Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2005., 16:40   #41
Quote:
milk kaže:
ako ti je do podsjecanja otidji malo van zagreba :-)
Nije mi do toga, nego odgovaram ovima koji vjeruju da su Cinestar i Broadway uništili kina s dušom
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 16:41   #42
Quote:
maristella69 kaže:
Ma, danas više odlazak u kino nema dušu, jebi ga.
Nekad si se namučio ko svinja da dođeš do karte, stajalo se u redu za neki bolji film od 3 popodne (!!) kada su se otvarale blagajne, pa ako si ipak spušio kartu - ostali su ti tapkaroši.
Onda si se nacrtal popodne7navečer u gradu, a obavezno si 2 km dalje moral kupit kokice i to nosit u dvoranu.
A onda si Boga molio da neki košarkaš ne sjedi ispred tebe, osim ako nisi imao specijalnu sreću, pa bio 'na brijanju'.

Joj, kad se sjetim 'Bilo jednom u Americi' u kinu Studio - malo, art kinašce u Vlaškoj...
Jednom sam tamo gledala 'Sex, laži i videovrpce', pa neka klinčadija bila razočarana, jerbo 'di je taj sex'!?

A tek kad su se za neki spektakl duple karte prodavale!!

E, 'gušti'...

Obijesni smo, je li?!
Samo vi žalite za takvom dušom
A šta je s crno-bijelim televizorima, to su bili televizori s dušom, zašto ih danas nigdje nema
Prokleta Amerika.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 16:45   #43
Pažeraj banderasu
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 17:11   #44
Ali!

Prošlost je daleko iza nas, moramo se okrenuti budućnosti.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 17:15   #45
Quote:
u prolazu kaže:
još gurneš ruku u gače, podrigneš i vikneš "Let's force be with you!!"
Naaah, to tek na drugom izlasku.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 22:50   #46
Da su se stara kina nastavila održavati (briga o udobnosti stolica, kvaliteti zvuka i slike) i normalno držati čistima i urednima, koju prednost bi imali današnji bezlični kompleksi kino dvorana?

Ljudi su postali ovce koje jednostavno utrpaš u npr. Cinestar i gurneš ih gledati glupe filmove i šopaš ih kokicama i uopće nije bitan izbor filmova, nego ljudi idu u takve centre zato što je sad to fora, svi idu, itd. Ne vidim razliku od odlaska u neki shopping centar tipa King's Cross-a i Cinestara?? Kaj je to odlazak u kino?

OK, ispričavam se filmoljupcima koji pronađu poneki kvalitetni film i nemaju ga gdje pogledati osim u navedenim "stočnim" kompleksima. Isto tako isprika ljudima izvan većih gradova koji nemaju kina, nisam ja kriv za to.

Nikad takvo sranje od kino kompleksa neće zamijeniti gušt i romantičnost odlaska u Kinoteku, Zagreb ili Europu ... u vremena kad si mogao pogledati dobar film i smatrati to izlaskom van ...

Pogledajte malo listu filmova kaj igraju u današnje vrijeme u kinima, možda tek svaki 20-ti film zaslužuje trud (ne mogu nazvati drugačije probijanje do dvorane kroz zadimljenu gužvu) odlaska u kino.

Sva sreća da postoje još kazališta (valjda neće izgraditi netko multipleks kazališta ) kao mjesto za izlazak ...
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 22:56   #47
Quote:
Martinn kaže:
Da su se stara kina nastavila održavati (briga o udobnosti stolica, kvaliteti zvuka i slike) i normalno držati čistima i urednima, koju prednost bi imali današnji bezlični kompleksi kino dvorana?

Ljudi su postali ovce koje jednostavno utrpaš u npr. Cinestar i gurneš ih gledati glupe filmove i šopaš ih kokicama i uopće nije bitan izbor filmova, nego ljudi idu u takve centre zato što je sad to fora, svi idu, itd. Ne vidim razliku od odlaska u neki shopping centar tipa King's Cross-a i Cinestara?? Kaj je to odlazak u kino?

OK, ispričavam se filmoljupcima koji pronađu poneki kvalitetni film i nemaju ga gdje pogledati osim u navedenim "stočnim" kompleksima. Isto tako isprika ljudima izvan većih gradova koji nemaju kina, nisam ja kriv za to.

Nikad takvo sranje od kino kompleksa neće zamijeniti gušt i romantičnost odlaska u Kinoteku, Zagreb ili Europu ... u vremena kad si mogao pogledati dobar film i smatrati to izlaskom van ...

Pogledajte malo listu filmova kaj igraju danas u kinu, možda tek svaki 20-ti film zaslužuje trud (ne mogu nazvati drugačije probijanje do dvorane kroz zadimljenu gužvu) odlaska u kino.

