Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2015., 16:39   #1
Porez na Kamate na Štednju - veći od 12%!

Navratio sam danas kod svoje bankarice da se raspitam o novom porezu na kamate na štednju i neugodno se iznenadio podatkom da će namet na kamatu zapravo biti veći od 12%.

Naime, porez će doduše biti 12%, ali na to se nadodaje prirez na taj porez (koji u mojoj općini iznosi također 12%), pa kada se zbroji, namet na kamatu koju ću platiti iznosi 13,44%.

U nekim općinama će biti manji, a u nekima veći.

Ovaj podatak u medijima baš i nisu isticali...

Jedino pozitivno je da će to banka automatski odbiti od kamate.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 09:35   #2
Greška medija. Mnogi su se iznenadili
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 12:46   #3
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Ovaj podatak u medijima baš i nisu isticali...
Mediji puno toga nisu rekli, a pola onog što su rekli, protumačili su površno i nepotpuno.
I onda kad zatraže mišljenje nekog od stručnjaka za porez na dohodak, cijeli komentar u Dnevniku izrežu uzduž i popreko pa nije niti čudno da ljude neke stvari iznenade.
Da sam ja na mjestu gospođe Turković - Jarža iz RRIF-a , više niti slova nebi rekla za medije. Žena se potrudi, da izjavu, a onda novinari pol ne kuže pa u montaži sve to što ne kuže lijepo izbace iz priloga van.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 13:29   #4
Da li ce po obracunu ovog poreza na kamatu drzava (porezna uprava) znati za svakog gradjanina RH koliko je platio poreza (pa prema tome kolika mu je kamata i priblizno onda i iznos orocenja) ili ce to banka obracunati interno pa izvrsiti uplatu u poreznu.
Ako je ovo prvo jel to onda nije povreda bankarske tajne ili tako nesto?
stegaNo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 13:36   #5
Quote:
stegaNo1 kaže: Pogledaj post
Da li ce po obracunu ovog poreza na kamatu drzava (porezna uprava) znati za svakog gradjanina RH koliko je platio poreza (pa prema tome kolika mu je kamata i priblizno onda i iznos orocenja) ili ce to banka obracunati interno pa izvrsiti uplatu u poreznu.
Ako je ovo prvo jel to onda nije povreda bankarske tajne ili tako nesto?
Nema vise bankarske tajne. Ukucaju OIB i znaju ti i broj cipele.

Svicarska se nesto opirala ali je i ona pokleknula
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.