Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2004., 10:38   #1
eukanuba za ljude

citam kaj jedete i kaj kuhate. svaka cast, meni se ne bi dalo. ja ne uzivam u jelu, dozivljavam ga nuzno zlo, puno vremena, puno novaca, briga oko velike riti
mislim...., volim i ja finu hranu, ali nikad mi to ne bi bio prioritet.
ja bi najradije neke granulice pa ih potrpam u sebe i bok.
koji moji peseki, da zajedno hruskamo . oni su vitki i zdravi, bebrizni. dok ja doma nesto spremam, oni ili spavaju ili se igraju. o sudju da i ne pocinjem

a uzivanje u hrani cesto vodi u hedonizam, sto globalno donosi previse boli i patnji nekim ljudima i zivotinjama. ne mislim na proizvodnju svinja u gojilistima, nego preverzije tipa zabe, majmunov mozak, zasticene ptice, psi na tanjuru....
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 13:47   #2
hmmm.... u pravu si donekle. bilo bi dobro da se ljudi mogu hranit bez da iko umire za to, ali to je nemoguce. i biljku boli kad je otkidas. u organski proizvedenoj hrani moras koristit bar najnuznije otrove kako bi se rjesili nekih nametnika- a time ubijas nametnike.

mislim da bi se ljudi trebali hranit onim sta je u njihovom prirodnom okruzenju. znaci mi u dalmaciji cemo jest ribu, povrce, voce, manistru. ali ljudi u africi bas nemaju veliki izbor, tako da oni jedu bilo sta za prezivit. ne mozes te ljude zvat hedonistima jer jedu meso majmuna ili meso zebre. oni tako prezivljavaju!

svako sam mora odlucit sta je najbolje za njega i sta zeli jest. mislim da uvik postoje ekstremi: to si ljudi koji jedu zivotinje na rubu istrebljena jer je to moderno, a i oni koji jedu samo voce koje padne sa stabla ili samo povrce su isto ekstremne osobe jer time skode sami sebi.
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 16:52   #3
ljudi bi trebali shvatiti da jelo nije smisao zivota nego potreba koju treba zadovoljiti na najjeftiniji i najjednostavniji nacin, sa minimalnom patnjom ostalog oko nas.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 18:31   #4
ako na to tako gledas onda mozes rec i da nam nije potrebna ugodna ili skupa odjeca, da nam nisu potrebna auta, da nam nisu potrebni kompjuteri... ti mozes zivotarit, a ja zelim zivit i uzivat u zivotu.
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 08:55   #5
odjeca nam treba, ali ne krzneni kaput napravljen od beba foke, treba nam auto, i hrana, ali ne majmun sa prerezanom glavom na stolu. kuzis moj point.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 16:56   #6
pa udri po eukanubi. jesi probala kad?? Ja jesam.meni je purina najbolja. Onak je hruskava. poslije maznes litru vode i ko bog. Mozes grickati pred TV.

samo sto psi nisu gurmani i ne padaju na okus neg na miris a ljudi jesu gurmani i treba im fina papica a pes je zadovoljan sa kuhanim pilecim vraticima svaki dan.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 17:15   #7
Quote:
Roko kaže:
pa udri po eukanubi. jesi probala kad?? Ja jesam.meni je purina najbolja. Onak je hruskava. poslije maznes litru vode i ko bog. Mozes grickati pred TV.

samo sto psi nisu gurmani i ne padaju na okus neg na miris a ljudi jesu gurmani i treba im fina papica a pes je zadovoljan sa kuhanim pilecim vraticima svaki dan.
finas papica, ali do koje mjere?
imas psa? njima su kuhani vratici kao i nama prstaci.
obicno jedu prosjecne zgance (eukanubu) i nista im ne fali!
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 20:03   #8
i ja doma iman pasa. moja bela vise voli poist kuvanu spizu ili komad mesa nego suvu spizu za pase. znaci kad pasu das pravo izbora, on ce uvik izabrat ono sta je njemu bolje i sta mu je ukusnije
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.