Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2005., 00:24   #1
Globalno zagrijavanje

Ignorirajmo globalno zagrijavanje

Ignorirajmo globalno zagrijavanje, veli danski sveucilisni profesor Bjorn Lomborg, bivsi Greanpeaceovac razocaran totalno krivim fokusom napora te organizacije.

Tvrdi kako se u vezi globalnog zagrijavanja ionako moze vrlo malo napraviti i kako bi se trebalo posvetiti problemima koji se mogu rjesiti. Uostalom, covjecanstvo ce 2100-te kad se ocekuju prve znacajnije posljedice globalnog zagrijavanja biti znatno bogatije i samim time u stanju nositi sa posljedicama.

Neki znanstvenici cak tvrde kako ce globalno zagrijavanje zapravo pomoci da prijelaz na slijedece ledeno doba, koje je dio normalnog zemljinog ciklusa zagrijavanja i hladjenja, bude 'meksi'.

Stoga, gospodo, slobodno i dalje furajte svoje V8 jerbo ovaj bullshit o globalnom zagrijavanju sta vam prodaju ekolozi nije nista drugo nego bullshit.


Zadnje uređivanje fermina-daza : 20.02.2017. at 21:55. Reason: umetanje naslova u post zbog spajanja tema
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 09:29   #2
Ma meni su ti zastitari prirode skroz cool. Propovjedaju svoju religiju na gotovo mesijanski nacin. Sve je ukljuceno: dobri protiv zlih, propast svijeta, pokajanje i izbavljenje. I sve zasnovano na mitologiji, praznovjerju i iskrivljavanju cinjenica. Njihov put je jedini pravi put, inace.......

Evo Greanpeaceovci i neki drugi ekstremni ekolozi idu cak tako daleko da povezuju tsunami sa globalnim zatopljavanjem. Mislim, what the fuck???? Kakve veze ima potres sa globalnim zatopljavanjem?? Smijesno.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 09:58   #3
Jučer je kod Stankovića u nedjeljom u 2 bio akademik Paar koji je genijalac i koji je sasvim lijepo objasnio sve to vezano uz cikluse zagrijavanja i hlađenja i višak CO2... Možda bi objasnio još i više da ga glupi Stanković nije prekidao svojim debilnim upadicama

Uglavnom, rekao je da povećanje CO2 korištenjem fosilnih goriva se samo nadogradilo na već postojeću povećanu razinu koja je dio tih normalnih ciklusa i da razloga za veću zabrinutost nema. Također je objasnio i način nastanka ovog potresa i tsunamija koji je uslijedio i ne mogu vjerovat da su to neki povezali s globalnim zagrijavanjem.

Stara priča. Ovi "angažirani" će napravit bilo šta da spase planet ili tuljane, pa taman oni to i ne trebali.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 10:11   #4
Quote:
Phil Lynott kaže:
Evo Greanpeaceovci i neki drugi ekstremni ekolozi idu cak tako daleko da povezuju tsunami sa globalnim zatopljavanjem. Mislim, what the fuck???? Kakve veze ima potres sa globalnim zatopljavanjem?? Smijesno.
pa zapravo sve ima veze jedno s drugim
da uništavamo prirodu i da smo neodgovorni je činjenica koju teško možeš pobiti. ali se također slažem i s činjenicom da nema baš puno smisla zamarati se tim stvarima, ako zbog ničeg drugog, onda zbog toga što se ionako premalo ljudi time zamara, a pristup je pogrešan gotovo od samog početka, tak da se tu i ne može baš puno učiniti.
Desert Eagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 10:14   #5
Doture!!!

Stephen Tindale, CEO Greenpeacea je u nekoliko navrata natuknuo da bi moglo bit veze izmedju Tsunamija i globalnog zatopljavanja. I nije jedini.

Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 10:23   #6
I najcrnjem laiku je jasno da potresi nastaju pomicanjem i trenjem velikih ploča ispod zemljine kore (koju je btw. otkrio Hrvat ) a tsunami je jednostavan mehanički odgovor na trešnju i spuštanje morskog dna. Svatko to može provjerit malim eksperimentom u svojoj kadi doma

Sad kako globalno zatopljenje ima veze sa podzemnim pločama je van moje mogućnosti shvaćanja.

