Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2014., 18:23   #81
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Ima jedan dobar film '' Way back'' s Colin Farrelom i Ed Harrisiom,i ako postoji ovaj repelant od biljke, a film je po istinitom dogadaju … treba to nabaviti i posaditi gdje god se moze

A evo famozne scene
http://www.youtube.com/watch?v=KEViZisI-lM
nažalost taj dio filma je izmišljen... nema ga u knjizi po kojoj je film snimljen...
__________________
We are only limited in life by the limitations, we set upon ourselves
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 16:32   #82
Od grka pa onda i od osobnog iskustva znam da protiv komaraca ucinkovito je gajiti bosiljak u saksiji kao cvjece.
pastet89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:09   #83
Do Ilinja komarci, od Ilinja obadovi... Al me nekidan jedan haknuo na biciklu, kroz majicu ....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 19:59   #84
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
Ma da to te brine!? Kakva će biti posljedica na vrapca koji pojede GMO komarca?! Inače komarci predstavljaju pticama vrlo malo nutrienata.

Samo da ponovim nema zaraženih ženki! Postoje samo GMO mužjaci koji se pare sa ženkama koje onda snesu jajašca koja se nikad ne izlegu. Mužjaci ne grizu tako da čovjek nema nikakvog kontakta sa GMO komarcima.

Stvarno bi to trebalo organizirati u Hrvatskoj jer ih kako sam naveo opadne broj za 85% a ovo prašenje je ODVRATNO!!! I uz to nema neke važne posljedica na komarce više uzrokuje rak na ljudima.
No, eto, em što nema političara koji bi to organizirali, uz to ljudi kod nas polude čim čuju riječ GMO, iako komarci ubiju JEDAN MILIJUN LJUDI svake godine i to većinom djecu i još razbole preko 500 milijuna ljudi.

Zašto ne bi mogli imati zrak slobodan od komaraca? Bar nešto da napravimo kako treba?


Možemo otići na Markov Trg sa transparentima "Hoćemo GMO komarce!"

Više informacija
http://www.ted.com/talks/hadyn_parry..._fight_disease

Ja sam za, da bude sve GMO, tak i onak svi ćemo jednog dana umrjeti
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 01:20   #85
Prije nego što će nas ugristi, komarac na mjesto uboda namaže svoju salviu koja sprječava zgrušnjavanje krvi pri isisavanju krvi. Da bi odstranio spomenuti stranu supstancu od sebe, naš organizam ispušta na mjesto uboda protuupalnu kemikaliju histamin, a koja među ostalim stvara crvenilo i svrab.
Da bi ubrzano odstranili slinu komarca, odnosno da bi prestali ispuštati histamin i zaustavili svrab i oteklinu jednostavno metalnu čajnu žlicu zagrijete na izvoru visoke temperature kao što je vatra sa upaljača i žigica, vrela voda i sl. i tako zagrijanu žličicu nekoliko trenutaka držite pritisnutu na mjesto uboda. Postignuta visoka temperatura na metalnoj žličici spalit će slinu komarca i riješiti vas muke
Kabel007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 11:20   #86
moj recept za pokušaj ratovanja protiv komaraca: naći na netu eterična ulja koja im "smetaju" (ja kupila citronelu, limunsku travu, ulje čajevca, ružmarin, hvarski mix) korisititi jedno po jedno, ili pomiješati po par kapi od svih, nasprejat zastore i eto, nije ih bilo kad sam to napravila. nabavit biljke koje im smetaju (kupila neku "protiv komaraca, miriši citronelasto), popikat ih po stanu. ono sa kvascem ne funkcionira ni pol posto. za ubode, samo kemija (afloderm), nažalost, sve mazalice i trackavice na pomažu.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 02:09   #87
Kukac koji je najviše ljudi ubio. To sto špricaju traje dan dva i gotovo, a govorili su da pomoću nekih tableta, kemikalija im mogu legla uništit i to bi iimalo puno veći učinak neg ovo špricanje. Baš me zanima gdje taj novac za špricanje završi.
__________________
Sinoc sam, sinoc sam pola kafane popio....
CaptainAsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 04:41   #88
Ove ih je godine puno manje (u Vž).

Obično sam prva meta za ubod, a sad se dogodi da cijele noći provodim na otvorenom bez uboda, što je prije bilo nemoguće.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 17:24   #89
Domovina komaraca

