Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2015., 18:17   #1
Što s jajima nakon Uskrsa?

pozdrav ekipo

ostalo nam je jako puno jaja nakon Uskrsa

neke ideje da se potroše

thanks
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 18:23   #2
Egg salad, punjena jaja, mesna štruca, razni namazi i složenci kao što je francuski krumpir..
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 18:55   #3
...i nahrani gladne oko sebe.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 19:04   #4
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
...i nahrani gladne oko sebe.
Imaš neku novu dijetu na bazi jaja ?



@manchild

Zamrzni ih.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 19:17   #5
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Imaš neku novu dijetu na bazi jaja ?

Iznenadio bi se, ali da

Salo dole, mišići gore
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 19:36   #6
thanks

egg salad

bum probao i zamrznuti
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 19:50   #7
Čekaj jel ti govoriš o sirovim jajima koja su ti ostala ili o kuhanim?
ako je o kuhanima riječ, bacaj ih u smeće , pa nečeš valjda sutra jesti jaja koja si skuhao u nedjelju? Tri dana stara , bacaj to u smeće
Barem bi ja bacio da sam na tvojem mjestu
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:29   #8
U biti su vjerojatno skuhana u subotu Al zakaj bacat prije neg ga oguliš, a kad ga oguliš i prerežeš mam ti je jasno jel ok ili nije. Evo muž danas pojeo subotnje jaje i baš živahno i zdravo izgleda.
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 21:40   #9
jaja od nedjelje i jučer

naravno skuhana
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 21:44   #10
moj čovjek jede pisanice i nakon tjedan dana i niš mu nije
ja ne bi ali njegov želudac pa kaj me briga
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 22:01   #11
za ove fine keksiće trebaš 6 tvrdo kuhanih žumanjaka ... kad već imaš jaja kuhanih
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 00:46   #12
Kuhana jaja od Uskrsa (čuvana u frižideru, ofkors) se jedu 5-7 dana bez problema, godinama.
Naravno,samo ako pripovijedamo o domaćim kokošjim jajima

Ona farbana smo jeli bar 3-5 dana, nikad nikakvih tegoba. Sa sobne temperature.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 04:24   #13
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Kuhana jaja od Uskrsa (čuvana u frižideru, ofkors) se jedu 5-7 dana bez problema, godinama.
Naravno,samo ako pripovijedamo o domaćim kokošjim jajima

Ona farbana smo jeli bar 3-5 dana, nikad nikakvih tegoba. Sa sobne temperature.
e da te čuje sanitarna inspektorica kod koje sam jučer polagao onu nebulozu zvanu higjenski minimum
kad sam radio u hotelu na doručku kuhana jaja koja sam danas skuhao ako bi ostala išla su još sutra na doručak i ako bi tad ostala bacao bi ih.
Mada vjerujem da od ovih 3 dana starih ne može biti ništa ja osobno ih baš i ne bi konzumirao
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 04:59   #14
kako to da svježa jaja mogu lako stajati u frižideru i do tri tjedna, a tvrdo skuhana ne mogu ni tri dana? ne čini se logično.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 07:33   #15
U dućanima oko mene već neko vrijeme jaja stoje na običnoj polici a ne u frižideru. Navodno su to neki novi propisi.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 07:35   #16
jedem kuhana jaja i i tjedan dana nakon Uskrsa, bojana i neobojana, nedomaća, izvan hladnjaka, godinama
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 07:50   #17
očito nitko nije imal salmonelu čim tak bezbrižno jedete jaja
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 08:12   #18
Dajte ne paničarite s jajcima. Koga sjećanje dulje služi sjetit će se nekadašnjih gostionica/krčmi u kojima je osim pića, u ponudi bilo i nešto jednostavno za pojesti. Stakleni ormarić bez ikakvog hlađenja nudio je najčešće Zdenka topljeni sir i tvrdo kuhana jaja. Nekak se ne sjećam da je salmonela carevala...
Uostalom, jaje je kao kuhano bilo sterilno. Nakon stajanja u frižideru nekoliko dana malo je za vjerovati da se od nekuda pojavila bakterija, probila ljusku i nastavila svoj život u jajčeku čekajući naivca koji će ga pojesti.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 08:14   #19
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
očito nitko nije imal salmonelu čim tak bezbrižno jedete jaja
Nisam imala... nama nikad niš ne ostane za sutra, kamoli za preksutra, ali jaja ak su ostala od Uskrsa smo znali nakon par dana pojest (ne nakon tjedan-dva). Pa kaj salmonela nije problem kod nedovoljno termički obrađenih namirnica? Nekak si mislim da se u kuhanom jaju koje nije puklo nemre razvit salmonela, a ak se pokvarilo, skužiš, imaš nos, oči, logiku...
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 09:09   #20
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
e da te čuje sanitarna inspektorica kod koje sam jučer polagao onu nebulozu zvanu higjenski minimum
kad sam radio u hotelu na doručku kuhana jaja koja sam danas skuhao ako bi ostala išla su još sutra na doručak i ako bi tad ostala bacao bi ih.
Mada vjerujem da od ovih 3 dana starih ne može biti ništa ja osobno ih baš i ne bi konzumirao
iako sam uvjerena da se tvrdo kuhana jaja mogu cuvati i jesti danima, ipak mi je logicno da se u ugostiteljskom objektu nepotrosena bacaju odmah. nekak bih voljela znati da kad idem u restoran jedem svjeze pripremljeno (pogotovo jaja).