Inače, Stanković je jučer pokušao uvjeriti svog cijenjenog gosta u još jednu "angažiranu" pizdariju, a to je da su ljudi u siromašnijim dijelovima svijeta "sretniji". Kao ono, on je sretan jer šeta okolo sa listom oko struka, nema kredita, nema mobitela, nema auta... Samo što je zaboravio da najčešće nema ni pitke vode i da umre u 27. od obične gripe. Sretan.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 10:51   #7
Quote:
Whatever kaže:
I najcrnjem laiku je jasno da potresi nastaju pomicanjem i trenjem velikih ploča ispod zemljine kore (koju je btw. otkrio Hrvat ) a tsunami je jednostavan mehanički odgovor na trešnju i spuštanje morskog dna. Svatko to može provjerit malim eksperimentom u svojoj kadi doma

Sad kako globalno zatopljenje ima veze sa podzemnim pločama je van moje mogućnosti shvaćanja.
Pa vele kako je povisenje razine mora dovelo do povecanog pritiska na tektonske ploce sta je dovelo do pomjeranja i potesa. Mislim........

Osim toga vele kako razvoj cesti i ribarenje cine obalu podloznijom eroziji uslijed plimnih valova. Jebote po nekima bi bilo najbolje da se nista ne radi, da nas uopce nema ili da smo svi jos neandertalci u pecinama.


Quote:
Whatever kaže:
Inače, Stanković je jučer pokušao uvjeriti svog cijenjenog gosta u još jednu "angažiranu" pizdariju, a to je da su ljudi u siromašnijim dijelovima svijeta "sretniji". Kao ono, on je sretan jer šeta okolo sa listom oko struka, nema kredita, nema mobitela, nema auta... Samo što je zaboravio da najčešće nema ni pitke vode i da umre u 27. od obične gripe. Sretan.
Ma to je ordinarna glupost. Mada je nedavno bila jedna anketa po kojoj Nigerijci ispali najsretniji.

Nedavno je the Economist radio istrazivanje po kojemu je Irska ispala najbolje mjesto za zivot i njeni zitelji, jelte, najsretniji, a jutros cujem na radiu o jednom drugom istrazivanju po kojem su najsretniji Danci i Maltezani (sic!! ), a prate ih Irci i (pazi sad!!) Islandjani!!

Moj komentar: kakvi su tek onda ostali, ak je u Irskoj najbolje.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 10:58   #8
BTW jel potala na godisnjem? Cudi me da je topic jos tu.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 14:29   #9
Tu je Potala, bez brige

Ovo ti je prvi topic na SoN-u koji ima bar nekakvog smisla. Čestitam

Što se tiče ovog s tsunamijem, i meni zvuči kao generalna glupost, ali ovo drugo zasad ne bih komentirala.

Doduše, ovo mi baš nije jasno -
Quote:
covjecanstvo ce 2100-te kad se ocekuju prve znacajnije posljedice globalnog zagrijavanja biti znatno bogatije i samim time u stanju nositi sa posljedicama.
Koje će to prve značajnije posljedice biti? I to tek za 100 godina?
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 15:11   #10
Quote:
Whatever kaže:
Jučer je kod Stankovića u nedjeljom u 2 bio akademik Paar koji je genijalac i koji je sasvim lijepo objasnio sve to vezano uz cikluse zagrijavanja i hlađenja i višak CO2... Možda bi objasnio još i više da ga glupi Stanković nije prekidao svojim debilnim upadicama

Uglavnom, rekao je da povećanje CO2 korištenjem fosilnih goriva se samo nadogradilo na već postojeću povećanu razinu koja je dio tih normalnih ciklusa i da razloga za veću zabrinutost nema.
Paar je govorio o nekakvim ciklusima od 100.000 godina. Ako su ti ciklusi tako dugački, zašto je do znatnog porasta CO2 i zatopljenja došlo u posljednjih nekoliko desetaka godina?
Po njegovoj logici to bi trebalo trajati barem par tisuća godina.
To mi je odmah izgledalo malo nelogično.

Isti dan je bio neki tip na NovojTV i rekao da je zagrijavanje posljedica zagađenja.

Kome sada vjerovati?