Sva sreća da postoje još kazališta (valjda neće izgraditi netko multipleks kazališta ) kao mjesto za izlazak ...
Djelomicno se slazem s tobom. Ali moram ti reci da u US mladi do 18 godina starosti (u velikom broju drzava do 21) ne mogu ici u barove i/ili ruziti po klubovima.
Tako da su Multiplex kina jedina mjesta za izlazak i druzenje s vrsnjacima. Osim kina tu su obicno i game rooms, prodaju se i slatkisi i napitci i junk food koju klinci vole i tako. Ima smisla zasto postoje.

E sad i ova kina "s lijepom fasadom i dugom povjescu" moraju uraditi malo na svojoj ponudi i konkurentnosti jer ja necu ici u zapisan WC, sjediti na prasnjavim stolicama (imam alergije), savijati noge dok koljena ne otkazu poslusnost, znojiti se jer air ne radi ..... bez obzira koliko volim fasadu zgrade.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 22:58   #48
Re: Kina u Zagerbu :(

Quote:
Martinn kaže:
Ne znam za ostale, ali meni su svi ovi novi kino centri bljak ... gužva, zadimljeno, fuj ... uskoro će ostatati jedina kina u Zagrebu. Žalosno ...

Preostaje gledanje filmova doma samo

Ja mrzim ta kina, jer se osjećam unutra kao u paklu, uvijek mi je pred očima mogućnost da izbije požar i da se sva ona ekipa sjati niz one male, uske pokretne stepenice iza sebe ostavljajući pregaženu djecu, bebe, žene... Al kad sjednem unutra u one mekane fotelje (pogotovo ako je dvorana poluprazna pa se izvalim na ljubavničko sjedalo) zaboravim na cijeli taj užas.
aurora_borealis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 23:05   #49
Quote:
Martinn kaže:
Da su se stara kina nastavila održavati (briga o udobnosti stolica, kvaliteti zvuka i slike) i normalno držati čistima i urednima, koju prednost bi imali današnji bezlični kompleksi kino dvorana?

Ljudi su postali ovce koje jednostavno utrpaš u npr. Cinestar i gurneš ih gledati glupe filmove i šopaš ih kokicama i uopće nije bitan izbor filmova, nego ljudi idu u takve centre zato što je sad to fora, svi idu, itd. Ne vidim razliku od odlaska u neki shopping centar tipa King's Cross-a i Cinestara?? Kaj je to odlazak u kino?

OK, ispričavam se filmoljupcima koji pronađu poneki kvalitetni film i nemaju ga gdje pogledati osim u navedenim "stočnim" kompleksima. Isto tako isprika ljudima izvan većih gradova koji nemaju kina, nisam ja kriv za to.

Nikad takvo sranje od kino kompleksa neće zamijeniti gušt i romantičnost odlaska u Kinoteku, Zagreb ili Europu ... u vremena kad si mogao pogledati dobar film i smatrati to izlaskom van ...

Pogledajte malo listu filmova kaj igraju u današnje vrijeme u kinima, možda tek svaki 20-ti film zaslužuje trud (ne mogu nazvati drugačije probijanje do dvorane kroz zadimljenu gužvu) odlaska u kino.

Sva sreća da postoje još kazališta (valjda neće izgraditi netko multipleks kazališta ) kao mjesto za izlazak ...
koji isfrustrirani dripac! pa ko ti brani da ideš u stara kina? odi tamo i uživaj u romantici lošeg sterea,prljavih wc-a,tvrdih stolaca. normalna kina ostavi normalnim ljudima.
Marakeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 23:10   #50
Re: Re: Kina u Zagerbu :(

Quote:
aurora_borealis kaže:
Ja mrzim ta kina, jer se osjećam unutra kao u paklu, uvijek mi je pred očima mogućnost da izbije požar i da se sva ona ekipa sjati niz one male, uske pokretne stepenice iza sebe ostavljajući pregaženu djecu, bebe, žene...
potraži pomoć!
Marakeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 08:31   #51
Quote:
Martinn kaže:
Pogledajte malo listu filmova kaj igraju u današnje vrijeme u kinima, možda tek svaki 20-ti film zaslužuje trud (ne mogu nazvati drugačije probijanje do dvorane kroz zadimljenu gužvu) odlaska u kino.
Pa da, a da se ulagalo u stara kina onda bi sigurno tamo puštali kvalitetnije filmove. I pomoću ostvarene zarade bi još više nadograđivali kina. Stavili bi prozore od marmelade i vrata od čokolade ili obratno. : D

U Europi ili Zagrebu svako malo naletiš na art film.

