Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2013., 18:18   #81
Da, pise na obrascu da se treba osobno u njihovim prostorijama.

Pa dobro, svejedno... zar rade od 8 do 16 i za to ili imaju kakav poseban salter?
Ako netko zna...
tika-taka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 13:49   #82
ne znam jeste vidjeli obavjest

U područnim službama Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje u Zagrebu (Tvrtkova 5. i Trpimirova 4.) i Rijeci (Slogin kula bb), od 19. studenog 2013. uvodi se produženo radno vrijeme, jedan dan u tjednu. Korisnicima usluga, koji nisu u mogućnosti doći u Zavod u redovno radno vrijeme, omogućit će se zaprimanje prijava i zahtjeva, te dobivanje pravnih savjeta i u vremenu iza 16,00 sati.
Područna služba u Zagrebu radit će, produženo, srijedom do 19,00 sati, a Područna služba u Rijeci utorkom do 19,00 sati. Ostale dane u tjednu radno vrijeme ostaje od 8,00 do 16,00 sati.
Novo produženo radno vrijeme, dio je projekta približavanja Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje korisnicima usluga, čija će uspješnost odrediti dinamiku proširenja i na ostale područne službe i urede Zavoda.
Sve dodatne informacije mogu se dobiti svakim radnim danom od 8 do 16 sati, na INFO telefonima Zavoda 0800 – 45 95 (besplatni), 01/ 4595 – 011, kao i na internetskoj stranici Zavoda.

eto, to rijesava problem za one koji radi posla ne mogu doci do 16 h

da se nadovezem
nekidan sam isla po korisnicko ime i lozinku
ispunite obrazac sa stranica HZMO-a i odnesete u hzmo (bilo gdje), + osobna iskaznica
odmah vam to naprave tamo, ali za prijavu na korisnicke stranice trebate cekati 24h, pa promijeniti lozinku prilikom prvog pristupa i sve super

nije mi super ovaj dio u kojemu ja nigdje ne vidim svoje podatke, tipa adresa, zavrseno skolovanje, polozen drzavni ispit, upisan polozen tecaj stranog jezika u vodnikovoj i slicno... zasto?

sta, da ja vjerujem na rijec svojoj savjetnici u HZZ-u da je recimo polozen drzavni ispit upisala u evidenciju, nakon sto me prvo poslala u zagreb da ondje isti upisem (posto sam ondje bila na strucno osposobljavanju). ukratko, nakon sata i kusur cekanja u redu u HZZ-u u zagrebu, gdje me zena u cudu gleda i kaze: pa ja ni ne mogu pristupiti vasem "profilu" posto niste kod nas prijavljeni
zzzzml is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 12:35   #83
Quote:
tika-taka kaže: Pogledaj post
Ja bih se nadovezala na ovo o radnim knjizicama i pitala da li ovaj obrazac onda moramo bas osobno odnesti na mirovinsko ili ima neka opcija da se rijesi preko neta?
Buduci da je radno vrijeme na mirovinskom 8-16 kad je vecina ljudi na poslu.

Treba mi onaj izlist sa neta u svrhu dokazivanja radnog staza novom poslodavcu.

Hvala unaprijed.
Ili otići osobno (Mihanovićeva ili Tvrtkova), ponijeti osobnu iskaznicu - lozinka se dobiva odmah.

Ili poslati poštom s kopijom osobne iskaznice - ne znam koliko im treba da obrade zahtjev i pošalju lozinku.
charlie0i0i is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 18:42   #84
mali problemčić :(

Situacija je slijedeća. Ukazala se potreba za dodatnim zapošljavanjem radnika, međutim jedan gospodin nije bio prijavljen na burzi, a nije nigdje ni radio (u radnoj knjižici je zadnje zaposlenje evidentirano u 2011.g.). Prazna polja u njegovoj radnoj knjižici nisu prekrižena, niti ovjerena. Što napraviti? Da li ćemo to mi kao njegov novi poslodavac morati odraditi ili ga poslati na zavod na zapošljavanje da oni to odrade?
confused77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 19:50   #85
Quote:
confused77 kaže: Pogledaj post
Situacija je slijedeća. Ukazala se potreba za dodatnim zapošljavanjem radnika, međutim jedan gospodin nije bio prijavljen na burzi, a nije nigdje ni radio (u radnoj knjižici je zadnje zaposlenje evidentirano u 2011.g.). Prazna polja u njegovoj radnoj knjižici nisu prekrižena, niti ovjerena. Što napraviti? Da li ćemo to mi kao njegov novi poslodavac morati odraditi ili ga poslati na zavod na zapošljavanje da oni to odrade?
Vise nema radnih knjizica, pa sto bi vi onda radili s njom? Hocu reci-kaj uopce radi kod vas, osim da vidite prijasnji staz?