Nije nikakvo čudo da su svjetski lovatori krenuli u ofanzivu i nastoje umanjiti posljedice svoje pohlepe, pa sve trpaju u prirodne pojave kako bi nastavili raditi po starom.
Pa zarada je u pitanju, zar ne? Sasvim prirodna pojava.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 17:00   #11
Talking Mitologija, ko sta rekoh......

Myth #1: Scientists Agree the Earth Is Warming. While ground-level temperature measurements suggest the earth has warmed between 0.3 and 0.6 degrees Celsius since 1850, global satellite data, the most reliable of climate measure-
ments, show no evidence of warming during the past 18 years. Even if the earth's temperature has increased slightly, the increase is well within the natural range of known temperature variation over the last 15,000 years. Indeed, the earth experienced greater warming between the 10th and 15th centuries - a time when vineyards thrived in England and Vikings colonized Greenland and built settlements in Canada.

Myth #2: Humans Are Causing Global Warming. Scientists do not agree that humans discernibly influence global climate because the evidence supporting that theory is weak. The scientific experts most directly concerned with climate conditions reject the theory by a wide margin.


A Gallup poll found that only 17 percent of the members of the Meteorological Society and the American Geophysical Society think that the warming of the 20th century has been a result of greenhouse gas emissions - principally CO2 from burning fossil fuels.

Only 13 percent of the scientists responding to a survey conducted by the environmental organization Greenpeace believe catastrophic climate change will result from continuing current patterns of energy use.

More than 100 noted scientists, including the former president of the National Academy of Sciences, signed a letter declaring that costly actions to reduce greenhouse gases are not justified by the best available evidence.
While atmospheric carbon dioxide has increased by 28 percent over the past 150 years, human-generated carbon dioxide could have played only a small part in any warming, since most of the warming occurred prior to 1940 - before most human-caused carbon dioxide emissions.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 03:05   #12
Quote:
Phil Lynott kaže:
Kakve veze ima potres sa globalnim zatopljavanjem?? Smijesno.
Paaaa....zatoplilo valjda pod zemljinom korom, a znas kako to ide sa poklopcem kada se para nakupi u loncu....I.

A to je globalno, ne?

BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 03:07   #13
Quote:
Whatever kaže:
Ovi "angažirani" će napravit bilo šta da spase planet ili tuljane, pa taman oni to i ne trebali.
Ni meni tuljani ne trebaju, ali ne kuzim zasto ih treba istrijebiti. Ja bih radije istrijebio zohare, ali to se nikome neda.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 03:11   #14
Quote:
Phil Lynott kaže:
Doture!!!

Stephen Tindale, CEO Greenpeacea je u nekoliko navrata natuknuo da bi moglo bit veze izmedju Tsunamija i globalnog zatopljavanja. I nije jedini.

Zaboravio je samo navesti da to ima veze i sa ratomu Iraku i obrezivanjem crnkinja u Nigeriji.

Jedino ne kuzim kako se moze vise tresti ako se crnkinje obrezu. Mislio sam da vrijedi obrat, ali ja ti se kume u to ne kuzim bas odvise.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 03:15   #15
Quote:
Whatever kaže:
I najcrnjem laiku je jasno da potresi nastaju pomicanjem i trenjem velikih ploča ispod zemljine kore (koju je btw. otkrio Hrvat )
Jel' 'rvat otkrio koru, ili kore prije toga nije bilo pa se plivalo po statijaznammagmi?


Quote:
a tsunami je jednostavan mehanički odgovor na trešnju i spuštanje morskog dna. Svatko to može provjerit malim eksperimentom u svojoj kadi doma


E, ali ovaj put se bila izdigla.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 03:35   #16
Quote:
Phil Lynott kaže:
[B]Pa vele kako je povisenje razine mora dovelo do povecanog pritiska na tektonske ploce sta je dovelo do pomjeranja i potesa. Mislim........ [/q]
To mi zvuci poput one price, sto je teze kila perja ili kila olova, ili moje dokazivanje profacici iz kemije da je voda zapravo kiselina (ali ja sam se bar zajefrkavao).

