam o tome jer sam se nekako zasitila šminke i želim preći na totalni minimalizam.

Ima li ko sa sličnim razmišljanjem??

https://www.youtube.com/watch?v=DPk-Ff4EC5w

http://myawesomebeauty.com/how-to-lo...ithout-makeup/
Ja sam pola-pola.
Volim svoje lice bez sminke, iako naravno da nasminkano puno bolje izgleda.

Recimo da sam 30% nasminkana, 30% gola, 30% samo malo popravim obrve i mozda mrrrvicu maskare

Oduvijek mi je tako, jer mi sminka na neki nacin 'smeta' na kozi, s druge strane uzivam u procesu i stvarno budem ljepsa

Tako da sam odabrala taj lapo-lapo pristup i vodim se za osjecajem. Znaci ako mi je taj dan no-makeup feeling, onda ga ne nanosim, i obrnuto.

Ono sto se trudim je skinuti svaku vecer sve sa lica (ako imam), te obavezno nahraniti kozu kremom, kao i vrat, i nanijeti gel oko ociju.
Pocela sam ici na masaze lica koje super prokrve lice plus nahrane kozu, stvarno izgledas svjeze nakon nje. To je vise dugorocna nego kratkorocna investicija ali je tretman vrlo ugodan.
Mozda cu kroz 10 godina razmisliti o hijaluronu (ili 15, jer nemam bas bora, vidjet cu)

Inace sa sminkom je fakat stvar navike, imala sam perioda kada sam se mjesecima sminkala svaki dan i naravno da je nekoliko tjedana cudno kad prestanes, osjecas se gol i svi te cudno gledaju, mene su cak ispitivali jesam li umorna

No kad se naviknes (i naviknes sve oko sebe), pitanja prestaju i odjednom si opusteniji i prihvatis sebe kakav jesi

Za mene je sminka primarno dakle igra i zabava, a ne obaveza.
Dakle radim to jer to volim, ali nije da ju moram imati. Ne moram, mogu i bez nje

Btw, vazno je jako paziti na druge stvari, da je kosa zdrava, koza lica (prehrana mora biti takva da ne dobijas pristice previse), jer ako su te stvari u losem stanju onda lice vise 'trazi' sminku, a kad se osjecas cisto i svjeze i zdravo imas manju potrebu nesto skrivati. Tako je barem meni.

Quote:
menni kaže: Pogledaj post

da budem on topic: lijepa bez šminke može, ali lijepa bez njege jako, jako teško.
Da
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:26   #99
Lijepa bez šminke

Vise sam bez sminke, nego s njom, iako nemam perfektno cisto lice. Ne smatram se lijenom i neurednom zbog toga. Nastojim preparativu dovest do te razine odgovarajucih proizvoda za moje potrebe, da stvarno lice bude sto bolje moguce. Kad se sminkam, puno cesce je to no make up look, nego nesto jako. Naravno da je jasno vidljiva razlika sa i bez sminke, ali nemam problem ni s jednim od ta dva izdanja. Volim sminku, ali nemam problem s tim kako izgledam nenasminkana. Divim se curama koje uvijek imaju full make up.

E da, nitko me od poznanika ne pita jesam bolesna kad sam nenasminkana

Sent from my iPhone using Tapatalk
Akvarela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:49   #100
Quote:
Quistis kaže: Pogledaj post
Vjerojatno vecina ljudi izgleda 95% isto bez sminke i s te tri stvari, ali nekako mi djeluje kao da se netko potrudio za svoj izgled, a ne samo ustao iz kreveta i otisao ravno na posao.
Ma nisam ni mislila na nebrigu oko izgleda.

Meni npr ujutro treba oko 20 min od umivanja do upijanja kreme i ulja koje stavljam. Dosta vremena trošim na preparativu.
Inače preko tjedna radim piling i stavljam maske bar 2 puta tjedno...

Ali makeup mi je baš nekako dosadio - i to baš sve..

Ništa me ni ne privlači po trgovinama od toga, ono

Imam samo obično prozirno sjajilo, prozirnu maskaru za trepavice i bezbojni vosak za obrve - sve bez boje.

I super mi je tako ogoljen izgled lica, baš je nekako cool osjećaj tako ići vani Totalna sloboda!
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.