u nekim restoranima mozes dobiti meko kuhano jaje ili si gost moze sam skuhati do odredjene "tvrdoce" - tu je jako riskantno "igrati se", pa zato oni naprosto moraju imati jako stroge propise. ako se netko sam doma glupira i nepoznata jaja jede nekuhana/nedovoljno kuhana pa dobije salmonelu, onda si je sam kriv. restoran si nekak ne moze dozvoliti da im se svako malo gosti zaraze/otruju jer oni ne paze/ne znaju sto rade, zar ne?

(a i kako biste znali u restoranskoj kuhinji koliko dugo stoje ta jaja koja nisu potrosena isti dan kad su skuhana, toga sigurno bude dosta, pa nije otislo ni drugi dan, pa sljedeci ... tko zna koje je od kojeg dana a sigurno ne pisu datumi na njima.)

Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
kako to da svježa jaja mogu lako stajati u frižideru i do tri tjedna, a tvrdo skuhana ne mogu ni tri dana? ne čini se logično.
cesto citam clanke i recepte za zdravu prehranu i svako malo pise savjet/preporuka za zdrav obrok - skuhati unaprijed nekoliko jaja utvrdo i svaki (sljedeci) dan imas za dorucak/rucak/gablec/veceru/kamo ga vec hoces ili mozes staviti.

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
U dućanima oko mene već neko vrijeme jaja stoje na običnoj polici a ne u frižideru. Navodno su to neki novi propisi.
i kod mene su svjeza jaja u ducanu na policama. bas su me zbunili. normalno ih jedem (al obicno su prilicno termicki obradjena, mislim da sam dva puta pojela meko kuhano jaje - bih ja i cesce al ih uvijek prekuham ).

Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
jedem kuhana jaja i i tjedan dana nakon Uskrsa, bojana i neobojana, nedomaća, izvan hladnjaka, godinama
i to.

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
očito nitko nije imal salmonelu čim tak bezbrižno jedete jaja
salmonela se ubija termickom obradom (kuhanjem), znaci, moze se dobiti samo kad se konzumiraju svjeza ili nedovoljno termicki obradjena jaja. npr. ako netko stavlja u kolac kremu od nekuhanih jaja a ne zna do u detalj porijeklo jaja i kokosi.

kao klinka sam cesto jela "jaje sa secerom" (umuceni sirovi zumanjak sa secerom) jer sam bila jako mrsava a vjerovalo se da se od toga moze udebljati. ne sjecam se sad jesmo li to radili bas uvijek s domacim jajima (nekako sumnjam jer sam to jela stvarno cesto a vlastita domaca jaja nismo imali) ili s kupovnim i nikad nisam dobila salmonelu. jel moguce da je salmonela onda bila rjedja ili se bolje kontroliralo ili sto?
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.