Razina mora se je povecala, ali zbog sirenja vode uslijed povecane temperature. Otapanje je tek neznatno doprinijelo tom povecanju i zapravo je zanemarivo. Znaci povecanje mase, a tim i pritiska na dno je zanemarivo. Isto tako oceani se nalaze u prirodnim zdjelama. Jednostavni fizikalni zakon nas uci da je pritisak vodenog stupa jednak na svim stranama. Prema tome i tamo je balans, bez obzira na tezinu. Tektonske ploce se pomjeraju i globalno zagrijavanje nema veze sa time.

Quote:

Osim toga vele kako razvoj cesti i ribarenje cine obalu podloznijom eroziji uslijed plimnih valova. Jebote po nekima bi bilo najbolje da se nista ne radi, da nas uopce nema ili da smo svi jos neandertalci u pecinama.
Ovisi kako se to interpretira. Jedan glupan pretjera, a drugi to krivo prenese u novinama. Ribolovna metoda koja koristi mreze koje sve deru sa dna, ocito djeluje na obalu. Ovdje kod mene je napravljeno dosta istrazivanja na tom polju. Veci problem su unistene gustare mangrova koje su rasle uz obalu, stiteci je od valova. A one su uklonjene da bi se podizale farme rakova i skoljkasa po Aziji, jer treba nahraniti nas ovdje, a jos i vise Amere Japan i Europu.
Za ceste bih volio da mi to netko objasni. No sve je moguce, ali u manjoj mjeri.
Cuj, u pecini nije tako lose, jer je temperatura konstantna i ne moras placati stanarinu. Trebas samo povremeno ispuzati van, opaliti toljagom nesto sto se krece (ako nisi vegetarijanac), ili ubiti kakvu biljku (ako jesi).

Quote:

Ma to je ordinarna glupost. Mada je nedavno bila jedna anketa po kojoj Nigerijci ispali najsretniji.
A zato Diki ne silazi osmjeh sa lica. Ja mislio da je to zbog brankice.

Quote:

Nedavno je the Economist radio istrazivanje po kojemu je Irska ispala najbolje mjesto za zivot i njeni zitelji, jelte, najsretniji,
Da zato ih ovdje ima ko' kenje i dolaze nam raditi na turisticku vizu. Valjda smo zato mi ovdje jos sretniji, jer nam Irci donose srecu sa sobom.

Quote:

a jutros cujem na radiu o jednom drugom istrazivanju po kojem su najsretniji Danci i Maltezani (sic!! ), a prate ih Irci i (pazi sad!!) Islandjani!!
Moj komentar: kakvi su tek onda ostali, ak je u Irskoj najbolje.
A ja ovdje stalno cujem od koje-kakvih chobalerosa da su ljudi najsretniji u Hrvatskoj. I svi te savjetuju da se vracas. Jedino mi nije jasno zasto ti nesretnici i sami vec jednom ne otidju nazad da se usrece. Mene je strah da ne postanem presretan, pa sam zlu ne trebalo, ovdje. :
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 03:38   #17
Quote:
Potala kaže:
Tu je Potala, bez brige

Ovo ti je prvi topic na SoN-u koji ima bar nekakvog smisla. Čestitam

Što se tiče ovog s tsunamijem, i meni zvuči kao generalna glupost, ali ovo drugo zasad ne bih komentirala.

Doduše, ovo mi baš nije jasno -

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
covjecanstvo ce 2100-te kad se ocekuju prve znacajnije posljedice globalnog zagrijavanja biti znatno bogatije i samim time u stanju nositi sa posljedicama.
--------------------------------------------------------------------------------

Koje će to prve značajnije posljedice biti? I to tek za 100 godina?
Pa Irska ce se pretvoriti u Havaje, a kako su tamo najsretniji ljudi na svijetu, imati ce dovoljno viska srece da je podijele sa ostakom svijeta.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 03:43   #18
Pa dobro ljudi, da li vi to mene kolektivno zajebavate?

Svi ste se usutili kao ribe. Da i to nije od globalnog zatopljavanja?

Ajd' dosta mi je bilo monologa, necu se vise igrati sa vama. Iden ca.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 10:08   #19
Kume, svasta ti napisa u tako malo vremena.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 10:17   #20
Kum dođe u 4 ujutro po našem vremenu na forum i onda se čudi da vodi monolog
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.