Kako se ovdje lupa.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 09:16   #52
Da nema Broadwaya i Cinestara, ne znam što bi gledao jer ionako dva-tri puta tjedno odlazim u kino, a činjenica je da samo jedno kino može prikazivati samo jedan film, eventualno dva. I što onda, da dvaput gledam 'Lost in translation'? Ne daj bože većeg horora...
__________________
Nemoj se igrati sa srcem žene, ono je samo jedno. Rađe se igraj sa sisama, njih su dvije...
dr_jekyll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 09:50   #53
Quote:
Martinn kaže:
Ljudi su postali ovce koje jednostavno utrpaš u npr. Cinestar i...

Nisu ljudi postali ovce, ljudi su oduvijek bili ovce samo sto svoju ovcju prirodu nisu imali gdje upraznjavati.

Inace, postoji i kino Tuskanac (za filmoljupce ili za one nostalgicne prema interijeru/eksterijeru kina) u kojem se mogu gledati stari/dobri/antologijski/kult/art/suvremeni filmovi u sklopu programa Filmskog centra. I to besplatno ili ti for free (tovljenje kokicama/kosticama/kikirikijem moze se takodjer obavljati na stari/nostalgican nacin kupnjom istih na kiosku ispred kina kod starog striceka neamerikaniziranog). Pa di to u Americi ima? Nigdje.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 09:58   #54
Martinn je eklatantan primjer onoga što je banderas par stranica iza nazvao snob-naopako

BTW, ova retorika sa 'ovcama' je toliko debilna i umišljena (kao 'ljudi su ovce' a ti koji to pišeš si šta, Marsovac?) da se to opće ne isplati komentirati.

Vrata od marmelade i prozori od čokolade, indeed.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 10:31   #55
Nadasve eklatantan (I like this word) primjer ljudi-ovaca nalazimo u likovnom prikazu Isusa Krista kao jaganjca bozjeg te prikazu Krista kao cuvara ovaca. Na taj simbolicki nacin krscanska nas doktrina uci da su ljudi ovce – povece stado ovaca bolje receno. Crna ovca bi pak oznacavala eklatantan primjer ovce koja je napustila stado i otisla u kino Tuskanac (u ovom slucaju).
Marsovici su pak stvorenja koja mozebitno zive na Marsu, ali to jos nije znanstveno dokazano sto opet ne znaci da Marsovci ne egzistiraju zajedno s ovcama. Marsovci (u ovom slucaju) stoga mozebitno posjecuju i Cinestar i Tuskanac.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 10:52   #56
prvi kat cinestara mi je najmucnije mjesto na svijetu: onaj smrad kokica me ubija... kino je super, sve je za pet ali onaj smrad kokica u hodniku me kolje. svaki put moram udahnuti ko konj kad prolazim onuda...
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 11:11   #57
Volim skočiti u ogromnu zdjelu punu kokica, ali ove u multiplex-ima su prestrašne.
I preskupe.
A publika nekulturna. Streljala bih ih kada kasne ili kada se dižu a film još nije gotov (mislim na špicu - ja volim iščitati i imena počasnih fun-ova ).
Ma, publika je uvijek jednako nekulturna i neodgojena i površna.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 11:18   #58
Quote:
vihorsthename kaže:
prvi kat cinestara mi je najmucnije mjesto na svijetu: onaj smrad kokica me ubija... kino je super, sve je za pet ali onaj smrad kokica u hodniku me kolje. svaki put moram udahnuti ko konj kad prolazim onuda...
Ma naravno, dok je u starim kinima umjesto smrada iz kokica svuda smrad iz WCa neopranih godinama, ali jebiga, to je duša.
Dobar je Martin, Cinestar je za stoku, a Kinoteka je valjda za gospodu, jes da trebaš paziti malo na sloj prašine, prljavštinu, na nuždu zaboravi, ali to je duša

E, Martine, je li tako da kad se pušta pjesma s LP ploče da bolje i toplije zvuči nego ista ta s CDa? Onako, više s dušom
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 11:18   #59
Quote:
Martinn kaže:
Da su se stara kina nastavila održavati (briga o udobnosti stolica, kvaliteti zvuka i slike) i normalno držati čistima i urednima, koju prednost bi imali današnji bezlični kompleksi kino dvorana?
Nastavila?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2005., 11:38   #60
Quote:
maristella69 kaže:
A publika nekulturna. Streljala bih ih kada kasne ili kada se dižu a film još nije gotov (mislim na špicu - ja volim iščitati i imena počasnih fun-ova ).
Ma, publika je uvijek jednako nekulturna i neodgojena i površna.
Pa kad ideš u kina u koja i "ovce" idu.
Marakeš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.