Komarosjek je pradomovina svih komaraca

https://youtu.be/etRPactwhJw
marioprkacin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 23:11   #90
Quote:
Kabel007 kaže: Pogledaj post
Prije nego što će nas ugristi, komarac na mjesto uboda namaže svoju salviu koja sprječava zgrušnjavanje krvi pri isisavanju krvi. Da bi odstranio spomenuti stranu supstancu od sebe, naš organizam ispušta na mjesto uboda protuupalnu kemikaliju histamin, a koja među ostalim stvara crvenilo i svrab.
Da bi ubrzano odstranili slinu komarca, odnosno da bi prestali ispuštati histamin i zaustavili svrab i oteklinu jednostavno metalnu čajnu žlicu zagrijete na izvoru visoke temperature kao što je vatra sa upaljača i žigica, vrela voda i sl. i tako zagrijanu žličicu nekoliko trenutaka držite pritisnutu na mjesto uboda. Postignuta visoka temperatura na metalnoj žličici spalit će slinu komarca i riješiti vas muke
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 04:55   #91
Quote:
Kabel007 kaže: Pogledaj post
Prije nego što će nas ugristi, komarac na mjesto uboda namaže svoju salviu koja sprječava zgrušnjavanje krvi pri isisavanju krvi. Da bi odstranio spomenuti stranu supstancu od sebe, naš organizam ispušta na mjesto uboda protuupalnu kemikaliju histamin, a koja među ostalim stvara crvenilo i svrab.
Da bi ubrzano odstranili slinu komarca, odnosno da bi prestali ispuštati histamin i zaustavili svrab i oteklinu jednostavno metalnu čajnu žlicu zagrijete na izvoru visoke temperature kao što je vatra sa upaljača i žigica, vrela voda i sl. i tako zagrijanu žličicu nekoliko trenutaka držite pritisnutu na mjesto uboda. Postignuta visoka temperatura na metalnoj žličici spalit će slinu komarca i riješiti vas muke
Daj ne piši gluposti o visokim temperaturama još će se netko opeći. Ovo i djeca čitaju. Kad te komarica pikne, neće komarac neg ženska, ženkama treba krv za mlade. Pošpricaj skroz malo sa nekim parfemom ili dezićem ili

after shave neki. To za čas malko izgrize i vrlo brzo prestane svrbiti. Poslije ne ostane nikakav trag.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 12:11   #92
Quote:
deda moroz kaže: Pogledaj post



cudno mi je da nema ovakve teme na ovom podforumu, ali ako sam previdio nesto neka admin spoji..


kolko sam skuzio gadovi ove godine ne oprasuju.. vjerojatno jos jedna efektivna mjera štednje..

podivljat ću s ovim beštijama, neki dan na vikendici ko frenda dok smo u ribičiju išli izbili su me! izbili! noge mi izgledaju kao da sam iz jebenog vjetnama stigao?


onaj raid i ostale mačke piterine ništa ne pomažu.. ima netko kakav konstruktivan savjet? kako ih se otarasiti?

i što koristiti da mi se smanje ti plikovi od kojih ću krastače napraviti ako mi ne pomognete


pomagajte zborištari!
Nema tu pomoci , nema toga sta nisam probala i nista ih ne sprijecava da ubodu.
imam mreze na prozorima, a kad sam vani namazem se od mjesavine cajevca, lavande i citrona... i opet me izmasakriraju
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 23:58   #93
I ja sam probala svašta, od bosiljka, lavande pa do hemijskih sredstava, ali naprosto me "obožavaju"
nenkazo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 10:14   #94
ja se sa Raidom pošpricam ispod pazuha nakon tuširanja i komarci nejdu na mene. Dođe me skoro isto ko dezodorans
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 11:25   #95
Mene obožavaju komarci i fakat ništa ne pomaže.. Jednostavno radi se o krvi. Ovisi koju se grupu ima..
monique18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 14:13   #96
Quote:
monique18 kaže: Pogledaj post
Mene obožavaju komarci i fakat ništa ne pomaže.. Jednostavno radi se o krvi. Ovisi koju se grupu ima..
Ma ne vjerujem u to, ja sam A+ a mala 0-, pa nas izmasakriraju jednako, jedino sam čula da neće čučat ljude koji su na kakvim ljekovima, valjda ni oni neće u sebe nečistu krv...ma nema im lijeka, još nisu izmislili sredstvo koje ih garantirano odbija...
Probala sam mislim sve, od mazalica iz ljekarne do prirodnih sredstava...i ništa
Ma šta ih ne potamane
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 12:16   #97
Narucio (i dobio) neko zlo (97% DEET) iz Engleske... Uljasto, bez mirisa, spacvanski komarci ne prilaze... Hoce li mi narasti rep tek cu vidjeti....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 13:52   #98
Ako bude valjalo spasi i naše duše pa napiši naziv proizvoda
tj uslikaj jer sam išla na net pa je ambalaža različita
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 14:05   #99
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Ako bude valjalo spasi i naše duše pa napiši naziv proizvoda
tj uslikaj jer sam išla na net pa je ambalaža različita
Eko ga! May be the God be gender on your soul

http://www.ebay.co.uk/itm/1510585081...;3AMEBIDX%3AIT
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 14:09   #100
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Eko ga! May be the God be gender on your soul

http://www.ebay.co.uk/itm/1510585081...%3AMEBIDX%3AIT
Oooo, djeluje moćno
muchas gracias
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.