Zadnje uređivanje unicom : 29.01.2014. at 19:57.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 20:31   #86
Quote:
unicom kaže: Pogledaj post
Vise nema radnih knjizica, pa sto bi vi onda radili s njom? Hocu reci-kaj uopce radi kod vas, osim da vidite prijasnji staz?
dobro pitanje
confused77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 17:38   #87
Broj u radnoj knjižici koji započinje sa 03...... (kao neki broj radne knjižice) e sad jesam slijep ili glup ali ja tog broja ne vidim. Koji je to broj?
__________________
Ne kompliciraj !!!
Strujica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 22:07   #88
Predpostavljam da Vas netko traži osobni broj osiguranika pri HZMO-u. Taj broj piše u radnoj knjižici, unutra na vrhu prve stranice (lijevo gore), obično se nalazi na uskoj bijeloj naljepnici. Broj koji počima sa 03..., a ima jedanaest znamenki.
kanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 12:54   #89
E da ali ja te naljepnice nemam u radnoj knjižici da li se još na kojem dokumentu nalazi ta broj? ili gdje bi ga mogao polgedati?
__________________
Ne kompliciraj !!!
Strujica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 13:16   #90
Quote:
Strujica kaže: Pogledaj post
E da ali ja te naljepnice nemam u radnoj knjižici da li se još na kojem dokumentu nalazi ta broj? ili gdje bi ga mogao polgedati?
Ili je na naljepnici ili ispisan rukom. Ali ako ga niste tu nasli onda ga iz nekog razloga nema (mozda jako stara radna knjizica).
Pogledajte imate li neku prijavu ili odjavu mirovinskog osiguranja, to poslodavci moraju predati radniku, tamo je taj broj.
Mozete se registrirati u servis e-gradjani i pronaci svoj osobni broj osiguranika ili nazvati/otici na salter mirovinskog.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 14:09   #91
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Ili je na naljepnici ili ispisan rukom. Ali ako ga niste tu nasli onda ga iz nekog razloga nema (mozda jako stara radna knjizica).
Pogledajte imate li neku prijavu ili odjavu mirovinskog osiguranja, to poslodavci moraju predati radniku, tamo je taj broj.
Mozete se registrirati u servis e-gradjani i pronaci svoj osobni broj osiguranika ili nazvati/otici na salter mirovinskog.
Knjižica je čisto nova imam prijavu za zdravstveno osiguranje ali nema nijednog broja koji počinje s 03... ili sad možda nema više taj 03 na početku broja.Na prijavi piše broj osigurane osobe u zavodu(9 znamenki) i MB osigurane osobe u zavodu (10 znamenki)je li možda koji od ta dva broja?
__________________
Ne kompliciraj !!!
Strujica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 14:53   #92
Quote:
Strujica kaže: Pogledaj post
Knjižica je čisto nova imam prijavu za zdravstveno osiguranje ali nema nijednog broja koji počinje s 03... ili sad možda nema više taj 03 na početku broja.Na prijavi piše broj osigurane osobe u zavodu(9 znamenki) i MB osigurane osobe u zavodu (10 znamenki)je li možda koji od ta dva broja?
Ne, na prijavi/odjavi zdr.osiguranja tog broja nema. Samo na prijavi/odjavi mirovinskog osiguranja. Mozda nije uvijek 03 ali ima 11 znamenki.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 14:32   #93
Bio sam danas u zavodu za mirovinsko osiguranje popunio neki formular priložio presliku osobne i dobio sam papir na kojem piše taj čarobni broj s početnim znamenkama 03.
__________________
Ne kompliciraj !!!
Strujica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.